Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Съвет за избор на смартфон до 500-600лв.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Съвет за избор на смартфон до 500-600лв.

    Абе човек, гледай да е имаксимално нов като модел, щото иначе нищо не правиш.
    Не гледай модели от 2012г

    Коментар


    • #17
      От: Съвет за избор на смартфон до 500-600лв.

      Първоначално публикуван от kok4o1 Преглед на мнение
      Земи и S4 на Самсунг. На моята жена издържа вече две години на зверска експлоатация от чат и секви такива, плюс гледане непрекъснато на детски филми, плюс дъвчене от страна на сина ми. Не прави компромис с бюджетни версии, щото ще съжаляваш.
      В едно "мини" или "нео" модел на самсунг винаги са орязани процесори, камера и дисплей.
      Този който ти препоръчвам има страхотен дисплей, прави невероятни снимки и все още процесора му е конкурентен на другите.
      Имат елегантни калъфчета и аксесоари за до 50 лева, които могат да го превърнат в бижу.
      Именно !
      4-КА или 5-ЦА

      Коментар


      • #18
        От: Съвет за избор на смартфон до 500-600лв.

        Първоначално публикуван от zlost Преглед на мнение
        Ще видим как е сетивността на дисплеите ...
        Повечето имат опция да се увеличи чувствителността за да могат да работят и с ръкавици. Z3 със сигурност.
        Седя и си мисля... по едно време усещам, че само седя...

        Коментар


        • #19
          От: Съвет за избор на смартфон до 500-600лв.

          Самсунг Галакси С5 Мини е водо и прахо устойчив, до определна степен, подобно на Зет серията на "Сони". Не е за пренебрегване. Ползвам Зет серия и съм повече от доволен. Не мисля дали ще се намокри в раницата или ще осъществя обаждане, докато вали. Минито отговаря на изискванията ти, дори смятам да купя на дъщеря си такъв. Ако някой има преки впечатления за корееца, ще се радвам и аз да ги сподели.
          Последно редактирано от offar; 12-04-15, 17:51. Причина: Допълнение
          Мариан Христов- Beta 300 RR- 2016

          Коментар


          • #20
            От: Съвет за избор на смартфон до 500-600лв.

            Малко сте крайни с "бюджетните си оценки" за Sony Z1 Compact. В него няма нищо бюджетно и единствените разлики с по-големия му "батко" - Sony Z1 са в размера на дисплея и капацитета на батерията. Останалата част от хардуера му е същата. Да, размерът на дисплея е от значение, но това пък е е в пряка свързаност с това, колко време издържа и батерията му и колкото по-голям и шарен е дисплея, толкова по-кратко живее батерията. При Z1 Compact дисплеят съвсем не е толкова лош и е LCD capacitive 4.3 inches, с резолюция 720 x 1280 pixels (~342 ppi pixel density), поддържа Multitouch и то до 10 пръста, с него може да се работи и с ръкавици. В случая се търси именно компактен размер, удобство при работа и с една ръка, качествена камера /а при Z1 Compact е 20.7 MP/, която се вгражда и във всички нови модели на компанията, а и се използва не само в Sony. Колкото до "орязаните процесори" - този е четириядрен /Quad-core/ 2.2 GHz Krait 400, а GPU е Adreno 330. За корпуса и неговата изработка /алуминиева рамка/ не смятам, че някой може да каже нещо лошо, отделно това, че е IP58 certified и издържа под вода до 30 мин. на дълбочина 1м. От Samsung понесоха доста критики за пластмасовия корпус и рамка и скоростта с която се драска. Едва сега сколасаха да използват метал за рамката дори на флагмана си Note 4. Дисплеят му - прехваления Super AMOLED, макар и голям и ярък, е със супер ШИМ(PWM) ефект - трептене на подсветката, което уморява очите при по-продължително ползване. Отделно стои въпросът - колко време издържат батериите на различните сматртфони. Нека някой да качи screenshot-a na Samsung за времето на работа на батерията и да я сравним с тази:

            Да, това е постигнато с рядко използване на телефона, но при умерено натоварване - предимно разговори, от време на време ползване на интернет, с включен STAMINA режим редовно издържа по 5-6 дни, че и седмица.
            Поздрави!
            Последно редактирано от Алекс Маринов; 13-04-15, 20:26.
            Jeep Cherokee - Liberty 2.8 CRD
            First impression is not always true. Get inspired.
            Qualis vir, talis et oratio. (Какъвто човекът, такава и речта му.)Seneca
            Reading is sooo boring, unlike writing!

