Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Кой е най-подходящия мобилен телефон за оффроуд?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Валерий Илиев
    отговори
    До: Кой е най-подходящия мобилен телефон за оффроуд?

    Първоначално публикуван от Truck Преглед на мнение
    Не е така колега! Не трябва да влиза вода! Имах Нокиа 5140и и отникъде не влизаше вода. Влезе само вода от дупчицата за микрофона. От слушалката не е влизала. А нали слушалка и високоговорител е едно и също?! Както и да е. Искам ХP3 Enduro. Би ли рискувал да го пробваш във вода? Лека вечер на всички.

    Не колега, при този телефон слушалката е отделно от високоговорителя.
    Да вече е пробван и във вода и в бира

    Остави коментар:


  • rumbata
    отговори
    До: Кой е най-подходящия мобилен телефон за оффроуд?

    Първоначално публикуван от Truck Преглед на мнение
    Не е така колега! Не трябва да влиза вода! Имах Нокиа 5140и и отникъде не влизаше вода. Влезе само вода от дупчицата за микрофона. От слушалката не е влизала. А нали слушалка и високоговорител е едно и също?! Както и да е. Искам ХP3 Enduro. Би ли рискувал да го пробваш във вода? Лека вечер на всички.
    От известно време с някои колеги от Форума ползваме XP-3 и уверявам те НЕ влиза вода отникъде.
    Т.е влиза дотам докъдето е предвидено.
    Водоустойчивостта му е на ниво.
    Под водата си звъни, свири, с включена вибрация даже прави водата ...смешна
    Падане, подритване и търкаляне по стълби не ги отбелязва въобще.
    Засега и батерията се държи добре.

    Но е рано за генерални изводи.
    Ще го видим след година-две експлоатация.

    Остави коментар:


  • Truck
    отговори
    До: Кой е най-подходящия мобилен телефон за оффроуд?

    Първоначално публикуван от Валерий Илиев Преглед на мнение
    Естествено, че ще влиза вода в микрофона и не само там, ами и в слушалката и във високоговорителя!!!
    Че как ще се чува иначе ако мембраните им не са открити
    Иначе телефонът изглежда здрав, не много грозен, удобно стои в ръката и се чува добре.
    Не съм го зареждал откакто е купен и вече 5ти ден и батерият му си стои на 2 черти. Или ще трае много или не показва коректно.
    Има фенерче но е доста слабо всравнение с Самсунг В2700 или Нокия 5500 тъй като имам и двата.
    Има прилично меню, стабилна връзка и видим добре екран с лоша резолюция.
    Купих си го от Англия за 500 лв с доставката до офиса, като 50 евро е транспорта. В Америка е по-ефтин, но нервите които хабим из митниците просто не си струват
    Не е така колега! Не трябва да влиза вода! Имах Нокиа 5140и и отникъде не влизаше вода. Влезе само вода от дупчицата за микрофона. От слушалката не е влизала. А нали слушалка и високоговорител е едно и също?! Както и да е. Искам ХP3 Enduro. Би ли рискувал да го пробваш във вода? Лека вечер на всички.

    Остави коментар:


  • Tony33
    отговори
    До: Кой е най-подходящия мобилен телефон за оффроуд?

    извинявайте по-нагоре съм допуснал грешка самсунга със ИП57 е B2100. да не подведа някой....

    Остави коментар:


  • Валерий Илиев
    отговори
    До: Кой е най-подходящия мобилен телефон за оффроуд?

    Естествено, че ще влиза вода в микрофона и не само там, ами и в слушалката и във високоговорителя!!!
    Че как ще се чува иначе ако мембраните им не са открити
    Иначе телефонът изглежда здрав, не много грозен, удобно стои в ръката и се чува добре.
    Не съм го зареждал откакто е купен и вече 5ти ден и батерият му си стои на 2 черти. Или ще трае много или не показва коректно.
    Има фенерче но е доста слабо всравнение с Самсунг В2700 или Нокия 5500 тъй като имам и двата.
    Има прилично меню, стабилна връзка и видим добре екран с лоша резолюция.
    Купих си го от Англия за 500 лв с доставката до офиса, като 50 евро е транспорта. В Америка е по-ефтин, но нервите които хабим из митниците просто не си струват

    Остави коментар:


  • Tony33
    отговори
    До: Кой е най-подходящия мобилен телефон за оффроуд?

    ами провери му документите и провери после какъв сертификат е покрил- IP54.... и какво значи това. и какъв сертификат имат samsung b2000 и XP3enduro-IP57 и виж че има разлика дори за XP3 Quest- IP67. та си има разлики. а тия рекламни клипчета не им вярвайте толкова. а че инцидентно може да издържи на някаква вода е ясно.но си разчиташ на късмет.... просто ХП3 и самсунга са от доста ново поколение. досега единствения толкова здрав телефон беше нокиа 6250. та другото са рекланми легенди и приказки. не се заяждам въобще просто споделям какво знам. на мен начина ми на живот винаги ми е налагал и съм ползвал (когато мога да си позволя) електроника със ИП57 стандарт(не че не искам и по-висок стандарт но там не мога да си позволя цените съвсем). трябва да пробвате и панасоник лаптоп и тогава сте добре дошли във компанията на "зарибените". часовници, телефони,лаптоп,запалка (въобще всичко което е с нас преносимо задължително е с супер защита) ама си струват пари тея удолоствия и ни е рядък ъпгрейда :-)
    ей и всичко е супер приятелски което пиша.все пак не се раждаме научени и се учим докато сме живи :-) да не ме разбере някой че се правя на многознайко :-)
    Последно редактирано от Tony33; 16-08-09, 21:30.

