Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Андроид: Как се работи, настройки! [Въпроси и отговори]

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Андроид: Как се работи, настройки! [Въпроси и отговори]

    Ще прочета да видя как точно стои въпроса със Z2.
    Май имаше начин да се рутне без да се бара бут лоудъра но не съм се интересувал подробно до момента.
    Но с това ограничение по всичко изглежда, че ще се наложи.
    Едно време имах телефон с андроид 2.2 и там нямаше такова нещо със SD картата.
    Пак не беше рутнат и нямаше подобни ограничения.
    Явно е концепция на по-новите версии на андроид.

    И все пак ми се струва безумна идея да има такава и тя да не може да се променя без рутване, което по презумпция не е разрешено за повечето устройства.
    Все едно да ти продадат кола ама без достъп до двигателният отсек за да не строшиш нещо.
    Аз и на лаптопа не работя с root акаунта но това, че имам sudo права не значи, че производителя на лаптопа ще ми откаже гаранция за хардуера щото имам root.
    Абе смахната работа е това хемороида ама човек сам каквото си направи - друг трудно ще му го причини
    Враг усраине

    Коментар


    • Re: Андроид: Как се работи, настройки! [Въпроси и отговори]

      Има начин, писал съм в другата тема за сд пермишън, става за 3 секунди заедно с фикса за пермишъните. Ако те мързи да редактираш файла има АПП в гугъл сторе. Менажера ти пише защото е систем апп, никой друг мениджър не може, няма заобикаляне.
      Андроида е по малка болка, пробва ай ай ос :-)
      Последно редактирано от Daniel; 21-08-14, 18:07.

      Коментар


      • От: Андроид: Как се работи, настройки! [Въпроси и отговори]

        Идеята му е да има начин да си върне телефона до гаранционно положение, иначе начини за пермишъните бол.

        Коментар


        • Re: Андроид: Как се работи, настройки! [Въпроси и отговори]

          При описания от мен метод не се отключва бутлоудера, на супер су има опция за фул ънроот. Самия роот завира едно файлче а ънрута го изтрива и си става неразличим от не рутнат телефон.

          Коментар


          • От: Re: Андроид: Как се работи, настройки! [Въпроси и отговори]

            Първоначално публикуван от Daniel Преглед на мнение
            ...
            Андроида е по малка болка, пробва ай ай ос :-)
            Пипал съм и имам бегли наблюдения.
            А те са че не изглеждаше като нещо, довлечено от котка както ми изглеждаше всеки хемороид преди КитКат.
            Аз и за това си причиних таблет де, доста ми допадна интерфейса на киткат-а.
            Колегата е прав, не е приблем да го рутна - нали това е единственият начин да фиксна тази... не знам как точно да нарека това. Защита... От какво???
            По-скоро недомислица. Не че е единсвената в това лай...о.
            Не ми се искаше да пикая на гаранцията.
            Но дори и да няма начин да му върна фабричното състояние след рут при нужда просто нямам избор.
            Не мога да се съобразявам с такива малоумни рестрикций.
            Враг усраине

            Коментар


            • Re: Андроид: Как се работи, настройки! [Въпроси и отговори]

              Писали сме заедно. Прочети темичката "кит кат сд пермишън" там съм написал как става, даже компютър не ти е нужен. Рутнах и телефона и таблета без никакви проблеми. Бутлоудера ти остава заключен и имаш опция да си махнеш роота, ъпдейтите си вървят след интервенцията :-)

              Коментар


              • От: Андроид: Как се работи, настройки! [Въпроси и отговори]

                Да,да - благодаря.Ще потърся темата.
                Само да се добера до нормален компютър с копчета, че с това ще си счупя някой нокът най-малкото...
                Враг усраине

                Коментар


                • От: Андроид: Как се работи, настройки! [Въпроси и отговори]

                  Имам нужда от помощ. Иксам да си обединя вътрешната памет на телефона с тази на SD картата. За целта използвах Remount SD. След процедурата вътрешната памет не е обединена с тази на картата, а като вътрешна памет виждам картата, а самата карта я виждам с размер 0. Та къде ми се губи вътрешната памет. Всъщност, тя си е там, с файл мениджър се вижда монтирана някъде.

