Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Само за 29 г. и нагоре (спомени от миналото)

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Само за 29 г. и нагоре (спомени от миналото)

    Нищо не увяхва, пада малко асортимента. Който има валута трябва да я купи иттам,
    не отвън, иначее и за него 200%. Продажба след 3 години, иначе първо плаща митото #00% и тогава. За избрани люде се внася всичко, за останалите списък с определени маркии и чакане. И така до мощния подем на автомобилостроенето в...
    А тези простотии се правят от името на всички ни.
    Даника
    Ми не гълтайте бре, и не лапайте. )) Дистанцирайте се демек ... ))deyan"h

    Коментар


    • От: Само за 29 г. и нагоре (спомени от миналото)

      Първоначално публикуван от veskov Преглед на мнение
      http://socbg.com/2014/05/%D1%86%D0%B...%B5%D0%BA.html
      Търсачка- Кореком и те засипва
      Червената кола от втората снимка каква е?
      Всеки трети е шести

      Коментар


      • От: Само за 29 г. и нагоре (спомени от миналото)

        Ford Taunus
        За всеки ден прекаран в риболов господ дава по два
        0878 79 20 61 Борис

        Коментар


        • От: Само за 29 г. и нагоре (спомени от миналото)

          Първоначално публикуван от Самодържец Преглед на мнение
          Червената кола от втората снимка каква е?
          Да
          Първоначално публикуван от gabocvet Преглед на мнение
          Ford Taunus
          Вероятно заради възрастта , но съм с изключително приятни спомени за возията му, както и за Опел Рекорд- лодки, чак морска болест да хванеш. Може и да не е било така, но ФВ1600 пък го оприличавах като отвързано младо биче. Потвърди се и на малко по-зряла възраст, 2 карбуратора, стабилно поведение, към Щастливеца беше Чудо!
          А тези простотии се правят от името на всички ни.
          Даника
          Ми не гълтайте бре, и не лапайте. )) Дистанцирайте се демек ... ))deyan"h

          Коментар


          • От: Само за 29 г. и нагоре (спомени от миналото)

            Първоначално публикуван от gabocvet Преглед на мнение
            Ford Taunus
            Крадлив Пеньо имаше такъв насело, ама бял. Да е било между '78- '80-та. Сега като се замисля, синята елипса на Ford не помня да съм я виждал по тая кола, но на задния капак имаше надпис TAUNUS със залепени, метални букви. Вероятно, елипсата се е появила по- късно.
            Що му викаха крадлив ли? Ми, някой си намерил мистрията в двора му, друг- брадвата... Историята мълчи, защо въпросните потърпевши са били в двора му без той да е там.
            Камаз имах, ама без леген. Яхах го яко и биех повечето от лагерните колички. Осите на двата моста не знам от какво бяха (не по- дебели от 5 мм.) лагеруваха директно в едни пластмасови "уши". Задникът ми беше все с отпечатани по него "кутийки", на каквито беше формовано шасито.
            Прави каквото щеш, ама да стане както трябва.

            Коментар


            • От: Само за 29 г. и нагоре (спомени от миналото)

              Мислех си за таунус, заприлича ми. До преди 5-6 години виждах един в движение, червен с черен таван.
              Всеки трети е шести

              Коментар


              • От: Само за 29 г. и нагоре (спомени от миналото)

                Доскоро бившия ми шеф се возеше на този Таунус 65 .Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC00538.JPG
Прегледи:1
Размер:186.8 КБ
ID:5809103
                На нас клиренс ни трябва , не скорост

                Коментар


                • От: Само за 29 г. и нагоре (спомени от миналото)

                  Първоначално публикуван от Тропчо
                  Сега като се замисля, синята елипса на Ford не помня да съм я виждал по тая кола, но на задния капак имаше надпис TAUNUS със залепени, метални букви. Вероятно, елипсата се е появила по- късно.
                  Сега като се замисля и аз не съм виждал синия овал на тази кола.



                  Емблемата през годините.
                  За всеки ден прекаран в риболов господ дава по два
                  0878 79 20 61 Борис

                  Коментар


                  • От: Само за 29 г. и нагоре (спомени от миналото)

                    https://www.offroad-bulgaria.com/new...eply&p=3428985
                    Първоначално публикуван от sek.1
                    беше първата стъпка в правилната посока . Само че вместо да върви напред партията го уби.
                    Втората приватизацията ли беше
                    А тези простотии се правят от името на всички ни.
                    Даника
                    Ми не гълтайте бре, и не лапайте. )) Дистанцирайте се демек ... ))deyan"h

                    Коментар


                    • От: Само за 29 г. и нагоре (спомени от миналото)

                      Първоначално публикуван от Павел Василев Преглед на мнение
                      ...кънки с истинска кожа, виненочервен на цвят ... после като поотраснах от кънките си направих първия скейтборд
                      Хех, и моите кънки минаха същия трудов път. Обаче скейтборда се управляваше ТРУДНО, защото го нямаше гуменият буфер, който при накланяне в завой да приплъзва колелата... Но пък направо вървеше добре и чат-пат се научих да държа равновесие.

