Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Samsung Galaxy S III

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Първоначално публикуван от peichev68 Преглед на мнение
    От край време микрофоните на ай айФоните са по-добри.
    Още когато излезе 3G-то (2008г.).
    Не ги защитавам.
    Тука си малко в грешка! При S3 и говорителчетата, и микрофона са кермични и са възможно най-доброто което може да се завре в телефон с такива размери. При Аи Фона поне до 4S са най-обикновени (такива каквито се монтират и в телефони за 50 лева) и с чувствително по-ниско качество и по-кратък живот.

    Имам един въпрос! От два месеца имам и Galaxy S3. Паметта му е заета на не повече от 40%, а и като приложения не съм го накичвал кой знае колко - само най-необходимото. В сравнение с началото, телефона стана чувствително по-бавен (имам чувството, че е на половина). Имам и Ай Фон 4 , който е на повече от 2 години и има качени един куп приложения, музика и кот се сетиш, ъпдейтвам му приложенията от дъжд на вятър, но скоростта му е постоянна величина от първия ден в който съм го включил. Има ли нещо, което да се барне по Андроида (или приложение някакво), което да оптимизира работата на телефона и да се ползвам от цялата му скорост, щото аз именно заради четири ядрения процесор и многото памет съм го взел..?!!
    Последно редактирано от Preslav Peychev; 15-03-13, 14:12. Причина: Сливане, два поредни.

    Коментар


    • Re: Samsung Galaxy S III

      Марто рестартирай го за да си зачисти боклуците. Можеш да си качиш и es task manager или task killer. Всички андроиди се самозадръстват. Рестарт от време на време оправя работата.

      Коментар


      • От: Re: Samsung Galaxy S III

        Първоначално публикуван от Daniel Преглед на мнение
        Марто рестартирай го за да си зачисти боклуците. Можеш да си качиш и es task manager или task killer. Всички андроиди се самозадръстват. Рестарт от време на време оправя работата.
        Това което си написал, вече го правя! Явно е "вродена болест" на андроида, което обяснява и хардуера който се набива в андроид-базираните телефони, който вече гони и задминава лаптопите от ниския клас. Иначе като устройство - напилен е на максимум за парите си, че и отгоре (хубаво нещо е конкуренцията), но Андроида е на светлинни години от операционната система на Епъл. Прякото следствие от това е, че телефон с два пъти по-голяма процесорна мощ има производителността (или по-ниска) на два пъти по-слаб телефон (респективно остарява и толкова по-бързо, заради развитието на приложенията). Мислих си, че има някакви хватки, за които не съм чел. А в едни други теми, някои хора спореха ли, спореха...

        Коментар


        • Re: Samsung Galaxy S III

          Според мен не е на андроида, а на производителя на телефона, който пуска някакви гадни сървиси да се въртят и да хабят батерия, скапаните лънчери които си се тъпчат в паметта без да се зачистват и тем подобните хватки

          п.с. Винаги бих предпочел андройда пред епъл, най малкото като ме издразни софтуера ще го рутна и ще си пусна каквото ми харесва, а епъла мога да го пусна само в кофата за боклук (мое мнение, не ми трябва супер заключен телефон с който да не мога да правя каквото си искам - пак е въпрос на лично виждане ).
          Андорид е опен сорс и всеки може да си компилира каквото си иска докато епъл не ми дават от браузъра да си атачна картинка, защо? ами секюрити политика.

          Съгласен съм обаче, че купи и ползвай каквото има без претенции, плащай си за всичко, тук ай фона е по добре и наистина някои екстри работят по добре.

          Коментар


          • От: Samsung Galaxy S III

            Jailbrake-ват се и най-новите iПродукти (за сега само без AppleTV). Поне в мрежата е пълно с някакви варианти по въпроса. Лично аз нямам вече, но една приятелка има 4S и следя горе-долу какво-що.

            Коментар


            • От: Samsung Galaxy S III

              Марто, поне можеш да сравниш двата продукта.
              Когато се поосвободиш, направи две еднакви видеота в шумна среда с 4-ката и с3-ката, качи ги на компютъра и сравни.
              Правил съм точно същото с предишния ми Айфон 4 (който в интерес на истината, изобщо не ми липсва в присъствието на Нексуса) и С3-ката на един приятел. Е...
              ДА ПОМОГНЕМ НА НИКИ- http://www.offroad-bulgaria.com/showthread.php?t=102019
              08седем9010З60
              MAKE RALLY NOT WAR
              Confidence in Motion

              Коментар


              • От: Samsung Galaxy S III

                Първоначално публикуван от peichev68 Преглед на мнение
                Марто, поне можеш да сравниш двата продукта.
                Когато се поосвободиш, направи две еднакви видеота в шумна среда с 4-ката и с3-ката, качи ги на компютъра и сравни.
                Правил съм точно същото с предишния ми Айфон 4 (който в интерес на истината, изобщо не ми липсва в присъствието на Нексуса) и С3-ката на един приятел. Е...
                Сравнението е безсмислено поради няколко причини:

                1. SIII-ката е в пъти по-добър като хардуер!
                2, SIII-ката е в пъти по-добър като хардуер!
                3. SIII-ката е в пъти по-добър като хардуер!
                4. И т.н.

