Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Само за 29 г. и нагоре (спомени от миналото)

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Само за 29 г. и нагоре (спомени от миналото)

    Първоначално публикуван от ivaningbg Преглед на мнение
    КОмунистическа простотия: "Всяка линия, която не е успоредна на партийната, е крива линия" - пълно беше с тези глупости.
    Инак беше - всяка крива линия, успоредна на партийнана е права.

    Коментар


    • От: Само за 29 г. и нагоре (спомени от миналото)

      Първоначално публикуван от Пенчо Преглед на мнение
      Инак беше - всяка крива линия, успоредна на партийнана е права.
      И се наричаше "Тодорема" (лема-теорема-аксиома-тодорема)
      "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

      Коментар


      • От: Само за 29 г. и нагоре (спомени от миналото)

        Първоначално публикуван от Чавдар (V93) Преглед на мнение
        ...Т.е. твърдението на др. Търтей "Повече комунизъм отколкото специални предмети" е поредното типично за него изплякване на някаква глупост без връзка с фактите....
        Гледам , че пак се дразниш в стил Цв. Цветков ("Стига с това ДС, бе!") , обаче поради фактите Търтея е прав . Аз съм учИл в МЕИ-то и знам за какво иде реч . И далеч не става въпрос единствено за това , което спомена Hala.
        Много куманизъм имаше намесен , което до известна степен е и причина за вицовете за инж. Ганев , натяквани тука от Гагич.
        Първоначално публикуван от Veni1 Преглед на мнение
        ...
        В института - История на БКП - първи курс май само се учеше.
        Трябва да си видя книжката, сякаш зачот беше.
        Това трябва да е било 85 година, по спомен... .
        Хм. Странна амнезия нещо ....

        ПС. Офтопик , до Търтея : абе Петьо, чувал съм, че на арабски "морук" значи "стар бивол" . Вярно ли е ?
        Последно редактирано от Vlado_Ts; 31-01-19, 14:47.
        Топлата вода е открита случайно само първия път . Всички последващи опити за нейното преоткриване са умишлени , упорити и целенасочени.

        Коментар


        • От: Само за 29 г. и нагоре (спомени от миналото)

          Първоначално публикуван от Vlado_Ts Преглед на мнение

          Хм. Странна амнезия нещо ....

          ПС. Офтопик , до Търтея : абе Петьо, чувал съм, че на арабски "морук" значи "стар бивол" . Вярно ли е ?

          Те заради тази амнезия дори Мойсей не е допуснат в обетованата земя.


          А морук се оказва с арменски произход


          Etymology Edit
          Borrowed from Armenian մորուք (morukʿ, “beard”).

          Noun Edit
          moruk

          (slang) geezer, old man
          References Edit
          Ačaṙean, Hračʿeay (1971–1979), “մօրու”, in Hayerēn armatakan baṙaran [Dictionary of Armenian Root Words] (in Armenian), 2nd edition, Yerevan: University Press
          Nişanyan, Sevan (2002–), “moruk”, in Nişanyan Sözlük
          “moruk”, in Türkiye'de halk ağzından derleme sözlüğü [Compilation Dictionary of Popular Speech in Turkey] (in Turkish), Ankara: Türk Dil Kurumu, 1963–1982
          “moruk”, in Güncel Türkçe Sözlük [Contemporary Turkish Dictionary]‎[1], Türk Dil Kurumu,
          И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

          Коментар


          • От: Само за 29 г. и нагоре (спомени от миналото)

            е, аз бях само 16 годишно пионерче, като ме завари промяната, тъкмо се бях промъкнал в редиците на комсомола след отговаряне на въпроса, какво е демокретически централизъм.
            JEEP Grand Cherokee WK2; 184kW (250 PS), 2017 г.
            Тел: +359 887 847261

            Коментар


            • От: Само за 29 г. и нагоре (спомени от миналото)

              Първоначално публикуван от Vlado_Ts Преглед на мнение
              Гледам , че пак се дразниш в стил Цв. Цветков ("Стига с това ДС, бе!") , обаче поради фактите Търтея е прав . Аз съм учИл в МЕИ-то и знам за какво иде реч . И далеч не става въпрос единствено за това , което спомена Hala.
              Много куманизъм имаше намесен , което до известна степен е и причина за вицовете за инж. Ганев , натяквани тука от Гагич...
              По-съгласен съм с Хала. За поредно- комунизъм е имало за който се интересува, комсомол и той така, освен по бригади, където всички виждаха активистите. Нямам спомен някой да ми е промивал мозъка. Виж, в разни забавления даже даскалите участваха.
              А морук в Сф беше еднозначно баща, необидно.
              Ето и двете страници от дипломата ми, като тази тройка не се сещам да ми е пречила по- късно. Предполагам, защото не ми е трябвалаНатиснете снимката за да я уголемите

Име:dpl.JPG
Прегледи:1
Размер:53.0 КБ
ID:5808131.
              Сега виждам, че вярно е имало- шрифтът на т3 изпъква
              А и ако се гледа средния, пак има значение, политиката участва в общата оценка. Нищо, да съм учил
              Последно редактирано от veskov; 31-01-19, 16:16.
              А тези простотии се правят от името на всички ни.
              Даника
              Ми не гълтайте бре, и не лапайте. )) Дистанцирайте се демек ... ))deyan"h

              Коментар


              • От: Само за 29 г. и нагоре (спомени от миналото)

                Първоначално публикуван от davc Преглед на мнение
                И като искаха, туриха ли го? Отделно дето какво значение (и общо) има - "главата" винаги (и правилно) е политическа фигура, с такава и роля.
                Туриха го. И стоя едно известно време. И закона се опитаха да го нагодят по мярка на човека, и пухльото-пребоядисан комсомолец вето наложи да спасява дружбашчето. Ама нещо се заформи завера и в крайна сметка тази простотия се размина.

