Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Варшава М-20

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • До: Варшава м-20

    Всъщност въпросът на tef4o беше дали ще шлайфаш главата, или ще се мъчиш да смъкваш октановото число на бензина при тази компресия

    Коментар


    • До: Варшава м-20

      Те виждам причина да трябва да смъква октановото число, то не пречи, но би могло спокойно да се вдигне компресията, за да е по-високо КПД, но не знам дали това няма да има други проблеми с този двигател...
      С какво масло се кара такъв двигател? Четох, че за ретро машините специално добавят ZDDP, защото в съвременните масла има твърде малко, за да се пазят катализаторите, а и нямат места с чак такива налягания.
      Subaru Legacy Outback '98 2.5 AT

      Коментар


      • До: Варшава м-20

        Нискооктанов бензин на двг с висока компресия е пълен кошмар, това със сигурност. Доколко вважи обратното - не съм сигурен, но знам, "текезесарките" със същия (или поне доста подобен) мотор дават много интересен разход на 95. Доколкото си спомням тук шлайф на главата няма да даде нищо, щото май беше плоска. Маниак-а ще каже точно, че аз не съм виждал такова чудо от 15 години, но все си мисля, че горивната камера е над и донякъде встрани от буталата, в самия блок.
        Като че ли чистия екстракционен бензин беше с някакво подходящо октаново число?
        О879 342 54О Не си пъхайте пръстите където ви падне, не са чак толкова много...

        Коментар


        • До: Варшава м-20

          Шлайф на главата не дава нищо по други причини. Чрез измервания достигнах до извода, че спокойно може да се постигне степен на сгъстяване 8.8-9, без клапаните да ударят главата (за тези които не знаят - М20 е долноклапанен, клапаните му са в блока до цилиндрите и се отварят нагоре). Обема на горивната камера е сравнително голям (буталата нямат недоход) и може да се намали чувствително.

          Обаче във всички дебели книги се споменава, че при степен на сгъстяване, по-голяма от 7.5 формата на камерата на горене се променя по такъв начин, че влошава дроселирането на сместа в цилиндъра, оттам се влошава пълненето, а пък оттам вече ви е ясно... Всичко тези резултати са достигнати по опитен път, а аз не искам да повтарям експеримените (с ясен изход) по моята кола.

          Ето снимка на главата, пък и чертежа в разрез на двигателя:
          Прикачени файлове
          С "Фармахим" - непобедим
          Дизел - само дънки!

          Коментар


          • До: Варшава м-20

            Първоначално публикуван от м20_маниак Преглед на мнение
            Шлайф на главата не дава нищо по други причини...
            Интересно, откъде ми е останало това с плоската глава, иначе клапаните са ясни, че са долу. Благодаря за снимката.
            Добре де, в края на краищата едва ли ще и навърташ стотици хиляди километри, и да има проблем, съмнява ме да е сериозен.
            О879 342 54О Не си пъхайте пръстите където ви падне, не са чак толкова много...

            Коментар


            • До: Варшава м-20

              Ефектът от високооктанов бензин и ниска степен на сгъстяване, мисля е описан и в този форум (за УАЗ). Добре де - как върви тази другата Варшава. Ще смесваш с керосин ли или ще я мъчиш с 95Н ?

              Коментар


              • До: Варшава м-20

                стискам палци да я оправш за бала и да ме повозиш

                Коментар


                • До: Варшава м-20

                  До сега не се бях сещял да видя видеото.
                  Гледайте!

                  Коментар


                  • До: Варшава м-20

                    Дано това ти помогне да я направиш по-бързо
                    0887284106-Митко
                    http://www.youtube.com/watch?v=6Fdg05yHhKk&NR=1
                    http://www.youtube.com/watch?v=wnMy5yek-ks&feature=more_related

                    Коментар


                    • До: Варшава м-20

                      Хахаха, добър стимул!

                      Коментар


                      • До: Варшава м-20

                        Мдам, рускинчето бива. Само не знам какво съблюдава в този край на двигателния отсек. Може би бензиновата помпа (ама какво е товааааа - прозвучава тънък женски глас)?!
                        С "Фармахим" - непобедим
                        Дизел - само дънки!

                        Коментар


                        • До: Варшава м-20

                          Първоначално публикуван от м20_маниак Преглед на мнение
                          Мдам, рускинчето бива. (ама какво е товааааа - прозвучава тънък женски глас)?!
                          кажи /новата монтьорка в сервиза дето ми прават колата/
                          0887284106-Митко
                          http://www.youtube.com/watch?v=6Fdg05yHhKk&NR=1
                          http://www.youtube.com/watch?v=wnMy5yek-ks&feature=more_related

                          Коментар


                          • До: Варшава м-20

                            Първоначално публикуван от м20_маниак Преглед на мнение
                            ...


                            ...

                            Това не са оригиналните стопове, нали?
                            https://www.facebook.com/FsoWarszawa203

                            Коментар


                            • До: Варшава м-20

                              Не, тези са от по-следващия модел "гърбава". А и стопове е силно казано - по-скоро остатъци.

                              При мен стопа-сигнала е само това, дето виждаш в средата на задния капак. Елемента на калника е пътепоказател+габаритна светлина.
                              С "Фармахим" - непобедим
                              Дизел - само дънки!

                              Коментар


                              • До: Варшава м-20

                                Такова в стредата имах на Нисата и беше вързано като габарит
                                Случайни хора УАЗ не карат

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X