Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Само за 29 г. и нагоре (спомени от миналото)

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Само за 29 г. и нагоре (спомени от миналото)

    Първоначално публикуван от agogov Преглед на мнение
    [ATTACH=CONFIG]979892[/ATTACH]
    "Ако помниш харесай!"
    Това ще да е някаква извратена форма на майтап или откровена гавра .
    Топлата вода е открита случайно само първия път . Всички последващи опити за нейното преоткриване са умишлени , упорити и целенасочени.

    Коментар


    • От: Само за 29 г. и нагоре (спомени от миналото)

      Първоначално публикуван от agogov Преглед на мнение
      ...
      Вефът е от по-ново време, имам такъв работещ.
      Уличните телефони, първо с две, после с пет стотинки, бяха невероятна скръб. Носеха се легенди за поне няколко чалъма да се обадиш без стотинки от такъв. Номера беше да намериш работещ.
      Сонита имаха само тираджии и моряци извън номенклатурата. Останалите навивахме ролки за "Юпитер" и "Каштан" докато се появи касетъчната "Финезия".
      По "Балкан"чето само въздишах и подсмърчах от далече.
      Цигарите съм ги пушил - няма такава смрад, особено летящите.

      Без претенции да помня всичко с подробности.

      Коментар


      • От: Само за 29 г. и нагоре (спомени от миналото)

        Първоначално публикуван от Vlado_Ts Преглед на мнение
        "Ако помниш харесай!"
        Това ще да е някаква извратена форма на майтап или откровена гавра .
        Сигурен съм , че когато видиш камъче на пътя, задължително намираш начин да се разбиеш в него!

        Опитай се да разгледаш другите неща от снимката, намирам ги за много по-интересни и свързани с темата!
        Например, спомних си че ходих на училище с 'балканче'.
        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:020 (5).jpg
Прегледи:1
Размер:633.1 КБ
ID:5807824
        Това което ни липсва ни кара да мечтаем.

        Коментар


        • От: Само за 29 г. и нагоре (спомени от миналото)

          Първоначално публикуван от Vlado_Ts Преглед на мнение
          "Ако помниш харесай!"
          Това ще да е някаква извратена форма на
          Стокхолмски синдром.

          И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

          Коментар


          • От: Само за 29 г. и нагоре (спомени от миналото)

            Първоначално публикуван от сто Преглед на мнение
            Вефът е от по-ново време, имам такъв работещ.
            Уличните телефони, първо с две, после с пет стотинки, бяха невероятна скръб. Носеха се легенди за поне няколко чалъма да се обадиш без стотинки от такъв. Номера беше да намериш работещ.
            Сонита имаха само тираджии и моряци извън номенклатурата. Останалите навивахме ролки за "Юпитер" и "Каштан" докато се появи касетъчната "Финезия".
            По "Балкан"чето само въздишах и подсмърчах от далече.
            Цигарите съм ги пушил - няма такава смрад, особено летящите.

            Без претенции да помня всичко с подробности.
            ВьЕФ-а (цЪкни, майна ВьЕФа да чуйм Кидика...) е от 1972 г. По-модерният варЯнт от 80-те беше "Селена". Ползвал съм я за... усилвател за китара (бяха с "петица" куплунг старите електрически "Кремони", който ги помни, "Селената" също имаше петица отзад и като я сложиш на "никаква станция", приемаше сигнал, вместо да излъчва).
            Уличният телефон е точно от онези, дето можеше да запушиш с памук или парцалче дупката за връщане на монети и да събереш за едно кино (20 ст. билет за първите редове, назад и балкон ставаха все по-скъпи). После ги "модернизираха" - стотинката стоЙ отгоре и не пада докато не вдигне слушалката този, дето го търсиш, дупка за връщане вече нямаше... Цигарите минаваха за гнус, "Стюардесата" за най-голяма гнус. Но-о-о-о, преди време една дРъта адвокатка като разбра, че пак отивам да си купувам цигари, бръкна в бездънното си бюро и ми извади стек "Феникс" (не се правеше от десетилетия вече)... Егати благинята ми се видя
            "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

            Коментар


            • От: Само за 29 г. и нагоре (спомени от миналото)

              Първоначално публикуван от agogov Преглед на мнение
              Сигурен съм , че когато видиш камъче на пътя, задължително намираш начин да се разбиеш в него!

              Опитай се да разгледаш другите неща от снимката, намирам ги за много по-интересни и свързани с темата!
              Например, спомних си че ходих на училище с 'балканче'.
              [ATTACH=CONFIG]979893[/ATTACH]
              Тъй де- бехме млади и хубави (особенно съученичките), морето ни беше до колене, и си мислехме, че живота е само цъфтя и рози...
              Ясен: ”в Наречен си лекувам нервите от форумното модериране...”

              Коментар


              • От: Само за 29 г. и нагоре (спомени от миналото)

                Първоначално публикуван от Bogoljub Gagic Преглед на мнение
                ...
                Няма да споря за вефа, ще снимам моя на работа. Може и да греша, просто ми изглежда същия.
                Ардата и летящата бяха отврат, феникс наистина като че ли една идея по-добре, но и те са по-нови цигари, заедно с родопи. От старите бях фен на слънце, само филтър да им бяха сложили.
                А киното в квартала беше по 12, 20 - на балкона. Дневните ми за закуска - един билет за кино. Стигаха за баничка или варен геврек плюс някое родопче, на спомен.
                Помня малко, ма чак да го "харесам" това - хайде мерси.

