Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Околосветско пътешествие с джип.

Свий
Темата е затворена.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #76
    От: Околосветско пътешествие с джип.

    Първоначално публикуван от Марто (Мартин Христов) Преглед на мнение
    ... Затова ми стана интересно защо го даваш за пример, на фона на говоренето (писането) за машини във фабричен вид (в контекста на писаното от останалите)..?!!
    Аз съм "за" това да е по-близо до оригиналното, но не съм ти казал да е напълно във фабричен вид? Това няма как да се случи, защото, като ще товариш колите с много багаж, ще трябва най-малкото усилване на окачването, за да поеме постоянния допълнителен товар.

    Норвежецът в същност не е направил кой знае колко повече. Е, сложил е регулиращи се носачи и щанги, защото е направил 5" лифт и е трябвало да го компенсира, но не се е впуснал в други кой знае колко дълбоки преработки.

    А портални мостове (за 1 кола) са ти от порядъка на едни 11К евра и то в Австралия. Като им туриш транспорт, мито и ДДТ + разходи за демонтаж/монтаж, и току виж си докарал близо до цената на цял джип "втора ръка" ...

    Да не говорим, че в каталога виждам следното изречение: "The road registered portal axles are solely built by Marks 4WD Adaptors using your original standard axles." Т.е. хората работят по поръчка, като използват твоите оригинални мостове ...

    П.П. И не забравяй, че Симеон Идакиев беше само с една "Нива" човекът. Пък е направил бая материал ...
    Ние не сме неутрални!

    Коментар


    • #77
      От: Околосветско пътешествие с джип.

      Първоначално публикуван от Чавдар (V93) Преглед на мнение
      ... А пък за Сибир - ми направо ме разсмиваш с тези джипове с портални мостове, при положение, че в онази безпътица закъсват и "Урал"-и, че и верижна техника...
      Първоначално публикуван от Чавдар (V93) Преглед на мнение
      ... А портални мостове (за 1 кола) са ти от порядъка на едни 11К евра и то в Австралия. Като им туриш транспорт, мито и ДДТ + разходи за демонтаж/монтаж, и току виж си докарал близо до цената на цял джип "втора ръка" ...

      Да не говорим, че в каталога виждам следното изречение: "The road registered portal axles are solely built by Marks 4WD Adaptors using your original standard axles." Т.е. хората работят по поръчка, като използват твоите оригинални мостове ...
      За мен порталните мостове също са безмислени за този проект, но по мои наблюдения в момента Marks4WD продължават да правят портални мостове (в момента само за Патрул) предимно поради платежоспоспобните си клиенти - руснаци... Така, че за към Сибир, може би не точно там, тези мостове се харчат. А иначе Австралийците нямат проблем да ти направят портален мост с техен мост, просто ще го калкулират в цената.

      Коментар


      • #78
        От: Околосветско пътешествие с джип.

        Мислех да не се обаждам, от ескпедиции на колела нищо не разбирам, но ето малко опит от лодките-
        Търсил съм елементарни части в около двайсетина държави. Като казвам "части", понякога е ставало дума и за обикновен ремък. Колумбия, Хондурас, Гватемала, Салвадор, половин Мексико, Коста Рика... е мамата си трака от към елементарни части, еле, ако говорим за нещо изчанчено. От стотици хиляди мили дето ги имам по лодките, едно разбрах- качествени части, възможно най-близки до оригинала. Даже в държави като Канада- има всичко, ама пристига бавно. И ти обърква календара, защото сезона е къс. Лесно за маниране и бързо за изпращане. Пък, ако ще да ми се троши през месец. Ще го сменям превантивно на всеки 45 дни. Така или иначе, докато стоите и чакате нещо /визи, документи, пороя, реката, Били с братовчедите, Хосе с майка си.../ ще има време за ремонти и смяна. Наблегнете на смяната. Най-лесно се ремонтира с ново.
        Ако мислите, че говоря глупости /де да знам, по лодките може да е различно/ трийте, да не пълним темата.
        https://m.youtube.com/watch?v=mIAYxWCXF8A

        Коментар


        • #79
          От: Околосветско пътешествие с джип.

