Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Сеялка КУРТ

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Сеялка КУРТ

    Е то не може всички да са умни, бъди рахат.
    Хора, които например десетилетия имат наблюдения върху лозя /ама много декари/, едни и същи, с едно и също гледане и от едни и същи хора, казват друго.
    Други пък казват, че в бизнеса, понякога, не е като в океана дето голямата риба яде малката, ами бързата риба изяждала бавната. Понякога.

    Коментар


    • От: Сеялка КУРТ

      Какво казват хората няма никакво значение.
      Те могат да кажат и, че имам сестра например, Или друго, каквото си поискат, или което им се струва правилно. НА ТЯХ.

      Промените в климата не се случват за няколко години, даже не и за няколко десетилетия.
      Трябват хиляди години, понякога и стотици хиляди.
      За един човешки живот не може да има истинско изменение на климата. Това което наблюдаваме сега са просто вариации на температура и валежи.
      Една година(или поредица от години) може да е много суха, влажна, топла, студена, с много вятър или без никакъв. Но след долу-горе същия период природата си компенсира тези явления с рецирочни стойности.

      В тази същата тема(май, че) се написа, че такава дъждовна година като миналата скоро е нямало, та пролетниците станаха добри.
      А в един глас се блее, че вече в България климата бил започнал да става субтропичен.

      Ха сега де?
      Ама кой съм аз, та да споря, щом ХОРАТА така казват...
      Има ли желание-има и начин!

      Коментар


      • От: Сеялка КУРТ

        Първоначално публикуван от Кольо Преглед на мнение
        Какво казват хората няма никакво значение.
        Те могат да кажат и, че имам сестра например, Или друго, каквото си поискат, или което им се струва правилно. НА ТЯХ.

        Промените в климата не се случват за няколко години, даже не и за няколко десетилетия.
        Трябват хиляди години, понякога и стотици хиляди.
        За един човешки живот не може да има истинско изменение на климата. Това което наблюдаваме сега са просто вариации на температура и валежи.
        Една година(или поредица от години) може да е много суха, влажна, топла, студена, с много вятър или без никакъв. Но след долу-горе същия период природата си компенсира тези явления с рецирочни стойности.

        В тази същата тема(май, че) се написа, че такава дъждовна година като миналата скоро е нямало, та пролетниците станаха добри.
        А в един глас се блее, че вече в България климата бил започнал да става субтропичен.

        Ха сега де?
        Ама кой съм аз, та да споря, щом ХОРАТА така казват...
        Това за климата че не се е променил....не съм съгласен....(веднага примери понеже фактите решават спора а не думите.....аз съм на близо 40 г. и като дете) не помня да има зима без дебел сняг ....снега идваше рано още през края на октомври.)Имало е и сухи години и кишави години.....но сега се заформят сух период и дъждовен период .....другото е че сегашните валежи са много интензивни и като количества падат около и над месечните стойности.
        Та да се върнем на темата за качествената турска сеялка.....днес преброих реално изникналите растения на декар излизат около 6500бр. а съм сял 7500бр.????
        предполагам 10% че не са покълнали и още 5% от сеялката или приплъзване на гумата или прескачане на тресчотката (муфата), чистачите да събарят почти е невъзможно понеже бяха доста далеч от отворите (фракцията е едра 14 кг торбата)

        Коментар


        • От: Сеялка КУРТ

          Първоначално публикуван от Кольо Преглед на мнение
          ...
          Някъде из темите май ти бях казал. Никой не се и опитва да ти попречи на желанието да се чувстваш различен от другите. Не си мисли обаче че 99% от хората около теб са глупаци.

          Коментар


          • От: Сеялка КУРТ

            Може ли от този храповик да изсява по малко семена от зададената норма?
            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:krapovik-7535-436x272.jpg
Прегледи:1
Размер:17.0 КБ
ID:5812842

            Коментар


            • От: Сеялка КУРТ

              Ако изтърва-защо не?
              Не се вижда добре на снимката, но това със зъбчета ли е, или е на принципа на бендикса в стартера?

              Според мен това може спокойно да се изхвърли или да се блокира.
              Никой не кара назад със забита сеялка.
              Има ли желание-има и начин!

              Коментар


              • От: Сеялка КУРТ

                това е храповик ....направено е при блокиране на вала на изсяващия диск да превъртят зъбите а не да се къса веригата (предпазна система)
                но при сеитба бях видял едната верига да спира да се върти.....

                Коментар


                • От: Сеялка КУРТ

                  Значи не е храповик.
                  Храповик е друго.
                  На старите руски техники има подобни неща, викахме им "прещракваща муфа". Точно предпазна роля го играе.

