Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Само за 29 г. и нагоре (спомени от миналото)

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Само за 29 г. и нагоре (спомени от миналото)

    Първоначално публикуван от VULKAN Преглед на мнение
    Ние (варналии) ги знаем като ,,новобрански''
    А някъде ги наричаха "Ялови сватби",и докато свърши пиенето...
    Вива: Което само доказва, че земята е била плоска, преди да я намотаят на глобус...

    Коментар


    • От: Само за 29 г. и нагоре (спомени от миналото)

      С "тротинетки", така наричахме лагерните колички във Враца едно време, ходехме до хижата по баира като замаяни, но спускането надолу 10 минути пълен кеф... избивахме се по завоите, защото спирачките не смогваха...
      Не е луд, който яде баницата.... Кучето си лае, кервана си върви... ДОКОГА?
      Форд Фокус 1,4 1999 г., Крайслер Гранд Вояджър, Corvette C5
      ИСКАМ БЪЛГАРИЯ ЧИСТА

      Коментар


      • От: Само за 29 г. и нагоре (спомени от миналото)

        Първоначално публикуван от komisar Преглед на мнение

        ...ПС: Помните ли ги тези изпращания и сватби?! Говоря за края на 70-те и началото на 80-те години.

        Не само ги помним,ами бехме и главен герой 1984та...

        Коментар


        • От: Само за 29 г. и нагоре (спомени от миналото)

          Първоначално публикуван от VULKAN Преглед на мнение
          Ние (варналии) ги знаем като ,,новобрански''
          И при нас така!
          Животът е това, което се случва, докато ние кроим планове....

          тел. имаше преди, ама сега е в профила щото ...

          Коментар


          • От: Само за 29 г. и нагоре (спомени от миналото)

            В Троян, спуска с лагерните колички беше по Къпинчо - хълм източно от града с две почивни станции и туристическа спалня. Покрай трите минаваше асфалтиран път. Имаше стълби, по които се качвахме лесно от ж.п. прелеза до най-горния край на стръмния участък. Асфалта беше нов и гладък. Тогава открих, че завоя се взима по-лесно ако дръпна вътрешната спирачка. Спирачките бяха два лоста заковани в задния край - по един за всяка ръка. Интересното ставаше ако не се спре преди прелеза - предните лагери удряха релсата и следваше "катапултиране".

            Коментар


            • От: Само за 29 г. и нагоре (спомени от миналото)

              Първоначално публикуван от Alexr Преглед на мнение
              ... Тогава открих, че завоя се взима по-лесно ако дръпна вътрешната спирачка. ...
              С една дума - открил си ESP в 80-те години
              Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
              Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

              Коментар


              • От: Само за 29 г. и нагоре (спомени от миналото)

                При нас последните модели бяха с два лагера отзад и един отпред, баш като тротинетка и си ги карахме прави

                Коментар


                • От: Само за 29 г. и нагоре (спомени от миналото)

                  Първоначално публикуван от slowtraveler Преглед на мнение
                  С една дума - открил си ESP в 80-те години
                  Може да е било и края на 70-те. Аз съм 1969 година.

                  Коментар


                  • От: Само за 29 г. и нагоре (спомени от миналото)

                    Няколко истински неща за времето си
                    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:мляко.jpg
Прегледи:1
Размер:56.8 КБ
ID:5624977Натиснете снимката за да я уголемите

Име:кола.jpg
Прегледи:1
Размер:31.9 КБ
ID:5624978Натиснете снимката за да я уголемите

Име:швепс.jpg
Прегледи:1
Размер:42.2 КБ
ID:5624979
                    и една статистика за гордост
                    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:спорт.png
Прегледи:2
Размер:162.5 КБ
ID:5624980 не мога да разбера уж имат повече уреди за трениране сега пък нещо Ич ги няма...
                    Con musica el mundo esta mejor, vamos a tocar juntos!
                    0879076007 Жельо

                    Коментар


                    • От: Само за 29 г. и нагоре (спомени от миналото)

                      Коментарите са преместени в нова тема:
                      Спортът у нас - преди и сега!

                      LZ1PER

                      Коментар


                      • От: Само за 29 г. и нагоре (спомени от миналото)

                        Някой да е носил такава риза:

                        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20151004_162542.jpg
Прегледи:1
Размер:78.0 КБ
ID:5685250

                        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20151004_162552.jpg
Прегледи:1
Размер:157.5 КБ
ID:5685251

                        Коментар


                        • От: Само за 29 г. и нагоре (спомени от миналото)

                          Като почина едната от бабите от огромния 7-8 крилен гардероб с надстройки до тавана сестра ми изхвърли много такива ризи и поне стотина резервни яки и маншети за ръкавите . Били са тежки години след войната и са сменяли на ризите яката и маншетите като се захабят или протрият .
                          Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                          Коментар


                          • От: Само за 29 г. и нагоре (спомени от миналото)

                            Ако не се лъжа, с такива ризи бяхме в училище Нищо нестандартно.. Просто модата бе такава
                            А якичките си ги спомням само от казармата...
                            Но леля ми до края на 80-те години на всяка нова година ни подаряваше чорапи ФазанЪ... Бяха доста качествени...
                            Просто на времето лелята имали магазини, и при национализацията са успели да вземат част от стоката..
                            Така всяка година имахме подарък
                            Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
                            Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

                            Коментар


                            • От: Само за 29 г. и нагоре (спомени от миналото)

                              Първоначално публикуван от slowtraveler Преглед на мнение
                              Ако не се лъжа, с такива ризи бяхме в училище Нищо нестандартно.. Просто модата бе такава
                              А якичките си ги спомням само от казармата...
                              Но леля ми до края на 80-те години на всяка нова година ни подаряваше чорапи ФазанЪ... Бяха доста качествени...
                              Просто на времето лелята имали магазини, и при национализацията са успели да вземат част от стоката..
                              Така всяка година имахме подарък
                              Не тия якички дето се шиеха на въшкарниците . На времето ризата си е била скъпо и дефицитно нещо в годините след втората световна и са сменяли яките и маншетите като се протрият или скъсат .
                              Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                              Коментар


                              • От: Само за 29 г. и нагоре (спомени от миналото)

                                Първоначално публикуван от sek.1 Преглед на мнение
                                Не тия якички дето се шиеха на въшкарниците . На времето ризата си е била скъпо и дефицитно нещо в годините след втората световна и са сменяли яките и маншетите като се протрият или скъсат .
                                Разбрах, но не разбрах откъде съдим, че 'това е ризата' с която се прави това - на снимката предполагам е риза от 70-80-те години?
                                Гледам и в момента ризата ми е яка и маншети, които са шити - практически 1/1 същата кройка като на снимката, само дето е с дълъг ръкав...
                                Пък е що-годе съвременна - не е от баба ми, а и от сериозна марка... Просто така ризата изглежда по-официално, и стилно..
                                Та това имах предвид - може някъде да са шити якички (от този тип - подмяна на цяла яка, а не само 'войнишката подложка'), но лично аз не съм и чувал за такова нещо от бабите... Иначе за протрити колена и лакти - да, там се правиха овални 'дубльори' (които по някои години станаха много модерни и се слагаха под път и над път )
                                А ризата доколкото съм чувал се е пазела само за сериозни поводи - какви якички там и глупости - я марш с пуловера или потника навън
                                Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
                                Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 2 потребители онлайн. 0 потребители и 2 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X