Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Сеялка КУРТ

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #46
    От: Сеялка КУРТ

    Да. На оригиналните дискове с които взех сеялката има нарези - не знам дали за такова изновсване говориш ,но ясно си личат следи от стържене и износване ,което ми е много чудно как се причинява от пластмаса....

    Коментар


    • #47
      От: Сеялка КУРТ

      От пластмасата е ....тя е много твърда износоустойчива
      На торачката ми от подобна пластмаса са направени втулки в които лагерува вала на бъркалката....и тази пластмаса износи стоманения вал.
      Също съм чувал от колеги че при много стягане на камерата се стига до изкривяване на дисковете.

      Коментар


      • #48
        От: Сеялка КУРТ

        Като семената са обеззаразени (явно са леко влажни) и не текът от кутията .....(преградните шибъри са вдигнати до последно)
        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:viber image.jpg
Прегледи:1
Размер:205.4 КБ
ID:5805994Натиснете снимката за да я уголемите

Име:viber image1.jpg
Прегледи:1
Размер:232.6 КБ
ID:5805995
        сега съм решил да направя още един отвор и да ги вдигна още ..... (сял съм и без тези ламарини но семената пълнят цялата камера....и не е редно да е така)

        Коментар


        • #49
          От: Сеялка КУРТ

          Добра идея е това с шибърите.Много от колегите дори не знаят ,че се свалят и при по-едра царевица дори и суха прави блокаж.Мен все още ме дразни и се чудя дали не може да се промени анкера с такъв като от западните сеялки с поне 10 см прав очастък. Тази година блокира един от изсяващите апарати - явно втулката му вътре въпреки ,че е гресиран. Имах един чисто нов резервен смених него,но на старият не мога да избия зъбчатката и ще се реже с плазмата май. Някой имал ли е проблем с блокиране на втулката в изсяващият апарат при положение ,че сеялката е редовно гресирана ?

          Коментар


          • #50
            От: Сеялка КУРТ

            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:12.jpg
Прегледи:1
Размер:232.5 КБ
ID:5806026
            До сега не съм разглобявал сеещия апарат (само гресирам....)
            За да блокира предполагам че е доста износена втулката и от получения луфт се е получил проблема.....
            Ако намериш решение за анкера с права част....пусни една снимка че и аз съм решил да ги сменям...
            Пробвай да извадиш зъбчатката със скоба за вадене на лагери ....
            Последно редактирано от krumtenev; 05-01-19, 09:01.

            Коментар


            • #51
              От: Сеялка КУРТ

              Зъбчатката я пробвахме с малка скоба ,със средна скоба и накрая със на майк**************скоба и ефекта е ,че зъбчатката е правена от вторични макарони и се огъва но не излиза.С плазменият резак ще я цепя.Анкери мисля да огледам коя запазна може да се купи и да се преправи нейният стига да е с близки размери.

              Коментар


              • #52
                От: Сеялка КУРТ

                Предполагам че от Моносем може да станат.....
                ( с малко препавяне )

                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:66001628-1.JPG
Прегледи:1
Размер:194.0 КБ
ID:5806056
                или от гаспардо
                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:G15422473RSoshnikseyalkidlyasveklivsbore-800x800.jpg
Прегледи:1
Размер:23.4 КБ
ID:5806064
                може и от Униа
                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:bc029542-4a90-49a5-8f81-123022c1cf13_2plozowa_kukurydza_kopia.jpg
Прегледи:2
Размер:59.1 КБ
ID:5806068
                между другото УНИА много приличат на КУРТ (не знам кой от къде е крал)
                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:botushi vidive.jpg
Прегледи:1
Размер:228.9 КБ
ID:5806069
                Последно редактирано от krumtenev; 05-01-19, 18:25.

