Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Кулинарно порн0 за пре-десетоноемврийски дъртаци

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Кулинарно порн0 за пре-десетоноемврийски дъртаци

    А да, сутринта правих за домашните любимци палачинки. И понеже забърках много смес, ги пържих на два тигана, по рецептата на баба ми, та по нея са именно пържени. метнах един останал от нея алуминиев тиган, който горе-долу 40 години е служил вярно, и всички палачинки правени от нея са минали само и единствено през него. Втория - некво незалепващо тефалче, което аз, противно на всички правила за ползване на тефлоново покритие, намазнявам. Ми сигурно се сещате - автентичния вкус от детството, обяснимо, се получи на дрътия тиган. Ако че е нездравословно да готвих у халюминия. Да не правя палачинки всеки ден,я.
    Всеки трети е шести

    Коментар


    • От: Кулинарно порн0 за пре-десетоноемврийски дъртаци

      Първоначално публикуван от sonda Преглед на мнение
      Е предписал съм де- пресни червени + дребни зелени и люти чушки ...големо количество.. Това компира..нещо..само заема излишно место в компанията на такива сериозни манджи. Един-два за някоя свинска чорбица биват...
      А на мен пък такъв тип мръвки най ми вървят с компир, най-вече пръжен. Чушлетата са си отделно.
      Всеки трети е шести

      Коментар


      • От: Кулинарно порн0 за пре-десетоноемврийски дъртаци

        Първоначално публикуван от Джоу (x3mrjoe) Преглед на мнение
        Ми това са зле сварени мръвки в олио !
        Да, това е механизма за приготвяне на пръжки, но там се варят в мас. Може и да стане нещо при тази технология, но аз бих ги пържил до хрупкаво състояние и пълна готовност, а не алангле. Но да видим /прочетем/ споделения резултат, може да се получи !

        Първоначално публикуван от Самодържец Преглед на мнение
        А на мен пък такъв тип мръвки най ми вървят с компир, най-вече пръжен. Чушлетата са си отделно.
        Пържени картофи- да, стават разбира се, още повече в случая ще има минимум половин литър горещо олио от месото, в което веднага може да шибне картофите.. Аз обичам да ги ям, но мразя да ги приготвям- белене, па рязане, па... А бланшираните миришат на палмово масло , та се не трае..
        0899 шест5313нула
        За всекиго по нещо

        Коментар


        • От: Кулинарно порн0 за пре-десетоноемврийски дъртаци

          Първоначално публикуван от sonda Преглед на мнение
          Убаво си го замислил, ама нарежи две глави кромид на ситно, барабар с чесъна. Като са готови мръвките, извади ги да "починат" в една тенджУрка, добави тогаз върху тях подправките и лука с чесъна и раздрусай няколко пъти, та да стане " вратни пържоли друсан кебап" За гарнитурка- опечи големи червени чушки+ двайсетина Шипки, чесънец, магданоз, зехтин, оцет и ... наздраве..
          Toва друсаното е класика, още от времето когато си ги правех на машата в печката. А гарнитурата бива - сериозно - ма нема кой за тия салтанати (продължавам да съм ерген). Ше карам на гола мръва, доставена е. Идеята е да имитира леко кърваво, сурово месо от току що заклано (още топло) прасе. Малей-й, направо е еротично...
          Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

          Коментар


          • От: Кулинарно порн0 за пре-десетоноемврийски дъртаци

            Дубъл, ако може това п0рн0 да се махне
            Прикачени файлове
            Последно редактирано от veskov; 28-08-16, 17:21.
            А тези простотии се правят от името на всички ни.
            Даника
            Ми не гълтайте бре, и не лапайте. )) Дистанцирайте се демек ... ))deyan"h

            Коментар


            • От: Кулинарно порн0 за пре-десетоноемврийски дъртаци

              Първоначално публикуван от veskov Преглед на мнение
              Най ме е било яд като си поръчам по-дебелшка непрепечена пържола да ми донесат нещо препечено през което можеш да четеш вестник. Дебело, нечукано, набраздено на ромбчета се редят посолени в тенджера с капак и малко запарени джоджен и девесил на дъното. Въпрос на вкус. Макар и частична алтернатива някаква на дървена скара мисля, че е нещо такова[ATTACH=CONFIG]879486[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]879487[/ATTACH]
              Слагаш ли мазнина, за колко време става дебела пържола на този тиган, капак слагаш ли, на какъв вид котлон ?
              0899 шест5313нула
              За всекиго по нещо

              Коментар


              • От: Кулинарно порн0 за пре-десетоноемврийски дъртаци

                Първоначално публикуван от veskov Преглед на мнение
                Най ме е било яд като си поръчам по-дебелшка непрепечена пържола да ми донесат нещо препечено през което можеш да четеш вестник. Дебело, нечукано, набраздено на ромбчета се редят посолени в тенджера с капак и малко запарени джоджен и девесил на дъното. Въпрос на вкус. Макар и частична алтернатива някаква на дървена скара мисля, че е нещо такова[ATTACH=CONFIG]879486[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]879487[/ATTACH]
                А на по-тлъстото според балканджии му прилича киселичко , лук и боб, което не им.пречи да косят, попийват ракийка от едната манерка(има и една аварийна с вода) на кръста и мезят сланинка. Бъкелът с водата е някъде под сенките.
                А тези простотии се правят от името на всички ни.
                Даника
                Ми не гълтайте бре, и не лапайте. )) Дистанцирайте се демек ... ))deyan"h

