Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Сеялка КУРТ

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Сеялка КУРТ

    Първоначално публикуван от petroffbg Преглед на мнение
    Задължително,да не забравиш и фенерче да си вземеш!
    Той агронома ще му донесе ФЕНЕР ....като във вица....

    Коментар


    • От: Сеялка КУРТ

      Когато отида на нивите ще снимам. Обаче съм супер доволен от посевите които се получиха.
      Е, може и по-добре да е, с някоя по-маркова сеялка, но и курта се представи блестящо.
      Има ли желание-има и начин!

      Коментар


      • От: Сеялка КУРТ

        Браво това да се чува!
        Значи добре си нагласил чистачите....за тази скорост с която си сял....и най важното си настроил точната дълбочина

        Коментар


        • От: Сеялка КУРТ

          Настройката на дълбочината беше както са оставили сеялката миналата година. Винтовете не се движеха и се отказах да се занимавам с тях, а и времето ме притискаше.

          За чистачите вече писах по-горе-аз винаги предпочитам от времме на време да пуска по две семена, отколкото да пропуска. Съответно и така настройвам чистачите. Има си празни места в реда, няма как, но в повечето случаи това е от завличане на семената, бройката на метър си е там. Да-когато са струпани няколко растения на един куп не е добре, ама хайде холан... Това да им е кусура на посевите ми.
          Последно редактирано от Кольо; 14-12-19, 16:34.
          Има ли желание-има и начин!

          Коментар


          • От: Сеялка КУРТ

            Ето малко снимки от посевите:


            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20190616_141430 (Medium).jpg
Прегледи:1
Размер:264.8 КБ
ID:5816231

            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20190616_140824 (Medium).jpg
Прегледи:1
Размер:182.4 КБ
ID:5816230

            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20190616_144125 (Medium).jpg
Прегледи:1
Размер:240.4 КБ
ID:5816232

            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20190616_144211 (Medium).jpg
Прегледи:1
Размер:163.3 КБ
ID:5816233

            Не се вижда много, но аз съм доволен.
            Остава да има дъжд, да няма градушка, и да видим какво ще покаже кантара.
            Прикачени файлове
            Има ли желание-има и начин!

            Коментар


            • Смених единия капак с от новия вид....чистачите са зацепени с зъби и е по лесно за настройване

              Коментар


              • Тия сега ли се сетиха,на агромастера са такива,купуван е 2004г.
                Вива: Което само доказва, че земята е била плоска, преди да я намотаят на глобус...

                Коментар


                • Не съм съгласен. Моята е била с такива зъби и са отрязани от стария собственик.Идеята е ,че много по-точно се настройва сеялката (до колкото турска сеяка може да се настои за точна сеитба) като регулираш предните два и задните два чистача отделно.И когато сееш сорго на междуредово 4 см например има много голямо предимство.

                  Коментар


                  • Аз понеже сея само слънчоглед....и затова съм решил да ги сменя ....дребни семена не сея
                    И то избирам едра фракция и дори и без чистачи пак ще сее по една семка

                    Коментар


                    • Привет Колеги!
                      Страхотна тема наистина....за по-бедните земеделци,като мен които още влачим тези турски сеялки и все си "вярваме" че долу-горе се справят като Западните си събратя! Ноооо това е друга тема.
                      Моята"хубавица" е досущ като на колегата Тенев но понеже я карах до миналата година с един Болгар и бях свалил всичко касаещо торовнасянето,заради това да я олекотя максимално.Тази година ще сея с друга машина и си ги поставих обратно-кутиите за тор,ралниците за тор и другите неща.
                      Та накрая стигнах и до зъбните колела с двете вериги за регулиране оборотите на торовнасящите кутии.Обаче аз нямам никаква таблица,както и никаква инструкция за тази сеялка и съм в задънена улица с тези настройки!
                      Ако някой може да помогне....ще съм много благодарен.
                      Поздрави и успешна година на всички!

                      Коментар


                      • Ако не се намери кой да сложи таблица-действа опитно. Слагай найлоните отдолу и върти и тегли.
                        Но да знаеш, че това което изтеглиш е ориентировъчно. Като идеш да сееш пак трябва да си засечеш, че теория и практика се разминават.

