Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Купуваме стари F-16 без конкурс

Свий
Темата е затворена.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Купуваме стари F-16 без конкурс

    Първоначално публикуван от nitro Преглед на мнение
    Мечта ми беше Сибирски, ама на - не съм стрелял с МБР... за щастие

    А ти иначе какъв си служил ? Кашик ли си бил ?

    А иначе ще ти кажа едно наздраве



    с малко бира и моето корабче

    Сега вземи му преброй оръжията преди да спамиш пак.
    Лесна работа е. МПК проект 204 е, въоръжение:
    артилерийско – 1х2х57 мм тип АК-725
    ракетно – ПЗРК “Стрела 2М”
    торпедно – 4х1х400 мм ТА тип ОТА-40-201 (торпеда СЭТ-40)
    ПЛО - 2х12 РБУ-6000 (96 бомби РГБ-60)

    Нещо не виждам тези корита да са носили ПКР?

    Само че... Към каква БЧ ти си бил приписан щатно, щото на флота има едни правила, ако си от БЧ-2, то как можеш да боравиш с изделията на БЧ-3, и обратно?

    Коментар


    • От: Купуваме стари F-16 без конкурс

      Първоначално публикуван от gabocvet Преглед на мнение
      Хайде сега някой да каже кога след Виетнам кога е имало що годе равностойни противници(обучение, опит и т.н.) за да кажем тази и тази техника даде предимство?
      Има разминавания във времето, но израело-арабските войни могат да се разглеждат като такъв пример. Евреите изпробват френски и американски самолети, правят свои модели на тяхна база, но накрая се спират на F15 и F16. Други стратегически съюзници, японците също купуват и произвеждат свои F15. Но това са минали работи, сега и едните и другите имат свои планове.

      Коментар


      • От: Купуваме стари F-16 без конкурс

        Първоначално публикуван от Sibirski Преглед на мнение
        Лесна работа е. МПК проект 204 е, въоръжение:
        артилерийско – 1х2х57 мм тип АК-725
        ракетно – ПЗРК “Стрела 2М”
        торпедно – 4х1х400 мм ТА тип ОТА-40-201 (торпеда СЭТ-40)
        ПЛО - 2х12 РБУ-6000 (96 бомби РГБ-60)

        Нещо не виждам тези корита да са носили ПКР?

        Само че... Към каква БЧ ти си бил приписан щатно, щото на флота има едни правила, ако си от БЧ-2, то как можеш да боравиш с изделията на БЧ-3, и обратно?

        БЧ-4 Сибирски, очите и ушите ... А иначе не си прав - пехотинеца сам борави с автомата си, а със съоръжение като кораб борави целия екипаж. Никой не може без другия. Затова, когато артилериста или торпедиста натисне кнопката, то е благодарение на данните дадени от РЛС или ХАС... и так дале.

        А ПКР са във Втори Отделен Брегови Ракетен Полк (2 ОБРП) с включения към него 23-ти ОБРД. Демек "Родни Балкани" по разговорному. Там гърмяхме с ПКР.

        Виж колко съм любезен и ти обяснявам. Сега ще кажеш ли и ти какво сси бил в армията ?

        Коментар


        • От: Купуваме стари F-16 без конкурс

          17 календарни години служба на командните длъжности в Сухопътни Войски на СССР до 1991 година, после на РФ. Та как, казваш, БЧ-4 стреля с например, торпеди, на какви копчета натиска? Ти нали си писал че си сидял в трюма и навивал детонаторите на дълбочинните бомби? Те не са ли за БЧ-3?

          Коментар


          • От: Купуваме стари F-16 без конкурс

            Първоначално публикуван от Sibirski Преглед на мнение
            Нима? Я да видим набързо поне какво се пише в Гугъл?
            09 апрель 2003.
            Самолет F-15E сбит недалеко от города Тикрит на севере Ирака. Два его пилота объявлены пропавшими без вести, сообщает CNN.
            Как сообщили во вторник представители центрального командования, самолет сбит в воскресенье над территорией, которую контролирует иракская армия. Оба пилота объявлены пропавшими без вести, командование ничего не сообщило о том, была ли организована спасательная операция по их поиску. F-15E Strike Eagle — двухместный многоцелевой ударный истребитель.

            А тази снимка от Ливия? Ах да, американските самолети падат само заради техническите повреди.

            Имах в предвид във въздушен бой, или пак се правиш че не си ме разбрал.
            Човек никога не знае: какво печели, когато губи и какво губи , когато печели.

            Коментар


            • От: Купуваме стари F-16 без конкурс

              Не чета мислите на хора, отговарам на написаното, а то е:
              конкретно за Ф15 съм чул че свален такъв няма

              Коментар


              • От: Купуваме стари F-16 без конкурс

                Статия на Олег Аграновский на Варонлайн Аз лично му доверявам, човек пише без излишна патетика и лозунги!

                Коментар


                • От: Купуваме стари F-16 без конкурс

                  Първоначално публикуван от disko04 Преглед на мнение
                  Ей, ей....ясно е че за много тук по добро от руското няма (родените като руснаци изобщо не броя)
                  Някой някъде да го е твърдял?

                  Първоначално публикуван от disko04 Преглед на мнение
                  но конкретно за Ф15 съм чул че свален такъв няма, а той не е млад самолет.
                  Аз и за Rafal, Eurofighter и Су-34 не съм чувал. И сега кво праим? Кой от тях е по, по най-?
                  Кой'т не скача е червен, кой'т не скача е червен!

