Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Купуваме стари F-16 без конкурс

Свий
Темата е затворена.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Купуваме стари F-16 без конкурс

    доклад

    В интерес на истината американците намалиха с много цената, а като самолет наистина е отличен.
    Комисията е отчела коректно характеристиките и е дала точки за 12000часа спрямо8000.
    Отчели са също така, че Грипен не покрива изискването за въоръжение, идва гол самолет, а за всичко останало трябва да преговаряме с трети страни.

    6 години , но пък имаме добра оферта, мисля че трябва да поздравим екипа за добрите оферти. Трябва да се отчете, че този път доклада е публичен, не засекретен и конкурса е изключително прозрачен.

    Коментар


    • От: Купуваме стари F-16 без конкурс

      Можело значи. Вместо портокалските МЛУ дръгели, чистак-бърсак нови блок 70, още с найлоните на седалките и минимум 25 години ресурс.
      Синьо небе над златни жита. Ако някой се чуди - Добруджа е. Южна. Българска.

      Коментар


      • От: Купуваме стари F-16 без конкурс

        Преговаряме със САЩ за нов изтребител Ф-16
        Шведските изтребители „Грипен“ остават на второ място

        https://fakti.bg/bulgaria/351523-pre...ztrebitel-f-16

        http://www.aeropress-bg.com/news/bul...%BF%D0%B8-f-16
        За всеки ден прекаран в риболов господ дава по два
        0878 79 20 61 Борис

        Коментар


        • От: Купуваме стари F-16 без конкурс

          Първоначално публикуван от biol Преглед на мнение
          доклад

          В интерес на истината американците намалиха с много цената, а като самолет наистина е отличен.
          Комисията е отчела коректно характеристиките и е дала точки за 12000часа спрямо8000.
          Отчели са също така, че Грипен не покрива изискването за въоръжение, идва гол самолет, а за всичко останало трябва да преговаряме с трети страни.

          6 години , но пък имаме добра оферта, мисля че трябва да поздравим екипа за добрите оферти. Трябва да се отчете, че този път доклада е публичен, не засекретен и конкурса е изключително прозрачен.
          Тинтири-минтири. Нали се разбрахме, че всичко което си написъл няма значение. Просто това е политкоректния избор.
          Кой'т не скача е червен, кой'т не скача е червен!

          Коментар


          • Първоначално публикуван от windwarrior Преглед на мнение
            Можело значи. Вместо портокалските МЛУ дръгели, чистак-бърсак нови блок 70, още с найлоните на седалките и минимум 25 години ресурс.
            Само да беше преди няколко години, до сега щяха да са всичките, усвоени, и да мислим за втора ескадрила.

            Първоначално публикуван от Dagobar Преглед на мнение
            Тинтири-минтири. Нали се разбрахме, че всичко което си написъл няма значение. Просто това е политкоректния избор.
            И какво? Лошо ли е качеството да надделее над количеството?
            Последно редактирано от Чавдар (V93); 21-12-18, 20:13.
            Всеки трети е шести

            Коментар


            • От: Купуваме стари F-16 без конкурс

              F-16 Block 70!Като се говори на ухо и цената ще е спрямо бюджета ни,значи така искат,това е!Който иска да си троли със сенките от изтока .......и да се утешава с водка и сальотка!Айде Весела Коледа и дедо ви мраз с псевдоним ,дедо новичок!
              Трябваше да почивам вчера! // Мразя сапунени сериали и фейсбук ,не слушам чалга!NO FEAR!

              Коментар


              • От: Купуваме стари F-16 без конкурс

                Първоначално публикуван от Dagobar Преглед на мнение
                Тинтири-минтири. Нали се разбрахме, че всичко което си написъл няма значение. Просто това е политкоректния избор.
                Аз се радвам че конкурса е прозрачен, поне не се коментира за корупция, което за бг е учудващо.

                Коментар


                • От: Купуваме стари F-16 без конкурс

                  Първоначално публикуван от biol Преглед на мнение
                  Аз се радвам че конкурса е прозрачен, поне не се коментира за корупция, което за бг е учудващо.
                  И техниката от световния лидер ("големия брат") е повече от 30 г във въздуха.................и основна в НАТО. За други вече "остряла",а за България ще е "космическа" придобивка...........и "политкоректна".

