Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Samsung Galaxy S III

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Samsung Galaxy S III

    За да "избегна" проблема с батерията, се застраховах по два начина.
    1. Току що си купих от Техномаркет, зарядно за кола на Samsung
    2. Подариха ми заден панел, който също така има вградена в него допълнителна батерия от 2400mAh
    Дано сега поне този "проблем" мине на заден план.

    Коментар


    • #17
      От: Samsung Galaxy S III

      Изключвай Wi-Fi когато не го ползваш. Спестява доста ток.
      Със съдържащи ламелен или сферичен графит над 2,14% не разговарям.

      Коментар


      • #18
        От: Samsung Galaxy S III

        Благодаря за Drivea-та изглжда много добре
        Като програми препоръчвам Link2SD за прехвърляне на програми върху SD Картата по универсална програма е ZDbox- има дори опция да забраниш входящи обаждания в определени часове.
        За автомобила препоръчвам "Антирадар" - всеки има право безплатно да посочва точки къде има стоянки на полицията или камери.
        Find my car - запаметяваш къде си си оставил колата или къде ти е хотела /редовно го ползвам във Варна/
        Shazam - с тази програма доста често си отговаряш на въпроса "По дяволите как се казваше тази песен"
        Googles - помага програмката
        Да не забравяме и "Фенерче" - светкавиата ти играе ролята на фенерче /че и свети доста/
        "Програмата" ми помага в големи градове да си намеря заведение наблизо
        За навигации бих те препратил към един друг форум
        Със здраве да си ползваш машинката!
        Техниката на безопасност е като религия - може и да не вярваш, но по-добре да спазваш ритуалите...
        Калоян Кирилов
        LZ2ZGT

        Коментар


        • #19
          От: Samsung Galaxy S III

          Smart phone for Smart man
          Ако ти е първият андроид ще ти отнеме малко време да свикнеш, но си е най-доброто

          Моите препоръки са:
          1. root
          2. CWM (рекавъри от което можеш да инсталираш и бекъпваш много неща)
          3. Къстъм ром - някоя преработка на оригинала, непременно 4.1 - 4.2 Jelly Bean, къстъм за да са махнати безобразните глупости на Самсунг (например непрестанно светкане и свиркане нощем щом достигне 100% заряд
          4. Nova launcher - въпрос на вкус, но мен най-ме кефи
          5. Chrome
          6. exDialer
          7. ES file explorer
          8. Lock Sreen Widget
          9. PhoneUsage
          10. Всичко остaнало според вкуса ти - Skype/Viber, My Tracks, Google Maps, Shazam!!!...Игрички

          Успех
          П.С. Ако имаш конкретни въпроси звънни, ако мога с удоволствие ще помогна
          П.П.С
          Точките от 1 до 3 са за "напреднали", но за мен са първите като си взема телефона!

          Коментар


          • #20
            От: Samsung Galaxy S III

            Google Sky Map
            Със съдържащи ламелен или сферичен графит над 2,14% не разговарям.

            Коментар


            • #21
              Re: Samsung Galaxy S III

              Рано му е още за рутване но и аз това бих направил а и гаранцията след рут заминава.

              Коментар


              • #22
                От: Samsung Galaxy S III

                Руут за сега го остави.
                Антивирусна няма смисъл да слагаш (само ще товариш телефончето и ще ти смуче батерията), нужно е просто да четеш какво инсталираш. В една друга тема бях писал по въпроса, има едни вирусчета прикачени към приложения в маркета, но когато тръгнеш да инсталираш първо ти изкарва един лист с нещата които даденото приложение прави и съответно ти му разрешаваш. Пример ако си инсталираш фенерче и то ти иска разрешение да изпраща и получава СМС-и значи нещо не му е чиста работата (за какво му е на фенерчето да праща смс).
                1.Погледни си автоматичните синхронизации и премахни ненужните (според мен няма нужда през 5 сек. да синхронизира време, поща, фейсбук, и всички останали акаунти)
                2.В маркета махни автоматичните актуализации, нека те пита за всяко едно приложение дали да се актуализира или не (за да не ти вкара автоматично някой вирус)
                3.Следи редовно колко отворени приложения имаш - става като задържиш за няколко секунди бутона (тоя бутон под екрана, макар че то няма много избор от копчета де)
                за гледане на видео ти препоръчвам MXplayer
                viber също е полезна програмка но за нея вече ти казаха.
                за какво ти е карта памет, тоя телефон не беше ли с 32ГБ вградена?

                Ако се сетя още нещо ще добавя.
                I'm not Lost, I'm Discovering !

