Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Кулинарно порн0 за пре-десетоноемврийски дъртаци

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Кулинарно порн0 за пре-десетоноемврийски дъртаци

    Първоначално публикуван от sonda Преглед на мнение
    Идва светлината...идва...

    И азе се намаах с гореща пача от крачка с чесън и лют пипер иии ...дишането е затруднено, ама тоо това си е признак за пълноценно нахранване..
    Дани снощи и сутринта съм на същото и ми е през оная работа мириша ли на чесън. Вчера я сварих пачата, вечерта се олях, през ушите ми излизаше, а сутринта закусвах с чорбичка.
    יעבור
    «И това ще мине»

    Коментар


    • От: Кулинарно порн0 за пре-десетоноемврийски дъртаци

      Първоначално публикуван от Skorpion_BG Преглед на мнение
      Дани снощи и сутринта съм на същото и ми е през оная работа мириша ли на чесън. Вчера я сварих пачата, вечерта се олях, през ушите ми излизаше, а сутринта закусвах с чорбичка.
      Правилно Толи, пачата си е една мултифункционална манджица- за всяко време става, а иии..с това застудяване на човек почват да му се дояждат вече такива вкусотии
      0899 шест5313нула
      За всекиго по нещо

      Коментар


      • От: Кулинарно порн0 за пре-десетоноемврийски дъртаци

        Първоначално публикуван от sonda Преглед на мнение
        ...с това застудяване на човек почват да му се дояждат вече такива вкусотии
        Точно !

        Следобед ме надуха по некви кафета, че на пушачите им се сеца,
        а и от оня ден ми се хапваше баш пача, та момента си назря !

        ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

        Коментар


        • От: Кулинарно порн0 за пре-десетоноемврийски дъртаци

          Първоначално публикуван от Bogoljub Gagic Преглед на мнение
          И на какво викате "ръчен хляб"? Никога, ама никога, от Трето Българско царство, през Татов век на сполуката и изобилието, до ден-днешен, не се е месел ръчно хлябът по тия фурни, а с тестобъркачки.
          Някъде докъм първата половина на '80-те, имаше три вида хляб - Типов (народно - черен); Добруджа; Стара Загора (народно - бял). Никога - както казваш - не е бил ръчно произвеждан (вкл. и оформянето на отделните хлябове). Някъде по упоменатото време, оборудването в хлебозаводите започна да се подменя (предимно - та да не и единствено - с френско). Тогава, на хляба произвеждан от старите поточни линии, започна да му се казва "Ръчен". Тогава, освен това, асортиментът хлябове се увеличи кратно - появиха се франзели, разни пълнозърнести (Типов - вече взе да не им се казва, започна да се варира и с едрината на смилане) онези малки хлебчета, които се продаваха по закусвалните и т. н. появиха се и разфасовки, различни от 800 гр. Докато завърши процесът подмяна на оборудването - завърши и социализмът. И се появи т. нар. турски хляб. Е, за него наистина може да се каже, че беше ръчен, ако се приеме за дефиниция на ръчен, оформянето на хлябовете на ръка - просто това бяха малки фурни, нямащи финансовата възможност да закупят и тази част от линията.
          Последно редактирано от davc; 27-08-16, 23:50.
          Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

          Коментар


          • От: Кулинарно порн0 за пре-десетоноемврийски дъртаци

            Първоначално публикуван от davc Преглед на мнение
            И се появи т. нар. турски хляб.
            Турският хляб, противно на някоЙ мнения по-горе, е в пъти по-вкусен от нашия Сега, кой за какви буламачи е ползвал турската месачка и турската пещ, е друг въпрос.
            Помня, ама след 10-ти ноември, се появи т.нар. верига "Софийска баница". Имахме... може би "цех" е думата, в махалата. През прозорците се виждаха едни лелки как много атрактивно въртяха над главите си корите, които месеха ръчно на момента. После дойде Виденовата криза, сиренето стана с много пари , почнаха да пълнят баниците с извара и качамак и накрая фалираха. Сега, доколкото знам, монополист на корите и заготовките е онзи герой, дето се беше снимал с убита от него бяла мечка.
            "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

            Коментар


            • От: Кулинарно порн0 за пре-десетоноемврийски дъртаци

              Първоначално публикуван от Bogoljub Gagic Преглед на мнение
              Турският хляб, противно на някоЙ мнения по-горе, е в пъти по-вкусен от нашия...
              А, не мога да кажа, на мен всъщност никой хляб не ми харесва особено. И не ям

