Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Сеялка КУРТ

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Натиснете снимката за да я уголемите

Име:viber_изображение_2020-03-18_17-28-19 - Копие copy.jpg
Прегледи:1134
Размер:287.1 КБ
ID:6573984Натиснете снимката за да я уголемите

Име:viber_изображение_2020-03-18_17-28-19 - Копие copy.jpg
Прегледи:894
Размер:287.1 КБ
ID:6573985

    Коментар


    • Сложих от новите вакуумметри.....с глицирин....за слънчоглед казват в началото на зеления сектор
      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:viber_изображение_2020-03-16_17-02-53.jpg
Прегледи:978
Размер:238.2 КБ
ID:6576964

      Коментар


      • А защо само за слънчоглед? На Курта миналата година имаше работещ манометър, и като си го държах в зеленото сееше супер.
        На Квернеланда манометъра служи само за тапа, ама на пробите няма празна дупка по диска.

        Но все пак-колко струва този манометър, може да си сложа един, да стане сеялката по-джиджана
        Има ли желание-има и начин!

        Коментар


        • Този ми е подарък....но мисля е 70лв.

          Коментар


          • Кольо
            Кольо коментира
            Редактиране на коментар
            Няма да ми е джиджана сеялката значи...

        • Открих от къде са гледали ...като са правили кюрда....
          Variosem KONGSKILDE
          ама поне да го бяха копирали точно.....
          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:vakuum kameri.jpg
Прегледи:848
Размер:119.0 КБ
ID:6577187Натиснете снимката за да я уголемите

Име:uplytneniq.jpg
Прегледи:895
Размер:255.2 КБ
ID:6577188

          Коментар


          • Така последно .....издирването на първообраза на КУРТ приключи ....дядому се казва HASSIA UNISEM (на турски серсем звучи добре)
            Натиснете снимката за да я уголемите  Име:scan-hassia2-bearbeitet.jpg Прегледи:0 Размер:145.1 КБ ID:6581817Натиснете снимката за да я уголемите  Име:3591-1d9f69e51c793ddb66fe1cd52b72ba17-2227909-1vb.jpg Прегледи:0 Размер:115.7 КБ ID:6581818
            https://www.youtube.com/watch?v=lO4LL7jq_TM

            Коментар


            • Колеги имам една дилема.От няколко дена сея с КУРТ-а ,като в началото почнах с 25-ца на пионер фракция 3-ти размер по-скоро ситна и сеялката сееше доста точно и без проблеми. Когато включа режим калибрация на компютъра всички секции вървят равномерно и заедно като на 250 семена слънчоглед разликата е около 5-6 семена и това е максимум. Вчера обаче почнах с друга 25-ца фракция 2-ри размер доста едра и сеялката започна да работи неравномерно - на диска при въртене на колелото през 5-6 семки имаше по един или два отвора без семе. Увеличих вакуума като карам в жълтия сектор и промяна почти нямаше. При всички 6 секции от време на време има пропуск по диска отвор без семе. Набедих семето тъй като е изключително едро предположих ,че трябва да сваля пластините регулиращи потока ,защото при царевица съм го имал този проблем и винаги ги махам. Днес сутринта махнах пластините напълно и смених наново всички уплътнения на капаците. Маркучите ги проследих и нямат скъсано или хлабави скоби ,те са и на една година маркучи. Махайки пластините нещата се оправиха почти напълно. Сееки и гледайки на компютъра на 250 семена разликата отиде на 10 семки и то не на всички секции и не постоянна ,но пак има пропуски от време на време и вместо задената норма от 6400 сеялката изсява на 6200 -6300 семена. Това ,което сега седя и си си мисля ,е защо и как се получава този пропуск и какво би пречило на отор на диска да засмуче семка. Дали семките се сбиват когато са едри ? Махайки капаците регубиращи потока почти напълно отстраних проблема ,но одеве приключих друг блок с друг сорт слънчоглед също много едър и от 6 секции 5 са работили абсолютно точно ,едната е правила пропуск около 5-10% точно поради празни места по диска. Дисковете ми са нови и са с 2,5 мм отвори ,а забелязах ,че оригиналните турски ,които са вече криви и не ги ползвам са с 3 и 3,5 мм. Дали проблема идва от диаметъра на отвора на дисковете за слънчоглед и с какви мм на отворите на изсяващите дискове работите и имате ли наблюдения за подобен проблем.
              Последно редактирано от htz180; 14-04-20, 21:23.

              Коментар


              • Сериозно ли сееш едра фракция царевица с 2,5 мм отвор?
                Моите за слънчогледа са 3 или 3,2, а ти едра царевица с 2,5...
                Утре ако се сетя ще измеря какви са отворите на царевичните дискове на квернеланда.
                На старата ямболска бяха 5 мм, тези не ги знам наизуст.
                Има ли желание-има и начин!

                Коментар


                • L-25 е слънчоглед бе Кольо,що спиш!?
                  Вива: Което само доказва, че земята е била плоска, преди да я намотаят на глобус...

