Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Околосветско пътешествие с джип.

Свий
Темата е затворена.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Околосветско пътешествие с джип.

    Първоначално публикуван от rraadd00 Преглед на мнение
    ..... Давам тъп пример с модерните ТВ формати, които затварят някъкви хора в една къща при липсата на каквито и да е трудности и за много по-крако време, от това планирано от теб за експедицията, направо се хващат за гушите.

    Ти как мислиш, че ще се справиш с този момент?
    То на въпросните професионалисти това им е целта. Да направят шоуто на публиката.
    Ако вкарат една весела групичка дето по цял ден яде, спи и си прави кефа ще е безинтересно на аудиторията.
    Аз имам въпрос относно техническата част. Защо толкова бързо се отхвърли турбинирания двигател. Едно ново(рециклирано професионално и без компромис) турбо не би ли издържало 300к км?
    Сменя се лесно като, малко е като обем, стандартна част е. Доколкото знам може и да се шунтира при авария.
    Kawasaki 125KX 1991 -> KTM 520 EXC 2001 -> КТМ 525 SX + SM 2005 -> KTM 200 EXC 2007

    Коментар


    • От: Околосветско пътешествие с джип.

      Дали има или няма турбо е от значение толкова колкото цвета на бельото на 457ия ден.
      "...колко ли скучен ми би бил живота без мотоциклета и без прекрасното, истинско усещане за Пътя..." - Бат Димо - R.I.P.

      Коментар


      • От: Околосветско пътешествие с джип.

        Успех с начинанието. Изглежда страхотно, но трудно за реализация.
        Мисля, че повече от 200 километра средно на ден ще ти е трудно да преминаваш, снимаш, документираш и организираш.
        Според мен първо трябва да видиш колко пари ще имаш сигурни и после спрямо бюджета да напаснеш маршрута.
        В това, което казват за стоковите автомобили има логика, защото колкото по-просто е едно нещо, толкова по-дълго издържа във времето.
        Според мен няма да имате време да се карате с хората, ако подбора им е правилен. Разпределете си задълженията, без да има припокриване, за да може всеки да знае какво се иска от него и какво да изисква от другите. Във фирменото управление става, значи и при теб ще проработи.
        Парите, това си е най-важното според мен, защото те дават свободата да взимаш решения.

        Коментар


        • От: Околосветско пътешествие с джип.

          Марто, според мен формата на Мони Идакиев - "Един човек, една камера, един джип" - е най-удачен.
          Това е истинската авантюра, която би предизвикала интерес за половин милион рекламна инвестиция.
          Ти притежаваш всички необходими качества за това, твърдоглав, инат, с умение за разказ и видео отразяване, интересна визия и подходяща възраст.
          Не ми пука за лака , а за пропуснатите приключения ))

          Коментар


          • От: Околосветско пътешествие с джип.

            какъв ще е този филм, сниман 3 години и кой ще го дочака??? как ще съберете 3-годишни впечатления в 90 мин. /макар че едни събраха 7 години /

            виж, ако финансирането е от НатДжио и има седмични/месечни епизоди ще е друго.......... успех!!!
            ________________________________________________
            Subaru OUTBACK 2,5
            Hyundai TUCSON 2.0

            Коментар


            • От: Околосветско пътешествие с джип.

              Първоначално публикуван от Nik Nikolov Преглед на мнение
              Марто, според мен формата на Мони Идакиев - "Един човек, една камера, един джип" - е най-удачен.
              Това и аз смятам, че е единственият по-реален шанс да се случи наистина тази авантюра.

              Първоначално публикуван от IvanIvanovi Преглед на мнение
              какъв ще е този филм, сниман 3 години и кой ще го дочака??? как ще съберете 3-годишни впечатления в 90 мин. /макар че едни събраха 7 години /

              виж, ако финансирането е от НатДжио и има седмични/месечни епизоди ще е друго.......... успех!!!
              Със скоростта с която се развиват технологиите, има голям шанс дисковете и носителите с които ще се прибереш, да отидат директно в кашона при касетите Бетамакс

              Коментар


              • От: Околосветско пътешествие с джип.

