Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Какъв телефон (смартфон).

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • l.m
    отговори
    От: Какъв телефон (смартфон).

    И други собственици на А1 споделят за същия проблем със сензора за близост. Очакват с поредния ъпдейт да се оправи. Дали?

    Остави коментар:


  • sparkybg
    отговори
    От: XIAOMI/MIUI - новини, популяризиране, коментари и взаимопомощ.

    Първоначално публикуван от speedevolution Преглед на мнение
    Ами чистия андройд е виновен вероятно, колега. Не мога да си го обясня, Хардуерно SD625 не е никак лош процесор и се дължи на софтуера нещо според мен. Xiaomi пръст в него нямат, ами им е предоставен от Гугъл, но за мен попринцип гугълския чист андройд трябва да хвърчи и не би трябвало да забива, но лично аз не съм ползвал и не мога да кажа на какво се дължи. А относно Redmi 5, за 120$ толкова, колега..
    Телефона не забива, ами си работи, тоест не е хардуер със сигурност. При единия рестарт беше забил интернета - просто нямаше никаква връзка въпреки че всичките индикатори си работеха и всичко беше включено. След рестарт се оправи. Вчера и днес - изважда съобщение ""Телефон" работи във фонов режим", и прилежащата неадекватност при повикване. Вчера рестарт, ей-сега преди малко жената го е борила пак, ама рестарта не помогнал. Цъкнала "деактивиране" в съобщението и остана без телефон. После ровичкала и го активирала та уж засега се оправил.

    Нещо в полза на Samsung (аз съм с A3-2017 в момента) - AMOLED дисплея навън, на слънце. Не че дисплея на A1-цата е лош, даже напротив, ама губи по точки спрямо AMOLED-а на Samsung-а ми и като яркост, и като цветове.

    Остави коментар:


  • kra_kra
    отговори
    От: Какъв телефон (смартфон).

    Първоначално публикуван от Roninn Преглед на мнение
    Питай?
    Когато говоря по телефона сензора на дисплея не винаги изключва дисплея и с бузата си задействам различни функции, подлежи ли на някакви настройки сензора?
    На дисплея има светододче но досега не схванахте някаква логика кога и за какво сигнализира, свети бяло, подлежи ли на настроили?
    Липсва ми звук при включване и изключване на зарядното, когато го взех нямаше и проценти на батерията но при надграждане до андроид 8 се появиха процентите.
    Запазвам си правото да питам за още неща.
    Доволен съм, преди бях със Самсунг и все мъкнех зарядно, батерията не държеше, шиомито държи един ден без проблеми с 10 часа в нета

    Може ли да го зареждам с 2.4 Амперово зарядно?

    Остави коментар:


  • l.m
    отговори
    От: Какъв телефон (смартфон).

    ..................

    Да се поправя, сега видях, че двете теми са обединени.
    Последно редактирано от l.m; 18-06-18, 16:07.

    Остави коментар:


  • speedevolution
    отговори
    От: XIAOMI/MIUI - новини, популяризиране, коментари и взаимопомощ.

    Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
    Еми чиста петица, без плюс. Вчера обзаведох малкия с такива, а преди месец жената с А1 - който между другото хич не е чак толкова стабилен, колкото го изкарват - до тук 3 рестарта за месец - зависна му интерната веднъж, пусна странни немахаеми съобщения 2 пъти. Сега, с Nova Launcher е и не знам дали има значение.

    Redmi 5 няма 5Ghz мрежа и е с USB2 порт. Доста глупави решения (порта как да е, ама липсата на 5Ghz мрежа си е чиста издънка според мен) за телефон от края на 2017.
    Ами чистия андройд е виновен вероятно, колега. Не мога да си го обясня, Хардуерно SD625 не е никак лош процесор и се дължи на софтуера нещо според мен. Xiaomi пръст в него нямат, ами им е предоставен от Гугъл, но за мен попринцип гугълския чист андройд трябва да хвърчи и не би трябвало да забива, но лично аз не съм ползвал и не мога да кажа на какво се дължи. А относно Redmi 5, за 120$ толкова, колега..

    Остави коментар:


  • zlost
    отговори
    От: XIAOMI/MIUI - новини, популяризиране, коментари и взаимопомощ.