                По твоите разбирания може и да е правилно начело на тясно специализиран военен орган да стои некомпетентен политкомисар, но по моите не е. Отбраната си има политическо ръководство в лицето на министъра на отбраната, който си има политически кабинет. Надолу политкомисари нямат място!
                Ние не сме неутрални!

                Коментар


                • От: Само за 29 г. и нагоре (спомени от миналото)

                  Първоначално публикуван от Vlado_Ts Преглед на мнение
                  ..
                  Хм. Странна амнезия нещо ....
                  ..
                  Ами не помня, бе, човек, не помня - преди трийсе и кусур години как да помня..
                  Обаче днес си извадих студентската книжка.
                  Първи и втори семестър - история на бкп - изпит;
                  Трети и четвърти семестър - философия;
                  Шести и седми семестър - политикономия;
                  И интересно - на 26.06.1989 - научен комунизъм - имам оценка с тази дата, ама нямам заверка да съм ходил на лекции и упражнения - може да ми е прехвърлена оценката от предно време..

                  Май Хала ще се окаже прав .

                  Коментар


                  • От: Само за 29 г. и нагоре (спомени от миналото)

                    Първоначално публикуван от Vlado_Ts Преглед на мнение
                    Гледам , че пак се дразниш в стил Цв. Цветков ("Стига с това ДС, бе!") , обаче поради фактите Търтея е прав . Аз съм учИл в МЕИ-то и знам за какво иде реч . И далеч не става въпрос единствено за това , което спомена Hala.
                    Много куманизъм имаше намесен , което до известна степен е и причина за вицовете за инж. Ганев , натяквани тука от Гагич. ...
                    Що да не се дразня?!? Много станахте активните борци след 10 ноември. И колкото повече време минава, толкова повече се множите. Баш като партизаните след 9-ти ... И най-активни от активните борци станаха баш разни доносници, пребоядисани номенклатури а-ла Пухльо, милиционерите и т.н.
                    Мой съученик от гимназията стана виден син деятел и борец против комунизЪма. Същият "преди десети" беше училищен комсомолски секретар, когото на училище возеха със служебната кола на тате - висш партиен функционер ...

                    На кой му е бедна фантазията и не може да измисли нещо смислено като политическа платформа, веднага се мЕта на умряло куче нож да вади и да се пише активен борец против комунизЪма, каквото и да означава това в наше време. Поради което и палячовците от т.нар. "автентична десница" гледат парламента през крив макарон.

                    А на Търтея срещу масалите слагам дУкИмент - приложение към диплома от СУ от 1983 г. - пък вие си дрънкайте латерната.
                    Ние не сме неутрални!

                    Коментар


                    • От: Само за 29 г. и нагоре (спомени от миналото)

                      Който трябва е знаел, че има и такива дисциплини, комсомолски и партийни организации
                      https://bg.m.wikipedia.org/wiki/%D0%...B8%D0%B5%D0%B2
                      А тези простотии се правят от името на всички ни.
                      Даника
                      Ми не гълтайте бре, и не лапайте. )) Дистанцирайте се демек ... ))deyan"h

                      Коментар


                      • От: Само за 29 г. и нагоре (спомени от миналото)

                        Първоначално публикуван от Чавдар (V93) Преглед на мнение
                        Туриха го. И стоя едно известно време. И закона се опитаха да го нагодят по мярка на човека, и пухльото-пребоядисан комсомолец вето наложи да спасява дружбашчето. Ама нещо се заформи завера и в крайна сметка тази простотия се размина.
                        Е в крайна сметка - не. Пък и сега няма шанс, една партия да управлява 50 години, така че и да се случи да се постави начело на "тясно специализиран" орган политическа фигура, нещата бързо се коригират.
                        Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

                        Коментар


                        • От: Само за 29 г. и нагоре (спомени от миналото)

                          Първоначално публикуван от davc Преглед на мнение
                          ... Пък и сега няма шанс, една партия да управлява 50 години, ....
                          Сигурен ли си в което?
                          Ние не сме неутрални!

                          Коментар


                          • От: Само за 29 г. и нагоре (спомени от миналото)

                            Първоначално публикуван от davc Преглед на мнение
                            Е в крайна сметка - не. Пък и сега няма шанс, една партия да управлява 50 години, така че и да се случи да се постави начело на "тясно специализиран" орган политическа фигура, нещата бързо се коригират.
                            Тя си управлява вече едни 30 след предишните 45
                            Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                            Коментар


                            • От: Само за 29 г. и нагоре (спомени от миналото)

                              Недей им разваля химерата за демокрация.........

                              Коментар


                              • От: Само за 29 г. и нагоре (спомени от миналото)

                                Първоначално публикуван от v.kostov Преглед на мнение
                                Недей им разваля химерата за демокрация.........
                                Как беше надеждата умира последна Едно много точно попадение на Владо Карамфилов https://www.youtube.com/watch?v=ZakllImLd2g
                                Последно редактирано от sek.1; 01-02-19, 06:19.
                                Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X