Обява

Свий
Няма добавени обяви.

АТ vs МТ

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: АТ vs МТ

    А 100 км по черно какъв критерий е ? Ако въпроса е само да се друсаме, аз не виждам смисъл.
    Jeep Wrangler YJ 5.9 МТ 1990/Suzuki Samurai 1.6 MT 1990/Chevrolet M1028 6.2D AT 1984/Jeep Cherokee XJ 4.0 AT 1997/Jeep Grand Cherokee WK 5.7 AT 2005
    http://www.facebook.com/JeepBG
    LZ1GGC

    Коментар


    • От: АТ vs МТ

      Не беше чак толкова страшно блатцето.. по някога на Виетнамките в Люлин е такова през повечето трасе.. Точно сега там ще е супер! Ще има всичко да се "мери"
      Грижа към другия, лична отговорост, свобода; 0886 534013 elffists.deviantart.com

      Коментар


      • От: АТ vs МТ

        Тебе кат не те кефи карането,седи си у гюбрето и се заривай.
        878511557

        Коментар


        • От: АТ vs МТ

          Първоначално публикуван от gogosi Преглед на мнение
          А 100 км по черно какъв критерий е ? Ако въпроса е само да се друсаме, аз не виждам смисъл.
          Критерии - природа и места, които не сме били. Сядаме и чертаем път на гармина - и тръгваме.
          Не състезание, а каране нормално в гората.
          Незнам при теб как е, ма аз много малко пътища в България мога да ги определа като "просто друсане" и то не само заради комфортната возия
          Примерно - Кремиковци - 12-те Престола - Понор - Ком - Годеч - асвалт?
          Колкото повече книги четат децата ви, толкова по-малко ще слушат чалга!

          Коментар


          • От: АТ vs МТ

            Забравил си,той има Урунгел,там друсането е болезнено
            878511557

            Коментар


            • От: АТ vs МТ

              Е, Чоко - всеки прави грешки
              Дали затва отсъстват чероци от тези преходи? Ти поне си карал - ще дадеш адекватно мнение?
              Колкото повече книги четат децата ви, толкова по-малко ще слушат чалга!

              Коментар


              • От: АТ vs МТ

                Затова в.
                Затуй се отървах от мой,не ми останаха бъбреци бре.
                Те затова си седят на едно място и си ровят.
                А и маи много не-разбират от природа.
                878511557

                Коментар


                • От: АТ vs МТ

                  Първоначално публикуван от Nikolai Georgiev (turbo d) Преглед на мнение
                  Познаваме се просто не се сещаш по профила.
                  Наздраве тогава и поздрави
                  My Jeep is not a SUV. Your SUV is not a Jeep.

                  Коментар


                  • От: АТ vs МТ

                    Ясно - аз с добро пробвах - виках - ще им играя по свирката този път, че да се накефят колко по-добри са им жиповете - само и само да ги навият за нещо по-сериозно (според мен)...
                    А то де било заровено кучето...
                    Колкото повече книги четат децата ви, толкова по-малко ще слушат чалга!

                    Коментар


                    • От: АТ vs МТ

                      Първоначално публикуван от PinMaster Преглед на мнение
                      Критерии - природа и места, които не сме били. Сядаме и чертаем път на гармина - и тръгваме.
                      Не състезание, а каране нормално в гората.
                      Незнам при теб как е, ма аз много малко пътища в България мога да ги определа като "просто друсане" и то не само заради комфортната возия
                      Примерно - Кремиковци - 12-те Престола - Понор - Ком - Годеч - асвалт?
                      Ако това е оферта просто да покараме заедно и да си правим кефа - аз съм "За" и с двете ръце! Ако ще се продължава както до сега - с безсмисленото мерене на пишоци по схемата "да наиграем другия" - карайте! За мен това силно се разминава с моите разбирания за офроуда. Направих ви кефа (сеира) веднъж и мисля, че е достатъчно. Ако искате - можем и за двудневен преход да помислим - с преспиване в някоя хижа. Това ми е най-на сърце... Тогава може да ви покажа какво мога на скарата и на масата - мисля, че ще ви допадна като скараджия...

                      Коментар


                      • От: АТ vs МТ

                        Който ме познава знае какви разходки правя,няма начин някои да ме накара да правя друго по-различно.
                        Това означава,че няма как да седя на едно място цял ден.
                        За мен мотото е,много каране и много ядене
                        878511557

                        Коментар


                        • От: АТ vs МТ

                          Четох, гледах снимки, четох, пак гледах снимки и клипове и кво...........ми на Марто черока, паркирал на мястото на Бронкото от миналата седмица. От цялата галимация е останал купона, смеха и веселите подмятания и нищо не се е променило..................липсата на клиранс остави джипките в калта, а тези които заобикаляха по периферията "прелитаха" с лекота.

