Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Купуваме стари F-16 без конкурс

Свий
Темата е затворена.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Купуваме стари F-16 без конкурс

    А какви реактори придобихме?
    Garage 31 Ltd - Classic Land Cruisers restoration

    Коментар


    • От: Купуваме стари F-16 без конкурс

      Именно такива, дето не можем да ползваме по предназначение.
      Никой не е казвал, че реакторите са лоши.
      Младежи, уважавайте старостта - тя е вашето бъдеще...
      0887/осемпет 66 4осем

      Коментар


      • От: Купуваме стари F-16 без конкурс

        За миговете знаех, че са нарязани, Су не заминаха ли някъде за близкия изток?

        http://e-vestnik.bg/24090/balgariya-...hte-da-letyat/


        Някъде срещах, че част от нашите МЛ са били доработени до П вариант но немога да намеря сигурна информация по въпроса. Нещо някъде?
        За всеки ден прекаран в риболов господ дава по два
        0878 79 20 61 Борис

        Коментар


        • От: Купуваме стари F-16 без конкурс

          МиГ-23П/или някъде се среща като МиГ-23С/ е първата модификация на 23-кага-чист прехващач и е произвеждан само за ПВО на СССР-не е изнасян никъде.МЛ е по-късна модификация с по-добри характеристики от П варианта,така,че аз лично не виждам смисъл да са "доработвани".
          За Близкият Изток нищо летящо не сме продавали.За Грузия заминаха 6-8 Су-25,"Йотов" успя да продаде 2 или 4 МиГ-23 в някакви западноафрикански държавици и другото замина за САЩ-МиГ-23УБ,няколко Л-39,2 Ми-24,2 Ми-2 и май това е.

          Коментар


          • От: Купуваме стари F-16 без конкурс

            Първоначално публикуван от slowtraveler Преглед на мнение
            Според писанието за Грипен предложените варианти са били: 1. 8 броя готови за еърополисинг с пълна комплектация; 2. 9 броя с редуцирани резервни ракети; 3. 10 броя с редуцирани ракети и резервни части...
            Това първоначално, или в развитие на преговорите? Т. е. когато се заговори, че вдигали мизата, всъщност нищо такова не е имало.

            Първоначално публикуван от Маркони Преглед на мнение
            Именно такива, дето не можем да ползваме по предназначение.
            Никой не е казвал, че реакторите са лоши.
            Такива, които не ни трябват.
            Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

            Коментар


            • От: Купуваме стари F-16 без конкурс

              Първоначално публикуван от Bogoljub Gagic Преглед на мнение
              Един друг ревна още по-силно:
              "Изборът на самолетите F-16 е национално предателство, съсипващо военновъздушните сили на България", побърза да заяви в своя позиция председателят на АБВ Румен Петков.
              Е щом и този се изказа, значи сме направили правилния избор.

              Първоначално публикуван от slowtraveler Преглед на мнение
              Според писанието за Грипен предложените варианти са били: 1. 8 броя готови за еърополисинг с пълна комплектация; 2. 9 броя с редуцирани резервни ракети; 3. 10 броя с редуцирани ракети и резервни части... А за допълнителни цели/въоръжение - там вече е нужно допълнителни договорки. Поне аз така разбрах писанията..

              За множеството нарушавания на въздушното ни пространство - може ли малко по-подробно, че нещо ми прозвуча като оня министър, дето след това се оправдаваше, че то не било съвсем така...

              За 'руснаците дето дрънчат с оръжия'... Гледам, че американците редовно прелитат над Варна и подрънкват по 'ръба' на Русия на 200-300км от Варна... Та за съжаление е нормална реакцията и на руснаците да защитават територията си.
              Та казваш - вземаме 8 Ф-16 и им разкатаваме играта, дето само последните дни май предислоцираха една малка групичка от 10-15 Су-35, а за МИГ-овете и другите им хвърчила дето се намират там от сума ти време - да не говорим... Целта на запада е да ни държи само в сферата на еър-полисинга... В противен случай нямаше да режат почти нови самолети (да, за онези СУ-шки говоря, дето бяха нарязани по желание на американците, а някои от тях нямаха навъртени и 200 часа)...
              Грипена идва гол като пушка, дори и патрони няма.
              Ако пожелаем оръжие трябва да преговаряме отделно с Америка.

