Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Малък проект със съмнителен успех ;)

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Малък проект със съмнителен успех ;)

    Имам нужда от малко помощ за сега, а после със сигурност и от по-сериозна
    Става въпрос за следното:
    Вчера започнах проект, който по програма трябва да завърша в петък (финално в неделя). Общата стойност на проекта е между 200 и 250 лв.
    До тук имам над 20 души с които говорих и казаха, че не става. Говорих с още толкова, които могат да ми изброят поне 80 причини проектът да не стане и трима или четирима, които казаха давай, ще помагаме.
    Та така - в петък ще се разбере какво и как (правим снимков материал и ще има точно описание, ако нещата се получат), но до тогава имам нужда от помощ за запушване на PVC тръба с Ф200. Трябва да измислим начин с който надеждно да бъде запушена тръбата така, че от запушеното място да не влиза и излиза вода. Много е важно методът да е приложим в дворни условия. Ако може да се направи на някое определено място в София, то да влиза в бюджет от 30 лв за процедурата и да стане до сряда (днес) вечерта.
    Запушването на тръбата трябва да стане вътре в самата тръба на поне 10см. (по-добре и повече) от края й.
    Ако някой знае и приложим метод за заваряване и огъване на дебели PVC тръби, както и всякакъв опит по въпроса, би бил неизмеримо полезен. Дори тези, които кажат как не става и защо, също биха били полезни от гледна точка на пестене на време за опити.

    П.П. Ако някой модератор реши, че мястото на темата е в технологии и материали или някой подфорум, където има по-запознати с технологията на работа с PVC, нека премести темата там.
    Ако не свършва добре, значи не е свършило!
    0888 315 794
    LZ1UPI
    A1 (Rh+)

  • #2
    От: Малък проект със съмнителен успех

    Налягане?
    Това на снимката естествено не съм аз.Обикновено тия изпълнения ги правя без да искам!


    "... ние ще направим това не защото е лесно , а защото е трудно! "
    Джон Кенеди

    Коментар


    • #3
      От: Малък проект със съмнителен успех

      Ами... нека да е 1-2 атмосфери.
      Ако не свършва добре, значи не е свършило!
      0888 315 794
      LZ1UPI
      A1 (Rh+)

      Коментар


      • #4
        От: Малък проект със съмнителен успех

        При това Фи, трябва да търсиш заводска тапа и стандартен начин да го изпълниш, например с лепило между тапата и тръбата, или самата тапа да има някакви уплътнения. Ако пък ще се заравя, и бетон ще свърши работа, ама при това налягане е възможно да изпуска.

        Тръбата предполагам е за мръсен канал или инещо такова? В смисъл, сигурен си че е PVC? Защото ако е полипропилен всякакви лепенета отпадат.
        Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

        Коментар


        • #5
          От: Малък проект със съмнителен успех

          Не - ще плува (така де - ако не се напълни с вода ). ПВЦ е - от оранжевото, което е по-леко, заради въздуха в стените. Мисля си дали няма да стане с някакъв от моделите топлоизолация и силикон - например фибран някакъв от по-дебелите... Другото което мислех е с някакъв шперплат и силикон и пак изолация ... де да знам - сандвич някакъв и накрая нещо епоксидно с мрежа ...
          Ако не свършва добре, значи не е свършило!
          0888 315 794
          LZ1UPI
          A1 (Rh+)

          Коментар


          • #6
            От: Малък проект със съмнителен успех

            Ми има тапи. От Фи 63 та до Фи 400. В първия линк при небрежно търсене в гугъл. Къде е проблема?

            ПП: Женска тапа Ф200, обилно омазана с PVC лепило е със сигурност на порядък по-добър вариант от изброените от теб. Оранжева е, пак.

            Нали идеята е да я запушиш в двата края?
            Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

            Коментар


            • #7
              От: Малък проект със съмнителен успех

              Сандвич - ама корк - плоскости, възможно най-дебели и уЕпиУо - слепени - до достигатне на дебелина от поне 5 см.. и после проблема и да се намери машина да го изреже гладко - размера да ти е маалко над вътрешния на тръбата.
              Друго възможно е черничево или друго дърво - ще намериш по-лесно къде да го отрежат по размер - то се раздува леко при накисване с вода. Ако позволява проекта след набиване на тапите може да ги "подпреш" с 4 крачета (с пробиване на тръбата) да не бягат ако е по-голямо налягането.
              Последно редактирано от Slick; 13-08-14, 00:46.

