Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Само за 29 г. и нагоре (спомени от миналото)

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Само за 29 г. и нагоре (спомени от миналото)

    Първоначално публикуван от Джоу (x3mrjoe) Преглед на мнение


    Точно !
    За всеки район си има определен брой с лиценз, и нЕмаш голЕм избор, или Пешо, или Гошо.
    За последно ми трябваше такъв преди 2 - 3 години за 4 колчета взе 100 лева за няма и 10 минути . Мислех че нещо ще мери там рулетки теодолити извади един ДПС даже и колчетата аз си набих той само посочи къде Викам му пич вие сте по бързи и от катаджиите бе там поне за едни 20 лева пазарлък правим
    Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

    Коментар


    • От: Само за 29 г. и нагоре (спомени от миналото)

      Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
      Това го има и сега. И последно като ядох не ми се видя твърде различно. Примерно преди 2 години. Ама го мяркам редовно насам-натам. Перфектно за тестване дали са ти здрави пломбите, особено ако е попрестояло в някой склад.
      Брех, не съм го мяркал, пак "Карнавал" ли се казва, да не е някакво производно ?
      0899 шест5313нула
      За всекиго по нещо

      Коментар


      • От: Само за 29 г. и нагоре (спомени от миналото)

        Първоначално публикуван от sek.1 Преглед на мнение
        За последно ми трябваше такъв преди 2 - 3 години за 4 колчета взе 100 лева за няма и 10 минути . Мислех че нещо ще мери там рулетки теодолити извади един ДПС даже и колчетата аз си набих той само посочи къде Викам му пич вие сте по бързи и от катаджиите бе там поне за едни 20 лева пазарлък правим
        За 100лв. треа да си удариш гъзъ У тавана !
        За Вакарел ми поискаха 300 или 350лв. за колчета и мерене с GPS.

        ПропуснАх !
        ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

        Коментар


        • От: Само за 29 г. и нагоре (спомени от миналото)

          Първоначално публикуван от bojitch Преглед на мнение
          Някой помни ли тапишниците? А тапите за тях? Много просто устройство на пистолета - тръбичка, в задния край лостче с жило и пружина. Тапата се слагаше отпред. Не знам каква е била сместа в тапата, но гърмеше като 9 мм пищов!
          Има си хас. 1.20 лв. на панаирите, ма това си бяха 20 кебапчета по 6 стотинки. А хубави димки ставаха от кино лента. Увиваш в хартия, палиш и настъпваш, иначе гори бързо и не дими.
          сто: Тук нормално си подаваме топката като на тренировка и гледаме да не се контузим. Понеже сме от един отбор.
          dembito: Хардуера можеш да го ритнеш, а софтуера само да го напсуваш

          Коментар


          • От: Само за 29 г. и нагоре (спомени от миналото)

            Първоначално публикуван от Чичо Преглед на мнение
            ...ма това си бяха 20 кебапчета по 6 стотинки...
            Колко си дрът ти бре , моите най-мътно/ранни спомени са от средата на '70-те - 30 стинки кебапчето (аз също предимно в кебапчета си осребрявах капиталите ).
            Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

            Коментар


            • От: Само за 29 г. и нагоре (спомени от миналото)

              Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
              ... Перфектно за тестване дали са ти здрави пломбите, особено ако е попрестояло в някой склад.
              За тестване на пломбите- бонбони "Амфора" са безотказни! Още се срещат из магазините... "Чайките" никога не ми харесаха, почти като "Амфора" са . От "Байкалчетата" пък, се правеха много вкусни домашни шоколадови бонбони. Десертчетата се разтопяваха в метален съд на котлона, добавяха се счукани фъстци или орехи или бадеми... разни други мерудийки и сместа се изливаше в празни опаковки от бонбони. Оставяше се да изстине и се получаваше нещо като днешните "Тофифи" .

              Коментар


              • От: Само за 29 г. и нагоре (спомени от миналото)

                Първоначално публикуван от Чичо Преглед на мнение
                А хубави димки ставаха от кино лента.
                И от топчета (китайски?) за тенис на маса.
                Синьо небе над златни жита. Ако някой се чуди - Добруджа е. Южна. Българска.

                Коментар


                • От: Само за 29 г. и нагоре (спомени от миналото)

                  И от амониева селитра и вестници яко димеше...

