Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Сеялка КУРТ

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Сеялка КУРТ

    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20190313_162128.jpg
Прегледи:1
Размер:385.8 КБ
ID:5810366Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20190313_154420.jpg
Прегледи:1
Размер:361.3 КБ
ID:5810367Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20190313_162139.jpg
Прегледи:1
Размер:405.8 КБ
ID:5810368Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20190313_154424.jpg
Прегледи:1
Размер:341.9 КБ
ID:5810369
    Оказва се за монтажа на гресьорка трябва да дупча две тръби.....

    Коментар


    • От: Сеялка КУРТ

      Първоначално публикуван от Кольо Преглед на мнение
      Тези дни ще го видя, и ако не забравя ще питам.
      Питах.
      Италианеца каза,ч е марката била APL, но не намерих нищо в нета. Може да е някаква малка фирма, не знам.

      Аз днес досях първите 450 декара слънчоглед, именно с Курт. Очарован съм, сеялката работи два дни без никакъв, ама никакъв проблем.
      Леко неточно ми изся семената, но това май е повече от криви сметки. Исках да сложа 7200 семена, а като сметнах торбите с изразходвано семе излезе, че съм засял по 7000. Не е никакъв проблем де.

      Ето я сеялката:

      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20190325_172338 (Medium).jpg
Прегледи:2
Размер:217.2 КБ
ID:5811103
      Има ли желание-има и начин!

      Коментар


      • От: Сеялка КУРТ

        Мерси колега!
        Винаги ми остават семена .....всяка година.
        В торбите има повече от 150 000 бройки. Те ги заготвят по тегловния метод ....и се презастраховат с малко повече.

        Коментар


        • От: Сеялка КУРТ

          То не остане ли-не стига.
          Лошото е,ч е това артисване го плащаме, ама нейсе.
          Има ли желание-има и начин!

          Коментар


          • От: Сеялка КУРТ

            баце Кольо е сменил техниката, и не си се похвалил

            Коментар


            • От: Сеялка КУРТ

              Е, смених, че взех повече земя да работя.
              Ама само с този трактор-трудна работа. Ако годината е успешна-може да взема един McCormick XTX200, но към него трябва и плуг и брана(поне на първо време), а и някой да го кара. Че сега съм сам-самичък. Е, брата помага, но той си има свои ангажименти, и се включва само когато съм в кампания, като сега.

              А освен това МТЗ съм навзел и почти всичкия необходим инвентар за зърнопроизводство. Вярно-втора ръка, но що-годе в прилично състояние.
              Хубавото е, че не съм дал и стотинка напред, а всичко ще го изплащам за две години.
              Абе когато има хора с възможности, които да ти имат вяра, а и ти си читав и си мераклия за работа-и Господ идва на помощ.

              Да взема да отворя тема за моите земеделски терзания ли?..
              Има ли желание-има и начин!

              Коментар


              • От: Сеялка КУРТ

                Първоначално публикуван от Кольо Преглед на мнение
                Да взема да отворя тема за моите земеделски терзания ли?..
                Бива, даже доста. Ама се обади, че да не я пропусна.
                Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

                Коментар


                • От: Сеялка КУРТ

                  Че имаш да товариш тор, дето сам се набута.

                  Извинявам се за спама.
                  Има ли желание-има и начин!

                  Коментар


                  • От: Сеялка КУРТ

                    Първоначално публикуван от krumtenev Преглед на мнение
                    [ATTACH=CONFIG]983476[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]983477[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]983478[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]983479[/ATTACH]
                    Оказва се за монтажа на гресьорка трябва да дупча две тръби.....
                    Здравей, не си играй да правиш гресьорка, няма смисъл. Сея 3000 дка с курта втора година, и скоро ми направи същия проблем. Смених лагерите 5 пъти и се оказа, че купувам грешен модел. Трябва да са като оригиналните, а именно тип ВВ тоест с по голяма радиална хлабина. звънни на 0888043544 ако имаш неясноти.

                    Коментар


                    • От: Сеялка КУРТ

                      Здравейте,
                      Таблицата на сеялките ALP дали са верни или и те имат грешка, както е споменато в началото на темата за KURT ?

                      Коментар


                      • От: Сеялка КУРТ

                        Старите сеялки които са без скоростна кутия а се сменят ръчно зъбчатките не са им верни таблиците.....тази на снимката е грешна таблица
                        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20180224_105217.jpg
Прегледи:2
Размер:382.1 КБ
ID:5812347
                        на по новите модели вече са им верни (те имат скоростни кутии)

                        Коментар


                        • От: Сеялка КУРТ

                          На сеялката с която сях май също не отговарят таблиците.
                          Исках да сея по 7200 семена слънчоглед, но при първата партида излезе,ч е съм засял малко под 7000.
                          За втората партида увеличих, уж с малко-колкото да дойде до 7200, но се оказа, че съм засял 7500.
                          С царевицата също имаше проблем. Там съм засял 6500, но с доста промени на веригата и "ще остане семе" и няма да стигне семето".

                          Но пък карах с 10-10,5 км/ч, и един колега се изказа,ч е при по-висока скорост сеялката изпускала семена от дисковете, та може и от това да е.
                          Те сеят с една mascar и една kverneland(същата дето ще я вземам догодина), и карат с 9 км/ч.

                          Засях 1100 декара, собственика на сеялката още 300, и сеялката си работи без никакъв проблем.
                          Е, почти никакъв.
                          Нлокираха лагерите на десния маркир, вследствие диска започва да работи като лемеж и дава голямо съпротивление в почвата. Аз го забелязах, но сметнах, че ще върви и така, особено, че бях на последната нива, и не исках да спирам за ремонти.
                          Обаче се наложи... Скъса се самия маркир, веднага след заварените шини за захвата към сеялката. Добре,ч е до нивата има язовир, а там-пазач с електрожен и ток, та го заварих, дадох нолев ъгъл на атака, и така си довърших сеитбата.

                          Та да знаете-ако ви блокират лагерите на диска на маркира-веднага спирайте, и ги сменяйте. Трябва гидория с камък 24, зегер клещи на затваряне, чук и избивка за лагерите
                          Има ли желание-има и начин!

                          Коментар


                          • От: Сеялка КУРТ

                            Много и са 10-11 км в час, не очаквай точна сеитбас такава скорост.

                            макс 7,5-8 км. до тая скорост добре се справя.

                            Коментар


                            • От: Сеялка КУРТ

                              Агритрейд препоръчват да се сее до 6-7 км в час с Курта. Аз съм правил опити с 2 -3-4-5-6 и така нататък км. в час - Изсяването до 7 км в час е еднакво. Сравнително поносимо. След 7 км в час става абсолютно мазало.

                              Коментар


                              • От: Сеялка КУРТ

                                Ще видим какво ще се покаже след поникването.
                                Подготовката на почвата ми беше на средно ниво.
                                Сял съм и в много по-лошо подготвени почви, както и в по-добри.
                                Не е зле откъм обработка, не друсаше много при сеитбата, ще видим какво ще поникне.
                                Има ли желание-има и начин!

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X