                  Коментар


                  • htz180
                    htz180 коментира
                    Редактиране на коментар
                    Е ама то и аз така съм го написал ,че е разбираемо объркването

                  • Кольо
                    Кольо коментира
                    Редактиране на коментар
                    Ето какво е написал колегата:
                    "Дисковете ми са нови и са с 2,5 мм отвори"

                    Аз, че спя вече-спя, че цял ден сях, ама чак толкова да не видя...

                • За слънчоглед говорим. За царевица споменавам само ,че съм махнал пластините ,които се махат при сеитба на царевица. Но сея само слънчоглед.

                  Що се отнася до всичко останало коментирано в темата - имаше определено виене на сеялката. Разглобих вентилатора и изкарах лагерите. И двата изглеждаха напълно годни ,но ги сменихме. Виенето изчезна , очарован останах като погледнах и долния лагер ,който също исках да сменя ,но установих ,че турците са хвърлили един лагер на масата и после са изградили сеялка около него. Как е възможно да направиш лагер ,който за да се смени трябва да разглобиш половината сеялка ,да махнеш торовнасянето и да разцепиш долната рама. Просто ........

                  Като цяло сеялката започва серозно да ми лази по нервите и се замислям за друга. Интересно е новите куртове 2019 модел ,от кой са копирани и най-вече колко качествено. Или просто да се минава на нещо западно и истинско.
                  Последно редактирано от htz180; 14-04-20, 21:28.

                  Коментар


                  • Кольо
                    Кольо коментира
                    Редактиране на коментар
                    Аз съм очарован от квернеланда.
                    НА вид е доста очукан, явно много декари има зад гърба си, обаче колкото пъти сляза от трактора-по навик преглеждам дисковете-няма нито една празна дупка, и са наредени само по едно семенце на дупка. И кутиите се изпразват еднакво, да видим какво ще се покаже след поникването.

                    Е, днес се скъса конзолата на единия маркир, ама то не може без никакъв дефект...
                    Също и заривачите нещо не ми харесват, ама няма семе отвън, а бързам да засея, така, че сега не им е реда. За догодина ще ги направя нешо.
                    Иначе всичко друго си е съвсем в добро работно състояние, като за 17 годишна сеялка, вярвам, че има да засее още много хиляди декари.
                    Съмнява ме турска дали ще може да изйара толкова години

                • Що бе Кольо,защо да не кара?Моята е Агромастер от 2003г,аз я взех 2004 на една година служба и не мисля да я сменям.Работи си идеално,реди семената и не създава ядове.Всяка пролет сея по 1100-1300дк пролетници с нея и съм доволен.


                  Вива: Което само доказва, че земята е била плоска, преди да я намотаят на глобус...

                  Коментар


                  • Ми де да знам, мисля така щото се знае какво е качеството на турските машини, изобщо. Ма може и да не съм прав де, възможно е да са се научили да работят качествено
                    Има ли желание-има и начин!

                    Коментар


                    • petroffbg
                      petroffbg коментира
                      Редактиране на коментар
                      Тая е от първите копирани гаспардо,всичко се търкаля на лагери и няма пластмасарии.Кошовете бяха от педалска пластмаса и на третата година се натрошиха,направих нови метални и реших проблема генерално.За тази кампания се набутах и и купих нови маркучи,оригиналните сдадоха багагжа след 17г служба.Стои на открито,ако беше да я покривам с нещо,със сигурност щяха да карат още.

                  • Колаега Даскалов и при мен нещата са сходни....
                    с 2,5мм отвори на диска с размер 2 на семената (13кг торбата) понякога има празни отвори още преди да минат през чистачите....( но не са на всички секции)
                    вакуума е в жълтия сектор....ламаринките съм ги вдигнал почти до край (направил съм им допълнителен отвор)
                    не сее точно....по зададени 7500 сее 6800
                    Натиснете снимката за да я уголемите  Име:viber image1.jpg Прегледи:0 Размер:211.8 КБ ID:6589141
                    Ще се окаже че за едра фракция трябва отворите да са 3,0 мм
                    за дребна 2,5 мм
                    Последно редактирано от krumtenev; 16-04-20, 06:46.

                    Коментар


                    • Точно. Размер 2 прави пропуски ,докато размер 3 особено ако не е пионер го сее наистина отлично. Имам съмнения ,че с 3 мм отвор размер 3 пък ще е проблем. Ни така ,ни така. :Между другото КУРТ 2020 двойнодисковата май е пълно копие на моносем като изсяващ апарат ,чистач и палец бутащ семето. Интересно ще е точноста там каква ще е.

                      Коментар


                      • Само да кажа, че се сетих да измеря отворите на дисковете за царевица на квернеланда. Точно 5 мм са.Слънчогледовите са 3 мм, чак не ми се вярва, че може да се сее царевица с 3 мм отвори.

                        Оооф, ама аз си продължавам старата песен, и не си спомянм, че ставало въпрос за слънчоглед...
                        Ноо сам прозд...
                        Има ли желание-има и начин!

                        Коментар

                        Активност за темата

                        Свий

                        В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                        Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                        Зареждам...
                        X