Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Само за 29 г. и нагоре (спомени от миналото)

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Само за 29 г. и нагоре (спомени от миналото)

    Жалба за младост са повечето хубави спомени.

    Пътуване на запад беше по-желано от 20000лв. никой ли не помни?

    В квартала хората знаеха поименно всички които бяха ходили на запад и къде,
    87-ма на гости бяха дошли сърби с 3год. мазда - 2дни около нея денонощно имаше народ да зяпа пипа и цъка, че и снимки ме караха да и правя, и всички я помнят до днес.

    Някво ченге си "заплю" мястото на къщата на съседа, ама били живели там и дядовците му - човека пратиха в панелка, оня събори къщето и дигна триетажка - незаконно, ама кво ви пука, нали имаше безплатни карти за зимата на морето Па аз се чудя откъде у станишев избиратели

    А спорта с крадене на чистачки и той от Доходи и Сигурност беше. СмЕх!
    В София нямам нито един познат на който да не му е ограбван апартамента преди 90-та. Сигурност да, благодарим!
    Последно редактирано от DBRS; 20-10-15, 10:48.
    байо, кажи ти моите и аз твоите кривици, па да се поправим и все (за)едно да вървим, ако ще бъдем хора.
    Един луд: на много простите хора всичко им се вижда сложно…
    Суперспам - спама на суперите

    Коментар


    • От: Само за 29 г. и нагоре (спомени от миналото)

      Първоначално публикуван от DBRS Преглед на мнение
      ....
      Не жалба за младост - реална оценка на нещата...
      Както и сега, и тогава си имаше преимущества и недостатъци...
      Посочването на конкретни злободневни въпроси е малко като 'а вие защо биете негрите'....
      И тогава имаше 'дефекти' и не малко... Но това, което ме дразни е, че повечето 'младежи' виждат света в черно и бяло...
      Старото - черно, новото - бяло... Вместо от 'раираното' старо да се извлече ценното, правилното, бялото....
      И към него да се надстрои новото, разкарвайки черното... Така малко по малко ще стане 'по-бяло' настоящото...
      Но не - тук всичко е поляризирано.. За/против Русия. За/против САЩ... За/против ЕС... Вместо да се търси баланса и се извлече ценното от всяка ситуация...

      За чистачките - така си бе.. И антените на радиото
      Но липси на цели автомобили практически нямаше - бяха голямо изключение...

      В София апартамента ни бе на Денкоглу на ъгъла с Витошка (стара сграда с високите тавани) - не помня някой да е влизал в апартамента, въпреки, че доста време имаше и населени 'чужденци' - апартамента бе голям, и не можеше да се шириш в толкова голям апартамент сам - общината изпращаше 'наематели' (да, това бе гадно)...
      Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
      Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

      Коментар


      • От: Само за 29 г. и нагоре (спомени от миналото)

        Първоначално публикуван от DBRS Преглед на мнение
        Жалба за младост са повечето хубави спомени.


        А спорта с крадене на чистачки и той от Доходи и Сигурност беше. СмЕх!
        В София нямам нито един познат на който да не му е ограбван апартамента преди 90-та. Сигурност да, благодарим!
        Баш ТРИ пъти са ни обирали апартамента на пъпа на София. На 100м от съдебната палата. Плюс ТРИ балканчета от мазето. И на два пъти аватара, ама си го намирах сам, че го оставях с 2-3 литра бензин.

        Коментар


        • От: Само за 29 г. и нагоре (спомени от миналото)

          Първоначално публикуван от Пенчо Преглед на мнение
          ...че го оставях с 2-3 литра бензин.
          И сутрин тръгваш на работа с бутилка бендзин - сипваш и отиваш на работа...
          Колкото повече книги четат децата ви, толкова по-малко ще слушат чалга!

          Коментар


          • От: Само за 29 г. и нагоре (спомени от миналото)

            Много ясно. Току виж някой ти го източил.
            Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

            Коментар


            • От: Само за 29 г. и нагоре (спомени от миналото)

              Първоначално публикуван от slowtraveler Преглед на мнение
              ..- реална оценка на нещата.......
              Живеехме в заробена държава, в която СССР наливаше каквото прецени. Това е реалността.
              И всичко е проектирано за война, включително настройките и обучението на хората и пътищата, и заводите, и всичко дето "не сме можели да боядисаме".

              Знам какво визираш под развитие, но истината е точно това. Да хубаво е електромрежата да сигурна и здрава, но тя е такава защото е смятана за военни действия. Пътищата също се правеха вечни на важните направления.
              Военизирано общество в служба на чужда държава - нищо повече не сме били.
              Съответно, поради нулевата мобилност, в малките градове хората не се заключваха, просто защото са оградени. И вярно си е сигурно.

              Също стотиците болници не са правени с цел грижа за населението.