                Коментар


                • От: Само за 29 г. и нагоре (спомени от миналото)

                  Първоначално публикуван от сто Преглед на мнение
                  Помня малко, ма чак да го "харесам" това - хайде мерси.
                  И аз не знам какво му е за харесване Някакви безнадеждно остарели предмети за бита, дето и да си беше останАл комунизЪмА, пак немаше да ги има вече.
                  "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

                  Коментар


                  • От: Само за 29 г. и нагоре (спомени от миналото)

                    А що, упадъчното Сони го имам. Работи си
                    И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

                    Коментар


                    • От: Само за 29 г. и нагоре (спомени от миналото)

                      Ти кой набор си, че Родопите са ти по- нови, бе Стоенчо? Питай Пловдивчани по въпроса.
                      Айде Феникса иди- дойди минах на него преди казармата, че спряха ученическото БТ, значи 81-ва. Тогаз някъде им вдигаха цените Бт от 60 стана 90 стинки пакета, а кутията 1,20 лв. Стюардесата от 55 стана 80, толкова беше и Феникса (Феникс кутия- левче).
                      Ясен: ”в Наречен си лекувам нервите от форумното модериране...”

                      Коментар


                      • От: Само за 29 г. и нагоре (спомени от миналото)

                        Първоначално публикуван от dedoKoko Преглед на мнение
                        Ти кой набор си, че Родопите са ти по- нови, бе Стоенчо? Питай Пловдивчани по въпроса.
                        Айде Феникса иди- дойди минах на него преди казармата, че спряха ученическото БТ, значи 81-ва. Тогаз някъде им вдигаха цените Бт от 60 стана 90 стинки пакета, а кутията 1,20 лв. Стюардесата от 55 стана 80, толкова беше и Феникса (Феникс кутия- левче).
                        "ученическото БТ" = онова с 10 цигари в пакета ли?
                        Иначе:
                        "Арда" = българският "Camel"
                        "Родопи" = българският "Chesterfield"
                        "Слънце" = бг-"Gitanes"
                        "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

                        Коментар


                        • От: Само за 29 г. и нагоре (спомени от миналото)

                          Първоначално публикуван от Bogoljub Gagic Преглед на мнение
                          "ученическото БТ" = онова с 10 цигари в пакета ли?
                          Иначе:
                          "Арда" = българският "Camel"
                          "Родопи" = българският "Chesterfield"
                          "Слънце" = бг-"Gitanes"
                          Не- става въпрос за късото БТ. Таман колкото в малкото междучасие да си прехвърлиш чантата в следващия кабинет, да избягаш до външната тоалетна (в Габровското Механо имаше и такава), да удариш един бърз пирон и да се върнеш навреме за следващия час.
                          Ясен: ”в Наречен си лекувам нервите от форумното модериране...”

                          Коментар


                          • От: Само за 29 г. и нагоре (спомени от миналото)

                            Първоначално публикуван от Bogoljub Gagic Преглед на мнение
                            И аз не знам какво му е за харесване Някакви безнадеждно остарели предмети за бита, дето и да си беше останАл комунизЪмА, пак немаше да ги има вече.
                            Нещата от снимките са остарели, както и тези, които ги помним. Но така или иначе те са част от нашето битие. Навяват спомени, припомнят случки.
                            Това което ни липсва ни кара да мечтаем.

                            Коментар


                            • От: Само за 29 г. и нагоре (спомени от миналото)

                              Първоначално публикуван от dedoKoko Преглед на мнение
                              Ти кой набор си, че Родопите са ти по- нови, бе Стоенчо? Питай Пловдивчани по въпроса.
                              Айде Феникса иди- дойди минах на него преди казармата, че спряха ученическото БТ, значи 81-ва. Тогаз някъде им вдигаха цените Бт от 60 стана 90 стинки пакета, а кутията 1,20 лв. Стюардесата от 55 стана 80, толкова беше и Феникса (Феникс кутия- левче).
                              65
                              Родопи обаче видях в казармата чак. Точно 81-ва жена ми ме научи да пуша, ма със син ротмънс. Преди това съм палил по някоя инцидентно, да се правя на мъж. Ма след стюардеса, имаше по дузина в пакетче, все едно гущери са ми минали през гърлото. Истинска наслада изпитвах наистина със слънце и gitanes по късно, когато взех и да си купувам. Другите ми се струваха лигави. 83-та някъде се появиха булгартабак 120мм златен пакет - също много ми харесваха.

                              Коментар


                              • От: Само за 29 г. и нагоре (спомени от миналото)

                                След като се отровихме от пушене на морето от дълго Боро, с удоволствие се върнах на любимите си Родопи с дълъг филтър и целофан.
                                Само в Пловдив ги имаше, и то не навсякъде.

                                Читава работа. 80 стотинки, както и другите, но вкуса беше много по-харен.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 3 потребители онлайн. 1 потребители и 2 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X