Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Заглушаване на сигнала на GSM -ите на работното място ,,,,,

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Заглушаване на сигнала на GSM -ите на работното място ,,,,,

    Само да вметна, че спарки не е прав съвсем .. работодатела има право на производствен радиошум до 100 метра от мястото на работа, което е достатъчно голям радиус. Виж - може би е по-лесно да се оплачеш в инспекцията по труда, че ви облъчват постоянно ... пак няма да има ефект, но поне ще ви оправят осигуровките
    Ако не свършва добре, значи не е свършило!
    0888 315 794
    LZ1UPI
    A1 (Rh+)

    Коментар


    • #17
      От: Заглушаване на сигнала на GSM -ите на работното място ,,,,,

      Първоначално публикуван от artefekt Преглед на мнение
      Живеем във времето на всевъзможни права, виж задълженията...ако сме в настроение...
      После...фирмата ни фалира, тука няма живот, изхода е терминал 2...
      Фалита на дадена фирма твърде рядко е по вина на работещите в нея. На мястото, в което аз работя, що никой не кръшка? А нищо не е забранено.

      Създай условия и стимули всеки да си върши работата без да се налага да го контролираш, разрешаваш или забраняваш елементарни неща, и проблеми с това няма да имаш, щом си подбрал правилните хора. За съжаление това в милата ни родина е изключение, вместо правило. Това не става като назначиш за ръководен персонал жена си, сина си, племенника си или най-мазнещия ти се във фирмата. Става с правилните хора на правилните места. Щото и при нас е имало на работа "роднини", ама като не се справят си търсят друга работа.
      Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

      Коментар


      • #18
        От: Заглушаване на сигнала на GSM -ите на работното място ,,,,,

        Първоначално публикуван от upi Преглед на мнение
        Само да вметна, че спарки не е прав съвсем .. работодатела има право на производствен радиошум до 100 метра от мястото на работа, което е достатъчно голям радиус. Виж - може би е по-лесно да се оплачеш в инспекцията по труда, че ви облъчват постоянно ... пак няма да има ефект, но поне ще ви оправят осигуровките
        Да де, ама заглушаването не е производствен радиошум. Когато се прави и с незаконни средства (не знам да има законни такива) - съвсем. А и съвсем хипотетично, кой е тоя производствен радиошум, който ще "шуми" точно на честотите, на които трябва? От сега се хващам на бас че ако там отидат КРС, шефът-тарикат ще бъде хванат в нарушение.

        Иначе да, той може да наложи всякакви правилници в рамките на предприятието. Може да забрани използването на GSM-и в работно време например, при това съвсем легално и законно. Но не може да заглушава умишлено, при това с незаконни средства.
        Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

        Коментар


        • #19
          От: Заглушаване на сигнала на GSM -ите на работното място ,,,,,

          Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
          На мястото, в което аз работя, що никой не кръшка?
          Спарки, ти сериозно ли

          Гледам ти регистрацията - от 55 месеца.
          Гледам постовете 17 500.
          Зная от собствен опит, че всеки отговор отнема по 5 минути, някои по много повече ... Твоите съвсем не са от кратките.

          Седемнадесет хиляди и петстотин поста правят 87 750 минути за създаването им, което е 1462,5 часа, 182,81 работни дни, или 8,30 работни месеца .

          Не го приемай лично. От има-няма четири години - едната е минала в писане. През работно време ...

          По темата.
          Имам доста приятели и роднини работещи в икономики западно от нас. Ако работата им не изисква телефон, телефончетата се оставят при дрешките в шкафчето. На територията на предприятията се ползват само служебни телефони, за служебни разговори през служебна централа или станции. Пушенето на територията на предприятието е забранено отдавна.

          Човечеца се опитал да се оправи някак с безумното пилеене на време вие сега му пратете КРС, Инспекцията по труда и тези от Дружеството за защита на животните ...

          Любимата ми снимка(моя) е на касиерката на БулБанк - сега Уникредит, как скришно пуши до вратата на банката , докато вътре чакат 8 човека пред касата ...Имам същата и на охраната.