              Какъв баланс да извлечеш?
              От едната страна е свободата, от другата е мизерията, "сигурността" и светлото бъдеще
              Последно редактирано от DBRS; 20-10-15, 12:50.
              байо, кажи ти моите и аз твоите кривици, па да се поправим и все (за)едно да вървим, ако ще бъдем хора.
              Един луд: на много простите хора всичко им се вижда сложно…
              Суперспам - спама на суперите

              Коментар


              • От: Само за 29 г. и нагоре (спомени от миналото)

                Първоначално публикуван от PinMaster Преглед на мнение
                И сутрин тръгваш на работа с бутилка бендзин - сипваш и отиваш на работа...
                Работата ми беше на 15-20мин. пеш. С кола - пак толкоз, а не е да нямаше проблеми с паркирането в центъра още тогава.

                Коментар


                • От: Само за 29 г. и нагоре (спомени от миналото)

                  Ами ако ще е качествено и здраво - бих предпочел и сега да са 'вечни' пътищата на важните направления...
                  Дали бе зле всяка пролет да преасфалтират идеално главните булеварди на Варна? С маркировките и т.н... И в момента, в който спряха да ги преасфалтират, издържаха 25 години без сериозен ремонт...
                  А сега по 'чисто новия' булевард, асфалтиран преди седмица се движиш като по калдаръм - вълни, и т.н...
                  За военизираното общество - сега не сме толкова военизирани, ама сме пак толкова зависими - в служба на чужда държава...
                  Та какво се е изменило в този план? С какво едната чужда държава е по-добра от другата? Колко завода построи чуждата нова 'приятелска' държава?
                  И какво приватизира/получи като индустрия? Твърдо зависимостта преди не е била добро нещо... Ама и сега не е..
                  Докато във властта има чужди протежета - така ще е - само ще изпълняваме заповеди.. Които някой нарича демократични, а други - диктаторски... Резултата - един и същ
                  Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
                  Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

                  Коментар


                  • От: Само за 29 г. и нагоре (спомени от миналото)

                    Първоначално публикуван от Пенчо Преглед на мнение
                    ...не е да нямаше проблеми с паркирането в центъра още тогава.
                    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Na kogo prinadlejat trotoarite.jpg
Прегледи:1
Размер:133.5 КБ
ID:5687369

                    Коментар


                    • От: Само за 29 г. и нагоре (спомени от миналото)

                      Първоначално публикуван от slowtraveler Преглед на мнение
                      Ами ако ще е качествено и здраво - бих предпочел и сега да са 'вечни' пътищата на важните направления...
                      И кои по-точно пътища по главните направления бяха вечни. Ако 2 булеварда във Варна са ти критерия за цялата държава.....
                      Първоначално публикуван от slowtraveler Преглед на мнение
                      Дали бе зле всяка пролет да преасфалтират идеално главните булеварди на Варна? С маркировките и т.н... И в момента, в който спряха да ги преасфалтират, издържаха 25 години без сериозен ремонт...
                      Аха, и чужденците, дошли 25 години по-късно на гости, констатират че сега дупки нямало. за разлика от тогава. На това лично съм свидетел вече няколко пъти.

                      Първоначално публикуван от slowtraveler Преглед на мнение
                      А сега по 'чисто новия' булевард, асфалтиран преди седмица се движиш като по калдаръм - вълни, и т.н...
                      Чисто новия булевард в квартала, правен веднага след янчулево време, едва сега тук-там е за ремонт. Начини има - въпроса е колко търпим. А докато търпим, и Господ да дойде, пак няма да се оправим. Докато по 1000 човека на ден псуват една и съща дупка на дадено място с години, вместо да отидат за час пред общината и да изискат оправянето и, не очаквай някой да си мръдне пръста. В белите държави си има правила за това - придобиеш ли щети от дупка, по-дълбока от 3см, поддържащия въпросния път ти плаща щетите. Позамисли зсе защшо това тук не се случва.

                      Първоначално публикуван от slowtraveler Преглед на мнение
                      За военизираното общество - сега не сме толкова военизирани, ама сме пак толкова зависими - в служба на чужда държава...
                      Прочети ми по-горе поста за овчедушието.

                      Първоначално публикуван от slowtraveler Преглед на мнение
                      Та какво се е изменило в този план?
                      Нищо - още си въздишаме по "онова време", в което всички бяха "равни" - еми масата народ е мързелив и тъп и му е изгодно някой друг да бачка, а той да взима същата заплата. Много ясно че ще въздиша. Как така Пешо комшията ще има Мерцедес? Аз бачкам по цял ден на полето, пък тоя все с бяла якичка, миришещ на маргаритки, и кара Мерцедес. След 5 години Пешо може да е влязал в психиатрия, щото е работил по 20 часа в денонощието, ама това го подминаваме, щото не се вижда.

