Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Купуваме стари F-16 без конкурс

Свий
Темата е затворена.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Купуваме стари F-16 без конкурс

    Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
    нищо чудно да им остане авиация заради
    Дали да не се съсредоточим поне веднъж в/у настоящето (по Ясен) и крайният резултат? Заради,защо и как точно ще им остане, а и какво ще им остане - поне има вероятност да им остане, за момента у нас такава вероятност става все по-неосъществима. Защо на нас не ни остана (а при комунизма остана - независимо от причините и начините...) - ми вече все е едно, така и така не е останало. Та в настоящето, моментната ситуация е да ни пазят партньорите, с не малка вероятност съседите ни. Това е важното и това дали ще намерим начин да изградим отново авиация и въоръжени сили, като способности поне на онова ниво. Щото мощната авиация не е причина само за пъчене по форумите, ами е и показател за едни други неща в национален аспект.



    Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
    Всички сме възпитавани да мразим агресорите от НАТО.
    Нямам понятие кой набор си и кога са те възпитавали да мразиш НАТО, ама ще те изненадам - не всички ни са ги възпитавали в омраза, други са ни възпитавали в някаква степен на подготвеност за среща с потенциалния враг. Нещо също толкова банално, колкото омразата.

    Все пак да си кажа, че съм стигнал само до чавдарче...



    Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
    Хубаво е човек да живее в настоящето.
    Да де, прав си, ама тази ти философия малко си противоречи с другата констатация, изказано в прежде коментираното от мен изречение.

    Та дайте да ни е по-интересна авиацията...
    Всеки трети е шести

    Коментар


    • От: Купуваме стари F-16 без конкурс

      Ние никога не сме били въоръжавани или тренирани да нападаме кой да е,за буфер да ма да скочим на Турците примерно май не е било в плана.

      Говорил съм с бойни пилоти тук,Ма летя над вас едно време и какво ме правиш.......е па стрелям те,не съм дошъл аз у вас,ти само ми ела.

      Та така,вече и за стреляне нямаме,дежурство трябва да носи,да може да лети пък Ако и да не е супер дупер маматситрака самолет,а то и за толкова няма.
      TOYOTA SEQUOIA ‘11
      W140 S420 '99

      Коментар


      • От: Купуваме стари F-16 без конкурс

        Първоначално публикуван от Veni1
        Хм, интересно - аз просто си споделих впечатленията от сега и преди десетилетия - и това как си ги интерпретирам, пък колко хора се почувстваха ощипани от тях..

        Прощавам великодушно.

        Абе, младежи, не се палете толкова бе..
        Всичко е все тая - еле след некое време.

        Любов към НАТО та чак не им пазим гърба вече хихихихи,буфер на Турците един вид
        TOYOTA SEQUOIA ‘11
        W140 S420 '99

        Коментар


        • От: Купуваме стари F-16 без конкурс

          Първоначално публикуван от Veni1 Преглед на мнение
          Брех, как се променят нещата...

          Преди тридесет и няколко лета, .....
          В тази насока Франция-Германия, Холандия-Германия са още по-интересни, а Виетнам-САЩ пък съвсем.
          И по-добре, че виж за Финландия големи промени няма.

          В крайна сметка Мираж 2000 вече не е толко голям мираж
          байо, кажи ти моите и аз твоите кривици, па да се поправим и все (за)едно да вървим, ако ще бъдем хора.
          Един луд: на много простите хора всичко им се вижда сложно…
          Суперспам - спама на суперите

          Коментар


          • От: Купуваме стари F-16 без конкурс

            Първоначално публикуван от Самодържец Преглед на мнение
            ...Нямам понятие кой набор си и кога са те възпитавали да мразиш НАТО, ама ще те изненадам - не всички ни са ги възпитавали в омраза, други са ни възпитавали в някаква степен на подготвеност за среща с потенциалния враг. Нещо също толкова банално, колкото омразата...
            Това няма значение (наборът). Човек може да си е „кон с капаци" (и обратно) когато и да е роден. А тя и подготовката се състоеше най-паче в мразене.
            Някои пък (представете си) са възпитавани в уважение (с уклон към познаване). Хем от съвсем компетентни възпитатели (всъщност - и точно затова така). Настоящата ситуация (тези не са ни врагове) - предвид познаването - е основание главно за удовлетворение. За да сме в състояние за реално и ефективно противостояние (с когото и да било, по принцип, не че имаме фактическа ситуация на такова) - подобно на ресурса ни до средата на ХХ век - трябва да преминем през цикъл на натрупване поне равен по продължителност и интензивност (на натрупването) на този от „Турското робство"...
            Последно редактирано от davc; 23-06-15, 22:15.
            Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

            Коментар


            • От: Купуваме стари F-16 без конкурс

              Малко в страни от темата ама не съвсем

              Първоначално публикуван от DBRS Преглед на мнение
              В тази насока Франция-Германия
              Тях ги е правил един хуй - Каролус Магнус та там е друго

              Първоначално публикуван от davc Преглед на мнение
              „Турското робство"
              Така де, някои умрат да са роби и се радват като са такива. Затова и от Ботев са чели само половин стихотворение.


