Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Само за 29 г. и нагоре (спомени от миналото)

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Само за 29 г. и нагоре (спомени от миналото)

    Ние се срещаме всяко лято , като се съберат двама , трима от емигрантите .

    Коментар


    • От: Само за 29 г. и нагоре (спомени от миналото)

      Първоначално публикуван от Кольо Преглед на мнение
      Ние на всеки 5 години. Всяка ми е малко често.
      Бе и ние бяхме на пет, но 2008 г. като навършихме 55 възраст го направихме извън графика и взехме решение за всяка година. За ЦЕЛИЯТ ВИПУСК. Та така. Втората събота на м. юни. Часът и мястото се знаят.
      сто: Тук нормално си подаваме топката като на тренировка и гледаме да не се контузим. Понеже сме от един отбор.
      dembito: Хардуера можеш да го ритнеш, а софтуера само да го напсуваш

      Коментар


      • Някой дали си спомня какво беше това : Сипи 2 Хайде още 5 ОХаааа
        За всеки ден прекаран в риболов господ дава по два
        0878 79 20 61 Борис

        Коментар


        • Чавдар (V93)
          Чавдар (V93) коментира
          Редактиране на коментар
          универсален дезинфектант - C2H5OH

      • Лампова наздравица от техникума - първа решетка ,втора решетка ,анод , катод ,консуматор и земя

        Коментар


        • Имаш 3 приятелки, пиеш 3 ракии, правиш 3 пъти любов, спиш 3 часа, какваш се на тройката и изкарваш изпита с3
          А тези простотии се правят от името на всички ни.
          Даника
          Ми не гълтайте бре, и не лапайте. )) Дистанцирайте се демек ... ))deyan"h

          Коментар


          • помните ли ги?

            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:1253349816_balkan5.jpg
Прегледи:406
Размер:232.7 КБ
ID:6605158Натиснете снимката за да я уголемите

Име:1253349786_balkan4.jpg
Прегледи:404
Размер:255.3 КБ
ID:6605159Натиснете снимката за да я уголемите

Име:1253350919_balkan9.jpg
Прегледи:403
Размер:357.4 КБ
ID:6605160Натиснете снимката за да я уголемите

Име:1253350315_balkan7.jpg
Прегледи:409
Размер:342.8 КБ
ID:6605161Натиснете снимката за да я уголемите

Име:1253350977_balkan8.jpg
Прегледи:402
Размер:338.7 КБ
ID:6605162







            ________________________________________________
            Subaru OUTBACK 2,5
            Hyundai TUCSON 2.0

            Коментар


            • IvanIvanovi
              IvanIvanovi коментира
              Редактиране на коментар
              сгъвайката ми беше мечта като малък, но не помня защо не ми купиха....... първо карах големия Балкан на баща ми "под рамка", а после след един голям рев ми купиха "Лястовичка" и то дамска, защото такива докараха в магазина и не се знаеше кога ще има други.............. после, преди 20 и кусур години, когато на Женския пазар продаваха велочасти на тротоара, видях едно сгъваемо балканче от тези с дългите седалки и беше като чисто ново, че и за никакви пари - естествено веднага го взех за децата и още върви на село.

            • davc
              davc коментира
              Редактиране на коментар
              Аз пък помня (защо не ми купиха Балканче - със задното колело по-голямо от предното и седалката му продълговата - дето докарваше малко на Чопър), защото беше 130лв, а Украйната беше 85.

            • Skorpion_BG
              Skorpion_BG коментира
              Редактиране на коментар
              Мдаа, това сгъваемото с дългата седалка и различните гуми беше доста по-скъпо. На мен ми купиха от обикновените сгъваеми, мисля, че беше 80 лева. Що тормоз е видяло, ама излезе държеливо.

          • Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC07328.jpg
Прегледи:355
Размер:149.6 КБ
ID:6605304 още го пазя
            Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
            Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
            Анатолий Пейчинов o8875о9815
            https://dvrbg.com/

            Коментар


            • Стига бе!!!!
              PIKO!!!!
              Същия локомотив, същите вагони - но само двата пътнически, реостата е същия....

              Пазя си го над 50 години вече.

              PS. не е същия комплект - вагоните са с тоалетна и с бели прозорци на кенефа, и локомотива е много подобен, но не е същия

              Коментар


              • Какъв рев съм ревал за влакче,само аз си знам,тати каза ще ти купя,ама друг път!
                Като пораснах си купих захранващият блок на Piko,още си е жив и здрав.Но изглежда различно от този,има реостат със смяна на поляритета от 3 до 14в и изход 14в променливо.
                Вива: Което само доказва, че земята е била плоска, преди да я намотаят на глобус...