                088 три 3 четири 0 94 нула - Филип

                Коментар


                • #23
                  От: Samsung Galaxy S III

                  Аз да попитам дали тази тема би била и полезна за галакси с2-ката? Понеже съм с този модел....та да се възползвам малко от вашите благинки

                  Коментар


                  • #24
                    От: Samsung Galaxy S III

                    Link2SD прехвърля ли програми на SD, които не могат да се преместят по стандартния начин ?
                    ________________________________________________
                    Subaru OUTBACK 2,5
                    Hyundai TUCSON 2.0

                    Коментар


                    • #25
                      От: Samsung Galaxy S III

                      Първоначално публикуван от Емил Трайков Преглед на мнение
                      Аз да попитам дали тази тема би била и полезна за галакси с2-ката? Понеже съм с този модел....та да се възползвам малко от вашите благинки
                      Всичко важи и за S2
                      Аз съм с S2 , жена ми с S3
                      I'm not Lost, I'm Discovering !

                      088 три 3 четири 0 94 нула - Филип

                      Коментар


                      • #26
                        От: Samsung Galaxy S III

                        Аз пък съм със S1 По принцип Link2sd прехвръля апк файла както и кешовете на програмите на сд картата, освен това трябва да има отделен партишън за нея в ext2-4 формат но за С3 няма смисъл да се ползва и да се правят подобни интервенции тай като при него няма разделяне на допълнителна памет т.е. цялата памет вградената може да се пълни с приложения и и филми като нямате някакви допълнителни ограничения. Например на С1 паметта достъпна за приложения е 2 ГБ от общо вградена 8Гб останалите 6 се ползват за данни като вътрешна СД карта. Просто така е разпределена паметта. На всички нови таблети и телефони точно това въведоха от Гугъл това шерване на паметта между инсталирани приложения и качени данни в телефона. Затова не се учудвайте че не можете да боднете телефона във USB Mass Storage режим и да прехвърляте данни. А и на новите телефони и таблети на Самсунг като се рутне и излиза после едно съобщение че телефона е баран и после гаранция франция. Е има и вече отдавна метод за спряване и с този проблем но метода е опасен и има реална опасност да се убие тотално телефона. Пък за един обикновен потребител не виждам да има въобще нужда от това да ползва рут достъп.

                        Коментар


                        • #27
                          От: Samsung Galaxy S III

                          Аз съм със S2, но ...

                          Този проблем със светването на екрана през някакъв интервал го видях на S3-ката на един приятел. Не можах да го отстраня.
                          На сина ми на Galaxy Ace също се появи подобно нещо. Явно някое приложение го прави, но не ми е ясно кое.

                          Иначе за полезни програми:
                          1. Доста от банките вече предлагат интернет банкиране през телефона. Удобна услуга. Превеждал съм пари докато пътувам в провинцията. Става засега основно за сметки на физически лица.
                          2. Има много хубави приложения за спортуващи.
                          3. Passdroid - за съхранение на пароли и разни кодове.
                          4. Конвертор на валути - Currency Convertor.
                          5. За мен е удобно и мобилното приложение на Tavex за валутните курсове.

                          Въобще - приложенията според нуждите.
                          ДНЕВНИКЪТ НА СТАС
                          СВЕТЪТ НА МАИТЕ. ГВАТЕМАЛА, БЕЛИЗ И ХОНДУРАС

                          Коментар


                          • #28
                            От: Samsung Galaxy S III

                            WiFi Manager - за да виждаш WiFi мрежите около теб и дали си вързан към някоя или не.
                            ConvertPad - за конвертиране на каквито се сетиш мерни единици.
                            Astro - добър файлов мениджър. Има и TotalCommander, но не съм го пробвал.
                            3G Watchdog - за следене на платения ти интернет.
                            Ако искаш да си персонализираш фацата на телефона - Go Launcher Ex.
                            После WhatsApp, ако имаш допълнителни въпроси към мен
                            LR Discovery I, 300 TDI+Grigri+велосипед и кънки+Nitrox+Icom ID-51

                            Коментар


                            • #29
                              От: Samsung Galaxy S III

                              WiFi Manager-а е готин Изтеглих си и този 3G Watchdog и този app е готин, но горе в левия ми ъгъл стои иконка на 3g и няма никакво махане. Защо така?

                              Коментар


                              • #30
                                От: Samsung Galaxy S III

                                Има махане:
                                Отваряш програмата>гаечен ключ>Alerts и под Vibrate има падащо меню - избираш "never visible"
                                LZ1PER

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X