Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Кой е най-подходящия мобилен телефон за оффроуд?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • tihony
    отговори
    От: Кой е най-подходящия мобилен телефон за оффроуд?

    Първоначално публикуван от elbgt Преглед на мнение
    ... А най-добър е обхвата на мощните мобилни телефони (за монтаж в кола или тип "куфарче" с дръжка) с външна антена които за съжаление не съм виждал отдавна. Та ако някой знае нещо такова да се продава някъде ще бъда благодарен за някакво инфо. За нещо от България имам предвид.
    Колега не съм сигурен точно за какви телефони говориш, но може да погледнеш този линк:

    http://www.mobilebulgaria.com/obiavi/

    има доста "ретро" телефончета

    Остави коментар:


  • elbgt
    отговори
    От: Кой е най-подходящия мобилен телефон за оффроуд?

    От известно време съм се замислил по този въпрос и ми се струва, че за офроуд най-важното е обхвата. А най-добър е обхвата на мощните мобилни телефони (за монтаж в кола или тип "куфарче" с дръжка) с външна антена които за съжаление не съм виждал отдавна. Та ако някой знае нещо такова да се продава някъде ще бъда благодарен за някакво инфо. За нещо от България имам предвид.

    Остави коментар:


  • господин никой
    отговори
    От: Кой е най-подходящия мобилен телефон за оффроуд?

    Имах xperia... не съм доволен и според мен и този няма да става. При Sony традиционно дигиталайзъра (сензора за допир) е скапан. До сега съм притежавал три модела и всичките бяха скапани в тази посока. Освен всичко софтуера им е с някои проблеми. Например на моя ми изчезна акаунта в който ми бяха контактите, а това стана точно преди да пътувам за Русе... Приятно, няма що... Освен всичко заради кофти дигиталайзъра телефона има навика да се отключва сам - доста неприятно. Като цяло за Sony нямам нищо добро да кажа. Телефоните им от средния клас са пълни селски пръчки! Като казвам от средния клас - става дума за всичко под 1000 лева.

    EDIT: забравих нещо - медиа плейъра на Sony е толкова смотан, че няма как да си направиш собствен playlist по интуитивен начин. Всъщност за повече от 3 години общо ползване на телефони Sony така и не можах да намеря как точно мога да направя собствен playlist... Иначе имам усещането, че не съм толкова тъп, но... за петнайсет секунди намерих как става това на iPhone... Не знам какво повече да кажа... Няма да си купя повече Sony в този живот явно...

    P.S. Шарапова... не ме кефи... сори
    Последно редактирано от господин никой; 05-10-11, 15:38. Причина: P.S. добавка

    Остави коментар:


  • offar
    отговори
    От: Кой е най-подходящия мобилен телефон за оффроуд?

    [QUOTE]Едно е да изхвърлиш телефон за 50
    лева а друго е тел за 300 400 лева.[/QМиро;1635297UOTE]
    Мда, съгласен съм с теб. Обаче един телефон ми направи впечатление, а имено- http://www.sonyericsson.com/cws/prod...ve?cc=gb&lc=en . Обичам да има повечко занимавки, като ГПС, WiFi и нетче, камерчица да се снимаме, игрички против скука и т.н. и т.н. Дали тъча на сонито е подходящ за ръкавички, се съмнявам. Понеже няма пълно щастие, и този модел едва ли може да се нарече универсален. Ако наистина издържа на влага и водичка, няма да има нужда от найлонова торбичка около него, а директно ще стои в джоба на яке или раницата. Абе замечтах се много, но смятам да се снабдя с такъв, когато излезе на БГ пазара. Поздрави!
    П.П. Ако вървеше заедно с Мария Шарапова, нямаше да се замисля и секунда!
    Последно редактирано от offar; 03-10-11, 11:26. Причина: Допълнение

    Остави коментар:


  • Миро
    отговори
    От: Кой е най-подходящия мобилен телефон за оффроуд?

    Нокия 5140 I
    Предимства
    Удапо прахо и водо (УЖ) защитен
    има фенерче термометър
    батерията държи около 10 тина дни
    доста здрав модел на нокия
    недостатъците са :
    Щипките на панела са тъпо измислени и се
    чупат при по често отваряне
    клавиятърата се износва и се къса
    Всички друго е много добре измислено
    Другите кусури- няма откъде да купиш орегинален панел
    защото е стар модел ,като го покажеш пред непознати те гледат
    като див заек в трастика.и малко е за в музея
    ама ми върши работа и няма да го изхвърля докато не се счупи
    Моето мнение за оффроуда е ефтини телефончета ,защото
    и да се счупат не ви е толкова яд.Едно е да изхвърлиш телефон за 50
    лева а друго е тел за 300 400 лева.

    Остави коментар:


  • Tony33
    отговори
    От: Кой е най-подходящия мобилен телефон за оффроуд?

    Първоначално публикуван от mitkochanev Преглед на мнение
    По-скоро пластмасови - твърди са.
    Мерси. Значи са решили проблема с това че на 2100 се пробиваха лесно.

    Остави коментар:


  • slowtraveler
    отговори
    От: Кой е най-подходящия мобилен телефон за оффроуд?