              Коментар


              • #8
                От: Малък проект със съмнителен успех

                Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
                Ми има тапи. От Фи 63 та до Фи 400. В първия линк при небрежно търсене в гугъл. Къде е проблема?
                Ами първият проблем е, че тапите не потъват на 10 сантиметра навътре. Другия проблем е, че не знам до колко са надеждни (може би трябва да се подсилват).. третия проблем е, че тези, които открих са само за муфираната страна.
                Ако не свършва добре, значи не е свършило!
                0888 315 794
                LZ1UPI
                A1 (Rh+)

                Коментар


                • #9
                  От: Малък проект със съмнителен успех

                  Ами то така като не се знае цялото задание трудно идват идеи, ама ми се върти в главата запушване с фабрична тапа и към нея да се дозалепят необходимите сантиметри тръба, за да стане запушването вътрешно. Колко трябва да е здраво? Освен налягане ще понася ли някакво механично въздействие?
                  JEEP CHEROKEE '86 XJ 4.0

                  Манол Денев

                  Коментар


                  • #10
                    От: Малък проект със съмнителен успех

                    Има мъжки, чиято периферия влиза в тръбата и женски, чиято периферия обхваща тръбата. В ташев галвинг например има 3 варианта.

                    За да потъват навътре, единственото, за което се сещам, е някой да ти направи гумени тапи. Ама няма да минеш с 30лв.

                    Без повече конкретика няма как да дам повече идеи. С епоксид със сигурност няма да стане - след първото топлинно разширение пиши я бегала. Аз за отливките за фаровете ползвах калъпи от PVC улук. Едно леко напъване с отвертката, и са долу. Просто не го лепи. полиестерната също. Може да речем да се мисли някаква комбинация от полиестерна смола + стъкломат и гумено уплътнение. Ама пак няма да минеш с 30лв.
                    Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                    Коментар


                    • #11
                      От: Малък проект със съмнителен успех

                      Идеята е 3 тръба да плува във вода, натоварена със 100 и нагоре килограма - понтон някакъв. 10те сантиметра преди тапата са за евентуални външни механични въздействия - там трябва да се пъхне нещо, което има за цел да ги поема тях.
                      Ако не свършва добре, значи не е свършило!
                      0888 315 794
                      LZ1UPI
                      A1 (Rh+)

                      Коментар


                      • #12
                        Re: Малък проект със съмнителен успех

                        Бидон от някой битак размера си го определи какъвто ти трябва половина понтонечета за лодки самоделки са точно от бидони или варели и метална или дървена рамка около него...

                        Коментар


                        • #13
                          От: Малък проект със съмнителен успех

                          Карай го просто,никакви лепки не ти трябват,а просто трьба с размер една идея по-голям от размера на пласмасова бутилка от Кока-Кола от малките / бьди скромен,става и от големите ма не казваш какво се строи/
                          Изцицваш Колата,затваряш тапите и ги набиваш вьтре в трьбата която после как искаш я затапи да не ти бягат бутилките.Е губи се около 30% обема,че нещо не намирам и аз квадратни бутилки от кола,а между тях ще влезе вода ма пьк ако това не те бьрка ще мине и океана.


                          При големите бутилки КПДто е сьвсем правилно,те нямат толкова тясно гьрло и не се губи много от трьбата.

                          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:PlastikiBottles.jpg
Прегледи:1
Размер:218.2 КБ
ID:5604715


                          Я тьрси ПЛАСТИКИ ма на английски го напиши и виж там какво са си спретнали.Теб по-големия проблем ще ти е как да ги закрепиш тия трьби една за друга,а не как да ги направиш плуващи - рьгай Кола и става.
                          TOYOTA SEQUOIA ‘11
                          W140 S420 '99

                          Коментар


                          • #14
                            От: Малък проект със съмнителен успех

                            Намираш подходящия материал и на струг извърташ тапи с необходимия борд . Ако тръбата е дебелостенна може и резба да и се нареже . Другия вариант е една тапа по вътрешния диаметър и втора по външния . Лепиш с Тангит или полиуретаново лепило и нямаш грижи .
                            Последно редактирано от sek.1; 13-08-14, 06:59.
                            Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                            Коментар


                            • #15
                              От: Малък проект със съмнителен успех

                              Първоначално публикуван от BENZBOSS Преглед на мнение
                              ..

                              [ATTACH=CONFIG]732355[/ATTACH]


                              Я тьрси ПЛАСТИКИ ма на английски го напиши и виж там какво са си спретнали.Теб по-големия проблем ще ти е как да ги закрепиш тия трьби една за друга,а не как да ги направиш плуващи - рьгай Кола и става.
                              Бих добавил и монтажна пяна, освен това "кокаколските" бутилки досят доста на бой, за разлика от PVC
                              байо, кажи ти моите и аз твоите кривици, па да се поправим и все (за)едно да вървим, ако ще бъдем хора.
                              Един луд: на много простите хора всичко им се вижда сложно…
                              Суперспам - спама на суперите

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X