Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Само за 29 г. и нагоре (спомени от миналото)

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Само за 29 г. и нагоре (спомени от миналото)

    Първоначално публикуван от Kozzzec Преглед на мнение
    Най-злобното ми изгаряне е на ски на Витоша, януари-февруари. Лицето ми беше станало на домат.
    Елементарно е и явно имаше нужда някой да Ти го обясни за да разбереш, иначе щеше да си спестиш писането за "злобното изгаряне"...
    Радиационен Облак, Прах, Слънчево ясно време... Още трябва ли да обяснявам?...
    Няма да досаждам! Дадох ви достатъчно Жокери!
    Говорете си не ми пречите, спокойна вечер и лека нощ!
    Over and Out.
    [emoji106][emoji108][emoji848][emoji23]


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    Последно редактирано от VIKING_WARRIOR; 31-07-16, 19:20.

    Коментар


    • От: Само за 29 г. и нагоре (спомени от миналото)

      Помисли какви са били условията на Равда и дали е била възможна рефракция там. Малко хора отричат вреди от чернобилското замърсяване, но това не пречи изгарянията които сте получили тогава на Равда да НЕ СА били от радиация. Механизмите на радиационното изгаряне са познати, разстоянието между Чернобил и Равда - също, надали е трудно да се изчисли каква точно мощност е била нужна за да вдигне мехури на нечий врат в Равда (и какво би се случило с местата по-близки до Чернобил при подобна мощност).
      Издъних се на Тюринг теста

      Коментар


      • От: Само за 29 г. и нагоре (спомени от миналото)

        Първоначално публикуван от Goblin Преглед на мнение
        Помисли какви са били условията на Равда и дали е била възможна рефракция там....
        Че какво и е на Равда, та да не важат физичните закони там?
        Все ще да е имало поне един път дъга ..

        Коментар


        • От: Само за 29 г. и нагоре (спомени от миналото)

          Имах предвид че не знам къде точно са ги държали. Ако е било на светъл пясък, до водата - работата е ясна. Но може да е било на плаца, в полето... знам ли, не съм бил там.
          Издъних се на Тюринг теста

          Коментар


          • От: Само за 29 г. и нагоре (спомени от миналото)

            Първоначално публикуван от VIKING_WARRIOR Преглед на мнение
            Г
            Бате Пенчо, да си работил като Инженер в БТ, и да имаш достъп до колко и каква по степен и важност информация? Точно БТ се скатаваха до последно и не казваха нищо по въпроса! Докато излязат със някакво приемливо становище мина доста време , това на ниво ТВ говорители! Какво да говорим за редовите служители ... Не е като да си работил във ВКР или ДС и наистина да имаш достъп до истинска и достоверна информация...


            Sent from my iPhone using Tapatalk
            Бате ти Пенчо е работил и към ВКР и към РО към ГВ в Елхово още през 1976-8 година. Като фотограф с "Пракика МТЛ и МТО 1000.
            А б БТ имах достъп до "поверителните спавки" на БТА за ЦК.

            Та мисля, че знам за какво иде реч.
            А в края на април в годината дето си изгорял, бях на палатка на поляната пред бъдещата ми вила и рупах свежи марули от градината.
            п.с. може и да се повторих, ама нещо форума се бъзика.
            Поздрави на нова селандия.

            Коментар


            • От: Само за 29 г. и нагоре (спомени от миналото)

              Първоначално публикуван от Goblin Преглед на мнение
              Помисли какви са били условията на Равда и дали е била възможна рефракция там. Малко хора отричат вреди от чернобилското замърсяване, но това не пречи изгарянията които сте получили тогава на Равда да НЕ СА били от радиация. Механизмите на радиационното изгаряне са познати, разстоянието между Чернобил и Равда - също, надали е трудно да се изчисли каква точно мощност е била нужна за да вдигне мехури на нечий врат в Равда (и какво би се случило с местата по-близки до Чернобил при подобна мощност).
              На Равда, бяхме вече една седмица. Нямахме никакви проблеми от полевите условия.
              Незнайно защо на 26-ти Април 2016 стана това което обясних. Повече какво да ви кажа?
              Бате Пенчо! Голям майтапчия си! Щом знаеш нещо потайно защо не споделиш със съфорумниците? Имаш давност и никой няма да Те осъди ако издадеш държавна тайна не се притеснявай. Щом си бил ВКР значи не си случаен Човек. Не влизаха кой да е в ШЗО, ВКР и ДС... Я сега си признай всичко!
              Нова Селандия Те поздравява! Без майтап!
              [emoji106][emoji1181][emoji1058][emoji108][emoji847][emoji23]


              Sent from my iPhone using Tapatalk

              Коментар


              • От: Само за 29 г. и нагоре (спомени от миналото)

                Първоначално публикуван от VIKING_WARRIOR Преглед на мнение
                На Равда, бяхме вече една седмица. Нямахме никакви проблеми от полевите условия.
                Незнайно защо на 26-ти Април 2016 стана това което обясних. Повече какво да ви кажа?
                Бате Пенчо! Голям майтапчия си! Щом знаеш нещо потайно защо не споделиш със съфорумниците? Имаш давност и никой няма да Те осъди ако издадеш държавна тайна не се притеснявай. Щом си бил ВКР значи не си случаен Човек. Не влизаха кой да е в ШЗО, ВКР и ДС... Я сега си признай всичко!
                Нова Селандия Те поздравява! Без майтап!
                [emoji106][emoji1181][emoji1058][emoji108][emoji847][emoji23]


                Sent from my iPhone using Tapatalk
                Язе сум туп редник с вос001. Ни сум бил в ШЗО ни нищо.
                Просто съм им бачкал на браздата, та да шпионираме потециалния противник.
                Няма какво да признавам. Бях единствения в поделението, дето знаеше от коя страна се държи фотоапарата.