              Това което пиша отдавна, Грипен няма линк16, за него също се преговаря допълнително, но след оттеглянето на БАЕ и делата за корупция, никакъв шанс..

              За руските провокации в Черно море си е в реда на нещата. А това че американците минават не виждам лошо, ние и руски самолети пускаме.

              Виж съгласен с теб, май е време да пуснем тема Viper vs Su-35
              Последно редактирано от biol; 22-12-18, 19:37.

              Коментар


              • От: Купуваме стари F-16 без конкурс

                Според МЗ, има пик на „грип(ен)а".

                Вероятно се имат предвид „кихавиците" от президентството
                Chevrolet Aveo, 1.2 - 4 х 4, почти
                „Ако Дракула беше веган, щеше да се казва - Брокула..."
                LZ1EMS

                Коментар


                • От: Купуваме стари F-16 без конкурс

                  Първоначално публикуван от gabocvet Преглед на мнение
                  Не нарязаха ли МиГ 23 БН, М и МЛ?
                  Да, тях имах предвид - грешката е моя..

                  P.S. Нещо да се каже за информацията от шведите, че са искали да направят в България регионален център за поддръжка на Грипените? Т.е. - даване на информация, работни места, трупане на опит?
                  Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
                  Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

                  Коментар


                  • От: Купуваме стари F-16 без конкурс

                    Първоначално публикуван от komuso Преглед на мнение
                    МиГ-23П/или някъде се среща като МиГ-23С/ е първата модификация на 23-кага-чист прехващач и е произвеждан само за ПВО на СССР-не е изнасян никъде.МЛ е по-късна модификация с по-добри характеристики от П варианта,така,че аз лично не виждам смисъл да са "доработвани".
                    Нещо бъркаш или тези бъркат!

                    http://airwar.ru/enc/fighter/mig23p.html

                    Кроме модификаций МиГ-23МЛ,-МЛД, в середине 70-х годов появился перехватчик, призванный заменить устаревающие Су-9. При разработке нового перехватчика (самолет 23-14, изд.6) за основу был взят МиГ-23МЛ. Так как изменения коснулись в основном комплекта оборудования, испытания перехватчика были проведены в короткие сроки. Уже в 1978-79 годах он начал поступать на вооружение в авиаполки ПВО под обозначением МиГ-23П (П - перехватчик), в кодах НАТО - Rogger-G. По конструкции планера он походил на своего собрата МиГ-23МЛ, поскольку также собирался на Московском машиностроительном заводе "Знамя Труда", причем на тех же стапелях.
                    За всеки ден прекаран в риболов господ дава по два
                    0878 79 20 61 Борис

                    Коментар


                    • От: Купуваме стари F-16 без конкурс

                      Първоначално публикуван от davc Преглед на мнение
                      Това първоначално, или в развитие на преговорите? Т. е. когато се заговори, че вдигали мизата, всъщност нищо такова не е имало.


                      Такива, които не ни трябват.
                      Ти си строител.
                      Ето така виждам нещата аз (ако бъркам-поправи ме):
                      Аз решавам да строя къща.Дали ми трябва е друга тема, но даже вече съм си купил терен.
                      Копая основи, наливам пари в арматура и бетон, и си поръчвам дограма за бъдещия дом.
                      Да, ама в един момент решавам, че няма точно сега да я достроявам тая къща, и спирам проекта.
                      Да, ама фирмата за дограма си доставя поръчката, и си иска парите.Дограмата лоша ли е, или фирмата-доставчик нещо насила ни пробутва продукта си?
                      Та даже се очаква да си го платим.
                      А и дори се стига до съд, и ни намаляват плащането, щото сме скъсаняци, но сме приятели със съдията....
                      И те така едни дограми, реактори и т.н.
                      Никой не ни е виновен, че не провеждаме последователна политика в нищо, и конкретно и за нов боен самолет.
                      В свое оправдание сме в състояние да обвиняваме всичко и всеки, но не можем да си оправи собствената кочинка.
                      Младежи, уважавайте старостта - тя е вашето бъдеще...
                      0887/осемпет 66 4осем

                      Коментар


                      • От: Купуваме стари F-16 без конкурс

                        Първоначално публикуван от slowtraveler Преглед на мнение
                        Да, тях имах предвид - грешката е моя..

