Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Само за 29 г. и нагоре (спомени от миналото)

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Само за 29 г. и нагоре (спомени от миналото)

    Завод "Електробритва", Харков, 89-та година, подарък от вуйчо. Поне от 25 години не беше включвана.

    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20190815_154359[1].jpg
Прегледи:1
Размер:423.6 КБ
ID:5819270

    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20190815_155153[1].jpg
Прегледи:1
Размер:363.3 КБ
ID:5819271
    Сега я включих у контакта, 3-4 минути жужа на място и изведнъж тръгна За повече не се реших Аве някой знае ли какво са правили у тоз завод?

    Комет-а по-нагоре и особено АКА-та бяха истински уреди. Професионални инструменти по днешните класификации. АКА имаме миксер и електроодеяло над 30 годишни и печка духалка около 40 годишна. Сигурно и нещо друго, ама за това се сещам сега.

    Коментар


    • От: Само за 29 г. и нагоре (спомени от миналото)

      Това дето АКА е източно дойчовско обединение. Нещо като нашето Елпром.
      пазя тяхна смъркопрахачка, със допълнителен буркан за бояджийски дейности, едно грилтостерче с плочи и електрическа резачка за хляб и сушени вкуснотии (последните ги реже на прозрачно, по- добре от Ка- магазина ).
      Бе за някой работи гедерейците си бяха почти германци.
      П.П. сега видох- евридейския миксер и той техен- 85-ти набор.
      Последно редактирано от dedoKoko; 15-08-19, 17:46.
      Ясен: ”в Наречен си лекувам нервите от форумното модериране...”

      Коментар


      • От: Само за 29 г. и нагоре (спомени от миналото)

        Първоначално публикуван от dedoKoko Преглед на мнение
        Бе за някой работи гедерейците си бяха почти германци.
        П.П. сега видох- евридейския миксер и той техен- 85-ти набор.
        Ами зависи дали завода са го изнесли на към СССР, или са им го оставили.

        Щото иначе нямаше да произвеждат Трабанти, Ифи и Вартбурзи, май и Мултикари.

        Коментар


        • От: Само за 29 г. и нагоре (спомени от миналото)

          Първоначално публикуван от Тропчо Преглед на мнение
          С точно това съм се опитвал неведнъж да се обръсна. Никакъв шанс.
          Това имам чувството че не е електрическа самобръсначка а уред за изтръгване на самопризнания разработен от КГБ Това не бръсне а по уникален съветски начин изключително болезнено изтръгва всеки косъм Имаше едни подобни с навиваща се пружина . Донесох си такава през 1988 година от Москва след първия опит да се обръсна с нея с всичка сила я изтрясках в цимента на терасата в нас
          Последно редактирано от sek.1; 16-08-19, 05:47.
          Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

          Коментар


          • От: Само за 29 г. и нагоре (спомени от миналото)

            Аз имам подобна. Не скубеше чак толкова. Обаче оставяше прилична четина, че тогавашното гадже да се оплаква непрекъснато. Това обаче е проблем на всички такива уреди, не само съветските. Иначе Жилет нямаше да измислят самобръсначка с 5 ножчета.

            Коментар


            • От: Само за 29 г. и нагоре (спомени от миналото)

              Първоначално публикуван от sek.1 Преглед на мнение
              Това имам чувството че не е електрическа самобръсначка а уред за изтръгване на самопризнания разработен от КГБ Това не бръсне а по уникален съветски начин изключително болезнено изтръгва всеки косъм Имаше едни подобни с навиваща се пружина . Донесох си такава през 1988 година от Москва след първия опит да се обръсна с нея с всичка сила я изтрясках в цимента на терасата в нас
              А-а-а-а и аз имах една на пружина. Мисля, че се казваше "Спутник". Тия дни ще проверя дали съм я прибрал за поколенията, щото и аз имам някакъв спомен, че се саморазправих с нея брутално.
              Прави каквото щеш, ама да стане както трябва.

              Коментар


              • От: Само за 29 г. и нагоре (спомени от миналото)

                Или сте билЕ дрти, или ви е много дебела четината.
                Аз съм се бръснал успешно с такава с пружина. Ставаше доста гладко, ама бях лапе на 18-20. Опааа, по-млад, преди казармата беше.
                То тогава каква ли брада, ама ако не бях бръснат си бодеше, имал съм оплакваия. А с тази измислица се бръснех успешно, макар и само за пробата.
                Беше на един комшия, той не я ползваше, и тайно се надявах да ми я подари, ама не би. А ме беше твърде срам да си я поискам...
                Има ли желание-има и начин!

