Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Instroi Rally team гараж.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Instroi Rally team гараж.

    Първоначално публикуван от petroffbg Преглед на мнение
    Матрицата е "модел",най-често е произведен от дърво.Във зависимост от формата която ще се излива,модела трябва да е от няколко части и по-голям от оригинала.Трябва да се има в предвид,че халумина при изстиване се свива със около сантиметър на 200мм.
    Това не е ли стандартна ск преработена във секвенция и дог-рингс?Секвенцията как е изпълнена,като барабан или със кривошип?Щракни една снимка да видя кое що,и на нещата които трябва да се отлеят.При нас в ЗММ-стомана могат да свършат работа при наличие на модел,кило отлят алумин беше май около десетина лева по спомен,скоро не съм отливал.
    Къф дог рингс бре др. Петров това е шест степенна секвенциална скоростна кутия /истинска/ с 10К километра състезателни и тестови .
    Аз не искам просто да съм първи , искам като се обърна въобще да не виждам втория !!!
    Куражът не е липса на страх. Куражът е способността да действаш ефективно въпреки страха.

    Коментар


    • От: Instroi Rally team гараж.

      Дугарю Чолаков,има дребна разлика във това което споменавате.
      1-рво,секвенционална ск е такава при която изреждаш скоростите с дърпане за възходящ ред и бутане на лоста за низходящ.
      2-ро ск може да е във стоков вид(стандартно заводско изпълнение със синхронизатори) и пак да е секвенция,но да изисква натискане на долен ляв педал при превключване.
      3-то,ако е дог-рингс търпи превключване без съединител(желателно е да се ползва) и да е секвенция-както е във случая.
      4-то,може да е дог-рингс със стандартно Н-образно включване като на проста ръчна скоростна кутия,ей тоя сач на аватара е със такава.

      P.S Нищо не спомена за избирча на секвенцията...

      Дог-ринкс в момент на производство...


      Последно редактирано от petroffbg; 22-03-16, 22:49.
      Вива: Което само доказва, че земята е била плоска, преди да я намотаят на глобус...

      Коментар


      • От: Instroi Rally team гараж.

        Явно е, че кутията за която говоря е секвенция от вида ... дърпане за възходящ ред и бутане за низходящ. До тук не виждам никаква разлика в това което аз казвам и примерите които Вие описвате др. Петров. Идеята беше, че кутията е създадена да бъде моторспорт секвенция и не е доработка на "карантии" в стокова коруба. По тази причина в момента търся идеи и помощ при намирането на възможност за направа на матрица, отливане и последваща обработка на външната опаковка.
        ПП. За избирача мога да кажа , че е едно от малкото неща които не съм изработил на този етап щото не е спешно . В момента кутията е събрана с новите лагери и няма как да го снимам за да го видиш.
        Аз не искам просто да съм първи , искам като се обърна въобще да не виждам втория !!!
        Куражът не е липса на страх. Куражът е способността да действаш ефективно въпреки страха.

        Коментар


        • От: Instroi Rally team гараж.

          Снимай корпуса дето трябва да се отлее,имам нещо в предвид.
          Вива: Което само доказва, че земята е била плоска, преди да я намотаят на глобус...

          Коментар


          • От: Instroi Rally team гараж.

            Снимки на корпуса. Цяла зима стоя на парчета в кашона заради ревизията , обаче за съжаление сега е комплект.

            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:12325728_1172348769463363_1117614328_o.jpg
Прегледи:1
Размер:173.2 КБ
ID:5707614

            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:12887283_1172348752796698_1764433546_o.jpg
Прегледи:1
Размер:98.4 КБ
ID:5707615

            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:12899593_1172348779463362_577851982_o.jpg
Прегледи:1
Размер:90.0 КБ
ID:5707616
            Аз не искам просто да съм първи , искам като се обърна въобще да не виждам втория !!!
            Куражът не е липса на страх. Куражът е способността да действаш ефективно въпреки страха.

            Коментар


            • От: Instroi Rally team гараж.

              Колега , може ли да споделиш малко данни за съединителя . Трябва ми 23 шлицов за Ланд Ровер при 230 мм максимално за външен диаметър . По горям не се събира намаховика ми .

              Коментар


              • От: Instroi Rally team гараж.

                Първоначално публикуван от павле Преглед на мнение
                Колега , може ли да споделиш малко данни за съединителя . Трябва ми 23 шлицов за Ланд Ровер при 230 мм максимално за външен диаметър . По горям не се събира намаховика ми .
                Аз случайно открих , че Лансерите Ево 9 и 10 карат 23 шлица на 1 инч .... обаче диаметъра е 240мм. и ми пасва за БМВ маховика , но не се сещам за 230 милиметров вариант. Може да пробваш да вградиш главинката с 23 шл. на твоя диаметър диск.
                Аз не искам просто да съм първи , искам като се обърна въобще да не виждам втория !!!
                Куражът не е липса на страх. Куражът е способността да действаш ефективно въпреки страха.

                Коментар


                • От: Instroi Rally team гараж.

                  Или да се остърже феродото на диска на струг. А ламелите-на шмиргела,ч е на струга поддават и не става работата.
                  Талибанско е, ама върши работа.

