Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Кулинарно порн0 за пре-десетоноемврийски дъртаци

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Кулинарно порн0 за пре-десетоноемврийски дъртаци

    Първоначално публикуван от aldr Преглед на мнение
    Ако пак си вземеш коза / яре / ...обещавам да ти го оправя ...наздраве
    Наздраве!
    Помня първото яре, което си купих. Носи ми го байчото (искаше да ми го даде живо и съжалително ме изгледа, като го поисках одрано , и ми вдигна цената), връчва ми и една отделна торба и ми рЕди: "Това са карантиите. Там - шкембе, дробче, чревца... Чревцата требе да се обърнат, ама тя жена ти ги знай тия работи!" Аз: "Ами! Жена ми нищо не разбира от такива работи? Как се обръщат тия чревца?" А той избухва в смях: "Да, бе! Не знае! А'е стига си ми разправЯл хуморески!"
    Та като почна едно издирване (тогава нямаше интернет) по разни бабешки готварски книги как, аджеба, се "обръщат чревца"... Не намерихме, та звъняхме по телефоните да питаме бабите.
    "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

    Коментар


    • От: Кулинарно порн0 за пре-десетоноемврийски дъртаци

      .....
      Последно редактирано от veskov; 21-11-17, 20:09. Причина: закъснях
      А тези простотии се правят от името на всички ни.
      Даника
      Ми не гълтайте бре, и не лапайте. )) Дистанцирайте се демек ... ))deyan"h

      Коментар


      • От: Кулинарно порн0 за пре-десетоноемврийски дъртаци

        Първоначално публикуван от Bogoljub Gagic Преглед на мнение
        Наздраве!
        Помня първото яре, което си купих. Носи ми го байчото (искаше да ми го даде живо и съжалително ме изгледа, като го поисках одрано , и ми вдигна цената), връчва ми и една отделна торба и ми рЕди: "Това са карантиите. Там - шкембе, дробче, чревца... Чревцата требе да се обърнат, ама тя жена ти ги знай тия работи!" Аз: "Ами! Жена ми нищо не разбира от такива работи? Как се обръщат тия чревца?" А той избухва в смях: "Да, бе! Не знае! А'е стига си ми разправЯл хуморески!"
        Та като почна едно издирване (тогава нямаше интернет) по разни бабешки готварски книги как, аджеба, се "обръщат чревца"... Не намерихме, та звъняхме по телефоните да питаме бабите.
        Знаят те жените как се обръщат черва...колко по стара е ...повече е обръщала
        На нас клиренс ни трябва , не скорост

        Коментар


        • От: Кулинарно порн0 за пре-десетоноемврийски дъртаци

          Първоначално публикуван от aldr Преглед на мнение
          Знаят те жените как се обръщат черва...колко по стара е ...повече е обръщала
          Мани-мани. Моята не знаеше, аз не знаех, майка ми не знаеше, тъща ми не знаеше... Не помня вече кой ми каза (беше жена все пак), че гледала, как баба ѝ нанизвала на клечка червата и т.н. Наложи се да импровизираме... с моливи
          "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

          Коментар


          • От: Кулинарно порн0 за пре-десетоноемврийски дъртаци

            Първоначално публикуван от aldr Преглед на мнение
            Знаят те жените как се обръщат черва...колко по стара е ...повече е обръщала
            Специална "клечка" съм направИл на жената.
            сто: Тук нормално си подаваме топката като на тренировка и гледаме да не се контузим. Понеже сме от един отбор.
            dembito: Хардуера можеш да го ритнеш, а софтуера само да го напсуваш

            Коментар


            • От: Кулинарно порн0 за пре-десетоноемврийски дъртаци

              Първоначално публикуван от Чичо Преглед на мнение
              Специална "клечка" съм направИл на жената.
              Бамбукови клечки за шишчета немате ли!?!
              Кольо "Дупетата вървят и с мастика... "

              Ясен Супер Модератор: "Абе при мене как не увисва?" "хм, представих си Багера по бельо."

              Коментар


              • От: Кулинарно порн0 за пре-десетоноемврийски дъртаци

                Първоначално публикуван от CarTest™ Преглед на мнение
                Бамбукови клечки за шишчета немате ли!?!
                Че то става ли с такива?
                "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

                Коментар


                • От: Кулинарно порн0 за пре-десетоноемврийски дъртаци

                  Първоначално публикуван от Bogoljub Gagic Преглед на мнение
                  Че то става ли с такива?
                  Дали става ... ДА! Проверено.
                  Това имаше на момента.