                        Иначе сеялката си я бива, не я принизявай. Да, има много по-добри и прецизни, ама хайде холан. Като е сято точно на сантиметри да не би да изкарат двоен добив? И четвърт няма да е, даже и 10% няма да е заради прецизната сеитба. Важното е сеялката да не се чупи по време на кампанията,да не пропуска семена, да работи на зададената дълбочина. То еднаквата дълбочина силно си зависи и от обработката де, ама казваме, че сеялката не е сяла на еднаква дълбочина.
                        Има ли желание-има и начин!

                        Коментар


                        • Първоначално публикуван от voinov Преглед на мнение
                          Привет Колеги!
                          Страхотна тема наистина....за по-бедните земеделци,като мен които още влачим тези турски сеялки и все си "вярваме" че долу-горе се справят като Западните си събратя! Ноооо това е друга тема.
                          Моята"хубавица" е досущ като на колегата Тенев но понеже я карах до миналата година с един Болгар и бях свалил всичко касаещо торовнасянето,заради това да я олекотя максимално.Тази година ще сея с друга машина и си ги поставих обратно-кутиите за тор,ралниците за тор и другите неща.
                          Та накрая стигнах и до зъбните колела с двете вериги за регулиране оборотите на торовнасящите кутии.Обаче аз нямам никаква таблица,както и никаква инструкция за тази сеялка и съм в задънена улица с тези настройки!
                          Ако някой може да помогне....ще съм много благодарен.
                          Поздрави и успешна година на всички!
                          Здравей колега...
                          Ако наистина сеялката ти е като моята таблица за торовнасянето няма (регулира се само от ръчките със скалата...разположени на кутиите за тор)
                          т.е. зъбните колела не се сменят а си остават постоянно в тази комбинация.
                          Вече за по новите сеялки има таблица и се сменят и зъбните колела....
                          От опит мога да ти кажа че скалата е вярна само за НПК или амониева....за карбамид не разчитай на нея

                          Коментар


                          • Натиснете снимката за да я уголемите

Име:11.jpg
Прегледи:476
Размер:199.8 КБ
ID:6566872 Друго нещо да запитам ....колегите ...при мен винаги изсява по-малко семена от зададеното в таблицата задвижващото колело е 5,00-15
                            на по новите сеялки колелата са им по големи 6,00-16 и там горе долу казват вярно изсяват семената.....
                            Въпроса е дали е възможно да има провлачване на колелото при сеитба???
                            Другия сценарии за по малкото семена е да превъртат от време на време тресчотките....понеже като пусна вакуума доста трудно се върти задвижващото колело
                            той вакуума придърпва диска и го опира в вакуумната камера и там се получава триене (действа като дискова спирачка)
                            Последно редактирано от krumtenev; 02-03-20, 08:56.

                            Коментар


                            • Според мен колкото и триене да има-не би трябвало да има приплъзване на колелото. Все пак минават доста предавки, и оборотите намаляват, респективно-на колелото му олеква.
                              А и ако колелото е натоверено добре-няма как да приплъзва, натиска не му позволява.
                              Ако няма празни дупки по диска-търси причината в диаметъра на колелото. С малко да се разминава от това спрямо което е сметната таблицата-за многото обороти се натрупва разлика.

                              А ако все пак се съмняваш за приплъзване-виж в каква посока е грайфера на гумата.
                              На сеялката тя трябва да е насочена обратно на тези на трактора. Ама надали ще е от това.
                              Има ли желание-има и начин!

                              Коментар


                              • Установил съм някои неща при сеитба.Максимум със 7 км./ч....трябва да има наистина нужния вакуум/моя трактор показва оборотите на вала на таблото и се стремя винаги да не падам по 530....и не на последно място оригинални дискове.Последно сях със дискове на които пишеше Kurt 20x3 на тях.....демек заводските.Ми да ви кажа много по лъскави и читави са от тези,които ги правят у нас и не се надират толкоз лесно.При мен не се усеща съпротивление ,когато въртя на ръка задвижващото колело и при пуснат вентилатор.Но най важното е мисля.....че тези сеялки не търпят скорост над 7 км./ч....това е основното.
                                А по моя въпрос за зъбните колела на торовнасянето.Колега Тенев.....аз ги имам зъбчатките но са свалени и просто не знам коя къде да сложа,а са 4 все пак.Иначе с ръчките след това ще е лесно.Но след като стъкмя тези зъбни колела.Ако не е проблем да споделиш броя зъби на самото колело и над него на вала.След това страничната долна и горна зъбчатки също броя им зъби!

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X