          Ами спътници избрал ли си ?
          Как мислиш да се подготвите за почти 3 години в кабината ?
          Питам , защото един шофьор на камион ми обясняваше , как на дългите курсове предпочита да е сам , защото само се карали колегите .
          Колкото по-проходима ти е колата ..... от толкова по-голяма дупка ще те ВАДЯТ
          За добри дела .....БЪДЕТЕ ГОТОВИ !!!!

          A1+

          Коментар


          • #80
            От: Околосветско пътешествие с джип.

            Да търся ли Симеон Идакиев? Той пообиколи едно време половината свят с една Нива и една камера с лентов носител.
            А аз му помагах да си ремонтира ЗАЗа личния.

            Ма май времената са други, жпс, сателити,компоти, компютри...
            Знам ли? Пожелавам успех на начинанието!!

            Коментар


            • #81
              От: Околосветско пътешествие с джип.

              Ето ги твоите автомобили.
              http://suchen.mobile.de/auto-inserat...PORT&usage=NEW

              Нови новенички, производство за Африка, не мож взе Евросертификат, ама си има чалъм.
              Не ми пука за лака , а за пропуснатите приключения ))

              Коментар


              • #82
                От: Околосветско пътешествие с джип.

                Първоначално публикуван от Yaro Преглед на мнение
                ... Marks4WD продължават да правят портални мостове (в момента само за Патрул) предимно поради платежоспоспобните си клиенти - руснаци... Така, че за към Сибир, може би не точно там, тези мостове се харчат. ...
                Яро, напълно е възможно да се харчат точно там, обаче ги купуват хора, дето си правят разходки или ходят на лов. Не за околосветски експедиции.
                Иначе спор няма, Патрул с портални мостове ще стигне по-далеч от Патрул с щатни мостове. Въпросът е колко по-далеч и струва ли си солидния разход?

                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:element-604496-misc-18.jpg
Прегледи:1
Размер:48.2 КБ
ID:5502084
                Ние не сме неутрални!

                Коментар


                • #83
                  От: Околосветско пътешествие с джип.

                  За първи и последен път ще вметна едно признание за "избрани" хора... Да! Грандоман съм!!! Грамадните идеи изискват грандоманско мислене, и идеята за това пътуване е точно такава - грандоманска! Ако има някой, който се чувства "джудже" четейки тази тема, или да си свиква със ръста, или да я прескача за в бъдеще! Позволявам си да давам "наклон" на някого в конкретния случай с името и физиономията си, за разлика от някои "джуджета" които си позволяват да ме окачествяват анонимно. Извинявам се на всички останали за това "лирично" отклонение, но на моменти лицемерието тук ми идва малко в повече...

                  Коментар


                  • #84
                    От: Околосветско пътешествие с джип.

                    Първоначално публикуван от Nik Nikolov Преглед на мнение
                    Ето ги твоите автомобили.
                    http://suchen.mobile.de/auto-inserat...PORT&usage=NEW

                    Нови новенички, производство за Африка, не мож взе Евросертификат, ама си има чалъм.
                    А....Много точно попадение Ник! Това е идеална база за всякакъв ъпгрейд! Не може да не му се намери чалъма на документалното оформление!
                    0899 шест5313нула
                    За всекиго по нещо

                    Коментар


                    • #85
                      От: Околосветско пътешествие с джип.

                      Марто къде ще навъртиш тия 300000км?
                      Garage 31 Ltd - Classic Land Cruisers restoration

                      Коментар


                      • #86
                        От: Околосветско пътешествие с джип.

                        Марто,

                        Предлагам доброволна помощ и съдействие като Project Manager.

                        Ще имаш нужда да сглобиш бюджет, да планираш време, множество сложни и взаимносвързани операции и ще е нужен постоянен анализ и промяна т.н. адаптиране на плановете...планиране на логистика, застраховки, медицински прегледи и ваксинации и т.н....