    Остави коментар:


  • Truck
    отговори
    До: Кой е най-подходящия мобилен телефон за оффроуд?

    Първоначално публикуван от dhx Преглед на мнение
    ами соним хп 1 не е противоводен!!! той е само устойчив на пръски. стандарта му е айпи54. четете преди да прецакате нещо. хп3 е противоводен и самсунг б2100(айпи 57) всички други са устоичиви само на пръски..... а соним хп3 куест е даже айпи67. ама не четете какво някой казал а се доверявайте на официална информация ;-) дано се оправи и работи все пак. успех.
    Колега, малко не съм съгласен с теб. Sonim XP1 също се води "противоводен"! След като вече беше пълен с вода, реших д аго тествам още малко. Реших че така и така съм го скапал, поне да го довърша. Водата си изтече от същата дупчица за микрофона. Вкарах го в печката за 40 секунди на 60 градуса температура(както е в клипчето) и познайте... Замириса на разтопена гума и лявата част където са бутоните се беше поразтопила малко. Сега съм мераклия за Sonim XP3. Дано той да е наистина физически по здрав. Още нещо да кажа, вода влезе само от дупката за микрофона, другаде не излизаха барабонки. Може би е трябвало да има някакво уплътнение, но явно в моя е нямало.

    Остави коментар:


  • darkrose
    отговори
    До: Кой е най-подходящия мобилен телефон за оффроуд?

    Първоначално публикуван от Валерий Илиев Преглед на мнение
    Абсолютно съм съгласен! От три дни имам Sonim XP 3 Enduro и наистина е водо ... опа бироустойчив Снощи стоя в една чаша с бира и след това го михме - никъде не влезе вода. Овен това досега не е зареждан и батерията си стои на 2 черти -
    Ако някой го интересува нещо да пита
    Питаме
    1. Откъде си го набаваи/купи ?
    2. Цена нешо да споделиш ?
    3. Гаранция има ли и колко ?
    4. Като собственик на такъв, дори и за малко време, сподели 2-3 реда впечатления от него, как се държи, обхват, батерия, устойчивост, някакви екстри, фенерчето (нали има ?) добре ли е и т.н.

    Остави коментар:


  • Валерий Илиев
    отговори
    До: Кой е най-подходящия мобилен телефон за оффроуд?

    Абсолютно съм съгласен! От три дни имам Sonim XP 3 Enduro и наистина е водо ... опа бироустойчив Снощи стоя в една чаша с бира и след това го михме - никъде не влезе вода. Овен това досега не е зареждан и батерията си стои на 2 черти -
    Ако някой го интересува нещо да пита

    Остави коментар:


  • Tony33
    отговори
    До: Кой е най-подходящия мобилен телефон за оффроуд?

    ами соним хп 1 не е противоводен!!! той е само устойчив на пръски. стандарта му е айпи54. четете преди да прецакате нещо. хп3 е противоводен и самсунг б2100(айпи 57) всички други са устоичиви само на пръски..... а соним хп3 куест е даже айпи67. ама не четете какво някой казал а се доверявайте на официална информация ;-) дано се оправи и работи все пак. успех.
    Последно редактирано от Tony33; 15-08-09, 22:51.

    Остави коментар:


  • darkrose
    отговори
    До: Кой е най-подходящия мобилен телефон за оффроуд?

    Първоначално публикуван от Truck Преглед на мнение
    Изпробвах лично преди ден Sonim XP1. С отварянето на кутията го потопих в чаша с вода и започнаха да излизат мехурчета от дупката за микрофона. Целия телефон се напълни с вода, като аквариум стана. Не вярвайте много на рекламите.
    Стига де, чак толкова ли е зле ?
    Откъде е закупен, да не е от тази партида от Китай или ?

    Остави коментар:


  • Truck
    отговори
    До: Кой е най-подходящия мобилен телефон за оффроуд?

    Изпробвах лично преди ден Sonim XP1. С отварянето на кутията го потопих в чаша с вода и започнаха да излизат мехурчета от дупката за микрофона. Целия телефон се напълни с вода, като аквариум стана. Не вярвайте много на рекламите.

    Остави коментар:


  • Тодор (Zaarin)
    отговори
    До: Кой е най-подходящия мобилен телефон за оффроуд?

    Първоначално публикуван от muvo Преглед на мнение
    Nokia 5500 Sport
    Да ти кажа, моята се разпадна значително по-бързо, отколкото другия ми телефон, който нямаше никакви защити и с който бяха ползвани при еднакви условия...

    Остави коментар:


  • TsvetanVR
    отговори
    До: Кой е най-подходящия мобилен телефон за оффроуд?

    Честно казано, не знам кой е най-добрият телефон за такива условия, но зимата моят SE C902 направо ме изуми. Случката е следната.
    Качваме се с едни авери из планината с байковете, но преди спускането ни хвана лиготията и се посборичкахме в снега, след което като стигнах вкъщи разбрах, че съм без телефон. На другия ден привечер се качихме с джипката, спряхме там, където предположих, че се намира тел-а, и звъннахме от на един авер телефона. Сонито си звънна, отидох, бръкнах и го извадих изпод 10-тина сантиметра сняг, пообърсах го и в джоба. И газ към вкъщи. Беше прекарал 30+ часа под снега без проблеми!!

    Остави коментар:


  • Peppy
    отговори
    До: Кой е най-подходящия мобилен телефон за оффроуд?

    Колеги, ако смятате да сте полезни, обосновете се след като цитирате даден модел, защо и какво според вас е подходящото за изпозлзването му в екстремални условия! Аз така мога да изредя всички марки и модели, но е несериозно-нали така!

    Остави коментар:

Активност за темата

Свий

В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

Зареждам...
X