                Коментар


                • #53
                  От: Сеялка КУРТ

                  Брей брей брей това с унията не го знаех ама вярно са почти идентични и капака на вакуум камерата и влачките и въобще твърде много прилика за да е съвпадение. Даже си мисляа ,че разстоянието между двата болта държащи анкера току виж съвпадне.Единствената разлика ,която виждам e че на тези на унията са се усетили и са оставили по-плавен ъгъл и по-дълга плоста част долу което е и търсеният от нас ефект. Ще звънна да разпитам анкерите колко струват от унията.

                  Коментар


                  • #54
                    От: Сеялка КУРТ

                    Поляка е сложил по 2 лагерчета на вала....не е като комшиите с втулки....което значи че КУРТА е копиран от УНИЯ!

                    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:12.jpg
Прегледи:1
Размер:192.2 КБ
ID:5806258

                    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:22.jpg
Прегледи:1
Размер:174.7 КБ
ID:5806259

                    Коментар


                    • #55
                      От: Сеялка КУРТ

                      Колега Тенев по коя формула изчисляваш семената в декар ,той като ми се налага да сметна 26 000 семена в дка през 6 см тоест между семената с колко отвора дискове трябав да направя ?
                      По разни мои методи го изкарвам 72 отвор диск (просто при 15 към 15 зъбчатки или близо 7000 растения слънчоглед в дка умножавам на принципа на налучкването до 26 000 и разликата е 3,6 пъти - 3,6 пъти увеличение и в отворите е 72 отвора при едно и също предавателно число ,а в един от сайтовете видях ,че пише да се сее с дискове с 72 до 75 отвора в зависимост от сеялката и диска ,което ме навежда на мисълта ,че съм на прав път)
                      Последно редактирано от htz180; 09-01-19, 20:02.

                      Коментар


                      • #56
                        От: Сеялка КУРТ

                        Трябва да имаш таблица някде по машината на която са изброени комбинации на зъбни колела спрямо брой отвори на диска и изписано разстояние на семената в ред.За 100кв/м на секция засята площ са нужни 143м,от там натък сметката е лесна.Избираш разстояние между семената примерно 21,3см,делиш 143 :21,3=6,71361 или имаш 6713 растения на декар.По тоя начин можеш да си сментеш и колко торби семена ще ти трябват за определена площ,като знаеш бройките семена във торба,примерно слънчоглед 150000бр:6713=22,34дк,делиш дк на 22,34 и получаваш броя торби които ще ти трябват.Съобразяваш се и със нивите,ако а със неправилна форма или тип "забрадка",където ще падне много презасяване да предвидиш семена във плюс.Всичко това,ако чистачите работят и си сигурен,че изсява точно по едно семе на отвор,инак всичко е скъкмистика.Аз имам агромастер от 2004г,и съм много доволен,прави прецизна сеитба,семената винаги стигат като направя сметка на засятите бройки.Непретенциозна е,навсякъде е със лагери,няма компютри и си сее по 1000-1200дк пролетници всяка година.
                        Вива: Което само доказва, че земята е била плоска, преди да я намотаят на глобус...

                        Коментар


                        • #57
                          От: Сеялка КУРТ

                          За изчисляването на сеитбената норма съм наясно как стават сметките.Сега ,малко е несериозно ако някой колега не може да се си сметне с колко семена в дка му сее сеялката ,както една година един дойде да ми сее и нася на 4500 докато разправяше ,че сее на 7100 е тогава в яда си на другият ден купих сеялката ми. Таблицата ,която я имам на сеялката е същата като на Тенев - за дискове с 20 отвора ,има я тук в теимата и тази с 30 отвора. Въпроса е с колко отвора да направя нови дискове за да сея 26 000 семена сорго в дка през 6 см без да променям значително периферната скорост не на диска ,а на семената! ,даже ако мога да я намаля ,за да няма неточност от висока периферна скороста на семената ,което е и причината от 20 отвора на диска новите куртове вече да с по 30 отвора.По обратният принцип го изчислих ,че са 72 отвора ,но това не е правилният начин и ми е интересно тъй като колегата тенев има направена ексалска таблица ако замести при 15-15 Z1 към Z2 с 72 отвора в таблицата дали ще се получи 26 000 семена в дка.

