Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Само за 29 г. и нагоре (спомени от миналото)

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Само за 29 г. и нагоре (спомени от миналото)

    През кризата 1939 г., от Троянския край, сме изнасяли за Швейцария 40 вида месни деликатеси.
    ЪХ: "Парите си похарчих за пури, пиене и жени, а останалите ги профуках"

    Коментар


    • От: Само за 29 г. и нагоре (спомени от миналото)

      То и сега сме топ износители на много стоки, но се натяква само колко сме зле.
      Citroen C-Crosser 2.4 бензин ръчка 2009г.
      Телефон - в профила!

      Коментар


      • От: Само за 29 г. и нагоре (спомени от миналото)

        Производители и износители не пишат тук?
        А тези простотии се правят от името на всички ни.
        Даника
        Ми не гълтайте бре, и не лапайте. )) Дистанцирайте се демек ... ))deyan"h

        Коментар


        • От: Само за 29 г. и нагоре (спомени от миналото)

          Некои хора тук се оплакваха, че почти не вземали парЕ от бригадите. Пръво- 50% от заработката Ви се превеждаше по сметка на КоНсомола. От останалото- оперативни разходи като транспорт( понякога поет от работодателя), храна, и ако остане-заплатка бригадирска. За 7 студентски бригади, заплатите ми са били от 30 до 350лева.
          Ясен: ”в Наречен си лекувам нервите от форумното модериране...”

          Коментар


          • От: Само за 29 г. и нагоре (спомени от миналото)

            Не знам какво точно превеждаха на комсомола, но това, което ни плащаха, в никакъв случай не се покриваше от работата, която вършехме. То дори само храната, каквато и помия да беше, не изкарвахме. Но пък никой не ги е карал да ми губят по цял месец, през лятото.
            Единственият път, когато проявих съзнание (като студент) и с един колега измислихме как да вършим по-качествено и много по-бързо работата, която ни бяха дали, дойде един партиен капут и ни заяви, че щом се справяме толкова бързо, ще ни намери още работа. След което, работата, дето вършихме за 2 часа, я мотахме цял ден и свършихме 1/3.
            Спирам до тук, че за социализма или добро или нищо.

            Коментар


            • От: Само за 29 г. и нагоре (спомени от миналото)

              Аз пък съм съгласен цяло лято да съм на бригада, ама през другите сезони да съм си на същите години в които бях бригадир.

              Няма да искам да ми плащат бригадирския труд...
              Има ли желание-има и начин!

              Коментар


              • От: Само за 29 г. и нагоре (спомени от миналото)

                Най-хубавата ми бригада като студент беше, когато правихме водохващането на заслон Синаница. Бяха ни дали някакви секретни карти за "таен" извор, по които нищо не намерихме. В една дъждовна нощ дойде група млади туристи от ГДР - 5 момичета и едно момче. А ние тъкмо бяхме вдигнали градуса... Толкова им хареса, че останаха с нас. Имаха много точни карти, че като ни тръгна работата...
                Ако има машина на времето, непременно ще се върна там поне за една седмица!
                ЪХ: "Парите си похарчих за пури, пиене и жени, а останалите ги профуках"

                Коментар


                • От: Само за 29 г. и нагоре (спомени от миналото)

                  Съкровища от тавана на баба (разбирай Тъщата):

                  На малкия ('93-и набор) камиона,в който го е возила

                  Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20190524_090701_resize_96.jpg
Прегледи:1
Размер:478.5 КБ
ID:5818746

                  И на майка му стана

                  Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20190524_145100_resize_37.jpg
Прегледи:1
Размер:344.0 КБ
ID:5818747
                  Honda CR-V RD8 K20A4 i-vtec Auto, Honda Accord CN1 N22A1 i-ctdi Manual

                  Коментар


                  • От: Само за 29 г. и нагоре (спомени от миналото)

                    Лъскачка, даже огледалата стоят
                    И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

                    Коментар


                    • От: Само за 29 г. и нагоре (спомени от миналото)

                      Тези камиони си бяха най-добри без кабина и каросерия. Сядаш върху него, и айдееее...

                      С брата сме счупили поне 5-6. Бяха много подходящи за подарък-еврини, и момчетата много ги харесвахме.
                      Та подаряваха хората.
                      Има ли желание-има и начин!

                      Коментар


                      • От: Само за 29 г. и нагоре (спомени от миналото)

                        С моя се сдобих директно тунингован
                        И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

                        Коментар


                        • От: Само за 29 г. и нагоре (спомени от миналото)

                          Моя беше с червен леген и 20-и-нещо години по-стар от тоя на снимката. Последните дни от земния си път измина във вида, в който спомена Кольо и с дървени колелета. Понеже чичо ми дърводелец ...
                          Honda CR-V RD8 K20A4 i-vtec Auto, Honda Accord CN1 N22A1 i-ctdi Manual

                          Коментар


                          • От: Само за 29 г. и нагоре (спомени от миналото)

                            Да, колелата бяха най-чупливото нещо в тази конструкция.
                            Абе-бушон, или по-скоро нарочно бяха направени да се чупят, та да не вземе самосвала да изкара 10-15 години, че как ще се продават другите после... Планирано счупване, още тогава го имаше, какво остава за сегашните болкуци...
                            И като му строшахме колелата, и дотам. Очакаме някой да подари следващия.
                            Последно редактирано от Кольо; 04-08-19, 20:43.
                            Има ли желание-има и начин!

                            Коментар


                            • От: Само за 29 г. и нагоре (спомени от миналото)

                              Моят 32-годишен калпазанин когато беше малък, на такъв точно, лежейки по корем от баира надолу, се преби все едно кон го е ритнал в лицето. Още ми държи влага.

                              Коментар


                              • От: Само за 29 г. и нагоре (спомени от миналото)

                                [QUOTE=krasi-mir;3487019]Съкровища от тавана на баба (разбирай Тъщата):

                                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20190524_090701_resize_96.jpg
Прегледи:1
Размер:478.5 КБ
ID:5818746

                                Хе-хе... Тези камиони колко неща са построили...
                                Only after the last tree has been cut down,
                                Only after the last river has been poisoned,
                                Only after the last fish has been caught,
                                Only then will you find that money cannot be eaten.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X