                  Отделно .. дали става .. зависи от жената ....
                  Кольо "Дупетата вървят и с мастика... "

                  Ясен Супер Модератор: "Абе при мене как не увисва?" "хм, представих си Багера по бельо."

                  Коментар


                  • От: Кулинарно порн0 за пре-десетоноемврийски дъртаци

                    Първоначално публикуван от CarTest™ Преглед на мнение
                    Бамбукови клечки за шишчета немате ли!?!
                    Китайски клечки за хранене с лека преработка.
                    сто: Тук нормално си подаваме топката като на тренировка и гледаме да не се контузим. Понеже сме от един отбор.
                    dembito: Хардуера можеш да го ритнеш, а софтуера само да го напсуваш

                    Коментар


                    • От: Кулинарно порн0 за пре-десетоноемврийски дъртаци

                      Алоооо...вижте заглавието на темата
                      На нас клиренс ни трябва , не скорост

                      Коментар


                      • От: Кулинарно порн0 за пре-десетоноемврийски дъртаци

                        М'чи обръщане на чревца си е баш по нея.
                        Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

                        Коментар


                        • От: Кулинарно порн0 за пре-десетоноемврийски дъртаци

                          Гаргамел да приеме факта, че не го бива за агент, разузнавач, шпионин.
                          Та си спомних за маслото, баба ми светла й памет, беше взела бучка ли му се викаше и взимаше краве мляко от един дето до демокрацията гледаше само офци, след това и крави. Обаче не бях впечатлен от избитото масло, явно качеството на млякото е било посредствено. Това след десети, до преди това масло от на баба сестра, която бачкаше в малчика ли или в сердика не помня. Та жената да е жива и здрава, носеше масло, какао, шоколад. Маслото на калъпи.
                          Всеки трети е шести

                          Коментар


                          • От: Кулинарно порн0 за пре-десетоноемврийски дъртаци

                            Първоначално публикуван от Чичо Преглед на мнение
                            Китайски клечки за хранене с лека преработка.

                            А каква е преработката?
                            "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

                            Коментар


                            • От: Кулинарно порн0 за пре-десетоноемврийски дъртаци

                              Рецепта за яре по попски:
                              1. Първо, както знаем, ярето се кръщава "Шаран";
                              2. Слага се в тава, върху "рама" от клечки, за да не залепва;
                              3. Набожда се (при необходимост се правят разрези за "шпиковане") с чесънчета и люти чушки. Който иска, може да мушне и по някой надлъжен резен морков;
                              4. Буха се във фурната на 200 и повече, колкото може да вдигне, градуса НЕ му се слагат никакви течности - бири, ракии, вина, вода, нито се маже с масло!
                              5. Като зацвърчи и почне да отделя течност, ярето се покрива с намазан обилно в олио вестник - най-добре, според попа, който ми скри шайбата с това бързо готвене на яре, най-добре вестникът да е "Шок", "Шоу", "Чук-чук" или нещо подобно
                              6. Следи се вестникът да не почне да съхне и пожълтява (то той си е "жълт" изначално, де, ама хартията му се гледа). Като почне да прави така, с лъжица се бърка в тавата и се полива вестникът.
                              7. Чак като почне ярето да отделя бистра течност при бодене с вилица, вестникът се маха, ярето се полива още веднъж със собствения му сос и се запича да хване коричка.
                              Става за час и половина, макс. два часа.
                              Когато ми го демонстрира, аз се опулих, защото представите ми за готвене на такова нещо бяха печене в тава, покрита с фолио или в голям пръстен гювеч по 5-6 чАса или цяла нощ...
                              "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

                              Коментар


                              • От: Кулинарно порн0 за пре-десетоноемврийски дъртаци

                                Първоначално публикуван от Bogoljub Gagic Преглед на мнение

                                А каква е преработката?
                                Понеже моите бяха четвъртити /нямам идея как са се появили у нас/ леко се взимат ръбовете, отпред върха се заобля и се прави една засечка като на кука за плетене /тя впоследствие се оказа почти излишна, но беше вече направена/.
                                По-трудното беше да убедя жената, че го прави по-добре от майка ми, лека й пръст.
                                сто: Тук нормално си подаваме топката като на тренировка и гледаме да не се контузим. Понеже сме от един отбор.
                                dembito: Хардуера можеш да го ритнеш, а софтуера само да го напсуваш

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X