                С финансирането няма да стане работата. Тези неща се финансират малко на птриотична основа. Никоя не българска медия няма да финансира българи за подобно начинание, а българските не са дорасли толкова още. Дано не съм прав, ама доколкото се познавам....
                "...колко ли скучен ми би бил живота без мотоциклета и без прекрасното, истинско усещане за Пътя..." - Бат Димо - R.I.P.

                Коментар


                • От: Околосветско пътешествие с джип.

                  Първоначално публикуван от Венци- малкия Преглед на мнение
                  ...

                  Със скоростта с която се развиват технологиите, има голям шанс дисковете и носителите с които ще се прибереш, да отидат директно в кашона при касетите Бетамакс
                  Точно заради тази скорост на развитие на технологията , ще може да се включва на живо , което ще спечели доста зрители
                  Колкото по-проходима ти е колата ..... от толкова по-голяма дупка ще те ВАДЯТ
                  За добри дела .....БЪДЕТЕ ГОТОВИ !!!!

                  A1+

                  Коментар


                  • От: Околосветско пътешествие с джип.

                    Първоначално публикуван от ИВАН НЕДОКЛАНОВ Преглед на мнение
                    Точно заради тази скорост на развитие на технологията , ще може да се включва на живо , което ще спечели доста зрители
                    Е до колкото разбрах идеята не е да е .. поредното риалити.

                    Коментар


                    • От: Околосветско пътешествие с джип.

                      Първоначално публикуван от rraadd00 Преглед на мнение
                      Марто, желая ти успех в това начинание или дори бих го нарекъл авантюра. Ще следя обаче темата с интерес, дай Боже да има и нова такава - проследяваща пътуването.

                      Аз съвети относно оборудване и маршрути не мога да ти давам, поради липса на опит в подобни или в каквито и да е експедиции.

                      Искам да те попитам обаче, за твоя опит до момента в експедиции, или въобще в "оцеляване" сред природата. Може би много хора тук те познават и знаят отговорите на моя въпрос, но такива като мен не.

                      Това според мен ще е ключово илискване към всеки един участник. Също така, това което според мен ще е най-трудното, както няколко пъти се споменава тук в темата е именно сработването на екипа - характери и т.н. За мен това е единствено възможно да се случи само, ако при подбора му се намеси професионалист - психолог. Давам тъп пример с модерните ТВ формати, които затварят някъкви хора в една къща при липсата на каквито и да е трудности и за много по-крако време, от това планирано от теб за експедицията, направо се хващат за гушите.

