Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Какъв рутер?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Да не отварям нова тема.

    Mikrotik SXTsq Lite 2 стандартно се храни със PoE инжектор на 24 волта....в описанието пише че се храни от 10 до 30 волта.

    На двете точки разполагам със стандартни 100 мегабита PoE суичове които се захранват със 48 волта....изкушавам се да бодна микротика във PoE суича ...дали ще го опукам?

    PoE суича работи по стандарт Support 802.3af and 802.3at


    За първия напрежението е от 37 до 57 волта.

    За втория стандарт от 42 до 57 волта

    Последно редактирано от Roninn; 13-02-21, 01:57.
    Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
    Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
    Анатолий Пейчинов o8875о9815
    https://dvrbg.com/

    Коментар


    • Първоначално публикуван от Roninn Преглед на мнение
      Да не отварям нова тема.

      Mikrotik SXTsq Lite 2 стандартно се храни със PoE инжектор на 24 волта....в описанието пише че се храни от 10 до 30 волта.

      На двете точки разполагам със стандартни 100 мегабита PoE суичове които се захранват със 48 волта....изкушавам се да бодна микротика във PoE суича ...дали ще го опукам?

      PoE суича работи по стандарт Support 802.3af and 802.3at


      За първия напрежението е от 37 до 57 волта.

      За втория стандарт от 42 до 57 волта
      Микротиците по отношение на захранването си биват 2 вида.

      Едните са с нестандартно пасивно POE което яде от 10 до 30 волта, а чипът който го посреща издържа до 32. Тях не ги включвай на повече (суичът няма и да им подаде, а някой по-глупав poe injector може и да ги изгори).

      Другите са стандартното 802.3af/at и са до 57 волта (но надолу работят до 10 волта за да са съвместими с първите).
      Последно редактирано от Ясен; 13-02-21, 20:49. Причина: не 802.11 а 802.3

      Коментар


      • Да не съм лош пророк но няма да запали ,МТ са скарани със 802.3 стандартите.
        Use since:
        OpenBSD 3.x
        FreeBSD 4.x
        Centos 5.x Debian 3.x Ubuntu 7.x Аз съм фен на OpenWRT.

        Коментар


        • Мда...пробвах на 12 волта ,работи,направих линк около 6 км.на 32 мегабита ...чак не повярвах
          Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
          Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
          Анатолий Пейчинов o8875о9815
          https://dvrbg.com/

          Коментар


          • Ясен
            Ясен коментира
            Редактиране на коментар
            Работят си.

            Ама на 2.4ГХц рискът някой да ти зашуми връзката е значителен. Що не взе нещо по-насочено и на 5 гигахерца?

          • Roninn
            Roninn коментира
            Редактиране на коментар
            Правя оптично трасе около 17 км в района на гр.Елхово посока Ямбол,кабела минава подземно и през пресечена местност (гора) и стига до един язовир,От язовира продължава оптика ....реално трябва да прехвърля по радио 200-300 метра язовира....в близките 20 км няма населени места и кой да пречи,трафика ще е около 3-4 мегабита постоянен...ще вървят метеорологични данни

          • Ясен
            Ясен коментира
            Редактиране на коментар
            Ти си знаеш. В най-лош случай ще ходиш да го сменяш с нещо по-така.

        • Това да свързваш трасе оптика с тия радиа си е направо българска работа.
          Use since:
          OpenBSD 3.x
          FreeBSD 4.x
          Centos 5.x Debian 3.x Ubuntu 7.x Аз съм фен на OpenWRT.

          Коментар


          • Roninn
            Roninn коментира
            Редактиране на коментар
            За момента няма решение.На тези обекти,така е прието да се работи,и схемата работи от над 10 години.Ние ги наследяваме и така продължаваме да ги правим,по проект са така.По принцип и само по радио работят на места,но има и такива където с радио не става ,силно пресечена местност.

            Където може оптика,където не може радио,където неможе и радио,VPN през мобилен оператор...в краен случай.Има места където неможе нищо...Не ги решавам аз тия работи,само давам съвети и къде какво може или не може.

          • Roninn
            Roninn коментира
            Редактиране на коментар
            Сега се сещам че имам на две места оптичен кабел под вода от 15 години и си работят и до днес си ги под
            държам...даже съм забравил че кабелите са под водата..

            Малко е сложно с тея язовири, собственост са на Х но са под шапката на язовири и каскади ,Напоителни системи и т.н Та
            не става просто така.

            Едни дървета пречат в коритото на един савак,4 месеца се водят разговори кой да махне дървото...и кой да разреши.

        • Щом така ги наследявате и продължавате да ги правите,явно проекта е такъв и няма какво да се коментира.
          Use since:
          OpenBSD 3.x
          FreeBSD 4.x
          Centos 5.x Debian 3.x Ubuntu 7.x Аз съм фен на OpenWRT.

          Коментар


          • Радиата ги сложих,тествах,работят отлично, докараха около 130 мегабита през моста,оптиката я сплайсвахме при -12 градуса ,тая седмица ще пусна OTDR ,при пинг от началото на оптиката до последното Ап със пакет 65500 ,дава около 10 милисекунди на около 20 км.Радиото работи отлично.Със измерване на мощноста ,дава около 5 децибела ...ще слагам атенюатори ,за да вкарам допълнително затихване...

            Сметнато на ум,затихването от 5 сплайса + два sc конектора + затихването от дължината на кабела дава около 5 децибела... което значи че машината се е справила добре при -12 градуса.Но OTDR ще си каже най-точно,ако не забравя,ще пусна рефлектограмата
            Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
            Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
            Анатолий Пейчинов o8875о9815
            https://dvrbg.com/

            Коментар


            • Хм, сметки наум...
              Наскоро ми прекарваха оприка у дома. Машинарията за сплайсване докладваше затихването в заварката в момента на завършването и...
              Не чета коментари и не отговарям на такива.

              И коментаторите...

              Коментар


              • Roninn
                Roninn коментира
                Редактиране на коментар
                Само не и вярвай,нашите машини докладват от 0.00 -0.01-0.02-0.03 за 15 години,никога не съм виждал или не помня да съм видял различно показание от написаните.Няма как на сплайс ,да има 0.00 децибела затихване .Има много редки случаи в които ,OTDR не "вижда"сплайс ,но това се брои на пръсти и вероятно съвпада със друго събитие което го маскира.

                В общи линии ,сплайса се движи от 0.01 до 0.09 децибела...

                Сметките на ум са,че общата сума на затихване от всички фактори, превишава общия сбор по ТТ данни.Във тоя студ,сплайсерите трябваше да откажат да сплайсват,но нито японеца нито китаеца отказаха,при тези фактори ,очаквам затихване на сплайс над 0.1 децибел...Разполагам със всички машини и това което пиша е само плод на субективни разсъждения на база опит.

                Тоест нямам място за притеснения за сега,OTDR ще произнесе присъдата тая седмица.

            Активност за темата

            Свий

            В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

            Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

            Зареждам...
            X