                          Коментар


                          • От: АТ vs МТ

                            Първоначално публикуван от Марто (Мартин Христов) Преглед на мнение
                            Ако това е оферта просто да покараме заедно и да си правим кефа - аз съм "За" и с двете ръце! Ако ще се продължава както до сега - с безсмисленото мерене на пишоци по схемата "да наиграем другия" - карайте! За мен това силно се разминава с моите разбирания за офроуда. Направих ви кефа (сеира) веднъж и мисля, че е достатъчно. Ако искате - можем и за двудневен преход да помислим - с преспиване в някоя хижа. Това ми е най-на сърце... Тогава може да ви покажа какво мога на скарата и на масата - мисля, че ще ви допадна като скараджия...
                            Марто, след баира на Илийката и Рио де Лайнаре на Ярлово, една група от нас си направихме разходка, до една ловна хижа. Там направихме скара и после се разходихме/прибрахме по черно до Драгичево. Общо 120 км, от които 70-80 по черно.
                            Честно казано това ми допадна много повече от първите две части.
                            Ако организираш нещо двудневно, а теб те бива в това, аз ще дойда. И палатка ще си взема.
                            Вече имам опит
                            http://www.offroad-bulgaria.com/show...58#post2303158

                            П.П. За да сме в тон с темата, ще се разберем кои гуми да сложа: АТ или МТ. Иначе двигателят ми е умрял: 125 коня на комби.
                            Русия е бензиностанция, въоръжена с ракети.

                            Коментар


                            • От: АТ vs МТ

                              До тук разбрах, че на Марто освен гуми, не му трЕбва и циганка ,
                              щото
                              Първоначално публикуван от Марто (Мартин Христов) Преглед на мнение
                              Става дума за манталитет!
                              и понеже

                              Първоначално публикуван от elbgt Преглед на мнение
                              всичко е ташак, пичове. Някой да не се обиди, са
                              съм съгласен, че трябва да се наблегне на возене и релакс.

                              ... пък дано до следващото мероприятие и аз да съм със собствен транспорт.
                              Последно редактирано от Джоу (x3mrjoe); 04-03-14, 01:21.
                              ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

                              Коментар


                              • От: АТ vs МТ

                                Първоначално публикуван от Alexfield Преглед на мнение
                                Марто, след баира на Илийката и Рио де Лайнаре на Ярлово, една група от нас си направихме разходка, до една ловна хижа. Там направихме скара и после се разходихме/прибрахме по черно до Драгичево. Общо 120 км, от които 70-80 по черно.
                                Честно казано това ми допадна много повече от първите две части.
                                Ако организираш нещо двудневно, а теб те бива в това, аз ще дойда. И палатка ще си взема.
                                Вече имам опит
                                http://www.offroad-bulgaria.com/show...58#post2303158

                                П.П. За да сме в тон с темата, ще се разберем кои гуми да сложа: АТ или МТ. Иначе двигателят ми е умрял: 125 коня на комби.

                                Мислех да идвам към заслона, но бях прекалено мокър и премръзнал вече. Най-вече заради подгизналите крака, дето джапах в калта... Докато стигнем Ярема вече ме тресеше.
                                Двудневен поход за повече от 3-4 джипа не бих се наел да организирам. Да се състави маршрут който да отговаря на възможностите на всички в една голяма група е трудна работа - различно ниво на подготовка на машини, водачи, различна автономност (преход с едно зареждане) и т.н. Трудно е и от към логистика - да се осигури спане за повече от 10 човека в хижа, условията да харесват на всички и т.н. Според мен не е разумно и да се прави маршрут по карта, без да се знае моментното положение по трака - активизират се скални свлачища по това време на годината и често големи скали падат по пътищата и няма минаване, често и самите пътища ги няма, както в неделя се оказа, че след баира над Бистрица пътя го няма - гората го беше изяла. Една - две такива изненади са в състояние да провалят двудневен поход и да развалят кефа на всички, защото няма време за заиграване с лебедки, резачки или да се търсят обходни алтернативни маршрути и т.н. Обикновено такова нещо, без скаути и предварително прохождане на трака не се прави... Такова нещо за повече джипки, е осъществимо на принципа - отиваме до хижа еди коя си, настаняваме се и после караме няколко часа в района (не да борим някое дере или гьол, а да караме). Времето определено за каране се дели на две и при преполвяването му, групата се връща обратно по собствения си трак от деня. После банкет, аху-иху и спане. За втория ден е възможен същия принцип - каране до еди колко си часа и после към асфалта и в къщи, или прибиране по черно, ако е възможно - по утвърден и често използван маршрут, където тънките места се знаят предварително, както и вариантите за заобикалянето им, ако се наложи. И пак не е сигурно че всички ще са доволни, защото средната скорост и изминатото разстояние ще са малки - на някой темпото винаги ще му идва високо и ще изостава, и останалите ще трябва да спират да го чакат и т.н.

                                Относно тази история с АТ-тата и МТ-тата предлагам да я приключим по следния начин, а именно:

                                - ОСВЕН МТ ДРУГА ГУМА ЗА КАЛ НЯМА, А ГРАНДА Е СЕМЕЙНО КОМБИ И МЯСТОТО МУ Е ПРЕД МОЛ-А, А НЕ В ГОРАТА!

                                Сега се надявам, всички да са доволни и да си уважават редовно жените поне до края на седмицата (идва 8-ми март), а не да висят тук по нощите, да видят какво ще напиша!

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X