Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Съвет за избор на смартфон до 500-600лв.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Съвет за избор на смартфон до 500-600лв.

    Здравейте, приятели,
    дойде време за смяна телефона на жена ми. Досега беше с Нокиа 6700 - един от последните читави "аналогови" телефони, но след доста изпускане е време за смяна. Няма смисъл да се оправя. Време й е да навлезе в "технологичната" ера

    Ето изискванията:
    1. До 500-600лв.;
    2. Няма да го използва за сърфиране в нета, а евентуално за получаване и проверка на мейли и съобщения с Вайбър и в сурат тефтера, т.е. няма да пише чак толкова;
    3. Да е с добра сетивност на дисплея, че с нейните женски непотни и без добри папиларни изображения ръце моят Галакси С2 почти не я отразява и трябва аз да й отварям тел. и да набирам;
    4. Да не е с огромен дисплей, че да може да борави с една ръка с тел., както е свикнала;
    5. Да е с добра камера - мин. 5 мегапиксела;
    6. Нямаме претенции за операционна система и версия, стига да е ок;
    7. Ще се взима на лизинг от М-Тел.

    Ето моите предпочитания:
    1. Аз имам вече 3г. и 4м. Галакси С2 и съм изключително доволен. След зверска и интензивна работна експлоатация не се е надрал изобщо, все още е с оригиналната батерия и не забива и грам;
    2. Фаворитите ми са Галакси С5 Мини и Галакси А3, но ми харесват и Нокиа Лумия 735. Следващи поред са НТС-та и Сони-та, но нямам никаква представа от тях.

    Ето нейните предпочитания:
    1. Да й разчита пръстчетата и
    2. Да е Нокиа - вече 12 години използва Нокиа, но не ми вярва, че от 3-4 години нещата вече са различни. Ще кандиса

    Благодаря и весело посрещане на Великден с най-близките ви и обични хора!

  • #2
    От: Съвет за избор на смартфон до 500-600лв.

    Предложение от мен-Сони z3 compact! От М-тел, с абонаментен план и на изплащане, с малко надвишаваш максимума на определения бюджет, но както се казва, не всеки ден е Великден. Всъщност, т.1 е единствената точка от седемте изискванията които си посочил,на която телефона да не отговаря(с някакви си 20-30 лв.) или да не ги превъзхожда!Иначе телефонът е уникален и ако е в цвят различен от черно, тава че не е Нокия, изобщо няма да е проблем за жена ти Дисплеят е с много добра сетивност, но все пак е добре съпругата ти да го пробва.

    Коментар


    • #3
      От: Съвет за избор на смартфон до 500-600лв.

      Съвет - пропусни мини серията на каквато и марка да в.
      Аз съм с S3 и боравя с една ръка безгрижно. Разликата с S5 външно е пренебрежима (само дисплея е по голям).
      В началото ми бе странно щото и аз минах от S2 на S3 , но след втория ден всичко заспа. Сега даже искам по-голям джам

      Коментар


      • #4
        От: Съвет за избор на смартфон до 500-600лв.

        Първоначално публикуван от emil5koff Преглед на мнение
        Предложение от мен-Сони z3 compact! От М-тел, с абонаментен план и на изплащане, с малко надвишаваш максимума на определения бюджет, но както се казва, не всеки ден е Великден. Всъщност, т.1 е единствената точка от седемте изискванията които си посочил,на която телефона да не отговаря(с някакви си 20-30 лв.) или да не ги превъзхожда!Иначе телефонът е уникален и ако е в цвят различен от черно, тава че не е Нокия, изобщо няма да е проблем за жена ти Дисплеят е с много добра сетивност, но все пак е добре съпругата ти да го пробва.
        Благодаря! Включвам го в списъка и ще се тества на място:beer:

        Коментар


        • #5
          От: Съвет за избор на смартфон до 500-600лв.

          Първоначално публикуван от I.Stoyanov Преглед на мнение
          Съвет - пропусни мини серията на каквато и марка да в.
          Аз съм с S3 и боравя с една ръка безгрижно. Разликата с S5 външно е пренебрежима (само дисплея е по голям).
          В началото ми бе странно щото и аз минах от S2 на S3 , но след втория ден всичко заспа. Сега даже искам по-голям джам
          За моята ръка няма да е проблем, ама за нейната... Пък и цената на флагманите е нагоре:beer:

          Коментар


          • #6
            От: Съвет за избор на смартфон до 500-600лв.

