Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Купуваме стари F-16 без конкурс

Свий
Темата е затворена.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Купуваме стари F-16 без конкурс

    Първоначално публикуван от Bogoljub Gagic Преглед на мнение
    Нито една, щом мръсни пиндоеврогейци са ни сложѝли чатал на врата, тогаз по-добре е ремонти-ремонти-ремонти-на-МиГ-овете до припадък.
    То това е схемата на резидента и заиграването с куция шведски кон
    И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

    Коментар


    • От: Купуваме стари F-16 без конкурс

      Първоначално публикуван от Самодържец Преглед на мнение
      И какво? Лошо ли е качеството да надделее над количеството?
      Не бре, лошо няма. Аз се радвам дори. Просто исках да намекна, че нито качеството, нито количеството имат значение. Просто така са решили политруците. В случая качеството се явява бонус.

      Първоначално публикуван от biol Преглед на мнение
      Аз се радвам че конкурса е прозрачен, поне не се коментира за корупция, което за бг е учудващо.
      Политическият ни елит е преживял катарзис?!?!??! Аз отивам да си сложа чорапче под елхата, на Коледа ставали чудеса.
      Кой'т не скача е червен, кой'т не скача е червен!

      Коментар


      • От: Купуваме стари F-16 без конкурс

        Първоначално публикуван от turtey Преглед на мнение
        То това е схемата на резидента и заиграването с куция шведски кон
        Заиграването с куция шведски кон ни докара офертата за блок 70. Та явно е било успешно.
        Синьо небе над златни жита. Ако някой се чуди - Добруджа е. Южна. Българска.

        Коментар


        • От: Купуваме стари F-16 без конкурс

          Първоначално публикуван от turtey Преглед на мнение
          То това е схемата на резидента и заиграването с куция шведски кон
          Мдаааа, друго си беше вместо куц шведски кон да се вземе умрел от старост американски такъв, леко вчесан в португалска конюшна. Щото това бяха алтернативите, дето доларджиите си ги изгласуваха в МС и парламента.
          Ние не сме неутрални!

          Коментар


          • От: Купуваме стари F-16 без конкурс

            Първоначално публикуван от windwarrior Преглед на мнение
            Заиграването с куция шведски кон ни докара офертата за блок 70. Та явно е било успешно.
            А? Резидента уреди сделката?
            И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

            Коментар


            • От: Купуваме стари F-16 без конкурс

              Пак е мътна и кървава, това как го разбирате?

              В точка 4 от предложенията, които трябва да се отправят към Парламента се казва следното:


              "Да разреши Проектът на международния договор по т.1 да се отклонява от задължителните изисквания, посочени в Актуализиран проект за инвестиционен разход „Придобиване на нов тип боен самолет“, одобрен с Решение на Народното събрание, ДВ, бр.51 от 2018 г., при условия на последваща ратификация на основание чл. 85, ал.1, т.4 от Конституцията на Република България и чл.15, ал.1 от Закона за международните договори на Република България."

              Това за мен е пряко бламиране решение на НС.
              Самолета няма да се вмести нито във Финансовата рамка нито във времето, дано не съм прав!
              За всеки ден прекаран в риболов господ дава по два
              0878 79 20 61 Борис

              Коментар


              • От: Купуваме стари F-16 без конкурс

                Фиууууууу, абонат.
                Гледам в ляво- няма нищо, гледам в дясно пак няма нищо и си викам: Аааааа тука има нещо!

                Няма вече Диско,няма вече Pinz...

                Коментар


                • От: Купуваме стари F-16 без конкурс

                  Ами те в парламента искаха военен самолет, демек с оръжия.


                  Решението е политическо , ама го взеха във Вашингтон, смъкнаха цената.
                  Вайпъра е невероятен самолет, а както се оказа и ще се развива. Хубаво е когато техническата част съвпадне и с политическата.

                  Съгласен съм с комисията, Грипен е прекрасен самолет за аирполисинг. Но Ваипъра е сериозен МЦИ

                  Коментар


                  • От: Купуваме стари F-16 без конкурс

                    Не съм съгласен за куция шведски кон. Факт е, че изведнъж всички, които бяха декларирали интерес, си подобриха офертите. Конкуренцията не е лошо нещо ако я гледаме откъм потребителя. Все пак тая техника се купува с перпектива едни 20 години напред. МИГ-овете е ясно, че нямат толкова.
                    Съботата ми вървеше добре докато не осъзнах, че е понеделник.