                Коментар


                • От: Само за 29 г. и нагоре (спомени от миналото)

                  Докато се занимавах с резачката днес, какво ми домъкна кучката от килера?
                  Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Искатель2.jpg
Прегледи:1
Размер:58.6 КБ
ID:5819374Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Искатель1.jpg
Прегледи:1
Размер:96.7 КБ
ID:5819375
                  Прави каквото щеш, ама да стане както трябва.

                  Коментар


                  • От: Само за 29 г. и нагоре (спомени от миналото)

                    Първоначално публикуван от Тропчо Преглед на мнение
                    Докато се занимавах с резачката днес, какво ми домъкна кучката от килера?
                    [ATTACH=CONFIG]994635[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]994636[/ATTACH]
                    Много хубава поредица. Имам повече от десет книжки /трябва да ги видя къде са/. Купувах ги от РЕП-а на централна гара като студент.
                    сто: Тук нормално си подаваме топката като на тренировка и гледаме да не се контузим. Понеже сме от един отбор.
                    dembito: Хардуера можеш да го ритнеш, а софтуера само да го напсуваш

                    Коментар


                    • От: Само за 29 г. и нагоре (спомени от миналото)

                      Първоначално публикуван от Кольо Преглед на мнение
                      Или сте билЕ дрти, или ви е много дебела четината.
                      Аз съм се бръснал успешно с такава с пружина. Ставаше доста гладко, ама бях лапе на 18-20. Опааа, по-млад, преди казармата беше.
                      То тогава каква ли брада, ама ако не бях бръснат си бодеше, имал съм оплакваия. А с тази измислица се бръснех успешно, макар и само за пробата.
                      Беше на един комшия, той не я ползваше, и тайно се надявах да ми я подари, ама не би. А ме беше твърде срам да си я поискам...
                      Кольо моята брада винаги е била като арматурна тел Тогава ми предстоеше влизане в казармата и с тази идея я купих тази самобръсначка ама не стана . От тогава та до ден днешен се бръсна така Сутрин комшиите малко подскачат че е бая шумна Натиснете снимката за да я уголемите

Име:images.jpg
Прегледи:1
Размер:8.2 КБ
ID:5819399
                      Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                      Коментар


                      • От: Само за 29 г. и нагоре (спомени от миналото)

                        Не знаех, че ЩИЛ правят и самобръсначки.

                        По темата:
                        Днес по радиото чух тази песен, и естествено се сетих за тази тема. Та няма как да не ви я пусна.



                        Баси колко спомени и носталгия навява на дъртаците...
                        Има ли желание-има и начин!

                        Коментар


                        • От: Само за 29 г. и нагоре (спомени от миналото)

                          Първоначално публикуван от Кольо Преглед на мнение
                          Не знаех, че ЩИЛ правят и самобръсначки.
                          .
                          Имам и Хусварна Навремето като по млад в БЕТА изгорих няколко флекса с тая брада
                          Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                          Коментар


                          • От: Само за 29 г. и нагоре (спомени от миналото)

                            Нищо не мога,и нищо не знам...

                            Коментар


                            • От: Само за 29 г. и нагоре (спомени от миналото)

                              Първоначално публикуван от Кольо Преглед на мнение
                              Не знаех, че ЩИЛ правят и самобръсначки.

                              По темата:
                              Днес по радиото чух тази песен, и естествено се сетих за тази тема. Та няма как да не ви я пусна.



                              Баси колко спомени и носталгия навява на дъртаците...
                              И дъртаците са/сме/ били млади.
                              Моят клас от гимназията беше такъв. Всяка година се събираме вече 48 гсд.
                              сто: Тук нормално си подаваме топката като на тренировка и гледаме да не се контузим. Понеже сме от един отбор.
                              dembito: Хардуера можеш да го ритнеш, а софтуера само да го напсуваш

                              Коментар


                              • От: Само за 29 г. и нагоре (спомени от миналото)

                                Ние на всеки 5 години. Всяка ми е малко често.

                                Но винаги ми е голям кеф като се съберем, класната ни също идва всеки път, абе старите спомени от най-хубавите години...
                                Има ли желание-има и начин!

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X