Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Само за 29 г. и нагоре (спомени от миналото)

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Само за 29 г. и нагоре (спомени от миналото)

    Портокали ядох от дървото преди десетина години , януари месец на остров Крит - много вкусни ми се сториха .
    Аз си спомням първата пица която ядох , беше на Приморско , 80 -те години , падна яко чакане и накрая една пица ни я разделиха на десетина хлапета , защото пък свършиха - беше невероятно вкусна . Бяха инсталирали една малка линия за печене в ресторант ,,Приморско" до здравната служба ( сега вече бивша банка ) и сама по себе си беше много интересна , защото пускаха тавата от единия край , а от другия излизаше изпечена .

    Коментар


    • От: Само за 29 г. и нагоре (спомени от миналото)

      Момчета, няма да отделям време и да пиша за бананите, щото в нета информация и снимки бол.
      Само ще спомена, че има банани, които не могат да се ядат ако не се изпържат, или изсушат и смелят на брашно.
      Те са нещо като суровите картофи, и са значително по-големи на размер, от тези които купуваме тук по магазините.
      Има и банани, които са с червена кора, но са доста мънички, то и жълтите са същите на размер.
      И за да не съм като цигането дето чуло, че някой ял салам, ще ви припомня, че имам 10 години прекарани в Африка....

      Аз за Берьозка, там най-много обичам да си купувам сладолед на клечка, страхотен е.
      Последно редактирано от Chinela; 10-01-19, 13:45.

      Коментар


      • От: Само за 29 г. и нагоре (спомени от миналото)

        Първоначално публикуван от MFr Преглед на мнение
        Тия руски бомбони помните ли ги?
        Помня някакви подобно сгънати, картинка не си спомням и вътре какво беше нямам спомен, но шоколадовите руски бонбони бяха винаги супер. Имаше и в руския център едни пластмасови кремълски кули пълни с такива бонбони (не си спомням дали бяха купувани или ги раздаваше Дядо Мразът там) После кулата отвътре така и не се отмириса от аромата им, с години.


        Първоначално публикуван от Bogoljub Gagic Преглед на мнение
        ...в Гвиана банани викали на нещо друго, а туй, дето по супермаркетите в Европата го продавали, там с него хранели свинете и другия добитък.
        Е па то и в България се смеят като им кажеш кориандъра колко е търсен за кулинарията по света, а у нас се дава на овцете. Същото и с повечето салатни разновидности от европейските сергии. Ма не знам кой е по-луд, тия дето ги ядат или тия дето ги дават на добитъка.


        Първоначално публикуван от Bogoljub Gagic Преглед на мнение
        Па и Контрол имаше, какъв Контроооол! Закон и ред имаше!
        Да те заплашат с ТВУ беше по-страшно от това да те заплашат с Торбалан!


        Първоначално публикуван от Skorpion_BG Преглед на мнение
        Ха, че те тия банани там в Африка са кат плевели. Растат навсякъде.
        Явно в Етиопия много плевят, щото все стоят гладни.
        Между другото най-готините банани растат в югоизточна Азия. Едни дребни, ма сладкииии.


        Първоначално публикуван от Bogoljub Gagic Преглед на мнение
        Не ми е идвало на ум да пробвам да пържа или готвя по друг начин нашенски банани.
        ...
        Едно от най-вкусните неща, които съм ял беше печено прасенце с коричка и как си требе, пълнено с нещо като картофено пюре от банани и разни карантийки, а отстрани - екстремно вкусни запечени банани (ама сорт за готвене!)...
        Нашенските банани стават супер за пържене, нарязани на дълго, в масло за две минути, колкото да омекнат. Може и в тефлонов тиган със съвсем малко масло, хващат една хрупкава коричка, мммм мммм.
        Тия за готвене са ...


        Първоначално публикуван от davc Преглед на мнение
        До ден днешен, като замирише на портокали ми става едно такова - новододишно.
        Нали! Въпреки че доколкото си спомням портокали се намираха по-лесно.