                  П.П. На тел работя като SU. Монтирал съм вътрешната памет в "/mnt/sdcard", картата памет "/mnt/sdcard2", а за обединявването картата и зададох "/mnt/sdcard" .Аз ли бъркам някъде?
                  If you can't stand behind our troops feel free to stand in front of them!

                  Коментар


                  • От: Андроид: Как се работи, настройки! [Въпроси и отговори]

                    Това, че ти бъркаш е ясно
                    Аз тоя проблем с малкото памет на телефона го оправих като направих нов партитишън на картара ext "не знам колко си", след това се пише един скрипт през терминал емулатор и телефона вижда новия партитишън като част от собствената си памет. При мен се размина без скрипта- направих партитишъна и инсталирах едно зипче от хдадевелоперс сайта. Има вероятност обаче телефона ти да не може да управлява цялата памет на картата и да се наложи да се задоволиш с гега и половина. При мен поне е така на htc desire.
                    42

                    Коментар


                    • От: Андроид: Как се работи, настройки! [Въпроси и отговори]

                      Ако може повече подробности за това,при мен тоя проблем е много стар с липса на свободно място,а картата е 16 гб. и половината е празна,постоянно реве че няма място,трябва ли да е руутнат андроида за тая гимнастика
                      Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
                      Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
                      Анатолий Пейчинов o8875о9815
                      https://dvrbg.com/

                      Коментар


                      • От: Андроид: Как се работи, настройки! [Въпроси и отговори]

                        Мисля, че трябва да е рутнат. Но най-добре да изчакаме Дани да даде мнение.
                        If you can't stand behind our troops feel free to stand in front of them!

                        Коментар


                        • Re: Андроид: Как се работи, настройки! [Въпроси и отговори]

                          Щом ползваш su значи е рутнат, каква точно е идеята? Имай едно на ум сд картата е много бавна и ще ти се мотка телефона, доколкото помня и партишъна на сд картата трябва да е ext3 или ext4. В init.d, /рома трябва да го поддържа обикновенно е спрян/ трябва да има скрипт за ауто маунт при буут на телефона, на ръка не е лесно. Инначе има App2sd, a2s и тем подобни програмки които местят апп та на сд картата.
                          http://m.youtube.com/watch?v=92aS5Nh7cFw ето някакво видео но не съм го ползвал, въобще смятам че този начин много ще бави. Според мен ползвай някоя програмка от гугъл плея и мести апп тата на сд картата, като оставяш далвик кеша ба вътрешната за да работи по бързо. Опаа сд картата е добре да е минимум клас 4.
                          http://forum.xda-developers.com/show...php?p=27538212
                          На старото хтц съм имплементирал това и работи доста прилично.
                          Последно редактирано от Daniel; 03-09-14, 09:05.

                          Коментар


                          • Re: Андроид: Как се работи, настройки! [Въпроси и отговори]

                            За целта телефона трябва да е рутнат!!! Съжалявам но пиша от телефона. Най лесно е с подмяна на ром с такъв в който е имплементирано.

                            Коментар


                            • Картата ми е бърза, плюс това игри не играя. Основния проблем е, че не мога да виждам картата и паметта на телефона като едно цяло. Почвам да търся решение в XDA. Намеря ли, ще споделя.

                              До колкото разбрах, програмата Remount SD обединява двете памети (вътрешна и карта), т.е. телефона ги вижда като една, но поради някаква причина показва памета само с размера на картата. Ако е примерно 32гб, показва 32, а реално можем да натъпчем 32+свободния обем от вътрешната памет.
                              Последно редактирано от alex_markov; 03-09-14, 13:50.
                              If you can't stand behind our troops feel free to stand in front of them!

                              Коментар


                              • Re: Андроид: Как се работи, настройки! [Въпроси и отговори]

                                Колкото и да е бърза, в сравнение с вътешната е много по бавна. Това което ти предлагам е много добро решение, не е като да не съм пробвал.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X