Обява

Свий
Няма добавени обяви.

АТ vs МТ

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: АТ vs МТ

    Първоначално публикуван от Марто (Мартин Христов) Преглед на мнение
    Добре е, че внимаваш когато обяснявам за марката и модела! Виж как сега намираш повод, да прилагаш наученото...

    Очевидно проблема на Гранда не е липсата на фабрични точки за теглене, а във фабричната липса на лопата...
    Да ама ти не внимаваш, учителю. В твоята лекция тезата бе че куката е част от towing пакета, което е логично и вероятно е вярното. Аз обаче леко модифицирах информацията за да се получи закачката Като компенсация ти предлагам да приемеш от сърце стокова JK задна кука, която да си завинтиш на фабричното място за да можем да си те влачим насам-натам.
    My Jeep is not a SUV. Your SUV is not a Jeep.

    Коментар


    • От: АТ vs МТ

      Първоначално публикуван от elbgt Преглед на мнение
      ... В твоята лекция тезата бе че куката е част от towing пакета, което е логично и вероятно е вярното. ...
      Не е. На ZJ куките са били в UpCountry (т.е. офроуд) пакета. Towing group предполага теглич, а задна кука е слагана само на коли без такъв.
      Ние не сме неутрални!

      Коментар


      • От: АТ vs МТ

        Глей кво нещо. Един път да излъжа на дребно и да се окаже че всъщност съм казал истината без да искам
        My Jeep is not a SUV. Your SUV is not a Jeep.

        Коментар


        • От: АТ vs МТ

          Първоначално публикуван от трол Преглед на мнение
          То и Соти не е вчерашен де..
          Определено.

          Коментар


          • Първоначално публикуван от elbgt Преглед на мнение
            Като компенсация ти предлагам да приемеш от сърце стокова JK задна кука, която да си завинтиш на фабричното място за да можем да си те влачим насам-натам.
            Да знаеш - обещаното го търся като завещано! За комбито ми ще е чест да му сложа част от истински джип!!! С риск да те разочаровам обаче - ще гледам да е както досега и да не се налага да ме влачите насам-натам...

            И понеже, все пак разходката беше "тест" - да споделя малко по-подробно моите наблюдения:

            Баира над Бистрица - не бях ходил на това място преди, но според мен почвата там не позволява кой знае какво разкалване - песъчлива е! Качих се на бързи, като усетих предния мост да зацепва само на едно-две места. АТ-та даваха добро сцепление и възможност за перфектен контрол над траекторията на комбито и при по-бързо каране (качих го с около 30-35 км/ч). С Елиан после обсъждахме това място - съгласен съм с него, че ще е много по-трудно (ако въобще можем да си говорим за трудност там...) ако е сухо, заради прахоляка и дребните камъчета, които биха нарушили сцеплението много повече от тънкия разкалян филм от вчера, който според мен дори и помагаше (лепнеше). Като навлязохме в гората единствения "проблем" бе след като обърнахме да се връщаме - на едно място със стръмно късо изкачване (видеото на Илийката), със страничен наклон - успях да кача джипа, но в момента който муцуната се качи на равното, задницата се разтовари, загуби сцепление и поднесе по наклона към дерето. Можех да изляза и сам, но заради листата и омазаните гуми се съгласих с Илийката да фиксираме предницата, за да остане на пътя. През останалото време, докато стигнем до Ярлово - скука. Гумите се държаха добре над 15-20 км/ч. Паднеше ли скоростта под тази граница спираха да се почистват и се налагаше да коригирам с волана. Не бе проблем да влизам и излизам от коловозите при тези условия. Ако беше по-кално щеше да е друго. На блатцето - мисля, че няма нужда от коментар! Във вида му от вчера не бе за АТ-а определено, а както се оказа - не е, и за повечето МТ-та, като тук имаха значение както големината на грайфера и вида на шарката, така и големината на самата гума, какъв мотор я върти, теглото на автомобила и клиренса. За мен приятната изненада бе зеления стоков Самурай. Вярно е, че човека избягваше коловозите вътре, но за мен това няма значение - влезе си като пич и се разходи, заобикаляйки както затъналите комбита, така и затъналите истински джипове с МТ-та... Лично аз очаквах да ми бъде показано (доказано) много повече от обещаното (явно и скрито) в тази и съседната на нея теми, но явно не е било ден! Факта, че се нагледах на пускането на безумни лебедки (под голям ъгъл) в опити колата да се изкара напред (с цената на откъртени елементи от истинските джипове), вместо спокойно да се изтегли назад няма да коментирам. Аз ползвам лопата и се смятам за виртуален скараджия...

