Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Кулинарно порн0 за пре-десетоноемврийски дъртаци

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Кулинарно порн0 за пре-десетоноемврийски дъртаци

    Какво искате да кажете, че сега такива фурни няма ли? Отишли са си безвъзвратно с Татов златен век?
    И на какво викате "ръчен хляб"? Никога, ама никога, от Трето Българско царство, през Татов век на сполуката и изобилието, до ден-днешен, не се е месел ръчно хлябът по тия фурни, а с тестобъркачки.
    "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

    Коментар


    • От: Кулинарно порн0 за пре-десетоноемврийски дъртаци

      Първоначално публикуван от Bogoljub Gagic Преглед на мнение
      Какво искате да кажете, че сега такива фурни няма ли? Отишли са си безвъзвратно с Татов златен век?
      И на какво викате "ръчен хляб"? Никога, ама никога, от Трето Българско царство, през Татов век на сполуката и изобилието, до ден-днешен, не се е месел ръчно хлябът по тия фурни, а с тестобъркачки.
      Тестомесачки! Ръчен е хляба когато след замесването на тестото хляба се оформя ръчно. Понякога има и тестоделител, но в малките фурни е рядкост, делят го хлебарите, оформят го, слагат го в тавите и т.н. При заводския хляб всичко това автоматично, с машини - тестоделители, тестоокръглители, тестооформители и т.н.
      יעבור
      «И това ще мине»

      Коментар


      • От: Кулинарно порн0 за пре-десетоноемврийски дъртаци

        Първоначално публикуван от Skorpion_BG Преглед на мнение
        Ръчен е хляба когато след замесването на тестото хляба се оформя ръчно.
        Това променя ли вкуса?
        И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

        Коментар


        • От: Кулинарно порн0 за пре-десетоноемврийски дъртаци

          Първоначално публикуван от turtey Преглед на мнение
          Това променя ли вкуса?
          Донякъде. Хляба втасва много по-добре когато има колкото се може по-малък допир до метал. При ръчното делене и оформяне такъв контакт практически няма за разлика от машинното оформяне.
          יעבור
          «И това ще мине»

          Коментар


          • От: Кулинарно порн0 за пре-десетоноемврийски дъртаци

            Първоначално публикуван от Skorpion_BG Преглед на мнение
            Донякъде. Хляба втасва много по-добре когато има колкото се може по-малък допир до метал. При ръчното делене и оформяне такъв контакт практически няма за разлика от машинното оформяне.
            Ахаа. Мерси.

            Аз основно купувам хлебчета на Била от пекарната, че ми е под носа а и тая до нас е доста добре за разлика от други. Явно си зависи и от пекаря или там който прави тестото Те предполагам не са ръчни?
            И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

            Коментар


            • От: Кулинарно порн0 за пре-десетоноемврийски дъртаци

              Първоначално публикуван от turtey Преглед на мнение
              Това променя ли вкуса?
              Силно се съмнявам. По-скоро покрай новото оборудване са навлезли и нови рецепти, дето правят хляба на безвкусен памук.

              Първоначално публикуван от Bogoljub Gagic Преглед на мнение
              Какво искате да кажете, че сега такива фурни няма ли? ...
              Намират се още. И в махалата си имаме една такава, ама хлябът й не е върха, та от доста време си предпочитам собственото производство. Което не се класира за определение "ръчно", но ми е по-вкусно.
              Ние не сме неутрални!

              Коментар


              • От: Кулинарно порн0 за пре-десетоноемврийски дъртаци

                Първоначално публикуван от Чавдар (V93) Преглед на мнение
                Силно се съмнявам..
                Не се съмнявай, има значение. Но също така има значение и следващото довтасване и печене, дали се използва пара при тях, в каква камера втасва и в каква фурна се пече.
                יעבור
                «И това ще мине»

                Коментар


                • От: Кулинарно порн0 за пре-десетоноемврийски дъртаци

                  Първоначално публикуван от Bogoljub Gagic Преглед на мнение
                  Никога, ама никога, от Трето Българско царство, през Татов век на сполуката и изобилието, до ден-днешен, не се е месел ръчно хлябът по тия фурни, а с тестобъркачки.
                  Тестото се замесваше в машините. После се оставяше да втасва. След това се нарязваха топки от тестото и се премесваше и оформяше на ръка. Хлебарницата печеше на дърва.
                  Всеки трети е шести

                  Коментар


                  • От: Кулинарно порн0 за пре-десетоноемврийски дъртаци

                    Първоначално публикуван от turtey Преглед на мнение
                    Явно си зависи и от пекаря или там който прави тестото
                    И от брашното. Сега използваните модерни брашна са голямо количество подобрители, избелващи вещества и некви такива. Също, както знаем у живота, е важна маята и разбира се рецептата и опита на месачите.
                    Всеки трети е шести