                      Ти как мислиш, че ще се справиш с този момент?
                      Директно - опит с експедиции нямам! Отговорът ми е такъв, защото пътуванията които съм предприемал до момента, нямат нищо общо с това което евентуално предстои. Иначе съм пътувал сам в доста държави в Европа. Стъпвал съм за малко и в Азия, и Африка. Хубавото поне е, че в повечето случай съм пътувал неорганизирано (от тур оператор) и съм се оправял сам на място. Владея добре английски и руски език. Мисля, че много бързо ще се справя и с испанския (да речем, че на този етап не би ми било проблем да си напазарувам в магазин, да заредя с гориво или да си поръчам стая в хотел, да поръчам ресторант и т.н. с помощта на разговорник в началото - за да съм по сигурен за себе си..). Мисля, че сред природата се справям задоволително (бил съм с доста хора от форума по горите и имат лични наблюдения). Дължа го един път на подготовка във военно училище, втори път на хобитата си - лов, риболов и офроуд. Проблема ми е, че опита ми се изчерпва с нашата си (европейска) природа. Хубавото е, че все още не ме мързи да чета и да се уча... Умея да готвя отлично дори и да нямам един багажник продукти - импровизирам повече от добре. Иначе не съм претенциозен към храната (стига да не е домати с ориз, ама ако няма друго и това ям). Ял съм неща, които повечето нормални хора не биха слаожили в устата си. Не ми е проблем да се изпера и на ръка в реката, умея да си закърпя дрехите, или дори и да си ремонтирам обувките, ако имам подходящите материали и инструменти. Грам не съм претенциозен към битови условия - задоволява ме да има достатъчно място да се изпъна и заспивам, като дори и не е задължително да има върху какво да легна (хора от форума са ме виждали как нощувам под открито небе само с един китеник). Ако няма къде да легна мога да спя и седнал или прав. Държа много на студ, но жегите ме морят много и това със сигурност ще ми е проблем - пия много вода. Мога да се справя сам с елементарни ремонти по автомобил, а ако видя зор - сигурно и с малко по-сложни (неволята е перфектен учител). Към момента съм в задоволителна физическа форма за годините и размерите си (192 см/105 кг.), която задължително трябва да стане отлична (в момента в който имаме окончателно ОК за финансирането влизам във фитнеса и се мятам на колелото, стимула е повече от отличен в случая). Нямам здравословни проблеми за които да знам. Не боледувам и почти не съм пил лекарства през живота си (основно обезболяващи съм приемал и то в много крайни случаи, защото имам изключително висок праг на болка). Задължително трябва да си оправя зъбите обаче (зъболекар е едно от малкото неща, от които ми става неприятно, но няма как - гноен абсцес насред нищото не е най-приятното нещо). Според мен и тези които ме познават - характера ми не е лош. Може би в определени моменти ми липсва търпение. Мразя да се обяснявам за очевидни неща, но това често ми се налага, защото "очевидното" за всеки е строго персонално понятие така, че съм свикнал, колкото и да ми е неприятно. Толерантен съм и правя доста компромиси, но когато се наложи съм способен да защитавам позицията си яростно. Хубавото е, че когато ми кипне чайника, ми минава бързо. Мисля, че мога да се сработя със всеки, стига да не е лешпер и да лежи на гърба на останалите. Изпитвам непреодолима органична омраза към такива хора и ако се окаже, че в екипа има такъв елемент - ще бере ядове, до момента в който един от двама ни напусне експедицията!!! Относно сработването на екипа - дори и на психолог да отидем - пак няма гаранция (казвам ти го като човек на когото са плащали да руши психиката на хората - правих предаването "Страх" и то най-неприятната му част - тази с гадостите). Единствено нетипичния стрес може да изкара скрити проблеми, да пречупи психиката на иначе стабилни хора, а това няма как да се случи на канапето в кабинета (имам едно недоучено висше по "Социална психология"). Според мен основните проблеми ще са в периода, в който се намества естествената йерархия в групата... Няма как всички да са лидери - все някой трябва и да следва! Хубавото при мен е, че когато нещо не ми е ясно си казвам и повече гледам да слушам от колкото да приказвам (беше голям зор докато се науча...). Ако в групата има човек, който умее и знае повече от мен (дано има такъв, защото иначе ще е по-трудно от колкото ми се иска), в мое лице ще има верен последовател и поддръжник. Личното ми мнение е, че нямам как да знаем, дали ще се сработим или не, докато не тръгнем - важното е поне в началото всички да сме на едно мнение какво правим, защо го правим и как да го направим! После от единствена важност ще е да си признаваме грешките и да се стремим да не ги повтаряме, защото колкото и добро да е планирането и организацията, после всичко основно ще е импровизация! Имам много добро чувство за хумор, нося и на майтап. Мисля, че това ще е от полза в трудни моменти. Това е в общи линии...

                      Коментар


                      • От: Околосветско пътешествие с джип.

                        Първоначално публикуван от suzuki team Преглед на мнение
                        Да не говориш за Чукотка,щото от Камчатка имаше и с джипки и с мотори към материка пътуващи!
                        Камчатка към материка път няма.
                        Че може да се мине и че е ужасно рисковано е друга тема, не мисля че ще имат време да рискуват.
                        на Камчатка това което гледаш като равна тепсия, може да последната ти гледка в живота, толкова много естествено природни капани има, при това на места които се водят като път. А там където няма, си изцяло на късмет.(там където ни бяха палатките, тия месеци е лавова река, и никой не предсказа изригването! )
                        байо, кажи ти моите и аз твоите кривици, па да се поправим и все (за)едно да вървим, ако ще бъдем хора.
                        Един луд: на много простите хора всичко им се вижда сложно…
                        Суперспам - спама на суперите

                        Коментар


                        • От: Околосветско пътешествие с джип.