                Ако искате мога да им замеря производителността обаче... Доказано Андроида се омазва по-бързо и от скапания Уиндоус (от поколенията преди 7-цата). Операционната система на Епъл също се омазва (макар и много по-малко), обаче хората прилагат една елементарна хватка - чистят плявата дистанционно - посредством регулярни ъпдейти и простосмъртния юзър обикновено нито усеща, нито разбира нещо от цялата тази работа. В момента на Ай Фона ми светят над 30 актуализации на приложения и една на операционната система. Умишлено не го пипам - за да видя кога ще сгъне операционната система. За сега не успявам, а телефона си работи с непроменена скорост и стабилност - няма забивки, няма рестарти! От Гугъл има още доста хляб да изядат в това отношение....

                Коментар


                • От: Samsung Galaxy S III

                  Малко си противоречиш.
                  Тия не знам си колко ядрените процесори с не знам си колко голямата тактова честота са само на хартия.
                  ДА ПОМОГНЕМ НА НИКИ- http://www.offroad-bulgaria.com/showthread.php?t=102019
                  08седем9010З60
                  MAKE RALLY NOT WAR
                  Confidence in Motion

                  Коментар


                  • Първоначално публикуван от Марто (Мартин Христов) Преглед на мнение
                    .... Доказано Андроида се омазва по-бързо и от ......
                    Марто, скапват се къстъм ромовете, стоковите - не. В началото ползвах само къстъм и по едно време ми беше писнало от забиване, рестарти и прочее. След това сложих стоков и работата се опече Имах някакви леки дреми преди време, но след като сложих една програмка да ми чисти регистрите, не мога да кажа нищо срещу стоковия ром.

                    Първоначално публикуван от peichev68 Преглед на мнение
                    Малко си противоречиш.
                    Тия не знам си колко ядрените процесори с не знам си колко голямата тактова честота са само на хартия.
                    Не са, не са. То, ако бяха, нямаше да има 18 млн. продажби до миналата година
                    Последно редактирано от Preslav Peychev; 18-03-13, 22:54. Причина: Сливане, 2 поредни
                    LR Discovery I, 300 TDI+Grigri+велосипед и кънки+Nitrox+Icom ID-51

                    Коментар


                    • От: Samsung Galaxy S III

                      Жоро, казвал съм го и друг път. Американската версия на този телефон е с две ядра по-малко и има почти същата производителност.
                      ДА ПОМОГНЕМ НА НИКИ- http://www.offroad-bulgaria.com/showthread.php?t=102019
                      08седем9010З60
                      MAKE RALLY NOT WAR
                      Confidence in Motion

                      Коментар


                      • От: Samsung Galaxy S III

                        Първоначално публикуван от peichev68 Преглед на мнение
                        Жоро, казвал съм го и друг път. Американската версия на този телефон е с две ядра по-малко и има почти същата производителност.
                        Не споря Така е Но........продажбите говорят сами. Хубав, лош, това е!
                        LR Discovery I, 300 TDI+Grigri+велосипед и кънки+Nitrox+Icom ID-51

                        Коментар


                        • Първоначално публикуван от Pacific Преглед на мнение
                          Марто, скапват се къстъм ромовете, стоковите - не. В началото ползвах само къстъм и по едно време ми беше писнало от забиване, рестарти и прочее. След това сложих стоков и работата се опече Имах някакви леки дреми преди време, но след като сложих една програмка да ми чисти регистрите, не мога да кажа нищо срещу стоковия ром.
                          Днеска му побаях малко (почти цял ден - писах в другата тема) и за сега нещата изглеждат ОК (имам визуализация на количеството на "талаша" един път, и втори път - хистори, та мога да извадя статистика по всяко време за "преди" и "след") като мине известно време, ще видим дали постигнатите резултати са постоянни във времето (искрено се надявам). Не съм толкова навътре относно какво точно "брадясва" и ви вярвам, но това което пишеш говори зле въобще за идеята "оупън сорс" и контрола от страна на Гугъл. Явно "сульо и пульо"" вече пишат софтуер, а това отнесено към компания с претенциите да стане нумеро уно не само в този пазарен сегмент е меко казано несериозно (именно поради тази причина го накичих с нещица на BLACK BOX, щото там от мнооого години насам лабаво няма...). Публиката в този раздел на форума е грамотна много над средното ниво, но хората които са в час, сами да си оправят проблемите са много под 1% в световен мащаб. Аз разглеждам нещата винаги от гледна точка на обикновения неграмотен юзър, заради който се наложи концепцията с картинките (иконките). Та въпросния юзър иска срещу парите си да получи завършен и работещ продукт, а не в следствие на експлоатацията на продукта да се превръща в почти завършен програмист и администратор!