                  Коментар


                  • От: Купуваме стари F-16 без конкурс

                    Първоначално публикуван от Sibirski Преглед на мнение
                    Статия на Олег Аграновский на Варонлайн ...
                    Ей тук е истината

                    Важно отметить, что сражение в воздухе не сводится лишь к противостоянию самолётов. Это - борьба ВВС как систем. А тут Израиль превосходил Сирию во всех отношениях.
                    Поради което голяма част от сравненията на едни или други системи, разглеждани сами по себе си, са просто чесане на клавиатурата от кабинетни стратези.
                    Ние не сме неутрални!

                    Коментар


                    • Първоначално публикуван от Dagobar Преглед на мнение
                      Някой някъде да го е твърдял?


                      Аз и за Rafal, Eurofighter и Су-34 не съм чувал. И сега кво праим? Кой от тях е по, по най-?
                      За руското ли? Извади съм си изводи за себе си, кой какви нагласи има. Агитката от другата тема е достатъчна за тези ми наблюдения, само се чудя на DBRS защо продължава да пише там за да ви е контра-пункт. То само той остана.

                      Това самолети от едно и също време и разпространение с Ф15 ли са?

                      Продължавайте на воля да ме преценявате, не се стеснявайте.

                      Първоначално публикуван от Sibirski Преглед на мнение
                      Статия на Олег Аграновский на Варонлайн
                      Аз лично му доверявам, човек пише без излишна патетика и лозунги!
                      Възможно е да е прав човека!
                      Последно редактирано от Чавдар (V93); 22-08-14, 10:33.
                      Човек никога не знае: какво печели, когато губи и какво губи , когато печели.

                      Коментар


                      • От: Купуваме стари F-16 без конкурс

                        Първоначално публикуван от disko04 Преглед на мнение
                        За руското ли? Извади съм си изводи за себе си, кой какви нагласи има. Агитката от другата тема е достатъчна за тези ми наблюдения, само се чудя на DBRS защо продължава да пише там за да ви е контра-пункт. То само той остана.
                        Нагласите са едно, а реалността съвсем друго нещо. Най-елементарното е когато те са подкрепени с конкретни примери и факти. Когато се пуска готово твърдение без конкретика, примери и доказателства се получават и агитките- дали ще падне или ще бие само Ливски! При все цялото ми уважение към DBRS, не рядко той дава ирелевантни примери или твърдения, които са лесни за оборване (и от двете агитки) и доказване на липса с реалността. Всеки (DBRS а и ти) има право да подкрепи твърденията си с доводи. А ако искаш за по-лесно, не е проблем да вдигна плакат само Левски/ЦСКA за да има мир и спокойствие, даже мога да се опитам да спра и да мисля в името на каузата и да преглъщам програмираните дадености.

                        Първоначално публикуван от disko04 Преглед на мнение
                        Това самолети от едно и също време и разпространение с Ф15 ли са?
                        Сега времето и разпространението ли ще са водещи фактори (Мазерати са скапани- глеам не ги карат много)? Бяха техническите характеристики, после опита от бойни действия, после писанията на "експерти". Айде накрая да вземем някаква величина и да работим по нея? Апропо същото важи и за F-22 Raptor- що ли са се мъчили да го правят и са дали толкова милиарди, като си имат Ф-15.

                        Първоначално публикуван от disko04 Преглед на мнение
                        Продължавайте на воля да ме преценявате, не се стеснявайте.
                        Та кой и къде викаш, че те преценява?
                        Кой'т не скача е червен, кой'т не скача е червен!

                        Коментар


                        • От: Купуваме стари F-16 без конкурс

                          Първоначално публикуван от Dagobar Преглед на мнение
                          Аз така и не разбрах кой е нашият потенциален противник...
                          Военното министерство: Русия е заплаха за националната сигурност на България

                          Коментар


                          • От: Купуваме стари F-16 без конкурс

                            Глей ся как изведнъж често оплювана институция като МО (докато вътре имаше доста хора проводници на руски интереси), за една нощ ще се превърне в мила и свидна
                            Всеки трети е шести

                            Коментар


                            • От: Купуваме стари F-16 без конкурс

                              "Абсолютно недопустимо е някой друг да охранява българското небе вместо нас." (С) Командирът на българските Военновъздушни сили (ВВС) ген.-майор Румен Радев.

                              Коментар


                              • От: Купуваме стари F-16 без конкурс

                                Първоначално публикуван от Самодържец Преглед на мнение
                                Глей ся как изведнъж често оплювана институция като МО (докато вътре имаше доста хора проводници на руски интереси), за една нощ ще се превърне в мила и свидна
                                То МО не го е измъдрило самичко това. За да се излезе официално с такава декларация, която на недипломатичен език означава "Русия е враг на България и можем да очакваме всичко лошо от нея", значи има защо.
                                Тези изводи със сигурност са взети на базата на проучванията на моите любими анализатори в НАТО, както и на разузнаването - там знаят много повече от нас.
                                Колкото и да звучи нереално на някой, след неочакваната окупация на територия на суверенна държава (Крим от Украйна), както и разпалването и подпомагането на гражданската война там, всичко може да се очаква.
                                Добре е, че сега ще се вземат някакви мерки, за да не пострада България от имперските въжделения на Русия и дано всичко това забърза процедурите за нов изтребител.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X