    Най-добрия телефон за такива цели е евтиния такъв
    Взех една нокия 2600 по някакви промоции (май излезе около 50лв). Батерията му държи като за световно (над 20 дни). Има мизерна камерка (VGA), радио, но и блутут за връзване с колата - какво още му трябва на човек? Никакви защитни свойства (само сменяем пластмасов корпус - идва с 2бр такива).
    Ако ми потрябва за разходки с риск да попадне във вода - има херметични джобове (че можеш да сложиш и парче стиропор вътре - да ти плува ако падне). Пък ако пострада - голяма работа... Факт е, че за 3г изглежда доста очукан, но работи безотказно.
    Отказах се от по-специализираните и скъпи такива устройства откакто си бях взел GARMIN 60CS (тъкмо бяха излезли). На първия му дъжд проверих батериите - бяха мокри (на GPS-а нищо му нямаше - добре херметизиран). Явно уплътнението за батериите не е чак толкова плътно.
    После нали е удароустойчив...
    Малко след това го изтървах от ниско - под 1м - счупи са щипката и ми се откачи от колана. Външно - като здрав... Корпуса и 'стъклото' - без драскотина. А дисплея вътре - на две парчета. Цената на нов дисплей - почти колкото на нов GPS...

    Остави коментар:


  • Пламен Стоянов-Пацо
    отговори
    От: Кой е най-подходящия мобилен телефон за оффроуд?

    От една година ползвам nokia n-97 мини,но не съм доволен!Неправете грешката да си купувате такъв телефон!Много съм доволен от nokia 6310i,батерията издържа около седмица,няма почти никакви екстри,което на мен лично ми харесва!

    Остави коментар:


  • mitkochanev
    отговори
    От: Кой е най-подходящия мобилен телефон за оффроуд?

    Първоначално публикуван от Tony33 Преглед на мнение
    От любопитство - копчетата на 2700 пластмасови ли са или гумени?

    Мерси
    По-скоро пластмасови - твърди са.

    Остави коментар:


  • Tony33
    отговори
    От: Кой е най-подходящия мобилен телефон за оффроуд?

    От любопитство - копчетата на 2700 пластмасови ли са или гумени?
    Мерси

    Остави коментар:


  • mitkochanev
    отговори
    От: Кой е най-подходящия мобилен телефон за оффроуд?

    От Нова година имам Самсунг 2700 и съм много доволен, основно поради това, че батерията издържа много - средно 17 дни, но аз говоря малко.
    Перфектен за човек, който иска "само" телефон.
    Влиза в категорията дуракоутойчиви, но не съм го подлагал на издевателства, та нямам лични впечатления.

    Остави коментар:


  • К.Костадинов
    отговори
    От: Кой е най-подходящия мобилен телефон за оффроуд?

    Първоначално публикуван от darkrose Преглед на мнение
    Ам...тръгнах да го търся точно този модел (2170) и се оказа че го няма
    Може би имате вредвид Samsung B2710 ?
    Точно така колега,телефона е В2710.Аз също съм се объркал.

    Остави коментар:


  • darkrose
    отговори
    От: Кой е най-подходящия мобилен телефон за оффроуд?

    Първоначално публикуван от charger Преглед на мнение
    Силно препоръчвам модела на Самсунг В2170 - ударо-,влаго- и прахо - защитен.Ползвам го от 6 месеца и е перфектен.Падал е в басейн,ползвал съм го в душ кабина, на морето ми е в банските и няма никакви грижи.Единствено след водна баня трябва да се мине през сладка вода и да се духне във говорителчето.По спецификация издържа около 30мин. във вода на дълбочина до 1 метър Батерията му издържа 10 дена,реални в мрежата на Мтел.Има и фенерче с отделен бутон,интернет...няма само WIFI.
    Силно препоръчвам този модел
    Ам...тръгнах да го търся точно този модел (2170) и се оказа че го няма
    Може би имате вредвид Samsung B2710 ?

    Остави коментар:


  • К.Костадинов
    отговори
    От: Кой е най-подходящия мобилен телефон за оффроуд?

    Първоначално публикуван от charger Преглед на мнение
    Силно препоръчвам модела на Самсунг В2170 - ударо-,влаго- и прахо - защитен.Ползвам го от 6 месеца и е перфектен.Падал е в басейн,ползвал съм го в душ кабина, на морето ми е в банските и няма никакви грижи.Единствено след водна баня трябва да се мине през сладка вода и да се духне във говорителчето.По спецификация издържа около 30мин. във вода на дълбочина до 1 метър Батерията му издържа 10 дена,реални в мрежата на Мтел.Има и фенерче с отделен бутон,интернет...няма само WIFI.
    Силно препоръчвам този модел
    Прав е колегата ,това е модела с който нямате проблеми и подходящ за офроуд.Имам преки наблюдения,отначало подходих доста скептично заради марката,но наистина телефона се представя мн.добре.

    Остави коментар:


  • Джамбазов
    отговори
    От: Кой е най-подходящия мобилен телефон за оффроуд?

    Аз пък точно от този никак не съм доволен. Убих два такива и все нещо вътре изгоря, а не ги мъча особено предвид защитата им. Иначе солидно изглежда, другото е че звука от слушалката им беше кофти.

    Остави коментар:

Активност за темата

Свий

В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

Зареждам...
X