            Аз ползвам Нексус 5 на Гугъл, демек чист Андроид, в общи линии първи получаваш ъпдейтите, по-лесно се борави с приложения на Гугъл. Дисплея му е 1080p Full HD, камерата му е 8 мегапиксела, не прави лоши снимки и снима хубави видеа, които също са фул HD. Нямам някаква база за сравнение, защото преди ползвах едно HTC touch 2, което беше един от първите умни телефони и мен като цяло не ме кефеше и си минах на Нокиите с фенерче. За сега съм доволен от Нексуса, ползвам го почти винаги, когато лаптопа не ми е под ръка и не съм усетил някакви липси, често си чета книги от него. Дисплея е 5 инча, което за мен е идеално, за нея може малко голям да дойде, а и има 4G, което лично за мен е полезно, но мисля, че в България все още няма такава мрежа, но най-вероятно скоро ще има. Батерията държи ден и половина нормално до интензивно ползване. Най-големия плюс е, че ще получаваш дълго време ъпдейти, а не ако сега си вземеш нещо с андроид 5.1, да се ъпдейтне до 5.2-3 и после да му спрат поддръжката щото е остарял. Аз го купих лятото за 620 лева доколкото помня, но след това излезе новия модел и сега трябва да е точно в твоя ценови клас. Освен всичко е и малко нестандартен телефон и не всеки го има като Самсунг или Апъл.
            Лопата - друг солдата!!!

            Коментар


            • #7
              От: Съвет за избор на смартфон до 500-600лв.

              Първоначално публикуван от zlost Преглед на мнение
              За моята ръка няма да е проблем, ама за нейната... Пък и цената на флагманите е нагоре[emoji481]
              Аз сега стоплих че е за мацката.
              Тогава S4 стилен и удобен.
              НЕ мини !!!
              Лично предпочитание - засега няма дисплей който да догони суперамолеТ-а на Samsung. Дори на моменти криви прави цветовете нереални , но си е Шукар

              Коментар


              • #8
                От: Съвет за избор на смартфон до 500-600лв.

                Първоначално публикуван от O.K Преглед на мнение
                Аз ползвам Нексус 5 на Гугъл, демек чист Андроид, в общи линии първи получаваш ъпдейтите, по-лесно се борави с приложения на Гугъл. Дисплея му е 1080p Full HD, камерата му е 8 мегапиксела, не прави лоши снимки и снима хубави видеа, които също са фул HD. Нямам някаква база за сравнение, защото преди ползвах едно HTC touch 2, което беше един от първите умни телефони и мен като цяло не ме кефеше и си минах на Нокиите с фенерче. За сега съм доволен от Нексуса, ползвам го почти винаги, когато лаптопа не ми е под ръка и не съм усетил някакви липси, често си чета книги от него. Дисплея е 5 инча, което за мен е идеално, за нея може малко голям да дойде, а и има 4G, което лично за мен е полезно, но мисля, че в България все още няма такава мрежа, но най-вероятно скоро ще има. Батерията държи ден и половина нормално до интензивно ползване. Най-големия плюс е, че ще получаваш дълго време ъпдейти, а не ако сега си вземеш нещо с андроид 5.1, да се ъпдейтне до 5.2-3 и после да му спрат поддръжката щото е остарял. Аз го купих лятото за 620 лева доколкото помня, но след това излезе новия модел и сега трябва да е точно в твоя ценови клас. Освен всичко е и малко нестандартен телефон и не всеки го има като Самсунг или Апъл.
                Благодаря! Не звучи лошо, но май Мтел не предлагат Нексус, а в момента няма свободен бюджет за плащане накуп.
                И размерът му може да е проблем, т.к. тя е свикнала да си носи тел. в предния джоб на дънките и да борави с една ръка. Ееее, то при писане ще и трябват и двете ръце, ама ми схващаш идеята, нали?:beer:

                Коментар


                • #9
                  От: Съвет за избор на смартфон до 500-600лв.

