Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Купуваме стари F-16 без конкурс

Свий
Темата е затворена.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Купуваме стари F-16 без конкурс

    Да си призная честно - определенията от рода 'по-по-най' по принцип ги 'модерирам' - патоса не ми е по сърце...
    Имах предвид същността - конкретните неща относно професионализма на 'министъра' ни... Това е плашещото...
    Ясно е, че следващия самолет няма да е руски... И няма как да е...
    Но това не значи, че трябва да не се използват всички ресурси, с които разполага армията ни, и да се унищожава на този етап едно добре работещо за нас решение...
    Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
    Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

    Коментар


    • От: Купуваме стари F-16 без конкурс

      Първоначално публикуван от slowtraveler Преглед на мнение
      ...унищожава на този етап едно добре работещо за нас решение...
      То това е вечният аргумент - дълго след като решението е крайно зле работещо. Ако изобщо.

      Периодично със същия аргумент и плам разказват за тежкото машиностроене и ТКЗС-тата.

      Коментар


      • От: Купуваме стари F-16 без конкурс

        Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
        ...

        Периодично със същия аргумент и плам разказват за тежкото машиностроене и ТКЗС-тата.
        Точно пък ТКЗС-тата ги ликвидираха по един безумен начин, довел до съсипване и разграбване на собствеността, която уж трябваше да бъде възстановена ...
        Ние не сме неутрални!

        Коментар


        • От: Купуваме стари F-16 без конкурс

          Собствеността ясно. То цялото беше първо приватизация, после реституция. Мисълта ми беше за митичното производство на въпросните ТКЗС дето към края на 80-те ни докара до нетен внос на храни.

          Коментар


          • От: Купуваме стари F-16 без конкурс

            Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
            ...Мисълта ми беше за митичното производство на въпросните ТКЗС дето към края на 80-те ни докара до нетен внос на храни.
            И не митичния експорт на сериозната консервена промишленост??? Защото екпорта на хранителни продукти също бе сериозен... (навярно нямаш предвид началото на 90-те, когато внасяхме щатска царевица - май бе ГМО)
            Трудно е да оценим към момента кое е било по-правилното - поне аз нямам мнение - информацията бе много изкривена по него време...
            Лично според мен продажбата на преработен продукт навярно е било много по-изгодно - доста повече народ е зает с този продукт...
            Но това е встрани от темата...
            За мен варианта, описан като заглавие на темата е възможно най-грешното решение... И би бил факт единствено при пълно подчинение на нашите политици към чужди сили...
            Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
            Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

            Коментар


            • От: Купуваме стари F-16 без конкурс

              Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
              ... Мисълта ми беше за митичното производство на въпросните ТКЗС дето към края на 80-те ни докара до нетен внос на храни.
              Ами не беше толкова митично. Ама системата беше много сбъркана, та произведеното не стигаше до потребителя. Като ученик с ръцете си съм сортирал перфектни червени чушки, каквито далеч не винаги имаше в магазините. А как да ги има, като стояха в складовете на Булгарплод и кротко си гниеха. Като вдигнеш чувала и той се разпада. Солидна част от съдържанието му - също. И да беше само това ...
              Ние не сме неутрални!

              Коментар


              • От: Купуваме стари F-16 без конкурс

                Преди шест години... Но изглежда ще има положителен край и ще са нови ф-16 след конкурс.
                Всеки трети е шести

                Коментар


                • От: Купуваме стари F-16 без конкурс

                  Първоначално публикуван от Самодържец Преглед на мнение
                  Преди шест години... Но изглежда ще има положителен край и ще са нови ф-16 след конкурс.
                  А дано... конкурса не го опорочат. Имам аз едни подозрения какво ще се получи. Дано си останат само мои подозрения.