                  То и присаждането на главинка е талибанско, ама за бъдещия проект по Франко май и аз ще прибягна до такова.
                  Освен ако някой не каже някаква скоростна кутия която работи с диск 300 мм, или поне малко по-малко, и шлиците на главинката са като за УАЗ-10 шлица.
                  Има ли желание-има и начин!

                  Коментар


                  • От: Instroi Rally team гараж.

                    Първоначално публикуван от Кольо Преглед на мнение
                    Или да се остърже феродото на диска на струг. А ламелите-на шмиргела,ч е на струга поддават и не става работата.
                    Талибанско е, ама върши работа.

                    То и присаждането на главинка е талибанско, ама за бъдещия проект по Франко май и аз ще прибягна до такова.
                    Освен ако някой не каже някаква скоростна кутия която работи с диск 300 мм, или поне малко по-малко, и шлиците на главинката са като за УАЗ-10 шлица.
                    Пет години карам с присадени главинки и наглоста ми е стигнала толко далеко , че вадя от преправения диск като се износи и я ползвам пак.
                    Аз не искам просто да съм първи , искам като се обърна въобще да не виждам втория !!!
                    Куражът не е липса на страх. Куражът е способността да действаш ефективно въпреки страха.

                    Коментар


                    • От: Instroi Rally team гараж.

                      Това на кое-на бегачката ли?
                      Ако на нея устисква, за моя проект не би трябвало да има проблем.
                      Има ли желание-има и начин!

                      Коментар


                      • От: Instroi Rally team гараж.

                        Първоначално публикуван от Кольо Преглед на мнение
                        Това на кое-на бегачката ли?
                        Ако на нея устисква, за моя проект не би трябвало да има проблем.
                        Да бе, на всички бегачки до момента . Няма да имаш никакви ядове с тоя вариант. Утре ще ти снимам последния преработен който ползвах.
                        Аз не искам просто да съм първи , искам като се обърна въобще да не виждам втория !!!
                        Куражът не е липса на страх. Куражът е способността да действаш ефективно въпреки страха.

                        Коментар


                        • От: Instroi Rally team гараж.

                          От Форд баничарка 1.8 дизел има със 23 шлица и на 228 мм. но е с доста странна - грозна форма на главинката много е широка и не пасва на нищо друго . В момента карам с такъв и работи добре но не спирам да търся нещо още по подходящо .

                          Коментар


                          • От: Instroi Rally team гараж.

                            Първоначално публикуван от kokocholi Преглед на мнение
                            Да бе, на всички бегачки до момента . Няма да имаш никакви ядове с тоя вариант. Утре ще ти снимам последния преработен който ползвах.
                            Ааа, няма нужда от снимки, много добре знам как изглежда феродов диск. И няма никакъв вариант от снимка да разбера дали главинката е присаждана, или така е излязло от завода.

                            Първоначално публикуван от павле Преглед на мнение
                            От Форд баничарка 1.8 дизел има със 23 шлица и на 228 мм. но е с доста странна - грозна форма на главинката много е широка и не пасва на нищо друго . В момента карам с такъв и работи добре но не спирам да търся нещо още по подходящо .
                            Павка, от Форд транзит също е с 23 шлица, но е на 240 мм. По 5 мм от страна не е проблем да се изпилят.
                            В момента Франко е с преправян маховик на опелския мотор, за да може да се завие притискателен диск от нисан прерия(първоначално), и след като този сдаде багажа на един Сливен-сложих такъв от дифендър. Те си работят с диск от фронтера 2,4, който май беше 240 мм, ма не съм сигурен. Взех този диск заради шлиците-и на фронтерата и на омегата ползват една съща кутия-R25. Та виж си маховика дали не подлежи на преработка за нов притискател "под 240" както казват руснаците.

                            Коко да извинява, че му оспамихме темата...
                            Има ли желание-има и начин!

                            Коментар


                            • От: Instroi Rally team гараж.

                              Това е преправения феродов диск от бегачката. Последно беше със 760 Нм. въртящ момент и 310 кс. . Демпферния маховик се разхлопа , но главинката не е мръднала.

                              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:12899589_1174010129297227_1022328336_o.jpg
Прегледи:1
Размер:187.7 КБ
ID:5707697

                              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:12894570_1174010269297213_288235005_o.jpg
Прегледи:1
Размер:99.4 КБ
ID:5707698

                              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:12874499_1174010169297223_533622593_o.jpg
Прегледи:1
Размер:145.7 КБ
ID:5707699
                              Аз не искам просто да съм първи , искам като се обърна въобще да не виждам втория !!!
                              Куражът не е липса на страх. Куражът е способността да действаш ефективно въпреки страха.

                              Коментар


                              • От: Instroi Rally team гараж.

                                Коко, ей сега ще ти наскочат, че там не се заварява...
                                И аз имам заварен вал на раздатката, като две лагерни шийки са на двата различни детайла, ама досега не е мръднало.
                                Та все пак си зависи кой го прави, и дали гледа да отбие номера, или иска да се получи добър резултат.

                                Ще ползвам "know-how", бира като се видим на някое състезание.
                                Има ли желание-има и начин!

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X