              Тоя с мечката, е патрон на 80% от ерзаците на пазара и корите му май са най-доброто измежду продукцията му.
              Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

              Коментар


              • От: Кулинарно порн0 за пре-десетоноемврийски дъртаци

                Давче, явно у ваше село е било по-иначе.
                У Габровото-центъра на Българията, в детството ми имаше 4 вида хляб, като трите основни бяха по кило, и цени, както следва:
                Първо(Ст.Загора)30 стотинки,
                Второ-26 стотинки
                и типов-15 пари за кило.
                Имаше и ръжени хлебчета по 0,5 кг за 5или 6 пари, които ние децата си купувахме и ръпахме вместо банички и прочие.
                Някъде 78-79 годин, ако не се лъжа, вдигнаха цените и за същите пари самуните станаха по 830 грама.

                На село (Патр.Евтимово, Асеновградско) до към 1980 г. си имаше фурна, хлябът беше кръгли самуни по 2 кила и се вземаше с купони, срещу дял от житото. Там друга механизация освен тестомесачката не помня.
                Ясен: ”в Наречен си лекувам нервите от форумното модериране...”

                Коментар


                • От: Кулинарно порн0 за пре-десетоноемврийски дъртаци

                  Първоначално публикуван от dedoKoko Преглед на мнение
                  ...Някъде 78-79 годин...
                  79-та. Тогава икономиката ни преживя поредния протуберанс - свързан беше с присъщностите на плановата икономика, в комбинация с края на енергийната/нефтена криза.
                  Тогава ред стоки измежду тези с най-масова употреба се дигнаха до кратно. Тогава хлябът поскъпна 150%. Трите споменати вида, станаха съответно 24; 36 и 48 ст (за килограм). В рамките на няколко месеца - с официално обяснение за улесняване сметките и подобряване обслужването (с кръглите суми се оперира по-рационално - обективно) - теглото беше променено на 800гр, а цените съответно: 20ст; 30ст;40ст. Това си беше и още едно повишение на цените (минимално, сравнено с предходното), защото грамажът беше намален с 1/5, а цените с 1/6.
                  Тогава се появи и онзи виц:
                  Събира Живков политбюро и разяснява, че във връзка с навлизането в нов етап от развитието на все по-развития социализъм и окончателното досъбаряне на "гнилия запад", трябва да се вдигнат някои цени. Започват да се предлагат ту едни, ту други стоки, но винаги има и аргументи да не са точно на тези. Тогава Живков предлага радикално решение - Станко Тодоров ще си казва азбуката наум, а Живков в някакъв момент ще го спре. Ще се вдигат цените на стоките, започващи с буквата, до която е стигнал. Речено сторено. Казва Живков стоп и се оказва, че С. Тодоров е стигнал до "Ф".
                  Живков мисли, мисли, мисли и заявява:
                  - На фсичко!!!...
                  Последно редактирано от davc; 28-08-16, 11:11.
                  Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

                  Коментар


                  • От: Кулинарно порн0 за пре-десетоноемврийски дъртаци

                    Първоначално публикуван от dedoKoko Преглед на мнение
                    Давче, явно у ваше село е било по-иначе.
                    У Габровото-центъра на Българията, в детството ми имаше 4 вида хляб, като трите основни бяха по кило, и цени, както следва:
                    Първо(Ст.Загора)30 стотинки,
                    Второ-26 стотинки
                    и типов-15 пари за кило.
                    Имаше и ръжени хлебчета по 0,5 кг за 5или 6 пари, които ние децата си купувахме и ръпахме вместо банички и прочие.
                    Някъде 78-79 годин, ако не се лъжа, вдигнаха цените и за същите пари самуните станаха по 830 грама.

                    На село (Патр.Евтимово, Асеновградско) до към 1980 г. си имаше фурна, хлябът беше кръгли самуни по 2 кила и се вземаше с купони, срещу дял от житото. Там друга механизация освен тестомесачката не помня.
                    За това говорех в дългия си предишен пост. После по селата се появи дългия заводски и позатвориха фурните в по- малките села.
                    А тези простотии се правят от името на всички ни.
                    Даника
                    Ми не гълтайте бре, и не лапайте. )) Дистанцирайте се демек ... ))deyan"h