              Та - като нямаме самолети е съвсем смислено някой друг да фърка да ни пази - затова са и тези военни съюзи. Просто варианта Гърция предвид тяхното цветущо състояние ми е леко така странен.
              И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

              Коментар


              • От: Купуваме стари F-16 без конкурс

                Гърция не преживява най-добрите си времена, но все-пак не е цъфнала като нас непосредствено след '89-90-та. И да, не е най-адекватния ни партньор, но нали стана ясно, че масата е много по-охотна да преглъща нея...
                Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

                Коментар


                • От: Купуваме стари F-16 без конкурс

                  Първоначално публикуван от davc Преглед на мнение
                  Гърция не преживява най-добрите си времена, но все-пак не е цъфнала като нас непосредствено след '89-90-та. И да, не е най-адекватния ни партньор, но нали стана ясно, че масата е много по-охотна да преглъща нея...
                  Е ясно че няма да е Турция, ама на мамалигарите какво им е? Това ако изобщо трябва да е непосредствен съсед.
                  И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

                  Коментар


                  • От: Купуваме стари F-16 без конкурс

                    Все си мисля, че (колкото и да сме посрани) е добре да се равняваме с най-добрите ...и с тях да сме си приятелчета. Та и мамалигарите са точно като гърците, само дето са на тяхното дередже вървейки нагоре (също кат нас) а гърците са на него - вървейки надолу.
                    Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

                    Коментар


                    • От: Купуваме стари F-16 без конкурс

                      Кои са най-добрите?
                      И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

                      Коментар


                      • От: Купуваме стари F-16 без конкурс

                        Наоколо са турците, а изобщо са онези, дето наскоро докараха това-онова насам - то те и ще свършат работата накрая (съвсем резонно).
                        А по принцип - сме ние
                        Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

                        Коментар


                        • От: Купуваме стари F-16 без конкурс

                          Ако зарежем такива неизмерими понятия като "независимост", "гордост", "достоинство" остава да мислим в категорията "пари.

                          Та въпроса е: "Как ще ни е по-евтино?".

                          Сами да си купим самолети, да си обучаваме пилотите и да си пазим сами небето или да ни "помагат" партньорите.

                          Ако пак минем на автомобилната илюстрация - да се поддържа кола е скъпо, но ако трябва постоянно да съм на таксита, става много по-скъпо.

                          Помнете, че така наречената "партньорска помощ", не е никаква помощ, ами си е чисто наемничество - ще плащаме като пияни моряци всяка квитанцийка дето ни поднесат, че и бакшиш ще се очаква да даваме.

                          Коментар


                          • От: Купуваме стари F-16 без конкурс

                            Първоначално публикуван от Alexr Преглед на мнение
                            ...Та въпроса е: "Как ще ни е по-евтино?"...
                            Този въпрос има и нюанси. Примерно - в краткосрочна, или в дългосрочна перспектива. Също така - и изобщо имаме ли алтернатива в реално време.
                            Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

                            Коментар


                            • От: Купуваме стари F-16 без конкурс

                              Ами и в краткосрочна и в дългосрочна перспектива - звучи ми скъпо.
                              Някак ми се струва, че сметката ще е нагласена така,че почнем ли веднъж да плащаме, никога да не ни останат пари с които да си купим сами самолети, а след като се прекъсне традицията в поддръжката и обучението, възстановяването им ще е съвсем титаничен труд. И много скъп при това.
                              И някак ми звучи тъпо да имаме 4 000 000 000 да покрием депозитите на една смотана банка, а да нямаме 1 000 000 000 за самолети.

                              Не ми звучи като да нямаме къде да ходим.

                              Коментар


                              • От: Купуваме стари F-16 без конкурс

                                Пари - разбира се - има как да се осигурят. А-ма как ти звучи онова мекере Сидеров: „Военен заем" (само примерно) - а имай предвид, че той не е „самопръкнало се" мекере, зад него са едни други стотици хиляди мекерета. И не е само той изразител на такава нагласа! За всичкото това блато, непосредствените проблеми (по отношение суверенитет) на държавата ни представляват ни повече, ни по-малко - шанс. Фактически управляващите, изобщо не са радикално чужди на такава доктрина - впрочем.
                                Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X