Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Варшава М-20

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #91
    До: Варшава м-20

    Първоначално публикуван от м20_маниак Преглед на мнение
    Да ви се похваля - сдобих се с чисто нов оригинален километраж за Варшавата. Находката е уникална - уредът е произведен през 1955-та и е стоял на склад 54 години.

    Събудих се онзи ден както обикновено - към 1-2 следобяд и виждам, че Драго ( dragomir_68 ) ми е писал ЛС, в което споменава за червен километраж. Звъннах му и той ми обясни подробно къде се намира магазина, а именно - Своге, срещу бензиностанция "еко".

    Моментално паля влака и слизам на гара Своге. Местните хора ме упътиха и тръгнах към мястото. Още като наближих помещението с размерите на един малък гараж, го видях през витрината - мируваше и червенееше измежду карбуратор от Жук и алтернатор за УАЗ.
    Нахълтах в магазина, казах светкавично: "Добър ден, идвам да купя километража, колко струва?". В същият момент, без да дочакам отговор виждам етикетчето, на което пише 18,60 и казах "Взимам го".

    Възрастната продавачка ме гледаше доста учудено (защо ли?) и докато ми връщаше рестото ме попита от къде идвам. "Чак от София само за едно железце?!", не спря да се чуди...
    Стоката в магазинчето би се събрала в една нормална ракла - специалността им беше наливни масла.

    Прибрах се със "железцето" вкъщи и с треперещи ръце го разглобих с цел акуратното почистване на трупалата се 50 и кусур години прах.
    След внимателно подсушаване и сглобяване ефекта на червеният емайл е на лице...


    Хиляди благодарности на Драго за безценната информация... Такова нещо е страшно раритетно дори в Русия.
    Честито Стоянчо! Винаги съм насреща и ще помагам с каквото мога.
    ГАЗ 69 УАЗ 452-2 броя УАЗ 31512 Kia Sportage 2.0 16v
    Калта за УАЗа е като водата за водолаза 0886445318

    Коментар


    • #92
      До: Варшава м-20

      Аййй не мога да си представя какво ти е на теб, аз станах щастлив от случката да не говорим ти, знам какво е защото имам не една част такава (глава за VW 48-53г.) даже и на приятели съм раздавал повтаращите се безценни вещи, като се окопитиш да почерпиш - честитоооо!
      VW Beetle 1200-1954/57/59/60/65 VW Beetle 1300-1970/72 / VW Transporter 1500-65 / VW Transporter 1600-74 / VW&Wartburg 4x4 Buggy / Trabant 600 - 62
      SXS-Restorations 0886513079
      Ние, можещите водени от незнаещите, вършим невъзможното за кефа на неблагодарните. И сме направили толкова много, с толкова малко, за толкова дълго време, че сме се квалифицирали да правим всичко от нищо. - К.Иречек

      Коментар


      • #93
        До: Варшава м-20

        Развитие ... ? От доста време следя ама никой не пише . Стояне (неможах да се сетя за галено мислих мислих щото Стояне мн грубо звучи ама карай .. ) да си виждал скоро машината . Мн ми е зор за снимки темата два пъти я чета вече и и се вазхищавам все повече
        Последно редактирано от м20_маниак; 12-08-09, 23:42.
        ДА ПОМОГНЕМ НА НИКИ- http://www.offroad-bulgaria.com/showthread.php?t=102019
        08седем9010З60
        MAKE RALLY NOT WAR
        Confidence in Motion

        Коментар


        • #94
          До: Варшава м-20

          Тая тема я забравихте , а тя е уникална ?! Никой ли не е виждал колата ?
          ДА ПОМОГНЕМ НА НИКИ- http://www.offroad-bulgaria.com/showthread.php?t=102019
          08седем9010З60
          MAKE RALLY NOT WAR
          Confidence in Motion

          Коментар


          • #95
            До: Варшава м-20

            Наистина темата е много интересна . Когато я намерих , започнах да я чета и я прочетох на един дъх . Ако можеш разкажи до къде си стигнал . Като приключиш с реставрацията на Варшавата направо трябва да издадеш роман !

            Коментар


            • #96
              До: Варшава м-20

              Благодаря и на двамата.

              Оф, какво да ви кажа. Чакам тенекиджията да се обади с някакви резултати. До колкото разбрах вече половината задница е готова и скоро ще се прехвърляме на греди и прагове.

