Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Instroi Rally team гараж.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Instroi Rally team гараж.

    Защо моноблок?
    Двуделни симетрични биха били много по-удобно откъдето и да го погледнеш? Какво предимство те е наклонило в тази посока?
    о 88 з 417 оо 4 - Стоян

    Коментар


    • От: Instroi Rally team гараж.

      Пропуснах да попитам,колко "бърза" я произведохте?На тоя туч от аватара хода от край до край,е оборот и тричетвърти...
      Вива: Което само доказва, че земята е била плоска, преди да я намотаят на глобус...

      Коментар


      • От: Instroi Rally team гараж.

        За охлаждането - пясъкостуй. Подобрява с около 30% при по-грубо и около 20% при слабо награпяване. Това за алуминий, с друг метал нямам измервания. Увеличава контактната повърхност с въздуха и от там идва подобреното топлоотдаване.
        Citroen C-Crosser 2.4 бензин ръчка 2009г.
        Телефон - в профила!

        Коментар


        • От: Instroi Rally team гараж.

          Ще отговарям по ред :
          1. Фронтерската рейка ми провали минимум три състезания-"Самоков" , Атина 24 часа и Флорина Рали рейд . За други помагаше да се наиграя.
          2. В промишленото и гражданско строителство сглобяемите конструкции много често са предпочитани заради способноста им да носят и поемат деформации по различни поводи. При спирачните апарати това е абсолютно недопустимо. Моноблока е единствения път към съвършенство в спирането.
          3. Новата рейка е бърза 90мм. ход за оборот 140мм. от край до край.
          4. Идеята ти е добра ... имам я в предвид отдавна но, не знам как ще изглежда детайла смятам да им правя твърдо анодиране /елуксация/ . Важен е и търговския вид. Апарата е доста отворен но, за посигурно ще му правя сравнителни температурни тестове .
          Аз не искам просто да съм първи , искам като се обърна въобще да не виждам втория !!!
          Куражът не е липса на страх. Куражът е способността да действаш ефективно въпреки страха.

          Коментар


          • От: Instroi Rally team гараж.

            Първоначално публикуван от kokocholi Преглед на мнение
            ...смятам да им правя твърдо анодиране /елуксация/.
            Тук има едни чишити с някакъв собствен метод за тия работи и разправят че било много по-устойчиво във времето. Смятах да ги пробвам, ама все не стигам да си направя детейлите. Ако искаш ще изровичкам контакти от някъде.

            Единствения минус е че цветово са ограничени до 3-4 цвята, понеже не е елуксация, ами някакъв друг вид покритие.
            Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

            Коментар


            • От: Instroi Rally team гараж.

              Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
              Тук има едни чишити с някакъв собствен метод за тия работи и разправят че било много по-устойчиво във времето. Смятах да ги пробвам, ама все не стигам да си направя детейлите. Ако искаш ще изровичкам контакти от някъде.

              Единствения минус е че цветово са ограничени до 3-4 цвята, понеже не е елуксация, ами някакъв друг вид покритие.
              Всякакви контакти са добре дошли . Основната задача е твърдо анодиране т.е. проникване в материала 1-2 десети с цел заздравяване, устойчивост на удар и температурни деформации. Доброто и хомогенно оцветяване е бонус. Веднага пращам парче "халумин" за тестове.
              Аз не искам просто да съм първи , искам като се обърна въобще да не виждам втория !!!
              Куражът не е липса на страх. Куражът е способността да действаш ефективно въпреки страха.

              Коментар


              • От: Instroi Rally team гараж.

                Ето един интересен клип по темата. Вероятно много хора вече са го гледали, но все пак...

                Mit einer positiven Einstellung faellt jede Aufgabe im Leben leichter.

                Коментар


                • От: Instroi Rally team гараж.