            Коментар


            • #21
              От: Съвет за избор на смартфон до 500-600лв.

              По повод издръжливостта на батерията само ще вметна, че откакто излезе Нокия Е7 и си я купих, не съм имал телефон, който в работен за мен режим да изкарва повече от 24 часа.

              Покупката просто трябва да бъде съобразена с потребностите на човека, който ще го използва.

              Коментар


              • #22
                От: Съвет за избор на смартфон до 500-600лв.

                Благодаря, колега Маринов! Това за сетивността на дисплея звучи супер. За Z1 или за Z3 говорим?
                Апаратът, който и да е той ще се използва 80% като прост тел., а в останалите 20%-като камера, за СМС-и и нет, така че работата с една ръка и сетивността на дисплея са най-важни.

                Коментар


                • #23
                  От: Съвет за избор на смартфон до 500-600лв.

                  Ползвам Галакси S4 "тунингован"със Cyanogenmod телефона се държи мъжки,много съм доволен но батерията е много ама много зле-зареждам го два пъти дневно...S5 за жена е много голям S5 mini е по-добре,имат пауър сейвинг опция дето прави екрана черно бял и пести батерията...Но бих заложил на Z3 compact телефончето е страхотно.

                  edit:ако ще се взима от мтел може да погледнете айфон 5с,не съм им фен на епъл но телефона е добър и имам наблюдение че се харесва на жените доста [emoji6]

                  Коментар


                  • #24
                    От: Съвет за избор на смартфон до 500-600лв.

                    За Sony Z1 Compact става въпрос. Имам такъв от една година и до сега нямам забележки към него, а за една година излязоха още два по-нови - Z2, Z3 и Z3 compact.
                    Jeep Cherokee - Liberty 2.8 CRD
                    First impression is not always true. Get inspired.
                    Qualis vir, talis et oratio. (Какъвто човекът, такава и речта му.)Seneca
                    Reading is sooo boring, unlike writing!

                    Коментар


                    • #25
                      От: Съвет за избор на смартфон до 500-600лв.

                      Първоначално публикуван от zlost Преглед на мнение
                      Разгледах параметрите на Самсунг S4, S5 и Сони Z3 Compact. На хартия Сони печели във всичко - размер, тегло, батерия, камера, водоустойчивост и др., но дали на практика е така?

                      Те и Леново на книга изглеждат супер (смартфони, таблети и лаптопи), но на практика ....

                      Все пак засега най-много ни харесва Сони-то.
                      Ако не те притеснява леко по високата цена на Сони Z3 Compact от около 2 месеца го имам много добро а и с издражлива батерия

                      Коментар


                      • #26
                        От: Съвет за избор на смартфон до 500-600лв.

                        Да, това ще е по-добрия избор. Единствено цената ще е по-голяма.
                        Jeep Cherokee - Liberty 2.8 CRD
                        First impression is not always true. Get inspired.
                        Qualis vir, talis et oratio. (Какъвто човекът, такава и речта му.)Seneca
                        Reading is sooo boring, unlike writing!

                        Коментар


                        • #27
                          От: Съвет за избор на смартфон до 500-600лв.

                          Така е. Днес не успях да мина през Мтел, но погледнах е-магазина им. За Z3 compact и S5 пишеше, че няма в наличност. Утре ще проверя в не е-магазина.

                          Коментар


                          • #28
                            От: Съвет за избор на смартфон до 500-600лв.

                            Днес проверих и на живо в Мтел. Няма Z3 compact и S5. Дори и да се появяла някоя бройка, бързо развиващия изчезвала. Имаше едно Сони на витрината, но кой знае откога виси на слънце.
                            Идеи?

                            Коментар


                            • #29
                              От: Съвет за избор на смартфон до 500-600лв.

                              Купи си го от магазин. Винаги има промоции на изплащане без лихва за 6 мсеца.
                              Виж всичкото верига дето започва с Тех....

                              Коментар


                              • #30
                                От: Съвет за избор на смартфон до 500-600лв.

                                Първоначално публикуван от kok4o1 Преглед на мнение
                                Купи си го от магазин. Винаги има промоции на изплащане без лихва за 6 мсеца.
                                Виж всичкото верига дето започва с Тех....
                                +1

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X