              Междувременно във вторник, благодарение на Ники - Nik , придобих запазен радиатор, оригинален за моята кола. Тези дни го очаква щателна промивка и освежаване на боята.
              С "Фармахим" - непобедим
              Дизел - само дънки!

              Коментар


              • #97
                До: Варшава м-20

                Първоначално публикуван от м20_маниак Преглед на мнение
                ... запазен радиатор, оригинален за моята кола. Тези дни го очаква щателна промивка и освежаване на боята.
                На радиатора ли? Не е ли малко противопоказно? Или аз не схващам нещо
                О879 342 54О Не си пъхайте пръстите където ви падне, не са чак толкова много...

                Коментар


                • #98
                  До: Варшава м-20

                  Първоначално публикуван от exton Преглед на мнение
                  С риск да пооспамя темата качвам малко снимки на "новата" Варшава.
                  Може би и доста вече са ги виждали
                  колега извинявай но това е ГАЗ 20 ПОБЕДА с 6литров мотор Мерцедес погледнете тук http://gaz20.spb.ru/photo5_2_10.htm
                  0887284106-Митко
                  http://www.youtube.com/watch?v=6Fdg05yHhKk&NR=1
                  http://www.youtube.com/watch?v=wnMy5yek-ks&feature=more_related

                  Коментар


                  • #99
                    До: Варшава м-20

                    Първоначално публикуван от tef4o Преглед на мнение
                    На радиатора ли? Не е ли малко противопоказно? Или аз не схващам нещо

                    Ами, да си виждал гол месингов (а и какъвто и да е друг) радиатор? И тия от магазина са боядисани. Е, с тънък слой, но покрити. Старата боя се сваля и се нанася нова, черен гланц.

                    А промивка си трябва, заради трупалият се 50 години котлен камък...
                    С "Фармахим" - непобедим
                    Дизел - само дънки!

                    Коментар


                    • До: Варшава м-20

                      Първоначално публикуван от м20_маниак Преглед на мнение

                      А промивка си трябва, заради трупалият се 50 години котлен камък...
                      А с какво се прави тази промивка, че и моя радиатор има нужда?
                      https://www.facebook.com/FsoWarszawa203

                      Коментар


                      • До: Варшава м-20

                        Най-хубаво е с химикал, който се продава по бензиностанциите. Но внимавай да не го объркаш с препаратите за запушване на пробит радиатор.
                        Иначе става с оцетна киселина, с лимонтозу (без сол и пипер на вкус) и други к-ни, разтварящи котления камък и накипите в охл. уредба.

                        Ако имаш проблем с прегряване, значи е оттам (или от термостата, ама това е друг въпрос - радиатора е огромен и топлообмена му е добър) - нашите коли са на 40+ години. В голям процент от екземплярите, през този период е карано само с чешмяна вода. По принцип ако една вода се използва многократно, проблема с трупането на котлен камък е никакъв (изключваме този с корoзията), понеже тя вече е отдала каквото е могла на стените на радиатора, блока, главата и др.

                        Обаче когато всеки път се налива нова чешмяна охладителна течност, процеса по вкаменяване на мотора продължава. Котленият камък силно пречи на топлоотдаването и започва ерата на прегравянето, носеща със себе си куп приятни последици за мотора и респ. свободното време на водача на машината.

                        Измий хубаво системата, докато не почне да тече чиста вода и после само на антифриз.

                        п.п. Забравих да напиша, че ако ти е много задръстен радиатора, трябва да го занесеш на майстор, който да му отпои горното казанче, шомполира всяка една тръбичка и отново го затвори.
                        Последно редактирано от м20_маниак; 11-09-09, 17:53.
                        С "Фармахим" - непобедим
                        Дизел - само дънки!

                        Коментар


                        • До: Варшава м-20

                          да, ето този продукт го има по бензиностанциите и отзивите са добри.
                          http://www.holtsauto.com/products/it...lts-speedflush

                          Коментар


                          • До: Варшава м-20

                            Вартбурга който реставрирам имаше проблем с радиатора беше запушен както и термостата.Термостата го варих в оцет на котлона,а за радиатора купих оцетна киселина и направих 15% разтвор запуших му отворите и го напълних.Резултата беше положителен

                            Коментар


                            • До: Варшава м-20

                              Как е Варшавата изкърпихте ли я вече ? докаде я докара

                              Коментар


                              • До: Варшава м-20

                                Хайде,Стояне кажи поне нещичко по въпроса,че най ми е драго твоите истории и на @ m_g темите да чета подхвърли нещичко временно да залъжем ретро-глада

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X