                  Клипа е точно по темата . Изгледах го с голямо удоволствие защото ме върна във времената когато изграждахме нашите две така наречени "Тойоти". Принципа е същия дори и масата върху която градят Аудито е копие на нашата . Видях и интересни решения ... например задните спирачни апарати които са близо до диференциала а, не на шенкелното тяло с цел намаляване на теглото при колелото а, оттам и инерционните моменти . Имаше и още една голяма полза от тази схема но, сега не се сещам за нея. Със сигурност са си вкарали автогол с осемте регулируеми "А" рамена ..... така настройките на сходимост стават "Ти ли ме бутна или аз сам паднах" ... начи, няма регулиране бутнеш едно разваляш десет... трябва да имаш железни нерви. Иначе колата като краен продукт изглежда мн. добре.
                  Аз не искам просто да съм първи , искам като се обърна въобще да не виждам втория !!!
                  Куражът не е липса на страх. Куражът е способността да действаш ефективно въпреки страха.

                  Коментар


                  • От: Instroi Rally team гараж.

                    На мен също ми направиха впечатление задните спирачки и си спомних, че имаше някаква серийна Алфа със същата схема отзад.
                    От клипа с тестовете се вижда, че един Caterham доста му се опъна. За тези коне трябва да върви повече, или пилота е начинаещ.
                    Mit einer positiven Einstellung faellt jede Aufgabe im Leben leichter.

                    Коментар


                    • От: Instroi Rally team гараж.

                      Не е много голяма философия да докараш 1000 коня ако имаш нужните средства . В нета има сайтове за "изродски" китове - бутала, биели, дюзи , лагерни турбини и още квот се сетиш. По сложно е да накараш тази брутална сила да стои на пътя и да може да бъде контролирана. Амортисьорите които ползват ми се сториха малко не за там , спирачните апарати пък въобще няма да ги коментирам . Та според мен има какво още да се желае по този проект.
                      Аз не искам просто да съм първи , искам като се обърна въобще да не виждам втория !!!
                      Куражът не е липса на страх. Куражът е способността да действаш ефективно въпреки страха.

                      Коментар


                      • От: Instroi Rally team гараж.

                        Аз малко не разбрах .... направили са реплика на "Ковчега" или са реставрирали такъв ?
                        Колкото по-проходима ти е колата ..... от толкова по-голяма дупка ще те ВАДЯТ
                        За добри дела .....БЪДЕТЕ ГОТОВИ !!!!

                        A1+

                        Коментар


                        • От: Instroi Rally team гараж.

                          Спирачките до дифа имат повече минуси отколкото плюсове, затова има само няколко експеримента. Иначе всичко сега щеше да е така. За леки конструкции, тип бъги е удачно.
                          мисля, да зема а се замисля...

                          Коментар


                          • От: Instroi Rally team гараж.

                            Първоначално публикуван от evos Преглед на мнение
                            Спирачките до дифа имат повече минуси отколкото плюсове,за леки конструкции, тип бъги е удачно.
                            С някои уговорки,за заден мотор става(свръх лека предница) на преден диф,всички останали опити завършват с усукани или скъсани полуоси,или със строшени карета.
                            Вива: Което само доказва, че земята е била плоска, преди да я намотаят на глобус...

                            Коментар


                            • От: Instroi Rally team гараж.

                              Първоначално публикуван от petroffbg Преглед на мнение
                              С някои уговорки,за заден мотор става(свръх лека предница) на преден диф,всички останали опити завършват с усукани или скъсани полуоси,или със строшени карета.

                              На една такава, преди 20г. полуоски и тампони по задното окачване нямаше по битаците! И не спираше добре, задницата винаги олекваше.
                              мисля, да зема а се замисля...

                              Коментар


                              • От: Instroi Rally team гараж.

                                https://youtu.be/hAC3HWfRmQ8 Между другите задачи ГАЗката започна да придобива вид ... и глас.
                                Аз не искам просто да съм първи , искам като се обърна въобще да не виждам втория !!!
                                Куражът не е липса на страх. Куражът е способността да действаш ефективно въпреки страха.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X