                        Освен това имам близък приятел, който два пъти е ходил от Лондон, Англия до Кейптаун, Южна Африка, едния път с Къс Дифендър и другия път с мотор БМВ.

                        Нещата, които е хубаво да се вземат в предвид трудно биха се описали примерно в един два телефонни разговора от по час с моя приятел но ако направим план мисля ще успея да го убедя да съдейства и да го прегледа и даде обратна връзка.

                        Ако си навит да помагам, кажи и ще предложа няколко начина за събиране, обработване и преглед на т.н. план...

                        И само да вметна, виждал съм и съм разглеждал две експедиционни джипки, къс дифендър и едно дискавъри, и двете бяха с малки, тесни гуми, и теглото, важно е да се тръгне с максимално ниско тегло, защото в кал и пясък, теглото те погребва а дебелите и тежки гуми харчат повече и изискват огромно и тежко окачване което качва теглото, а то вдига разхода и ... параграф 22.

                        Още нещо МЕГА важно, защо мислите всички тръгват със стари очукани джипове... аз вече знам... причината се нарича "карнет дьо пасаж" , това е разрешително/гаранция за да преминеш през Египет например, изчислява се на база стойността на автомобила умножено по 5-15 пъти в зависимост от държавата, примерно моят приятел карал дифендер.

                        Набавил официално писмо от Ланс Ровър в което оценяват джипа на 3000, после знаейки, че за Египет му тряба гаранция за 5 пъти стойността отива в банката си, която му дава документ гаранция за сумата от 15,000.00; после в Египет на митницата споделя документите и ако има нещастието да опита да излезе от Египвт без колата гори с 15 бона...

                        Сигурно ще е удачно джипа да НЕ е по-скъп от 5000 защото първо ще привлича лоши погледи и второ ако нещо стане загубата е много пъти повече от истинската му стойност...

                        И на последно място, но не по значение, аз от известно време обмислям пътуване около Северна Европа, мисля си за около 7000 км като второ пъуване, първо ще ми е да ида до най-северната точка на Шотландия, аз мисля първото семейно, второто дълго, с няколко човека, може и с различни пасажери за различните региони, с оглед да се споделят разходите за гориво, фериботи, мостове и т.н. а и спане, храна...
                        Последно редактирано от BatGeorgeone; 15-07-13, 20:05.
                        Бъдете живи и здрави!

                        Коментар


                        • #87
                          От: Околосветско пътешествие с джип.

                          Първоначално публикуван от Nik Nikolov Преглед на мнение
                          Ето ги твоите автомобили.
                          http://suchen.mobile.de/auto-inserat...PORT&usage=NEW

                          Нови новенички, производство за Африка, не мож взе Евросертификат, ама си има чалъм.
                          http://home.mobile.de/TRANSAUTOMOBIL...#des_151957230
                          Ето и алтернативата
                          Глупости вършат умните хора, за останалите това е ежедневие.

                          Пияният е винаги по-щедър от трезвеният... питайте катаджиите...

                          Коментар


                          • #88
                            От: Околосветско пътешествие с джип.

                            А ето и колегите: http://www.toyota-adventure.com/
                            Глупости вършат умните хора, за останалите това е ежедневие.

                            Пияният е винаги по-щедър от трезвеният... питайте катаджиите...

                            Коментар


                            • #89
                              От: Околосветско пътешествие с джип.

                              Първоначално публикуван от rusev Преглед на мнение
                              Марто къде ще навъртиш тия 300000км?
                              Ами Руси, какво да ти кажа - свят широк и пътища дебнат от всякъде!

                              Идеята е не само да се кара от точка А до точка Б по възможно най-правата линия, а да се обикаля и да се посещават места, които си струва да бъдат посетени, заснети и да бъде разказано за тях. Със сигурност ако се напъна, километрите могат да станат х2, ама парите, ако всичко е ОК - надали...

                              Коментар


                              • #90
                                От: Околосветско пътешествие с джип.

                                http://worldbikeadventure.com/

                                Виж как го правят хората.Ако искаш ще те водя при Васи да те запозная и да ти обясни това-онова.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X