                    Коментар


                    • От: Купуваме стари F-16 без конкурс

                      Първоначално публикуван от windwarrior Преглед на мнение
                      Срам те е, че ще имаме най-добрият към момента МЦИ 4-то поколение, на цена която се вмества в бюджета ни? И поради что?...
                      Както казах - срам ме е, че нашите политици стоят като к**ви на телефона и само чакат някой да им звънне и нареди... От оно време - само се смени 'господаря'...
                      За 'най-добрият' - то и аз имам най-хубавия джип осмо поколение, ама някои не са съгласни с тази констатация
                      За Ф16 сичко е прекрасно, само дето ще трябва да се променят 'условията на конкурса', та да влязат избраните вече американци в него... С една дума се връщаме отново към заглавието на темата - то конкурс реално няма, що избираш някой, който не спазва условията, ама след това сменяш условията..
                      Шведите били 'куци'?!! Трябва ни за еър полисинг - дават оферта. Трябват ни повече бройки в същата сума - пак дават оферта с редуциран склад на въоръжение и резервни части..
                      Трябва ли ни за други цели - поръчваш си отделно ракетките... Като самолет - съвременен с много добри качества..Кое му е куцото?
                      Някъде видя ли с какви комплектации идват двете оферти? Щото това, че шведите са декларирали, че комплектацията им е за еър-полисинг не означава, че и американците не са предложили нещо подобно... Някъде видя ли какви са изискванията за инфраструктурата (указано е само, че има разлики)... Все едни обли подводни камъни...
                      Погледнато логично е изцяло погрешно политическо решение - ЕС обмисля идеи за обща армия.
                      САЩ няма интерес от силна Европа, колкото и да се пъчи, че това не е така. Удобно им е да командват и 'насочват' Европа в изпълнение на задачите си в свой интерес...
                      И в момента се вижда - щракнат ли с пръсти американците, европейците клякат.. Чисто икономически - ползването на европейска техника поддържа европейското производство и позволява развитието му.
                      В противен случай ставаш консуматор на вносна техника без да има възвръщаемост на парите.
                      Та по чистата логика 'политически правилният' избор би бил самолет европейско производство, освен ако политиката е да се отдалечим от ЕС и да станем 51 щат...
                      Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
                      Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

                      Коментар


                      • Първоначално публикуван от slowtraveler Преглед на мнение
                        Кое да се коментира за корупция?! Та то си е срамно въобще да се коментират действията на нашите политици - обажда се заместник държавен секретар... Следват 'метани'... След два дни наш Бойко изскача от среща на ЕС, щото има по-важна задача - обажда му се държавен секретар на неевропейска държава, и след два дни - 'решено'.... Дали чрез корупционна схема (например чрез Цв.Цв. като всеизвестен 'представител' на щатските идеи), или поради 'хващане за топките' по друг начин - няма как да знаем... Но резултатът е явен....
                        Ами срам ме е от такива политици и такива решения...
                        Това е начинът навсякъде. Ти как очакваше да стане и тогава какво бихме избрали?

                        Първоначално публикуван от Dagobar Преглед на мнение
                        Просто така са решили политруците.
                        Добре де, обяснете ми кой трябва да решава? Ако аз трябваше,щях да реша за рафал - ама кой ще ми го даде, ама кой ще го плаща ...?

                        Първоначално публикуван от gabocvet Преглед на мнение
                        Пак е мътна и кървава, това как го разбирате?

                        В точка 4 от предложенията, които трябва да се отправят към Парламента се казва следното:


                        "Да разреши Проектът на международния договор по т.1 да се отклонява от задължителните изисквания, посочени в Актуализиран проект за инвестиционен разход „Придобиване на нов тип боен самолет“, одобрен с Решение на Народното събрание, ДВ, бр.51 от 2018 г., при условия на последваща ратификация на основание чл. 85, ал.1, т.4 от Конституцията на Република България и чл.15, ал.1 от Закона за международните договори на Република България."

                        Това за мен е пряко бламиране решение на НС.
                        Самолета няма да се вмести нито във Финансовата рамка нито във времето, дано не съм прав!
                        Всичко може да се изгласува и ратифицира. Ма или требе обединение около дадено решение или трябва абсолютната власт.
                        Последно редактирано от Чавдар (V93); 22-12-18, 06:39.
                        Всеки трети е шести