                Коментар


                • От: Кулинарно порн0 за пре-десетоноемврийски дъртаци

                  Абе Ники (ЕкстремДжо), ти си варен в олио! (Че и в "седем" теми си го написал.) Аз от сочен врат да правя гьон - не си падам...
                  Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

                  Коментар


                  • От: Кулинарно порн0 за пре-десетоноемврийски дъртаци

                    Първоначално публикуван от sonda Преглед на мнение
                    Слагаш ли мазнина, за колко време става дебела пържола на този тиган, капак слагаш ли, на какъв вид котлон ?
                    Мазнина не, става на всичко което грее(за индукционен не знам, дръжките със сигурност издържат до 220° във фурна, имат стъклен универс. капакза всеки размер), нагряваш на макс(180-200°С), намаляваш, слагаш и печеш. Не залепва, не загаря, изстива много бавно и се чисти с поглед.
                    А тези простотии се правят от името на всички ни.
                    Даника
                    Ми не гълтайте бре, и не лапайте. )) Дистанцирайте се демек ... ))deyan"h

                    Коментар


                    • От: Кулинарно порн0 за пре-десетоноемврийски дъртаци

                      Бе то мазнина не се слага, ама на грил-тиган винаги си е полупържено, защото от месото все се топи по нещо. И въпреки, че всеки такъв има една чучурка за периодично изливане (и аз поне щателно изливам), въпросният момент на пържене е неизбежен (ма пък и чак особено против нямам).
                      Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

                      Коментар


                      • От: Кулинарно порн0 за пре-десетоноемврийски дъртаци

                        Първоначално публикуван от davc Преглед на мнение
                        Абе Ники (ЕкстремДжо), ти си варен в олио! (Че и в "седем" теми си го написал.) Аз от сочен врат да правя гьон - не си падам...
                        Печен ли "викаш", по твоему ?!

                        Написах го и там, щото става грешка в превода.
                        Оная тема е за печене, и примера ти с 4-те пържоли не е за там, щото после разбрах, че ги давиш в олио.
                        Та за тва и там.

                        Кой колко може да готви (което е ясно за който може) не коментирам.
                        Също не коментирам и кой какво харесва, щото и това е въпрос на личен избор.
                        Коментирам само крайният резултат, което е идеята и на темата.

                        Първоначално публикуван от davc Преглед на мнение
                        Бе то мазнина не се слага, ама на грил-тиган винаги си е полупържено, защото от месото все се топи по нещо. И въпреки, че всеки такъв има една чучурка за периодично изливане (и аз поне щателно изливам), въпросният момент на пържене е неизбежен (ма пък и чак особено против нямам).
                        Не, не става "полупържено".
                        На грил-тиган става печено-задушено, особено ако има и капак, което прави пържолките сочни, без да са мазни, и всички аромати остават вътре.

                        ... а ако са и предварително маринованиии !
                        ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

                        Коментар


                        • От: Кулинарно порн0 за пре-десетоноемврийски дъртаци

                          Спор няма, то и колегата Тропчо за това ще прецака всички с прототипа
                          А тези простотии се правят от името на всички ни.
                          Даника
                          Ми не гълтайте бре, и не лапайте. )) Дистанцирайте се демек ... ))deyan"h

                          Коментар


                          • От: Кулинарно порн0 за пре-десетоноемврийски дъртаци

                            Да вмъкна за картофките.
                            От две-три години практикувам, когато правя печено агнешко на фурна, около час преди да се изпече, слагам предварително обелени и нарязани картофи, само леко посолени, в празните пространства в тавата с месото(винаги има такива). Стават страхотни. Бях скептичен от начало, но сега е задължително.

                            Коментар


                            • От: Кулинарно порн0 за пре-десетоноемврийски дъртаци

                              Първоначално публикуван от Джоу (x3mrjoe) Преглед на мнение
                              Не, не става "полупържено".
                              На грил-тиган става печено-задушено...
                              Печено-задушено е нонсенс - дървено желязо... Да слагаш капак на грил-тиган (дето се опитваш да имитираш печене), е все едно да натискаш газ и спирачка едновременно (в шофьорски аналогии).
                              В оная тема, печене на 4, или н-броя пържоли си е на мястото, като за печене на каквото/колкото и да било - върху плоча.

                              ПП
                              Много актуални тез картофки. Бръбоа е голяма работа, ма на мен ми изгоря фритюрника и я няма жената да ми купи друг...
                              Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

                              Коментар


                              • От: Кулинарно порн0 за пре-десетоноемврийски дъртаци

                                Първоначално публикуван от veskov Преглед на мнение
                                Мазнина не, става на всичко което грее(за индукционен не знам, дръжките със сигурност издържат до 220° във фурна, имат стъклен универс. капакза всеки размер), нагряваш на макс(180-200°С), намаляваш, слагаш и печеш. Не залепва, не загаря, изстива много бавно и се чисти с поглед.
                                Не го чисти,сипи му малко бяло вино и с една вилица изстържи каквото има в тигана да се смеси с виното,после залей пържолата с това.
                                TOYOTA SEQUOIA ‘11
                                W140 S420 '99

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 2 потребители онлайн. 0 потребители и 2 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X