                          Коментар


                          • #58
                            От: Сеялка КУРТ

                            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:33.jpg
Прегледи:1
Размер:467.1 КБ
ID:5806311Натиснете снимката за да я уголемите

Име:11.jpg
Прегледи:1
Размер:466.5 КБ
ID:5806312Натиснете снимката за да я уголемите

Име:2.jpg
Прегледи:1
Размер:473.1 КБ
ID:5806313
                            Това са по мой сметки ....проверявал съм ги опитно и са верни....(таблицата на сеялката им е грешна ....преписвали са от полската но там междуредието им е еропейско 75см)
                            Колега Даскалов ...кажете ако искате други комбинации ..
                            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:44.jpg
Прегледи:1
Размер:466.0 КБ
ID:5806314
                            Последно редактирано от krumtenev; 10-01-19, 08:16.

                            Коментар


                            • #59
                              От: Сеялка КУРТ

                              Тарикатска работа е тая таблица.Гледам,че вариянта ти е 75отвора на 15-15.Ако имаш подходящи дискове със 32 отвора и необходимото Ф-и за соргото,можеш да ги разпробиеш на 64 отвора и да ползваш Z-15 на Z-13.Бройките ще паднат на 25588.
                              Ако държиш да са 75бр(или колкото си искаш),в гр Лесвки има една фирма Белла която изработва нераждаеми дискове на лазер.Трябва или да пратиш диск за модел,или да продиктуваш размерите на диска,външен,делителен на отворите,делителен на бъркалките и вътрешен шестен плюс дебелина.Дисковете ги поръчваш без зачукани бъркалки(ще ти пратят необходимите бройки и ще си ги занитиш сам) и като цена излизат 18-20лв на бройка.Ако са със монтирани(некадърно ги правят) бъркалки,цената клони към 30лв за брой.
                              Вива: Което само доказва, че земята е била плоска, преди да я намотаят на глобус...

                              Коментар


                              • #60
                                От: Сеялка КУРТ

                                Колега тенев благодаря за направените от теб изчисления и публикуването им тук, 75 отвора явно ще са. Аз вече със зъбчатките мога да варирам малко нагоре или малко надолу - идеята ми беше да се провери при 1 към 1 съотношение предавателно какво ще излезе.Иначе 26 000 вчера разбрах ,че е ставало дума за рекултивирани ,тоест ще си сметна при какво съотношение да отида на 29-30 000 сеитбени.На пръв поглед при 75 отвора на диска трябва да мина на Z1-15 и Z2-13 за да получа 29985 семена в дка сеитбени и да падна до 26/28 000 рекултивирани.

                                Колега Петров - в Пловдив има 1-2 малки лазерчета ,които изработват дискове и ще ги направя тук тъй като цената е еднаква ,и е безсмислено да ми ги пращат от Белла , сечката съм взимал от тях за Форшрита ,но не знаех ,че и дискове правят. Една година купих дискове неразпробити от Турция от завода на курт и турчина ,който ги изнасяше на няколко пъти пита защо неразбпробити - луд ли съм. Казахме му ,че аз ще си ги пробивам. След 10 бургии без значение обикновени кобалтови или каквито и да са разбрах какво е имал впредвид. На този малкият лазер в пловдив ми ги позиционираха много точно и ми разпробиха само отворите. Иначе и дисковет им са отлични и поне аз не съм видял да имат проблеми с бъркалките на пловдвските. Още веднъж благодаря за помощта.

                                Между другото тази година съм решил пак да върна анкерите за плитка сеитба и една част да насея с тях една част с анкерите за дълбока и да сравня има ли разлика в точноста.Това което от миналата година установих ,че най-точно сее когато сеялката е или абсолютно хоризонтална или даже с лек наклон назад към притъпкващите колела.
                                Последно редактирано от htz180; 11-01-19, 07:18.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X