                        Коментар


                        • От: Купуваме стари F-16 без конкурс

                          Първоначално публикуван от slowtraveler Преглед на мнение
                          ...
                          Погледнато логично е изцяло погрешно политическо решение - ЕС обмисля идеи за обща армия.
                          САЩ няма интерес от силна Европа, колкото и да се пъчи, че това не е така. Удобно им е да командват и 'насочват' Европа в изпълнение на задачите си в свой интерес...
                          И в момента се вижда - щракнат ли с пръсти американците, европейците клякат.. Чисто икономически - ползването на европейска техника поддържа европейското производство и позволява развитието му.
                          В противен случай ставаш консуматор на вносна техника без да има възвръщаемост на парите.
                          Та по чистата логика 'политически правилният' избор би бил самолет европейско производство, освен ако политиката е да се отдалечим от ЕС и да станем 51 щат...
                          EС както си обмисля, така и ще си остане с обмислянето. А и да се случи нещо, то в него ще се пее по нотите на големите в Европа.
                          "Европейска техника" в авиацията означава на първо място Евробоецът - много скъп за купуване и много скъп за поддръжка самолет, с който проблем имат и далеч по-мощни от нашата икономики. На всичкото отгоре транш 1 си е чист изтребител, който не може да се доразвие в посока многоцелеви. Италианците гледат да отикат техните, Австрия също иска да ги разкарва и се оглежда в посока Грипен или Ф-16.
                          Пък и май не се забеляза някакъв сериозен опит на Европата да ни предложи нов самолет.
                          Като цяло, в Европа самолетът се използва само в страните, участващи в разработката и производството - Германия, Великобритания, Италия и Испания, но и те си намалиха първоначално планираните бройки.
                          Европейска техника са и френските, ама и те са яко скъпи, пък и на франсетата табиетите хич не са по-приятни от американските.
                          Общо взето, Грипен е най-добрата евроопция, тъй като предлага добри възможности срещу по-ниска цена.

                          Като цяло, европейската техника се произвежда в по-малки серии, което я прави по-скъпа. Т.е. чисто икономически трудно може да се конкурира с американците. Отделно, дето зависимостта от последните я има и при европейската техника, тъй като и в нея се използват американски технологии.

                          Така че, ако американските другари са решили да ни направят изгодна оферта за нови самолети, лошо няма.
                          За момента обаче това все предстои да се изясни дали това ще е така.
                          Ние не сме неутрални!

                          Коментар


                          • От: Купуваме стари F-16 без конкурс

                            И друго има сравняват живота на планерите на двата самолета 8000 срещу 12000 часа. Някой вярвали, че тези часове ще се налетят. Ако се правят средно годишно 200 часа в единия случай имаме 40, а в другия 60 години.
                            За всеки ден прекаран в риболов господ дава по два
                            0878 79 20 61 Борис

                            Коментар


                            • От: Купуваме стари F-16 без конкурс

                              И Рафала е чудесен, ама Макарона не го дава, за момента изглежда че за пръв път дали по случайност или нарочно нашите тиквеници си изиграха козовете правилно, дано няма обрат в последната минута и да докопаме Вайпъра. Дори и да се забави получаването си струва да изчакаме година две, вместо да купуваме Грипен.

                              Коментар


                              • От: Купуваме стари F-16 без конкурс

                                Първоначално публикуван от slowtraveler Преглед на мнение
                                Както казах - срам ме е, че нашите политици стоят като к**ви на телефона и само чакат някой да им звънне и нареди... От оно време - само се смени 'господаря'...
                                Шведите били 'куци'?!! Трябва ни за еър полисинг - дават оферта. Трябват ни повече бройки в същата сума - пак дават оферта с редуциран склад на въоръжение и резервни части..
                                Та по чистата логика 'политически правилният' избор би бил самолет европейско производство, освен ако политиката е да се отдалечим от ЕС и да станем 51 щат...
                                Интересен пост обоснован на емоции, но без никаква логика.

                                Какво разбираш "о к**ви на телефона и само чакат някой да им звънне и нареди"
                                Аиде подреди ги - Каква беше офертата в първия конкурс.
                                Каква беше първоначалната оферта
                                И сега каква е крайната оферта.
                                Ако желаеш сравни цената на вайпърите за СА и Словакия. Кой къде и защо чака на телефона.
                                Ако и на мен ми се обадят от щатите с такова редуциране на цената и аз ще искоча , па ми викай като си искащ.

                                Какъв аирполисин с грипена, като е гол като гълъб на мира. Какво ще прави, ще лети до сръбския Миг и ще му се моли - "Айде брато прибирай се махай се от тук"
                                До тук цялото ни "модернизиране" е такова .... Никакво . Пари за хвърчила (да си трупат часове) и една пушка няма да гръмне ей така хайдушката.

                                Аирполисинг. Как бе човек, ние сме в НАТО, до нас руснаците дрънчат оръжия, на границата ни е пълно с кораби , подводници и самолети летят постоянно. Е тия украйнците война ще обявяват, а ти искаш самолет който да лети и плаши гаргите.
                                Скоро изкараха данни само за тая година колко пъти са вдигали самолет, заради нарушаване на въздушното ни пространство

                                Виждам че нещо друго е причината, дерзае те , ядосва те. Преди две страници те помолих да пишеш директно, а ти се обиди. Събрали сме се в темата , лаф да чупим, коментираме к'во става и к'во праат тия горе и честно, откритото ти мнение е много по-интересно от половината технически данни в конкурса

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X