                  Коментар


                  • От: Купуваме стари F-16 без конкурс

                    Кое да се коментира за корупция?! Та то си е срамно въобще да се коментират действията на нашите политици - обажда се заместник държавен секретар... Следват 'метани'... След два дни наш Бойко изскача от среща на ЕС, щото има по-важна задача - обажда му се държавен секретар на неевропейска държава, и след два дни - 'решено'.... Дали чрез корупционна схема (например чрез Цв.Цв. като всеизвестен 'представител' на щатските идеи), или поради 'хващане за топките' по друг начин - няма как да знаем... Но резултатът е явен....
                    Ами срам ме е от такива политици и такива решения...
                    Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
                    Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

                    Коментар


                    • От: Купуваме стари F-16 без конкурс

                      Първоначално публикуван от slowtraveler Преглед на мнение
                      Кое да се коментира за корупция?! Та то си е срамно въобще да се коментират действията на нашите политици - обажда се заместник държавен секретар... Следват 'метани'... След два дни наш Бойко изскача от среща на ЕС, щото има по-важна задача - обажда му се държавен секретар на неевропейска държава, и след два дни - 'решено'.... Дали чрез корупционна схема (например чрез Цв.Цв. като всеизвестен 'представител' на щатските идеи), или поради 'хващане за топките' по друг начин - няма как да знаем... Но резултатът е явен....
                      Ами срам ме е от такива политици и такива решения...
                      А какво трябва да вземем. Теоретично. Без корупция?
                      И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

                      Коментар


                      • От: Купуваме стари F-16 без конкурс

                        Първоначално публикуван от slowtraveler Преглед на мнение
                        Ами срам ме е от такива политици и такива решения...
                        А кое според теб е по-доброто решение? Сбъркаха ли с Ф-16, може би Грипен? Аргументи? Ама по същество, по характеристики, бюджет, срокове и така нататък. Инак всичкото което си написал е плява, извинявай.
                        יעבור
                        «И това ще мине»

                        Коментар


                        • От: Купуваме стари F-16 без конкурс

                          Първоначално публикуван от slowtraveler Преглед на мнение
                          Кое да се коментира за корупция?! Та то си е срамно въобще да се коментират действията на нашите политици - обажда се заместник държавен секретар... Следват 'метани'... След два дни наш Бойко изскача от среща на ЕС, щото има по-важна задача - обажда му се държавен секретар на неевропейска държава, и след два дни - 'решено'.... Дали чрез корупционна схема (например чрез Цв.Цв. като всеизвестен 'представител' на щатските идеи), или поради 'хващане за топките' по друг начин - няма как да знаем... Но резултатът е явен....
                          Ами срам ме е от такива политици и такива решения...
                          Срам те е, че ще имаме най-добрият към момента МЦИ 4-то поколение, на цена която се вмества в бюджета ни? И поради что?

                          Кой на кого масажирал топките мен не ме брига. Важното е кво има на мегдан. Щото тия железа се купуват с моите пари. Па ако искат да си масажират топките, простатата, с език да се целуват - мен ме не брига. Стига да има резултат.
                          Синьо небе над златни жита. Ако някой се чуди - Добруджа е. Южна. Българска.

                          Коментар


                          • От: Купуваме стари F-16 без конкурс

                            Първоначално публикуван от turtey Преглед на мнение
                            А какво трябва да вземем. Теоретично. Без корупция?
                            The answer, my friend, is blowin' in the wind
                            The answer is blowin' in the wind...
                            "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

                            Коментар


                            • От: Купуваме стари F-16 без конкурс

                              Първоначално публикуван от Bogoljub Gagic Преглед на мнение
                              The answer, my friend, is blowin' in the wind
                              The answer is blowin' in the wind...
                              Миг 29 ясно. Безаналогов.

                              Но все пак от трите оферти, коя да е?
                              И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

                              Коментар


                              • От: Купуваме стари F-16 без конкурс

                                Първоначално публикуван от turtey Преглед на мнение
                                Миг 29 ясно. Безаналогов.

                                Първоначално публикуван от turtey Преглед на мнение
                                Но все пак от трите оферти, коя да е?
                                Нито една, щом мръсни пиндоеврогейци са ни сложѝли чатал на врата, тогаз по-добре е ремонти-ремонти-ремонти-на-МиГ-овете до припадък.
                                "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X