                        P.S. Нещо да се каже за информацията от шведите, че са искали да направят в България регионален център за поддръжка на Грипените? Т.е. - даване на информация, работни места, трупане на опит?
                        Интересно на кои, то в региона едни грипени , във всички съседи , пълно.
                        Освен сърбите да купят стотина че да ремонтираме.
                        Шведите все по ниско падат,


                        Сетих се тук ще ремонтираме ЮАР ските, колко останаха

                        Коментар


                        • От: Купуваме стари F-16 без конкурс

                          Първоначално публикуван от Маркони Преглед на мнение
                          Ти си строител.
                          Ето така виждам нещата аз (ако бъркам-поправи ме):
                          Аз решавам да строя къща.Дали ми трябва е друга тема, но даже вече съм си купил терен.
                          Копая основи, наливам пари в арматура и бетон, и си поръчвам дограма за бъдещия дом.
                          Да, ама в един момент решавам, че няма точно сега да я достроявам тая къща, и спирам проекта.
                          Да, ама фирмата за дограма си доставя поръчката, и си иска парите.Дограмата лоша ли е, или фирмата-доставчик нещо насила ни пробутва продукта си?
                          Та даже се очаква да си го платим.
                          А и дори се стига до съд, и ни намаляват плащането, щото сме скъсаняци, но сме приятели със съдията....
                          И те така едни дограми, реактори и т.н.
                          Никой не ни е виновен, че не провеждаме последователна политика в нищо, и конкретно и за нов боен самолет.
                          В свое оправдание сме в състояние да обвиняваме всичко и всеки, но не можем да си оправи собствената кочинка.
                          Строител съм и съм си направил къща, обаче баба ми е луда, понякога я пускат от лудницата, щот решават, че е в ремисия. Тогава тя почва да поръча едни къщи, едни дограми - не ти е работа. Те на семейството ни изобщо не са нужни. Ние си знаем бабата и горе-долу се оправяме, но все-пак остава по някоя сметка за уреждане.
                          Кофтито е, че имаме едни гадни комшии, дограмаджии...
                          Последно редактирано от davc; 22-12-18, 21:37.
                          Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

                          Коментар


                          • От: Купуваме стари F-16 без конкурс

                            Първоначално публикуван от Самодържец Преглед на мнение
                            Добре де, обяснете ми кой трябва да решава? Ако аз трябваше,щях да реша за рафал - ама кой ще ми го даде, ама кой ще го плаща ...?
                            Трябваше експертна комисия от 2 страни: военните (по-точно ВВСарите), които да разгледат техническите показатели, какво искат, какво им трябва, за какво ще ги използват И икономическа страна, която да каже какво е възможно финансово, как ще се плаща и осигурява в бъдеще. Това е. Политици в схемата нямат място.

                            Първоначално публикуван от Маркони Преглед на мнение
                            Единствено се надявам след като ги получим, да не се окаже че ще ги повръткаме малко, подрифтим по небосклона, и да си ги паркираме кротко поради паралипсис. Че не е да не се е случвало нещо подобно в последните години, особено с новопридобита военна техника...
                            Позна, точно това ще стане. Загробихме тези милиони в техника, която ще стои, като паметник. Точно както всичко останало, което купихме досега.
                            Вече го написах:
                            Първоначално публикуван от Dagobar Преглед на мнение
                            Ако вземем 8: 4 в хангара, 1 дежурен, 1 резерв на дежурния, 2 свободни за тренировки (евентуално). Таман на ръба.
                            Някой дава ли си сметка, че няма да ползваме и 1/4 от възможностите на този самолет? Купихме Катерпилар, за работа, която може да свършиш с ръчна лопата.
                            Кой'т не скача е червен, кой'т не скача е червен!

                            Коментар


                            • От: Купуваме стари F-16 без конкурс

                              Първоначално публикуван от Dagobar Преглед на мнение
                              Някой дава ли си сметка, че няма да ползваме и 1/4 от възможностите на този самолет? Купихме Катерпилар, за работа, която може да свършиш с ръчна лопата.
                              Е, очертава се да вземем осем Катерпилара (с пълни резервоари) на цената на десет лопати (без дръжки) - лошо нема.
                              Последно редактирано от davc; 22-12-18, 21:53.
                              Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

                              Коментар


                              • От: Купуваме стари F-16 без конкурс

                                А за къде да ги ползваме? Срещу руснаците?! Айде, бе...
                                HONDA CR-V I, 2000г., B20Z1

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 2 потребители онлайн. 0 потребители и 2 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X