        Коментар


        • От: Само за 29 г. и нагоре (спомени от миналото)

          Некви соросоЙди ми изтриха инфото, че "Берьозките" са на П€тро Порошенко, явно се грижат за доходите му.
          "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

          Коментар


          • От: Само за 29 г. и нагоре (спомени от миналото)

            Коя березка, че те са навън няколко. И си въртят акциЙ?
            И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

            Коментар


            • От: Само за 29 г. и нагоре (спомени от миналото)

              Първоначално публикуван от Asteri Преглед на мнение
              Нали! Въпреки че доколкото си спомням портокали се намираха по-лесно.
              Бяха малко по-евтини, но да са били по-достъпни нямам спомен.
              Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

              Коментар


              • От: Само за 29 г. и нагоре (спомени от миналото)

                Първоначално публикуван от gy6ter Преглед на мнение
                Какво им беше на доматите ? Много си беха хубави , зелени с петолъчка . И много стриктно го контролираха .
                Също като сега розовите, дето ни ги набиват на нас, даже и родни, висококачествени екологични и тн
                А тези простотии се правят от името на всички ни.
                Даника
                Ми не гълтайте бре, и не лапайте. )) Дистанцирайте се демек ... ))deyan"h

                Коментар


                • От: Само за 29 г. и нагоре (спомени от миналото)

                  Първоначално публикуван от turtey Преглед на мнение
                  Коя березка, че те са навън няколко. И си въртят акциЙ?
                  За тези на GUTA group съм чел някъде. Не ги знам колко вида са. В нашия квартал имаше една, ама май само аз ѝ бях клиент, та я затвориха. Жаль...
                  "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

                  Коментар


                  • От: Само за 29 г. и нагоре (спомени от миналото)

                    Мани го тоя лъжлив смешник

                    http://www.berezka.bg/novini/na-nash...zini-berezka-v

                    Пелмените се правят в София


                    Сега последно акциЙте на березките ги държи една кака.
                    И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

                    Коментар


                    • От: Само за 29 г. и нагоре (спомени от миналото)

                      Първоначално публикуван от turtey Преглед на мнение
                      Мани го тоя лъжлив смешник

                      http://www.berezka.bg/novini/na-nash...zini-berezka-v

                      Пелмените се правят в София


                      Сега последно акциЙте на березките ги държи една кака.
                      Нещо не разбирам - Порошенко или този Виктор Бакуревич е "лъжлив смешник" ? Последният нищо не казва за пелмените, освен, че "се произвеждат от истински сибиряци по старинни сибирски технологии" (сигурно онзи участник, когото цитирах към видеото "Иди-ка сУда, детка - вот тебе конфетка", ма са ми го изтрили и него, ги прави?).
                      "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

                      Коментар


                      • От: Само за 29 г. и нагоре (спомени от миналото)

                        Вероятно точно сибирския военнопрестъпник ги меси
                        И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

                        Коментар


                        • От: Само за 29 г. и нагоре (спомени от миналото)

                          Първоначално публикуван от turtey Преглед на мнение

                          Пелмените се правят в София

                          .
                          Иди ги разбрери, аз зная че пелмените им се правеха във Варна. Руска е на баба им фурката, и с тия измишльотини всичко си е в традиционния стил на съвременния капитализъм. Маркетиг, реклама и т.н.

                          Друго не уточняваме конкретно за българския потребител - българина още по онова (благословено ) време на всичко дошло от (необятния) съветски съюз казваше руско. Така е по традиция и днес, руский мир дет се вика. Много рядко някой да се съобрази да уточни, когато говори за нещо съветско, пък още по-рядко да конкретизира съответната република.
                          Всеки трети е шести

                          Коментар


                          • От: Само за 29 г. и нагоре (спомени от миналото)

                            Може и Варна, не е в Сибир със сигурност
                            И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

                            Коментар


                            • От: Само за 29 г. и нагоре (спомени от миналото)

                              Ако е толкоз важно, ще погледна фактурите, които им пускаме.
                              Прави каквото щеш, ама да стане както трябва.

                              Коментар


                              • От: Само за 29 г. и нагоре (спомени от миналото)

                                Първоначално публикуван от Тропчо Преглед на мнение
                                Ако е толкоз важно, ще погледна фактурите, които им пускаме.
                                Правиш пелмени?
                                И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X