                          Първоначално публикуван от Венци- малкия Преглед на мнение
                          Е до колкото разбрах идеята не е да е .. поредното риалити.
                          От всички обсъждащи тук, Марто е най-големия специалист по медии.
                          Така че, схемата, която е намислил вероятно е работоспособна.
                          Всеки, който помни, как следихме ежедневно Димо а също така Мони и Бойко, при техните пътешествия, вероятно се досеща какво точно е интересно.
                          Интерактивно пътешествие, реално реалити, а не такова с оператори,режисьори, доктор, хеликоптер и масажистка.
                          Марто си ги може всички тези неща и сам.
                          Е с масажистката вероятно ще го позакърши но.... искуството иска жертви.
                          Не ми пука за лака , а за пропуснатите приключения ))

                          Коментар


                          • От: Околосветско пътешествие с джип.

                            А между другото шапка и ласо имаш ли си ?

                            Нещо само с това правя асоциация

                            Коментар


                            • От: Околосветско пътешествие с джип.

                              Забравете за нашите медии! Те нито имат възможността да финансират подобно начинание и да чакат 3-4 години да възвърнат инвестицията си, нито имат необходимото разбиране за подобен продукт, въпреки, че всеки ден получават сводки за рейтингите и шер-а (пазарния дял) на чуждестранните си конкуренти, и "вали-гърми" - канали като Нешънъл Джеографик и Дискавъри Ченъл си имат една значителна и много стабилна аудитория. Това е и причината по тези канали да се появят и български реклами. Нямам намерение да правя един филм в рамките на 90 минути. Идеята е да произведа серии по 25 минути (надявам се да успеем да направим стотина), всяка от които да е посветена на отделно място и как сме стигнали до него, като разказа ще е субективен (всичко което си струва отдавна е заснето, важна е единствено гледната точка). Съществена част от съдържанието ще са и премеждията ни по пътя - проблемите с които се сблъскваме и как ги решаваме или не ги решаваме. Мисля, че ще стане интересно, заради различния ни балкански мироглед (пак опираме до гледната точка) за живота и склонността ни да правим неща, които за западняците са непонятни или прекалено екзотични. Това разбира се са само намерения... Самото пътуване ще пише сценария. Надявам се, че ще е интересен не само на мен...

                              Коментар


                              • От: Околосветско пътешествие с джип.

                                Марто, поздравления за начинанието и смелостта /лудостта/, която ще ти трябва за да го направиш. След като осигуриш парите, а те са най важното за да мечтаеш за останалото, ще трябва да събереш екип. Според мен ще ти трябват хора специалисти в определени области и съчетаващи и по някои и други възможности.

                                1. Специалист по комуникации и навигация, не само да работи с Джи Пи Ес и интернет, а да може да се свърже ако се наложи с някой от милионите радиолюбители висящи в ефира и винаги готови да помогнат с каквото могат. Включвам и навигация с карти и компас.
                                2. Отличен автомонтьор запознат в подробности с машините, с които ще се движите. Това включва както механика така и електро.
                                3. Отличен готвач, да може да приготви ядене от наличните продукти и дето се казва да може да направи от нищо - нещо. Нали няма да искаш да ядете 3г няколко еднакви манджи.
                                4. Лекар, това е много важен човек за хора изгубени някъде сред пустушта и недай си боже да се наложи.
                                5. Лингвист или хората от екипа да знаят поне няколко различни езика. Ще ви се наложи да комуникирате с най различни етноси по света и не може да очаквате всички да знаят английски.
                                6. Специалист по оцеляване в крайно неблагоприятни природни условия, да може да ви измъкне от гадни ситуации, в които неминуемо може да попаднете.
                                7. Добър фотограф/щом ще снимате забележителности/, всеки може да щрака с фотоапарат, но качествена снимка се прави с усет и знания.

                                В екипа да влязат физически здрави момчета и с отличен зъбен статус. Не ми се мисли да сте на стотици километри от населено място със зъболекар и някой да го заболи зъб. Затова подготовката не трябва да касае само техниката , но и хората от екипа.

                                Желая ти успех и съм сигурен, че целия форум ще е с вас през цялото време. Всички ще помагаме с каквото можем.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X