                  Коментар


                  • От: Купуваме стари F-16 без конкурс

                    Май след гръмките 'изстрели във въздуха' за голямата покупка, хърватите ги попариха с американското и натовското единство заради старите Ф-16....
                    Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
                    Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

                    Коментар


                    • От: Купуваме стари F-16 без конкурс

                      Американците по принцип си правят проблем, когато някой препродава "ъпдейтнати" техни оръжия. Ясно е защо-хем не са съвсем стари, хем им яде от евентуалния пазар на нови.
                      За нашите днеска ЦЦ направо от Белия дом се е провикнал, че решението за новите самолети в края на краищата ще е политическо. Пак сме в ролята на непокорния васал. Формално с един господар, ама ако някой друг прояви желание да ни опъне изотзад-няма проблеми...
                      Съботата ми вървеше добре докато не осъзнах, че е понеделник.

                      Коментар


                      • От: Купуваме стари F-16 без конкурс

                        Огромен интелектуален напредък е да се проумее че закупуването на оръжие е политическо решение.
                        Не го очаквах от цвъцвъ.
                        И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

                        Коментар


                        • От: Купуваме стари F-16 без конкурс

                          Първоначално публикуван от slowtraveler Преглед на мнение
                          Май след гръмките 'изстрели във въздуха' за голямата покупка, хърватите ги попариха с американското и натовското единство заради старите Ф-16....
                          Първоначално публикуван от turtey Преглед на мнение
                          Огромен интелектуален напредък е да се проумее че закупуването на оръжие е политическо решение.
                          Не го очаквах от цвъцвъ.
                          Поне некой да поеме отговорност.
                          Ако искате да коментираме какво значи нов самолет. Дали за самолет, това че не е употребяван означава нов. И какво ли ще правят шведите с всичките тези произведени и не употребявани самолети, Що щведите не си ги ползват, ??? ( финладците май ще карат ф-35)
                          За сметка на това Ф-16 вайпър се харчи като топъл хляб, не мога да се сетя последната поръчка от Тайван за колко броя ставаше дума

                          Понеже нищо не разбирам , някой може ли простичко да ми го обясни,
                          Що като е толкова хУбав грипена , никой не го купува .....
                          А ф-16 с години напред е поръчан и платен

                          Коментар


                          • От: Купуваме стари F-16 без конкурс

                            Първоначално публикуван от biol Преглед на мнение
                            ...Понеже нищо не разбирам , някой може ли простичко да ми го обясни,
                            Що като е толкова хУбав грипена , никой не го купува ...
                            Може. Закупуването на оръжие е политическо решение. Дори и ти трябва да си наясно, че това няма нищо общо с качествата на самолета като технологично изделие.
                            Шведите нямат тояга и морков (употребяван по двата начина в зависимост от силиците на евентуалния партньор за танци на Щатите), за да наложат продукта си.
                            "Смъртта е по-лека от перо, Дългът е тежък като планина" - Мейджи, император на Япония

                            2007' Jeep Cherokee KJ 2,8 CRD

                            Коментар


                            • От: Купуваме стари F-16 без конкурс

                              Първоначално публикуван от biol
                              Интересно, а какъв беше мотива при първия конкурс???
                              Технически...
                              Що се правиш на заоблен, не мога да разбера. Мотивът при първия конкурс беше, че се предлагаше именно нов внос от Дупница и същият се представяше като sine qua non... (това ако трябва да ти вляза в терминологията). Сега вече става дума за нов самолет срещу нов самолет. И тук именно влиза в действие "политическото решение".

                              А да се дава за пример как Тайван купува американско оръжие е меко казано безумно. Ще те оставя да се сетиш защо...
                              Последно редактирано от Павлин Андреев; 07-12-18, 20:33.
                              "Смъртта е по-лека от перо, Дългът е тежък като планина" - Мейджи, император на Япония

                              2007' Jeep Cherokee KJ 2,8 CRD

                              Коментар


                              • От: Купуваме стари F-16 без конкурс

                                Купуването на важно въоръжение винаги е политическо решение. И това не е само в България. Как си представяте да има референдум какво да купим? Някой ще реши и вече се вижда посоката.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X