Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Сеялка КУРТ

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #91
    От: Сеялка КУРТ

    не мога да намеря каталог на резервните части на курт.....(в варекс го имат но не го дават).
    До сега не съм виждал подобно нещо....вал който да не лагерува (че и втулка да няма)????!!!!???? Има ли вариант втулката да е била напълно износена (тогава трябваше да има огромен луфт)
    не знам на по новите прототипи след нашите ....може да са оправили вече тази инженерна недоумица .

    Коментар


    • #92
      От: Сеялка КУРТ

      Няма втулка.И друг колега е вадил ос след подобно блокиране.В селото ми има две от новият модел - трябва да проверя те как са ,но до колкото ат агритрейд ми обясняваха като купувах новият изсяващ апарат разликата е единствено в отливката - формата и мястото където влиза вакуумния маркуч.

      Коментар


      • #93
        От: Сеялка КУРТ

        ето как изглежда отливката....на новите
        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:2.jpg
Прегледи:1
Размер:183.9 КБ
ID:5809578
        но и гресьорка не виждам....?!? (поне на нашите има.....)

        Коментар


        • #94
          От: Сеялка КУРТ

          Между другото ....голяма прилика имат старите сеялки GMG сегашни GUNGOR с нашите КУРТ....
          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:52931.jpeg
Прегледи:1
Размер:175.1 КБ
ID:5809581Натиснете снимката за да я уголемите

Име:710x710.jpg
Прегледи:1
Размер:108.3 КБ
ID:5809582

          Коментар


          • #95
            От: Сеялка КУРТ

            Каква ти прилика ,той капъла направо е един Явно в турция един й същи завод е лял детайлите.

            Коментар


            • #96
              От: Сеялка КУРТ

              Курт се произвеждат по лиценз, а и с доста часто оригинално произведени от марка АPS . Италианска.
              Това го знам от един италианец, земеделец в нашето село, за този сезон ще ми даде един курт да си засея пролетниците, и той и казва АПС.
              Догодина ще се сея с квернеланд, ама това догодина.
              Има ли желание-има и начин!

              Коментар


              • #97
                От: Сеялка КУРТ

                Първоначално публикуван от Кольо Преглед на мнение
                Курт се произвеждат по лиценз, а и с доста часто оригинално произведени от марка АPS . Италианска.
                Това го знам от един италианец, земеделец в нашето село, за този сезон ще ми даде един курт да си засея пролетниците, и той и казва АПС.
                Догодина ще се сея с квернеланд, ама това догодина.
                Колега ....от любопитство може ли да го питаш точно името на фирмата производител (предполагам че APS е модела на сеялката)( в интернет нищо не откривам)

                Коментар


                • #98
                  От: Сеялка КУРТ

                  Гресьорки няма. На лагери е оста, утре ще погледна точно какви са.

                  Коментар


                  • #99
                    От: Сеялка КУРТ

                    На кой модел няма греьорки ? Освен на новият ,защото на старият е директно меутал в метал ос в главина с една глесьорка. Днес си взех от лазера новите дискове с по 32 отвора и отворих капака пак да проверя зъбчатките - и при моята сеялката зъбчатките са 12 към 12 и оригиналната таблица е грешка.Предстои тази ,която колегата Тенев я е пратил да я пречертая и да я направя на семозалепващ стикер с големината на оригиналната таблица.Ще пусна повечко ако някои иска да му пратя.

                    Коментар


                    • От: Сеялка КУРТ

                      Първоначално публикуван от htz180 Преглед на мнение
                      [ATTACH=CONFIG]980834[/ATTACH]
                      на моята сеялка гресьорка има (посочена със стрелка) но е сложена на оста на люлката която опъва ремъка (понеже според производителя там е по-натоварено от вала на вентилатора....)

                      Коментар


                      • От: Сеялка КУРТ

                        Първоначално публикуван от krumtenev Преглед на мнение
                        Колега ....от любопитство може ли да го питаш точно името на фирмата производител (предполагам че APS е модела на сеялката)( в интернет нищо не откривам)
                        Тези дни ще го видя, и ако не забравя ще питам.
                        Има ли желание-има и начин!

                        Коментар


                        • От: Сеялка КУРТ

                          ралника на sonmezler е с малко прав участък и е по-добър от този на курт (но едва ли ще съвпаднат отворите)
                          и друго при курта тези заривачи на браздата много материал хвърлят....трябва да ги преработя да са под лек ъгъл....
                          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:1.jpg
Прегледи:1
Размер:76.1 КБ
ID:5809760

                          Коментар


                          • От: Сеялка КУРТ

                            Днес си взех соргото и дисковете бяха готови - като изключим факта ,че вместо с 75 дупки са ги направили с 32...... и ще се правят наново още един път този път вече с 75 ,то 2.2 мм отвор мисля ,че е идеален.Не знам таблицата ,която колегата Тенев качи от каква сеялката е ,но то и стойностите за културите ще са унифицирани най-вероятно без значение от самата сеялка.
                            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20190301_204102.jpg
Прегледи:1
Размер:373.7 КБ
ID:5809897Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20190301_204106.jpg
Прегледи:1
Размер:552.1 КБ
ID:5809898
                            Прикачени файлове

                            Коментар


                            • От: Сеялка КУРТ

                              беше от моносем и там дават отворите да са 2,2 за сорго

                              Коментар


                              • От: Сеялка КУРТ

                                дали ако се направят така дисковете няма да пуска двойки?

                                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:disk.jpg
Прегледи:1
Размер:239.1 КБ
ID:5809959

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X