                      Коментар


                      • От: Само за 29 г. и нагоре (спомени от миналото)

                        Бях със счупена ръка от друго. Ма от същият скейт правен от мен успях да направя гопса на дребни парчета. Не успях да я счупя втори път. Пу пу.
                        Животът е това, което се случва, докато ние кроим планове....

                        тел. имаше преди, ама сега е в профила щото ...

                        Коментар


                        • От: Само за 29 г. и нагоре (спомени от миналото)

                          https://www.offroad-bulgaria.com/sho...89#post3458489
                          Да не се тотализира другата тема
                          Първоначално публикуван от Vlado_Ts
                          ...а "преди 10-ти" е доста относително понятие . "Преди 10-ти " беше и през `60-те и през Перестройката преди преврата , `89-та .
                          ... та - да . Някъде през `80-те имаше и по 200 лв. за "механизаторите" - болшинството от които водачи на ЮМЗ в текезесетата , със ромски произход .
                          Същевременно бабичките дето кОпаха доматите по 8-10 часа на ден , под зоркия поглед на червендалестия председател под сянката , пак в текезесето , пак тЕя години - вече гонеха великите стотина лв.
                          Абсолютно сигурен съм, че още преди 1980г селскостопанските студентски бригади са се заплащали, и то повече от заплатата на масовия млад специалист-105 лв.
                          Последно редактирано от veskov; 08-05-19, 20:12.
                          А тези простотии се правят от името на всички ни.
                          Даника
                          Ми не гълтайте бре, и не лапайте. )) Дистанцирайте се демек ... ))deyan"h

                          Коментар


                          • От: Само за 29 г. и нагоре (спомени от миналото)

                            Първоначално публикуван от veskov Преглед на мнение
                            https://www.offroad-bulgaria.com/sho...89#post3458489
                            Да не се тотализира другата тема

                            Абсолютно сигурен съм, че още преди 1980г селскостопанските студентски бригади са се заплащали, и то повече от заплатата на масовия млад специалист-105 лв.

                            и какво това трябва да покаже?

                            Коментар


                            • От: Само за 29 г. и нагоре (спомени от миналото)

                              Ние всичкото го слагаме в един кюп, ама май са били по разни регламенти. Детският труд тогава формално беше забранен, съответно и основание за заплащане не може да се дефинира докъм 14, или 16-годишна възраст. В гимназията и като студент се водеха някакви пари, ама нещата се развиваха по добре познатата формула с липсващи чаршафи, канчета и бурканчета, та накрая бивахме доволни, като нямаме да даваме (и винаги съм се чудел как така прецизно, липсите неотменно са абсолютно равни на дължимото).
                              Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

                              Коментар


                              • От: Само за 29 г. и нагоре (спомени от миналото)

                                Като ученик от около 9-10клас ми плащаха за някакви програмки, които ги показваха на някакви събрания на ДКМС...
                                Инцидентно - за конкретна работа, но пък реално лятото събирах към 200лв, които ми стигаха за джобни през годината... Никой нищо не ни е удържал за чаршафи и т.н. Но как точно се отчитаха - нямам спомен... Само се сещам, че идваше отговорника и ми дава парите срещу подпис в някаква тетрадка...
                                За 'овчарската' бригада - наистина ни платиха луди пари за тези два месеца студентска бригада...
                                Иначе предходните бригади ги бяха обвързали с 'добива' (обикновено беряхме ябълки), пък то с толкова студентки около теб - какви ябълки да береш Та там нямаше много плащане, но то и харчене нямаше много, защото нощувки, храна, транспорт - всичко си бе покрито... Че и периодично имаше дискотеки на открито
                                Първите години студенство 'хванах' стипендия, която бе малко над минимална заплата (за да ми удържат данъци разбира се ) - доколкото се сещам бе около 115лв... От тях - 40лв наем, останалото - 'беден студентски живот'...
                                Купона за стола май бе 0.50, след което стана 1лв... Но в доста от дните храната бе ОК и достатъчно (да, някои дни не им се отдаваше готвенето, но пък за същата цена можеше да обиколиш столовете на другите университети - току се чуе 'във ВИНСа днес има пържоли', та гледаме да сме по-рано там )...
                                Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
                                Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X