                          Първоначално публикуван от peichev68 Преглед на мнение
                          Жоро, казвал съм го и друг път. Американската версия на този телефон е с две ядра по-малко и има почти същата производителност.
                          Интересно цената му каква е на американския пазар и то най-вече отнесена към цените на Епъл за американския пазар..?!! Мисля, че тази съпоставка ще ти отговори на много въпроси...
                          Последно редактирано от Preslav Peychev; 18-03-13, 22:53. Причина: Сливане, 2 поредни

                          Коментар


                          • Re: Samsung Galaxy S III

                            Марто, така се решава този проблем, за съжаление в андроида остават много процеси да работят в бекграунд, естествено те си товарят процесора и рам а, и ако имаш много приложения нещата се скапват, реално андроида има популярност защото е много добре организиран, за начало е безплатен, има много апп та за него и то безплатни, разработчици колкото искаш, и понеже е безплатен фирмите като сони, самсиунг, хтц и т.н го ползват, зашото няма нужда да подържат собствена операционна система за която няма нищо допълнително, трябва да плащат на много голям екип от програмисти за да има супорт за нея, а какво става дефакто - произвеждаш хардуера, сваляш си опен сорса и си го компилираш, сравнително малък екип пише tree структурата за съответния модел - компилира един кърнъл с драйверите, пишат няколко апп та, преработват един лънчер, пускат няколко сървиса и телефона е готов. И тук започват проблемите със многото сървиси в бекграунд режим, проблемите с радиото, FC на някои приложения защото някой е написал нещо не както трябва и т.н. Андроида си ползва цялото секюрити на Линукаса, същия кърнъл - за това можеш да си поддържаш почти каквото ти кефне, има уебр сървер, самба сървер, опен впн, ssh, имаш си и cli, рутер, стриим сървер и каквото ти душа иска.

                            Goblin не излезе ли вече JB ъпдейта за акрото ??? нещо ICS а стана като Vistata бъгав, за много от написаните неща си прав, но толкова рестарти колкото казваш не съм забелязвал дори и на нестабилни къстъм ромове. На Evervolv JB 4.2.2 то за HTC Desire, въпреки многото неработещи неща нямам нито един рестарт на телефона, малко лагва от време на време но до там.

                            Марто, скапват се къстъм ромовете, стоковите - не. В началото ползвах само къстъм и по едно време ми беше писнало от забиване, рестарти и прочее. След това сложих стоков и работата се опече Имах някакви леки дреми преди време, но след като сложих една програмка да ми чисти регистрите, не мога да кажа нищо срещу стоковия ром.
                            С това няма никакъв шанс да се съглася, ако има офоциално драйвери за модела, AOSP рома е много по добър поради простата пречина, че я няма плявата която е добавена от фирмите производители на телефона.

                            п.с. Но ако искаш телефон /купи и ползвай/ наистина АйФона може би е по доброто решение.
                            Производителността на всеки телефон зависи от оптимизацията на софтуера - например на моя ром съм забранил да ползва цпу то за 2д рендеринг на изображенията - позлва си само видео картата - и започва да работи много по добре, вярно за игрите дава по слаб бенчмарк но какво от това аз игри не играя, натиснал съм процесора да работи на много ниска честота когато екрана е изключен, което дава много по добър живот на батерията, наритал съм всичката плява, чудя се само защо вместо да се оптимизират стоковите ромове те стават все по задръстени?
                            Последно редактирано от Daniel; 19-03-13, 07:22.

                            Коментар


                            • От: Re: Samsung Galaxy S III

                              Първоначално публикуван от Daniel Преглед на мнение
                              п.с. Но ако искаш телефон /купи и ползвай/ наистина АйФона може би е по доброто решение.
                              Производителността на всеки телефон зависи от оптимизацията на софтуера - например на моя ром съм забранил да ползва цпу то за 2д рендеринг на изображенията - позлва си само видео картата - и започва да работи много по добре, вярно за игрите дава по слаб бенчмарк но какво от това аз игри не играя, натиснал съм процесора да работи на много ниска честота когато екрана е изключен, което дава много по добър живот на батерията, наритал съм всичката плява, чудя се само защо вместо да се оптимизират стоковите ромове те стават все по задръстени?
                              Защото вече е много по-лесно да се изпипа (напили) хардуера, от колкото да се случи същото със софтуера... С риск да се повторя - това е основната причина да се появяват все по-мощни процесори и все повече РАМ в андроид базираните телефони! Производителността се гони с хардуерен ресурс, а не с оптимизация на софтуера. За Епъл също пишат много външни програмисти, но контрола да се одобри Апп при тях и да се качи в Епъл стор-а все още е драконовски...

                              Коментар


                              • Re: Samsung Galaxy S III

                                Марто то и с уиндоуса е така, все по мощни процесори огромни количеетва рам и какво от това - ОС а си ги ползва и производителността е горе долу същата - само е по шаренко Епълския интерфейс ми е много грозен, и да имам някой ден финансова възможност само заради това не бих си го купил

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X