                  Първоначално публикуван от zlost Преглед на мнение
                  Благодаря! Не звучи лошо, но май Мтел не предлагат Нексус, а в момента няма свободен бюджет за плащане накуп.
                  И размерът му може да е проблем, т.к. тя е свикнала да си носи тел. в предния джоб на дънките и да борави с една ръка. Ееее, то при писане ще и трябват и двете ръце, ама ми схващаш идеята, нали?:beer:
                  Аз го купих от Техномаркет, да честно казано и аз не знам дали предлагат българските оператори Нексус, a разликата с Минито е 0,5 инча, което не е особено много(1,25cm). При всички положения ако ще си го ползва с бг карта само, не е оферта да се купува от Техномаркет.
                  п.п Като казах въпросната верига магазини, сега гледам, че имат някакви великденски намаления, хвърли едно око, може да има нещо хубаво.
                  Лопата - друг солдата!!!

                  Коментар


                  • #10
                    От: Съвет за избор на смартфон до 500-600лв.

                    Разгледах параметрите на Самсунг S4, S5 и Сони Z3 Compact. На хартия Сони печели във всичко - размер, тегло, батерия, камера, водоустойчивост и др., но дали на практика е така?

                    Те и Леново на книга изглеждат супер (смартфони, таблети и лаптопи), но на практика ....

                    Все пак засега най-много ни харесва Сони-то.

                    Коментар


                    • #11
                      От: Съвет за избор на смартфон до 500-600лв.

                      Ами аз съм със Леново К920 от миналата година и какво му е на практика не знам, ама се справя много добре. Лично мнение, за характеристики не се интересувам. Вчера взех на дъщерята Леново S850, кеш без план, 400 лв., с план беше по-малко. Не ги подценявайте в ценовия клас до 500-600 лв. Поздрави.
                      Ланд Ровър-Дискавъри,ТД5-1999 год.,готин е.
                      "Мъжко е да обещаеш,човешко да не го изпълниш."
                      "Правото на глас,не винаги означава да имаш право на избор."

                      Коментар


                      • #12
                        От: Съвет за избор на смартфон до 500-600лв.

                        Първоначално публикуван от zlost Преглед на мнение
                        Разгледах параметрите на Самсунг S4, S5 и Сони Z3 Compact. На хартия Сони печели във всичко - размер, тегло, батерия, камера, водоустойчивост и др., но дали на практика е така?

                        Те и Леново на книга изглеждат супер (смартфони, таблети и лаптопи), но на практика ....

                        Все пак засега най-много ни харесва Сони-то.
                        Мии.. един колега има Z3. И той мега хипер много го хвалеше колко е водоустойчив , здрав и наточен.
                        Е познай - всеки път като ровичкам по мойто S3 с целите ръце в масло той тайничко наднича. После следва - бе то дисплея не е важен , бее то моя забива само по 2-3 пъти на ден , аа и неговото "фенерче" е като от запалка , за разлика от Samsung-a който свети като змей..

                        Ма все пак говори с булката , че тя ще го ползва , а както добре знаеш фактора дизайн е много важен за нежния пол

                        Коментар


                        • #13
                          От: Съвет за избор на смартфон до 500-600лв.

                          Земи и S4 на Самсунг. На моята жена издържа вече две години на зверска експлоатация от чат и секви такива, плюс гледане непрекъснато на детски филми, плюс дъвчене от страна на сина ми. Не прави компромис с бюджетни версии, щото ще съжаляваш.
                          В едно "мини" или "нео" модел на самсунг винаги са орязани процесори, камера и дисплей.
                          Този който ти препоръчвам има страхотен дисплей, прави невероятни снимки и все още процесора му е конкурентен на другите.
                          Имат елегантни калъфчета и аксесоари за до 50 лева, които могат да го превърнат в бижу.

                          Коментар


                          • #14
                            От: Съвет за избор на смартфон до 500-600лв.

                            Още веднъж благодаря! Накрая всичко ще се сведе до "бял, черен или червен"[emoji1] , но сте прави, че голямото си е голямо, пък макар и леко по-скъпо. Разлика от 10-15лв. в месечната лизингова вноска не е от значение.
                            Ще видим как е сетивността на дисплеите и възможността за боравене с по големките джамове

                            Коментар


                            • #15
                              От: Съвет за избор на смартфон до 500-600лв.

                              S3 Мтел не предлагат, а само 4 и 5 (поне така пише на сайта им)

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X