                  Как ги виждаш веригите, те нали имат капаци?
                  Този възел го има за всяка секция, или е един общ за сеялката?
                  Ако е само на някоя секция-след поникването ще си покаже.
                  Да де, то и за цялата сеялка ако е-пак ще си покаже.
                  Има ли желание-има и начин!

                  Коментар


                  • От: Сеялка КУРТ

                    Първоначално публикуван от krumtenev Преглед на мнение
                    това е храповик ....направено е при блокиране на вала на изсяващия диск да превъртят зъбите а не да се къса веригата (предпазна система)
                    но при сеитба бях видял едната верига да спира да се върти.....
                    Колега , ако не се лъжа този храповик го има на всяка секция , ако проблема е в него то проблема ще е само в дадената секция. Що се отнася до нормата , най вероятно проблема е в преплъзването на гумата , според мен по-точна сеидба се получава про скорост от 6-6.5 км/ч , разбира се има и доста други тънки моменти. Ако искаш сеялката да изсее 6500 бр. То нагласи я на 6800 бр.

                    Изпратено от моят SM-J510FN с помощта на Tapatalk
                    SUZUKI "VITARA" , 1.6 ,къса база,BF Goodrich MUD, 31x10,5 R15
                    Nissan Patrol Y60

                    Коментар


                    • От: Сеялка КУРТ

                      Първоначално публикуван от penev_dch Преглед на мнение
                      Колега , ако не се лъжа този храповик го има на всяка секция , ако проблема е в него то проблема ще е само в дадената секция. Що се отнася до нормата , най вероятно проблема е в преплъзването на гумата , според мен по-точна сеидба се получава про скорост от 6-6.5 км/ч , разбира се има и доста други тънки моменти. Ако искаш сеялката да изсее 6500 бр. То нагласи я на 6800 бр.

                      Изпратено от моят SM-J510FN с помощта на Tapatalk
                      Да скоростта с която я карам е леко висока .....за турска сеялка 8,5км......но иначе съм я нагласил на 7500 бр. а изсява 6800 бр. с приплъзването

                      Коментар


                      • От: Сеялка КУРТ

                        Първоначално публикуван от Кольо Преглед на мнение
                        Значи не е храповик.
                        Храповик е друго.
                        На старите руски техники има подобни неща, викахме им "прещракваща муфа". Точно предпазна роля го играе.

                        Как ги виждаш веригите, те нали имат капаци?
                        Този възел го има за всяка секция, или е един общ за сеялката?
                        Ако е само на някоя секция-след поникването ще си покаже.
                        Да де, то и за цялата сеялка ако е-пак ще си покаже.
                        1.Моята е от по старите и ламариненния капак на веригите не е изцяло затворен като твоята.
                        2.Този възел го има на всяка секция....и други западни модели го имат ...копиран е
                        Най вероятно ще излезе че гумата приплъзва....и от там цялата сеитбена норма става НЕВЯРНА.....то не е за първа година да се получава така.

                        Коментар


                        • От: Сеялка КУРТ

                          Ако не си преключил сеидбата , пробвай с по ниска скорост , отдуй малко гумата за да прави лек балон , и по възможност сложи тежести от страната на задвижващото колело , аз съм сложил около 100 кг. В торовите кутии

                          Изпратено от моят SM-J510FN с помощта на Tapatalk
                          SUZUKI "VITARA" , 1.6 ,къса база,BF Goodrich MUD, 31x10,5 R15
                          Nissan Patrol Y60

                          Коментар


                          • От: Сеялка КУРТ

                            Свърших сеитбата....но за догодина ще увелича нормата 14/20 зъба и ще имам изсяти 7000 бр./дка
                            трябва да преработя и двата болта с които се затягат камерите....при по силно затягане действа като спирачки на дисковете и храповика започва да прескача.
                            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:botush s ogranichitel za dalbochinata.jpg
Прегледи:1
Размер:253.4 КБ
ID:5812861

                            Коментар


                            • От: Сеялка КУРТ

                              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:viber image 2019-04-22 , 15.36.54.jpg
Прегледи:1
Размер:215.6 КБ
ID:5813154
                              дали да не преправя капаците на веригите и да поръчам от ниските ралници за цвекло

                              Коментар


                              • От: Сеялка КУРТ

                                Малко подобрение на заривачите (много голям ъгъл имат и много материал хвърлят)

                                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:6.jpg
Прегледи:1
Размер:226.7 КБ
ID:5814374Натиснете снимката за да я уголемите

Име:5.jpg
Прегледи:1
Размер:180.8 КБ
ID:5814375Натиснете снимката за да я уголемите

Име:viber_изображение_2019-05-21_1.jpg
Прегледи:1
Размер:180.3 КБ
ID:5814376

                                Трябва и да ги доближа един спрямо друг...понеже са много далече.
                                След монтажа трябва да работят така:
                                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:11.jpg
Прегледи:2
Размер:200.4 КБ
ID:5814377

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X