    Първоначално публикуван от speedevolution Преглед на мнение
    https://www.gsmarena.com/xiaomi_redmi_pro-8233.php Ако не греша, вероятно това ти е телефона, Колега. Но няма нищо общо със съвременната серия, виж кога е произведен, а и е с медиатек, ако става въпрос за същия телефон изобщо.
    Това уточнение което съм написал е напълно адекватно, Новият модел го представяха в Индия първоначално, където го представиха с името Redmi note 5 Pro(По-силния вариант с 2 камери), а пак там на същото представяне обявиха Redmi 5+ с името Redmi note 5 (по-слабия вариант) - от там и настана голямото объркване. Всъщност Redmi note 5 pro може да се купи само в Индия. На Китайския и на Европейския пазар, който интересува нас в момента имената са различни и са следните:
    1. Redmi note 5+ (по слабия модел с единичната камера и SD625 и
    2. Redmi note 5 (=Индийския Pro, т.е. по-мощния модел с две камери и SD626).
    Дано да е станало по-ясно, поздрави!

    A на колегата Златан, ако размера му е проблем според бюджета и вкуса може да се насочи към следните, въпреки че 5,5"-те модели нямат голяма разлика в размера с коментираните по назад 6 инчови модели:
    1. Redmi 5 (5,7")
    2. Redmi note 4X (5,5")
    3. Mi note 3 (5,5")
    4. Redmi 6: (5,16")
    Още веднъж ти благодаря!

    Остави коментар:


  • zlost
    отговори
    От: XIAOMI/MIUI - новини, популяризиране, коментари и взаимопомощ.

    Ок! Благодаря!

    Аз нямам проблем с бутоните в дисплея. Вече 3 години съм така със Сонито.

    Спарки, то чистата 5ца я дават с 5.7":
    https://m.gsmarena.com/xiaomi_redmi_5-8768.php,
    а А1 - 5.5"

    Ще ги пробвам всичките на живо

    Остави коментар:


  • speedevolution
    отговори
    От: XIAOMI/MIUI - новини, популяризиране, коментари и взаимопомощ.

    Първоначално публикуван от Juiced Преглед на мнение
    Аз имам редми про, и няма общо с ноут 5, има си usb type c.
    Освен това се предлага само в Китай, в Индия и Европа не се предлага.
    преди време си чатих с подръжката им зареди проблем. Оказаха се Индийци и казаха,че нямат такъв апарат и не успяха да ми помогнат.
    Иначе телефона е чук(като изключим рекламите, но това е от софта на продавача - китаец). Батерията е полимерна 4050мач и когато го ползвам нормално държи 2 дни. Дисплея е амолед и процесора е железен за сега (10 ядрен)
    https://www.gsmarena.com/xiaomi_redmi_pro-8233.php Ако не греша, вероятно това ти е телефона, Колега. Но няма нищо общо със съвременната серия, виж кога е произведен, а и е с медиатек, ако става въпрос за същия телефон изобщо.
    Това уточнение което съм написал е напълно адекватно, Новият модел го представяха в Индия първоначално, където го представиха с името Redmi note 5 Pro(По-силния вариант с 2 камери), а пак там на същото представяне обявиха Redmi 5+ с името Redmi note 5 (по-слабия вариант) - от там и настана голямото объркване. Всъщност Redmi note 5 pro може да се купи само в Индия. На Китайския и на Европейския пазар, който интересува нас в момента имената са различни и са следните:
    1. Redmi note 5+ (по слабия модел с единичната камера и SD625 и
    2. Redmi note 5 (=Индийския Pro, т.е. по-мощния модел с две камери и SD626).
    Дано да е станало по-ясно, поздрави!

    A на колегата Златан, ако размера му е проблем според бюджета и вкуса може да се насочи към следните, въпреки че 5,5"-те модели нямат голяма разлика в размера с коментираните по назад 6 инчови модели:
    1. Redmi 5 (5,7")
    2. Redmi note 4X (5,5")
    3. Mi note 3 (5,5")
    4. Redmi 6: (5,16")

    Остави коментар:


  • sparkybg
    отговори
    От: XIAOMI/MIUI - новини, популяризиране, коментари и взаимопомощ.

    Първоначално публикуван от zlost Преглед на мнение
    кой модел на марката бихте ми препоръчали в размер 5"-5.5", ако 5.99" не ми пасне
    Еми чиста петица, без плюс. Вчера обзаведох малкия с такива, а преди месец жената с А1 - който между другото хич не е чак толкова стабилен, колкото го изкарват - до тук 3 рестарта за месец - зависна му интерната веднъж, пусна странни немахаеми съобщения 2 пъти. Сега, с Nova Launcher е и не знам дали има значение.