                    Коментар


                    • От: Кулинарно порн0 за пре-десетоноемврийски дъртаци

                      Хм, аз такива фурни съм виждал доста, но в тави не съм виждал да се пече. Навсякъде е зидана от тухли, пали се с първа, по-късно с нафтова горелка. След тестомесачката тестото се овработва на ръка, подрежда се на едни дълги дъски върху и завито с бели покривки, втасва и се мята за печене. Вади се и реди в/у един голям плот да поизтине, мята се следващия, а този се реди в дървени касетки. Тавите мисля са само за разни баници, закуски и др, но не съм виждал в селските фурни само за хляб. С годините всичко е възможно. Скоро говорихме с едни старци и за качеството на пшеницата много отпреди татов златен век- според тях ниски добиви, дребна, суха , твърда, черна(тмна) и вкусен хляб. Преди да отворят селската фурна, за къщата ляб се пече един път седмично по същата технология, но без тестомесачка. Склонен съм да им вярвам, на единия 1932г баща му е направл сам вършачка и с някакви дребни части от Германия- банциг. Национализирани и съсипани в ТКЗСто.
                      А тези простотии се правят от името на всички ни.
                      Даника
                      Ми не гълтайте бре, и не лапайте. )) Дистанцирайте се демек ... ))deyan"h

                      Коментар


                      • От: Кулинарно порн0 за пре-десетоноемврийски дъртаци

                        Първоначално публикуван от veskov Преглед на мнение
                        Хм, аз такива фурни съм виждал доста, но в тави не съм виждал да се пече. Навсякъде е зидана от тухли, пали се с първа, по-късно с нафтова горелка. След тестомесачката тестото се овработва на ръка, подрежда се на едни дълги дъски върху и завито с бели покривки, втасва и се мята за печене. Вади се и реди в/у един голям плот да поизтине, мята се следващия, а този се реди в дървени касетки. Тавите мисля са само за разни баници, закуски и др, но не съм виждал в селските фурни само за хляб. С годините всичко е възможно. Скоро говорихме с едни старци и за качеството на пшеницата много отпреди татов златен век- според тях ниски добиви, дребна, суха , твърда, черна(тмна) и вкусен хляб. Преди да отворят селската фурна, за къщата ляб се пече един път седмично по същата технология, но без тестомесачка. Склонен съм да им вярвам, на единия 1932г баща му е направл сам вършачка и с някакви дребни части от Германия- банциг. Национализирани и съсипани в ТКЗСто.
                        Имам фурна от 23 години! При нас винаги хляба се е пекъл в тави, по 6 бр. в тава стандартен хляб. На ток се печеше и си пече, на дърва в нашата община последно се пекло преди повече 50 години. Сегашното брашно е основно от фуражна пшеница с подобрители.
                        יעבור
                        «И това ще мине»

                        Коментар


                        • От: Кулинарно порн0 за пре-десетоноемврийски дъртаци

                          Не споря, още по- малко се съмнявам.
                          А тези простотии се правят от името на всички ни.
                          Даника
                          Ми не гълтайте бре, и не лапайте. )) Дистанцирайте се демек ... ))deyan"h

                          Коментар


                          • От: Кулинарно порн0 за пре-десетоноемврийски дъртаци

                            За фурнаджийска продукция ползвам Нй-Кай,
                            някъде по средата са м/у бутик и ширпотреба,
                            а и крайният резултат ми харесва.
                            Имат и готина боза.

                            Боза ли казах ?!

                            P.S. Преди малко метнах три крачета у една тенджурка.
                            ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

                            Коментар


                            • От: Кулинарно порн0 за пре-десетоноемврийски дъртаци

                              ... и докато чакам краката да се разпаднат, си направих една страхотна салата,
                              и в момента си я разреждам със ледено студен перниши домашняк.

                              на всички четящи !
                              ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

                              Коментар


                              • От: Кулинарно порн0 за пре-десетоноемврийски дъртаци

                                Първоначално публикуван от Джоу (x3mrjoe) Преглед на мнение
                                ... и докато чакам краката да се разпаднат, си направих една страхотна салата,
                                и в момента си я разреждам със ледено студен перниши домашняк.

                                на всички четящи !
                                Идва светлината...идва...

                                И азе се намаах с гореща пача от крачка с чесън и лют пипер иии ...дишането е затруднено, ама тоо това си е признак за пълноценно нахранване..
                                0899 шест5313нула
                                За всекиго по нещо

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X