                Коментар


                • Първоначално публикуван от petroffbg Преглед на мнение
                  Какъв рев съм ревал за влакче,само аз си знам,тати каза ще ти купя,ама друг път!
                  Като пораснах си купих захранващият блок на Piko,още си е жив и здрав.Но изглежда различно от този,има реостат със смяна на поляритета от 3 до 14в и изход 14в променливо.
                  Имам същото (снимката е от интернет):

                  Натиснете снимката за да я уголемите

Име:pico.jpg
Прегледи:304
Размер:41.8 КБ
ID:6605492

                  Някъде седи по кашоните. Почти не съм го ползвал по предназначение - беше много полезно когато ти трябва захранване за разни самоделни експерименти
                  "Не е толкова трудно да разбереш хората - те са главно его и либидо. А, да - и повечето са прости" - Буда

                  Коментар


                  • И аз за разни оживявания на електроники го ползвах.
                    Вива: Което само доказва, че земята е била плоска, преди да я намотаят на глобус...

                    Коментар


                    • За новите не знам, на старото трафа е навит с Ал проводници и е за ок1А. До неотдавна се подмяташе като захранване на една пак немска, червена бормашинка за свредла до 3 мм
                      А тези простотии се правят от името на всички ни.
                      Даника
                      Ми не гълтайте бре, и не лапайте. )) Дистанцирайте се демек ... ))deyan"h

                      Коментар


                      • Верно имаше и дрелка Пико,продваха и стойка за да може да се ползва като бормашина.
                        Вива: Което само доказва, че земята е била плоска, преди да я намотаят на глобус...

                        Коментар


                        • Имам и дрелката и влакчето в размер НО , обаче в доста повече елементи - стрелки , локомотиви , вагони.
                          ПИКО още се продава в Хобиленд , ама цените са...
                          Фиат Купе
                          Опел Фронтера В
                          Мицубиши Паджеро Пинин

                          Коментар


                          • Пико Униор е имало сигурно всяко българско дете. Жена ми със сестра й са две години разлика и всичко се е купувало по две, така че и влаковете са били два. Башка миксери дрелки и какво ли не.
                            Моят комплект беше като на Ронин, но не помня товарният вагон дали беше същия... Локото е още някъде из кашоните, другото беше в насипно състояние и баща ми го изхвърлил докато бях в казармата... преди 33-4 години значи. Имах и един конструктор с оптики - бинокъл, монокъл, микроскоп, той си беше подреден и комплектен, ама и той заминал тогава...

                            П.п. Не само в Хобиленд, и в ОЛХ се продава... ама цени народни

                            Коментар


                            • davc
                              davc коментира
                              Редактиране на коментар
                              За Пико не се налагаше да се пазарува от Кореком. Имаше го по всяко време на витрината на "Млад техник", на "Мария Луиза" (тогава “Георги Димитров"). Ама цените наистина бяха такива, че ...все да си седи там.

                            • Roninn
                              Roninn коментира
                              Редактиране на коментар
                              Аз си събирах пари и в млад техник в Пловдив,на сегашната цар Борис трети,под блоковете.

                              Имам и дррлка пико,и трафа ,но дрелката я прецаках още като дете,трафа му разтопих клемите,те бяха със едни кръги гайки със накатка ....леличките в млад техник ме познаваха по име,толкова често ходих,помня че влакчетата бяха два вида ,този комплект който съм снимал,имам и още един ,ще го снимам и него.Другия модел беше със по тесни линии

                            • sparkybg
                              sparkybg коментира
                              Редактиране на коментар
                              Другия модел беше ТТ. Моето беше такова. имах 2 локомотива (единия "електрически" с 4 задвижващи и въртящи се оси, светещи фарове, и пантографи, през които също можеше да получава ток, дригия с 2). Имах и някакво количество ръчни и електрически стрелки, доста релси, няколко буфера със светещи фенери, няколко кръстачки, и траф с обръщане и врътка, който май продадох преди години във форума, след дълго измъчване като захранване на какво ли не. Беше с автоматично-възстяновяем термопредпазител вътре.

                              ...а имае и трети модел с още по-тесни релси, но по-късно се появи.

                          Активност за темата

                          Свий

                          В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                          Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                          Зареждам...
                          X