                      Първоначално публикуван от slowtraveler Преглед на мнение
                      С какво едната чужда държава е по-добра от другата? Колко завода построи чуждата нова 'приятелска' държава?
                      И какво приватизира/получи като индустрия? Твърдо зависимостта преди не е била добро нещо... Ама и сега не е..
                      Всички имат зависимости. Просто някои си изиграват по-добре картите. Ние през това време псуваме или едните, или другите, а самите ние сме за псуване.

                      Първоначално публикуван от slowtraveler Преглед на мнение
                      Докато във властта има чужди протежета - така ще е - само ще изпълняваме заповеди.. Които някой нарича демократични, а други - диктаторски... Резултата - един и същ
                      Докато някой търпи протежетата - наистина така ще бъде. А демократични или не - тая година има рекорден брой руснаци, искащи да се изнесат за америка. Сигурно щото им е много добре при дядя Путя.
                      Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                      Коментар


                      • От: Само за 29 г. и нагоре (спомени от миналото)

                        Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
                        Чисто новия булевард в квартала, правен веднага след янчулево време, едва сега тук-там е за ремонт. Начини има - въпроса е колко търпим. А докато търпим, и Господ да дойде, пак няма да се оправим. Докато по 1000 човека на ден псуват една и съща дупка на дадено място с години, вместо да отидат за час пред общината и да изискат оправянето и, не очаквай някой да си мръдне пръста. В белите държави си има правила за това - придобиеш ли щети от дупка, по-дълбока от 3см, поддържащия въпросния път ти плаща щетите. Позамисли зсе защшо това тук не се случва.
                        Във Варна се случва, имам приятел юрист, дето яко съди общината за такива неща.
                        Не е луд, който яде баницата.... Кучето си лае, кервана си върви... ДОКОГА?
                        Форд Фокус 1,4 1999 г., Крайслер Гранд Вояджър, Corvette C5
                        ИСКАМ БЪЛГАРИЯ ЧИСТА

                        Коментар


                        • От: Само за 29 г. и нагоре (спомени от миналото)

                          Първоначално публикуван от musovir Преглед на мнение
                          Във Варна се случва, имам приятел юрист, дето яко съди общината за такива неща.
                          Еми ще се случва. Просто достатъчно хора трябва да се научат да не търпят. Трябва да започне да се случва масово, ама за тая цел трябва да се превъзпитаме, за което трябва време.

                          По темата - едно нещо, дето категорично сега не е правилно, е миенето на улиците поне веднъж месечно, вместо веднъж годишно, ако въобще. И за това тепърва ще започнем да плащаме глоби. Главен проблем в големите градове е, по-голям от всичките коли, минали на преглед по втория начин. Пръскането с гадости зимата, остатъците от които трябва да се събират напролет (и съответно никой не ги събира) е съвсем същия проблем. Това лято от десетилетия насам видях маина за метене на улици да минава по улицата до работата ми. В останалото време минават банда яхнали метли да позаметат, които сешу праха нищо не могат да направят, освен да го вдигнат допълнително във въздуха.
                          Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                          Коментар


                          • От: Само за 29 г. и нагоре (спомени от миналото)

                            sparky, общо взето едно и също казваме, ама уж спорим
                            Да, това за миенето на улиците е добър пример... Сещам се как на времето мърморехме, колко сме западнали, защото при нас ежеседмично миеха улицата, ама само с вода... Докато се носеха слухове, че в Швейцария например ги миели с шампоан...
                            Мъка мъка Чакахме водоноската да видим как ще мият - дали с маркуча, или онези - с пръскалките, при които камиона само полива улицата....
                            А доста по-късно се появиха водоноските и с дистанционно управляемо оръдие - много бяхме напреднали (не че вършеше работата на работника с маркуча, ама нейсе )
                            Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
                            Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

                            Коментар


                            • От: Само за 29 г. и нагоре (спомени от миналото)

                              Така както усещам масовите настроения във форума, а и в обществото като цяло, заслужаваме да ни натресат социализма обратно (ако може компле с Тато) и да спреме да мрънкаме
                              В Космоса никой няма да чуе писъка ти....

                              Коментар


                              • От: Само за 29 г. и нагоре (спомени от миналото)

                                Във връзка с последните коментари ще цитирам мой съсед на 92 години, който леко почерпвам и периодично провокирам да ми разказва за миналото(преди моето). Та на въпроса, в кое време, според него се е живяло най-добре(преди 9-ти, след 9-ти, или последните 25г.), казва така:
                                "-Виж сега, моето момче, винаги е имало хора, които са били доволни, и винаги-такива, които не са. И така ще бъде винаги."
                                Та заебете споровете и се върнете на темата.

                                И в този ред на мисли ви представям едно бяло вино, произвеждано от мен в далечната 1981г. в с. Хан Крум, до Шумен.Тогава бях млад дихател-висшист, със 155лв. заплата...
                                Прикачени файлове

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X