Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Въпроси за извънбордовия двигател !

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #46
    До: Въпроси за извънбордовият двигател !

    Първоначално публикуван от Пенчо Преглед на мнение
    Да. Т.наречената антикавитационна пластина. Най-добре е 1-2.5см.под водата.Като гледам снимките определено си за къс ботуш
    не "под водата", а под дъното на лодката... щом е така изрязана кърмата за транеца, 99% е за къс ботуш... 1% ако е някое ТНТМ и да е малко повече отколкото трябва за къс ботуш...

    Мога да ти предложа PARSUN 15кс 4Т - цената е почти на половина от Хондата, а все пак си е 1:1 с Ямаха... Клиентите са много доволни.
    помогнете да открием откраднатите двигатели http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=59117

    Коментар


    • #47
      До: Въпроси за извънбордовият двигател !

      Това ще го измеря и ако си прав може да взема и втора ръка двигател,което е по-изгодния за мен вариянт.Благодаря още веднъж.ОК ще разгледам офертите ти в сайта,части намират ли се за тях и аналогични ли са с ямахата?
      Последно редактирано от VLADI; 19-11-08, 12:52.

      Коментар


      • #48
        До: Въпроси за извънбордовият двигател !

        Абсолютно вярно. Под кила.

        Коментар


        • #49
          До: Въпроси за извънбордовият двигател !

          Надявам се картинката да се вижда.
          Това е от инструкция на Хонда
          Прикачени файлове

          Коментар


          • #50
            До: Въпроси за извънбордовият двигател !

            Точно така. В инструкцията за моя Меркюри го дават между 0 и един инч.

            Коментар


            • #51
              До: Въпроси за извънбордовият двигател !

              Всъщност ако имаш як транец, единствения проблем на дългия ботуш е че губиш ефективност от съпротивление (+ някои неудобства с газенето и носенето) но пък е по-полезен в лошо време.

              Коментар


              • #52
                До: Въпроси за извънбордовият двигател !

                Аз като гледам лодката за която ставаше реч, не никакъв проблем, транеца да се надстрои.

                Коментар


                • #53
                  До: Въпроси за извънбордовият двигател !

                  Първоначално публикуван от Пенчо Преглед на мнение
                  Аз като гледам лодката за която ставаше реч, не никакъв проблем, транеца да се надстрои.
                  вчера един клиент си взе от мен мотор с дълъг ботуш и планира да "надстроява" транеца...
                  Аз само му казах, че не бих се занимавал с това на негово място...

                  Частите на Парсън и Ямаха са 95% взаимозаменяеми...

                  Читави 4-тактови мотори /2-ра ръка/ не се намират толкова лесно... Виж 2Т има доста...
                  помогнете да открием откраднатите двигатели http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=59117

                  Коментар


                  • #54
                    До: Въпроси за извънбордовият двигател !

                    Подложки 20-30 мм (за финна настройка) са приемливи.
                    Ако иска да компенсира разлика от дълъг до къс ботуш - не си заслужава защото надстройката трябва да стане здрава колкото оригиналния транец. Не разбирам човек който си купува нов двигател защо не си вземе какъвто му трябва? Ако е 2ра ръка - хайде, такъв намерил на далавера - такъв взел.
                    Сигурно има една Ял6 и една малка, та да ползва 1 мотор. Все пак за дългия ботуш има лек.

                    Коментар


                    • #55
                      До: Въпроси за извънбордовият двигател !

                      Всъщност измерих разтоянието и то е 520мм.,което ще рече дълъг ботуш.Вчера си спазарих четиритактов двигател ямаха 9.9 и почвам да мечтая за по-топло време да мога да я пусна за пръв път и да видя как ще се държи с този двигател.Благодаря на всички за помощта,определено научих доста от вас.Ще пиша като имам резултати от теста .

                      Коментар


                      • #56
                        До: Въпроси за извънбордовият двигател !

                        Първоначално публикуван от VLADI Преглед на мнение
                        Такааа ,внимателно следя темата и имам един въпрос.Скоро си купих 4м.пластмасово корито,което смятам да ползвам предимно в морето,та въпроса ми е двигателя с дълъг ботуш ли да е или е добре с къс?Ориентирам се към двигател Honda BF15,BF20 ,но продаваните втора употреба са предимно с къс ботуш.А в последно време сериозно обмислям идеята за нов такъв двигател.
                        и аз като ги гледам снимките си е за къс ботуш иначе ще навири носа като смачка газта . пък и дълъг да намери винаги може да се скъси.По принцип дългите ботуши са за спомагателни мотори за яхти за маневри в пристанища и т .н.

                        Коментар


                        • #57
                          До: Въпроси за извънбордовият двигател !

                          Първоначално публикуван от Макса Преглед на мнение
                          малко да изменя темата
                          ще има ли проблем да си карам надуваемата лодчица с скомното моторче 4 коня в морето без да имам капитанско...някои ще ми прави ли проблем според вас ?д?
                          ако не е над 3.5 м няма

                          Коментар


                          • #58
                            До: Въпроси за извънбордовият двигател !

                            Първоначално публикуван от stoyko Преглед на мнение
                            и аз като ги гледам снимките си е за къс ботуш иначе ще навири носа като смачка газта . пък и дълъг да намери винаги може да се скъси.По принцип дългите ботуши са за спомагателни мотори за яхти за маневри в пристанища и т .н.
                            Защо? Нещо ме обърка с това си изказване. Според това, което казваш с къс ботуш няма да вирне носа толкова, колкото с дълъг. Диферент на лодката май се контролира от трим на мотора а не от дължината на ботуша. Може и да греша, но ако греша, много искам да знам къде. За морето на пластмасово корито само дълъг ботуш. Дано не ви се налага да разбирате защо. Лично мнение. С извънбордови нямам много опит честно казано, само ги разхождаме качени или заврени някъде.
                            https://m.youtube.com/watch?v=mIAYxWCXF8A

                            Коментар


                            • #59
                              До: Въпроси за извънбордовият двигател !

                              Темата е стара и човека вече се е оборудвал с правилен двигател. Както беше споменато в по-ранни постове, дължината е според височината транеца. Става въпрос за достатъчно добро обтичане на дъното/кила при малко съпротивление. По-дълъг ботуш от мин.необходимото има предимство в лошо време не се вентилира (е...пак според морето де) но пък прави излишно съпротивление при ползване в нормални за лодката условия. Другото което може да направи е да изкърти транеца ако двигателя е преоразмерен като мощност за съответния съд. Лоста който се получава от точката на възникване на тласкателната сила до точката където силата се предава на лодката е малко коварен защото се опитва да усуче транеца (долния край - напред / горния назад). Виждал съм как на надуваема лодка направо и се пречупват балоните около транеца когато се напъва мотора а не може да навири носа заради повече товар.
                              Колега NIKSD, лодките с валолиния са друга бира. Там силата през упорния лагер бута над кила, а при извънбордовите прд винта няма нищо.
                              Трима също служи за ефективност.
                              Прикачени файлове

                              Коментар


                              • #60
                                До: Въпроси за извънбордовият двигател !

                                това, че дългият ботуш е само за спомагателни мотори на яхти, хич не вярно... По-сериозните лодки задължително са с Л, а доста често и с ХЛ ботуш... На практика от мореходните лодки само дадуваемите са с къс ботуш и то ако не са RIB
                                помогнете да открием откраднатите двигатели http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=59117

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 2 потребители онлайн. 0 потребители и 2 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X