          П.П.
          Този пост отне 7 минути от работното ми време
          ______2
          Е = MZ

          Коментар


          • #20
            От: Заглушаване на сигнала на GSM -ите на работното място ,,,,,

            Представям си какво е накарало работодателя да стигне до такава мярка.
            Подкрепям го напълно.
            Даже бих отишъл по-далеч.
            Ако имаше как, и ако съм на мястото на училищен директор, бих направил същото на територията на училището.
            Като директор на затвор - също.
            Ама не съм!

            Коментар


            • #21
              От: Заглушаване на сигнала на GSM -ите на работното място ,,,,,

              Дали пък не е странно това? В зората на мобилните комуникации един мъдър началник беше забранил с писмена заповед носенето им в службата. Сега самата служба ни е дала опция да се включим в група с безплатни разговори един към друг. Кой е прав?
              0888932647

              Никога не се страхувай да правиш това, което не умееш. Помни, че Ноевият ковчег е направен от любители. Професионалистите са построили "Титаник".

              Коментар


              • #22
                От: Заглушаване на сигнала на GSM -ите на работното място ,,,,,

                Всички мои познати, предполагам и ваши, държавни служители са у фейса нон стоп през работно време. Всеки сам може да си го тълкува. Спарки да не се притеснява за фалита на моята фирма. Колегите пушат. За радост са съвестни. Но на съвестта на хората не може да се разчита. Спарки, всеки един работник - и с най-голямата заплата и стимул след време започва да скатава - в казарма бил ли си
                А дали фалират фирмите заради пушене и гсм не знам - но е факт че от кризата насам по-малко хора вършат същата работа, което за мен значи само едно - преди са имали повече времи за форуми, цигари, телефони и квот се сетиш още
                VW Touareg, Honda CBF 1000 ABS, NissanTerrano 33" , RIB390 20hp

                Коментар


                • #23
                  От: Заглушаване на сигнала на GSM -ите на работното място ,,,,,

                  Първоначално публикуван от Димо Преглед на мнение
                  Спарки, ти сериозно ли
                  ...
                  Съвсем сериозно. Щото има и един друг момент - никой не ме пита дали тая една година, че и отгоре, не съм си я отработил по нощите извън офиса. Току виж сметката излязла с обратен знак. Пък и фиксирано работно време точно аз нямам.

                  А за телефоните в шкафчето с дрешките - съвсем съм съгласен. За заглушителя обаче - не. Има и друго - дали въпросния "шеф" ако си позволи да уволни някой ще намери някой друг за парите, които плаща. Нямат ли пряк интерес работниците да не си губят времето, те винаги ще го губят. Простичко. И марсианци да си наемем - все тая. Не е като да не съм го виждал.
                  Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                  Коментар


                  • #24
                    От: Заглушаване на сигнала на GSM -ите на работното място ,,,,,

                    На предишната ми работа просто, личните тел.разговори бяха нежелателни имаше и глоби.
                    Разрешени са само при спешни случаи.Спешен случаи не се смята разговор с жената кои да вземе малката от училище.
                    Honda CRF 250 X
                    Touareg 3.0 TDI

                    Коментар


                    • #25
                      От: Заглушаване на сигнала на GSM -ите на работното място ,,,,,

                      Ако някой припадне и се налага викане на помощ, и междувременно да се казва какво да се прави с пострадалия?
                      И поне още 10-15 подобни сценария се сещам, където един мобилен е по-полезен от един стационарен...
                      Иначе за губещите време - мога да си чоплят носа със или без мобилен в джоба...
                      Публикувайте отговор

                      Коментар


                      • #26
                        От: Заглушаване на сигнала на GSM -ите на работното място ,,,,,

                        Първоначално публикуван от p-pleven Преглед на мнение
                        Ако някой припадне и се налага викане на помощ, и междувременно да се казва какво да се прави с пострадалия?
                        И поне още 10-15 подобни сценария се сещам, където един мобилен е по-полезен от един стационарен...
                        Иначе за губещите време - мога да си чоплят носа със или без мобилен в джоба...
                        Мдам. И като викнеш бърза помощ 5 минути по-рано, тя ще дойде също на 5-тата.