                Коментар


                • От: Само за 29 г. и нагоре (спомени от миналото)

                  Признавам имаш чувство за хумор! Свалям шапка! Приятна вечер и лека нощ! Бяха хубави години! Държавата се пазеше не както сега като разграден двор и всякакви минават и ни отнасят...


                  Sent from my iPhone using Tapatalk

                  Коментар


                  • От: Само за 29 г. и нагоре (спомени от миналото)

                    Първоначално публикуван от VIKING_WARRIOR Преглед на мнение
                    Признавам имаш чувство за хумор!...Бяха хубави години! Държавата се пазеше не както сега като разграден двор и всякакви минават и ни отнасят...
                    Твоят хумор пък 'ич го няма...

                    Коментар


                    • От: Само за 29 г. и нагоре (спомени от миналото)

                      Първоначално публикуван от VIKING_WARRIOR Преглед на мнение
                      - Държавата се пазеше не както сега като разграден двор и всякакви минават и ни отнасят...


                      Sent from my iPhone using Tapatalk
                      Това за къде говориш?
                      Ти как успя да избягаш?

                      Коментар


                      • От: Само за 29 г. и нагоре (спомени от миналото)

                        Първоначално публикуван от Goblin Преглед на мнение
                        Прекрасно и без радиация може да се изгори абсолютно всеки месец през годината, да не говорим ако са ви държали цял ден на полето до брега на морето, и най-вече ако сте уцелили и средата на деня когато слънцето е най-високо. От такова нещо (Май месец на плажа) аз лично съм бълнувал после две денонощия а мехурите ми бяха да им се ненагледаш.

                        Пак тънко сте минали (и му се е разминало на тоя дето ви е държал там, зер и по соца наказваха за слънчасали и ранени подопечни).

                        Не съм специалист, те да се изкажат, но ако на Равда тогава някой беше изгорял от радиация - до ден днешен нямаше да има жива душа от Румъния нагоре. В България проблемът беше радиационния облак който носеше радиационно замърсяване, а не "изгарящо" радиационно лъчение което да запази силата си от Чернобил чак до Равда.
                        Цялото лято осемдесет и шесто го изкарах в селското стопанство . В най големите жеги и прахоляк в трактор и комбайн с широко отворени или направо свалени врати и стъкла сигурно тонове радиоактивен пепеляк сме изгълтали пък сме живи и здрави и не светим нощем Тая истерия и тогава и сега е доста пресилена .
                        Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                        Коментар


                        • От: Само за 29 г. и нагоре (спомени от миналото)

                          Първоначално публикуван от VIKING_WARRIOR Преглед на мнение
                          Държавата се пазеше не както сега като разграден двор и всякакви минават и ни отнасят...
                          Sent from my iPhone using Tapatalk
                          Приятелю, тези мехури (за които вероятно си чул именно по НВО) се получават при пряко облъчване/видимост на "огненото кълбо" на взрива. В Чернобил - впрочем - нито взрив, нито кълбо имаше, да не говорим къде е Равда. Облакът, за който говориш, дойде тук след около седмица, защото по "прищявка" на въздушните течения, мина преди това през Скандинавия.
                          Подпис: Един неотнесен...
                          Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

                          Коментар


                          • Само за 29 г. и нагоре (спомени от миналото)

                            Мехури от изгаряне могат да се получат и сега и в България посред лято и тук в Нова Зеландия без да има радиоактивно облъчване, колега! И това изобщо не го знам от НВО-то, колега davc. Малко си се спънал в "информирането" си! Тук радиационият фон е 1. Да обясня ли защо или ще се намери някой който да има някаква обща култура?


                            Sent from my iPhone using Tapatalk

                            Коментар


                            • От: Само за 29 г. и нагоре (спомени от миналото)

                              Ако не слезеш от метлата ще се намерят хора и за други работи. Може ли да смъкнеш оборотите до някакъв тон съвместим с неупотребата на административни форумни инструменти. Зер със сегашната скорост следващия завой ще ти се окаже труден...
                              Издъних се на Тюринг теста

                              Коментар


                              • От: Само за 29 г. и нагоре (спомени от миналото)

                                Първоначално публикуван от VIKING_WARRIOR Преглед на мнение
                                Мехури от изгаряне могат да се получат и сега и в България посред лято и тук в Нова Зеландия без да има радиоактивно облъчване...
                                Именно, точно това и ти се случило тогава.
                                Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 2 потребители онлайн. 0 потребители и 2 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X