                    Коментар


                    • От: Кулинарно порн0 за пре-десетоноемврийски дъртаци

                      Тук някой се възмущаваше за дупките на колана, аз такива проблеми нямам, ма тия приказки верно са много заразни. Под въздействието на темата за камък за печене, отивам за врат. Ще си взема цяло, ненарязано парче, за да си оформя аз пържолите - поне 3 санта дебели. Никакво начукване, апетитни, симпатични дебели мръвки. Ще си ги направя пържени, ма в много мазнина, да няма нужда от обръщане, а да са покрити хубаво целите. Алангле към сурово, само да засивеят на повърхността, без никаква коричка, а вътре натурално, сочно червено. Само кимион и сол (може и малко чесън).
                      Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

                      Коментар


                      • От: Кулинарно порн0 за пре-десетоноемврийски дъртаци

                        Първоначално публикуван от davc Преглед на мнение
                        Тук някой се възмущаваше за дупките на колана, аз такива проблеми нямам, ма тия приказки верно са много заразни. Под въздействието на темата за камък за печене, отивам за врат. Ще си взема цяло, ненарязано парче, за да си оформя аз пържолите - поне 3 санта дебели. Никакво начукване, апетитни, симпатични дебели мръвки. Ще си ги направя пържени, ма в много мазнина, да няма нужда от обръщане, а да са покрити хубаво целите. Алангле към сурово, само да засивеят на повърхността, без никаква коричка, а вътре натурално, сочно червено. Само кимион и сол (може и малко чесън).
                        Убаво си го замислил, ама нарежи две глави кромид на ситно, барабар с чесъна. Като са готови мръвките, извади ги да "починат" в една тенджУрка, добави тогаз върху тях подправките и лука с чесъна и раздрусай няколко пъти, та да стане " вратни пържоли друсан кебап" За гарнитурка- опечи големи червени чушки+ двайсетина Шипки, чесънец, магданоз, зехтин, оцет и ... наздраве..
                        0899 шест5313нула
                        За всекиго по нещо

                        Коментар


                        • От: Кулинарно порн0 за пре-десетоноемврийски дъртаци

                          Първоначално публикуван от davc Преглед на мнение
                          Никога - както казваш - не е бил ръчно произвеждан (вкл. и оформянето на отделните хлябове).И се появи т. нар. турски хляб.

                          Е, за него наистина може да се каже, че беше ръчен, ако се приеме за дефиниция на ръчен, оформянето на хлябовете на ръка
                          Да бе да, ти на мене ше ми кажеш, аз колко леб съм изял...че нали от по-бедно, работническо семейство. До сега неколко човека описахме технологията на така наречения тогава ръчен хляб. Ама не било. А най-обичам леба и да еб@.

                          А ако приемем,че тоя турския е по същата технология, то на вид, а още по-малко на вкус имаше нещо общо с описания от мен. Да не казвам, че не е особено конкурентен и на стария заводски.
                          Всеки трети е шести

                          Коментар


                          • От: Кулинарно порн0 за пре-десетоноемврийски дъртаци

                            Първоначално публикуван от sonda Преглед на мнение
                            Убаво си го замислил, ама нарежи две глави кромид на ситно, барабар с чесъна. Като са готови мръвките, извади ги да "починат" в една тенджУрка, добави тогаз върху тях подправките и лука с чесъна и раздрусай няколко пъти, та да стане " вратни пържоли друсан кебап" За гарнитурка- опечи големи червени чушки+ двайсетина Шипки, чесънец, магданоз, зехтин, оцет и ... наздраве..
                            Абе вие гарнитури нещо не обичате ли? Компири нещо.
                            Всеки трети е шести

                            Коментар


                            • От: Кулинарно порн0 за пре-десетоноемврийски дъртаци

                              Първоначално публикуван от davc Преглед на мнение
                              ...
                              пържолите - поне 3 санта дебели. Никакво начукване, апетитни, симпатични дебели мръвки. Ще си ги направя пържени, ма в много мазнина, да няма нужда от обръщане, а да са покрити хубаво целите. Алангле към сурово
                              ..
                              Ми това са зле сварени мръвки в олио !

                              Сега разбрах що не ти харесват агнешките очички.

                              ... а и за "4 пържоли заедно в един тиган" също те разбрах.
                              ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

                              Коментар


                              • От: Кулинарно порн0 за пре-десетоноемврийски дъртаци

                                Първоначално публикуван от Самодържец Преглед на мнение
                                Абе вие гарнитури нещо не обичате ли? Компири нещо.
                                Е предписал съм де- пресни червени + дребни зелени и люти чушки ...големо количество.. Това компира..нещо..само заема излишно место в компанията на такива сериозни манджи. Един-два за някоя свинска чорбица биват...
                                0899 шест5313нула
                                За всекиго по нещо

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X