                  Sent from my SM-N910C using Tapatalk

                  Коментар


                  • От: Само за 29 г. и нагоре (спомени от миналото)

                    Първоначално публикуван от davc Преглед на мнение
                    Колко си дрът ти бре , моите най-мътно/ранни спомени са от средата на '70-те - 30 стинки кебапчето (аз също предимно в кебапчета си осребрявах капиталите ).
                    Ми дрът съм 53 набор. С 20 стотинки карах лятото цял ден на градския басейн. 10 ст. вход и 10 ст. за едно кебапче и две филийки хляб на обяд. Това в отделенията. После кебапчетата рязко поскъпнаха на 9 стотинки. След това изгубих дирята щото вече се мереше в кока-кола по 15 ст. и билети за кино по 20 ст. Голяма борба беше в прогимназията да ми дигнат дневните на 50 ст. за да има за закуска, кола и кино. В гимназията вече бях цар. 20 лв. в началото на месеца за цял месец
                    сто: Тук нормално си подаваме топката като на тренировка и гледаме да не се контузим. Понеже сме от един отбор.
                    dembito: Хардуера можеш да го ритнеш, а софтуера само да го напсуваш

                    Коментар


                    • От: Само за 29 г. и нагоре (спомени от миналото)

                      Първоначално публикуван от davc Преглед на мнение
                      Колко си дрът ти бре , моите най-мътно/ранни спомени са от средата на '70-те - 30 стинки кебапчето (аз също предимно в кебапчета си осребрявах капиталите ).
                      много скъпи кебпчетата при вас бре......... и аз изветрявам вече, но 74-5г., когато тръгнах на училище, твърдо помня, че ми даваха 20ст. и беше питка с 2 кебапчета на училищната лавка в Троян....... скъпото удоволствие беше млечния шоколад /около 60 пари/и само го гледах.
                      ________________________________________________
                      Subaru OUTBACK 2,5
                      Hyundai TUCSON 2.0

                      Коментар


                      • От: Само за 29 г. и нагоре (спомени от миналото)

                        Ми и той там някъде е тръгнал на училище, ама и тогава сигурно живота е бил по-скъп в София.
                        Всеки трети е шести

                        Коментар


                        • От: Само за 29 г. и нагоре (спомени от миналото)

                          Е как тогава бе?
                          Чичото е 53 набор. На 7 се тръгва в първи клас-значи е станало през 1960.
                          А Иван говори за 1974-75. Бая години разлика.
                          То и аз долу-горе тогава тръгнах-набор 70 съм, та през 77 бях първолак. Ма на село нямаше кебапчета, нямаше къде да харчим стотинки, имаше два хранителни магазина, кръчма, един смесен, и това. Даже не са ми давали и дневни стотинки-нямаше къде да ги харчим. Сутрин баба ми правеше закуска,обикновено питки или пържени филии(малеее, след толкова пържено как ли съм оживял...), а и винаги вкъщи имаше нещо за ядене, та не се налагаше да се храня навън.
                          Като се преместихме в града стана друго, ама тогава вече бях 7 клас, а и вече започвах да заглеждам момиченцата, та си исках да имам някакви пари.
                          Има ли желание-има и начин!

                          Коментар


                          • От: Само за 29 г. и нагоре (спомени от миналото)

                            Първоначално публикуван от Кольо Преглед на мнение
                            ...малеее, след толкова пържено как ли съм оживял...
                            Прост беше животът, не знаеш, че е вредно, апваш си, и то, като не знаеш, и нищо не ти става
                            Сега ми се отелва вола - като влеза с жената в хранителен магазин и се почва едно четене на етикети...

                            Коментар


                            • От: Само за 29 г. и нагоре (спомени от миналото)

                              Taka като чета, за сума народ кебапчетата са ни валутен еквивалент и възлов момент в изобщо измеренията. На разните екскурзии, морета, лагери и прочее, си изкарвахме на кебапчета. А защо в разните там класации за таковата и онаковата на България ги нямаше (например в онази, дето чушкопекът намквоси)?
                              Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

                              Коментар


                              • От: Само за 29 г. и нагоре (спомени от миналото)

                                Кебапчетата са универсална валута от поне 250 години, та и днес. Също и не само у нас.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X