    Redmi 5 няма 5Ghz мрежа и е с USB2 порт. Доста глупави решения (порта как да е, ама липсата на 5Ghz мрежа си е чиста издънка според мен) за телефон от края на 2017.

    Остави коментар:


  • manta2005
    отговори
    От: XIAOMI/MIUI - новини, популяризиране, коментари и взаимопомощ.

    5.5 и 5.99 напрактика са еднакви на външни габарити.

    А като ретро тип на мен ми е по удобна 5.5цата заради отделните бутони. На 5 плюс както на всички 5.99 бутоните са навряни в дисплея.

    Не е болка свиква се.

    По скоро гледай 5 инча и който и да е от горните.

    П.С. някой помни ли че всъщност МИУИ-то си беше чисто софтуерен проект преди да почнат и телефони като Шаоми. Много му се кефех че ми направо ХТЦ-то нормален телефон

    Остави коментар:


  • zlost
    отговори
    От: XIAOMI/MIUI - новини, популяризиране, коментари и взаимопомощ.

    Както казах на Speedevolution, най-вероятно ще се спра на Redmi Note 5, като всичко зависи как ще ми легне в ръката и джоба на живо, че размерът най-много ме притеснява,
    но все пак да попитам:
    кой модел на марката бихте ми препоръчали в размер 5"-5.5", ако 5.99" не ми пасне

    Остави коментар:


  • Juiced
    отговори
    От: XIAOMI/MIUI - новини, популяризиране, коментари и взаимопомощ.

    Първоначално публикуван от speedevolution

    2.Среден клас: Redmi note 3 ; Redmi note 4/4X ; Redmi note 5 (*името PRO е за индийския вариант, в Европа и Китай се нарича Redmi Note 5)


    Аз имам редми про, и няма общо с ноут 5, има си usb type c.
    Освен това се предлага само в Китай, в Индия и Европа не се предлага.
    преди време си чатих с подръжката им зареди проблем. Оказаха се Индийци и казаха,че нямат такъв апарат и не успяха да ми помогнат.
    Иначе телефона е чук(като изключим рекламите, но това е от софта на продавача - китаец). Батерията е полимерна 4050мач и когато го ползвам нормално държи 2 дни. Дисплея е амолед и процесора е железен за сега (10 ядрен)

    Остави коментар:


  • l.m
    отговори
    От: XIAOMI/MIUI - новини, популяризиране, коментари и взаимопомощ.

    Еее, очквах и твоето включване като човек с не малък опит с марката, който може да сподели много и даде съвет базиран на личен опит.

    Първоначално публикуван от Roninn Преглед на мнение
    Разлика между редми 5 плюс и редми нот 5
    Няма,затова и в Китай на 5 плюс му викат нот.
    С това вече ме обърка. Да четох, че имената в Китай и извън имат някаква разлика, но въпроса ми беше за телефоните, които се продават в БГ. Като външен вид, хардуер, цена и т.н имат съществени разлики. До тук разбрах, че Ноут 5 е по-добрия вариант, подчертавам - за мен. Ако може да дадеш мнение и за другите ми въпроси. Ако се сетиш и нещо друго полезно ще е идеално.

    Остави коментар:


  • samuraj
    отговори
    От: Какъв телефон (смартфон).

    Колеги, мнение за новите Моторола G6?
    Насочил съм се към 6 плюс.
    Поздрави!
    Последно редактирано от samuraj; 18-06-18, 08:57.

    Остави коментар:


  • Roninn
    отговори
    От: Re: XIAOMI/MIUI - новини, популяризиране, коментари и взаимопомощ.

    Първоначално публикуван от Daniel Преглед на мнение
    Големината на батерията не е критерий колко ще кара телефона. Относно марката, купих си зарядно ужким фаст чардж, работи прекрасно цял месец, сега е за в кофата.
    Това за кой модел.


    Относно колегата дето спомена за това че няма забиване.От пет години ползвам ксиоми телефони,забиване съм имал рядко при редми 2 и ноут 1 ...в момента съм с редми 4 прайм и никога не е забивал а аз съм от тези дето разкатават фамилията на всеки телефон.

    п.п От вчера играя WOT на максимални настройки и върви отлично на редми 4 прайм
    Последно редактирано от Roninn; 18-06-18, 07:53.

    Остави коментар:

Активност за темата

Свий

В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

Зареждам...
X