                        До преди примерно 20 години мобилни нямаше, пък някак оцелявахме.
                        Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                        Коментар


                        • #27
                          От: Заглушаване на сигнала на GSM -ите на работното място ,,,,,

                          Първоначално публикуван от p-pleven Преглед на мнение
                          Ако някой припадне и се налага викане на помощ, и междувременно да се казва какво да се прави с пострадалия?
                          И поне още 10-15 подобни сценария се сещам, където един мобилен е по-полезен от един стационарен...
                          Иначе за губещите време - мога да си чоплят носа със или без мобилен в джоба...
                          Димо по-горе ти е отговорил, преди да се сетиш да попиташ.

                          Първоначално публикуван от Димо Преглед на мнение
                          .......На територията на предприятията се ползват само служебни телефони, за служебни разговори през служебна централа или станции. ........
                          През служебен /централа/ или личен телефон, спешните повиквания протичат с една и съща скорост.
                          Давай да разтълкуваме другите 10-15 сценария.

                          Щото и аз имам някои примери - като зъболекарка с телефон на ухото /придържан с рамото/, работи зъб на дъщеря ми.
                          Или служителка на гише, в същата поза с "....мм да бе, вЕрно, и ти к'во......аУУУ.....ама така си е, да........ъъъъъъ, чакай малко, че тука един..... и к'во викаш стана после....."
                          Една такава, вече не е служителка на същото гише. В частния сектор може и да и е дошъл акъла, ама надали.
                          Последно редактирано от rumbata; 16-03-12, 15:07. Причина: допълване

                          Коментар


                          • #28
                            От: Заглушаване на сигнала на GSM -ите на работното място ,,,,,

                            Първоначално публикуван от kekek Преглед на мнение
                            Спарки да не се притеснява за фалита на моята фирма.
                            Далеч бъди от тая мисъл.

                            Първоначално публикуван от kekek Преглед на мнение
                            Колегите пушат. За радост са съвестни. Но на съвестта на хората не може да се разчита. Спарки, всеки един работник - и с най-голямата заплата и стимул след време започва да скатава - в казарма бил ли си
                            Точно казармата не е никакъв критерий за скатавка. Там стимулите са изцяло в полза на скатаването.

                            Първоначално публикуван от kekek Преглед на мнение
                            А дали фалират фирмите заради пушене и гсм не знам - но е факт че от кризата насам по-малко хора вършат същата работа, което за мен значи само едно - преди са имали повече времи за форуми, цигари, телефони и квот се сетиш още
                            Именно. А защо така, сещаш ли се?
                            Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                            Коментар


                            • #29
                              От: Заглушаване на сигнала на GSM -ите на работното място ,,,,,

                              Първоначално публикуван от kekek Преглед на мнение
                              Всички мои познати, предполагам и ваши, държавни служители са у фейса нон стоп през работно време. Всеки сам може да си го тълкува.
                              Само леко да те коригирам. На служебния интернет фейса е резнат. А ако ми разгледаш статистиката тук във форума веднага ще разбереш кога съм бил на работа /държавен служител/ и пиша, и кога съм си в гаража и работя наистина . Тука рискувам да ми се позачудите и дори съвсем да стана за смях , ама ще го кажа така. В митницата все по-често наблюдавам борба за работа между различните служби и отделчета. Като се позамислите ще се сетите и защо естествено.
                              0888932647

                              Никога не се страхувай да правиш това, което не умееш. Помни, че Ноевият ковчег е направен от любители. Професионалистите са построили "Титаник".

                              Коментар


                              • #30
                                От: Заглушаване на сигнала на GSM -ите на работното място ,,,,,

                                Да, ама интернет има вече на всеки телефон срещу 5 лв на месец, пък там има и фейсбук и ферми и куп още дяволии
                                VW Touareg, Honda CBF 1000 ABS, NissanTerrano 33" , RIB390 20hp

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X