            Предполагам, че ако нямаше толкова много сеирджии/семкаджии, които иначе имаха и имат мнение по темата, а повече каращи (влезли в говната) щях да имам повече наблюдения и да си направя други изводи от "теста"...
            Последно редактирано от Марто (Мартин Христов); 03-03-14, 09:56. Причина: Сливане на последователни публикации

            Коментар


            • От: АТ vs МТ

              Първоначално публикуван от Марто (Мартин Христов)
              ... За мен приятната изненада бе зеления стоков Самурай. Вярно е, че човека избягваше коловозите вътре ...
              Няма нищо изненадващо. На такъв терен ниското тегло е сериозен плюс. И човекът много правилно е избягвал коловозите. На заблатено обикновено нямаш работа в дирите на предните.
              Ние не сме неутрални!

              Коментар


              • От: АТ vs МТ

                Марто , гледам от няколко дена, че каквото и да ти предложи Елиан да ти сложи отзад , все се съгласяваш и е чест за теб. Притеснявате ме бре :beer:

                Коментар


                • От: АТ vs МТ

                  Първоначално публикуван от kok4o1 Преглед на мнение
                  Марто , гледам от няколко дена, че каквото и да ти предложи Елиан да ти сложи отзад , все се съгласяваш и е чест за теб. Притеснявате ме бре :beer:
                  Ами Кокич, как да ти обясня братче..?!! Ако имаш представа какво правиш в гората (без значение с какво) и си говориш с други, които също имат представа, е нормално да се съгласиш, ако човека срещу тебе е прав! Когато/ако стигнеш до този етап, няма и да се притесняваш толкова - в живота е така - един път ти го слагаш, друг път - ти го слагат!

                  Коментар


                  • От: АТ vs МТ

                    Първоначално публикуван от Чавдар (V93) Преглед на мнение
                    Няма нищо изненадващо. На такъв терен ниското тегло е сериозен плюс. И човекът много правилно е избягвал коловозите. На заблатено обикновено нямаш работа в дирите на предните.
                    Несъмнено е така! Но докато миналата седмица все пак терена имаше някаква товароносимост вчера всичко беше 50 см. рядка водниста каша, а Самурая все пак не тежи 150 грама! Стана ми интересно за водача му - човека явно редовно си кара с "откачените лозенци" и му виждам джипката в снимките от разходките им - това говори достатъчно! Например, ако го дадем този Самурай на Кокича, който се чуди как да участва в темата, в момента и пише глупости като следствие на това, бъди сигурен, че ще се окопае като лъв... ЗКУ-то си е ЗКУ... Масата си е маса....
                    Последно редактирано от Марто (Мартин Христов); 03-03-14, 09:53.

                    Коментар


                    • От: АТ vs МТ

                      Той Самурая в комплект с Кокича ще тежи колкото Черок и вече няма да има предимството на ниското тегло.
                      Jeep Wrangler YJ 5.9 МТ 1990/Suzuki Samurai 1.6 MT 1990/Chevrolet M1028 6.2D AT 1984/Jeep Cherokee XJ 4.0 AT 1997/Jeep Grand Cherokee WK 5.7 AT 2005
                      http://www.facebook.com/JeepBG
                      LZ1GGC

                      Коментар


                      • От: АТ vs МТ

                        Доста джипки , доста народ ! Само не разбрах , защо трябва да се кара по асфалт 30+ километра за да се стигне до една "локва" . От Камбаните до Ярлово ИМА само черен път с доста заигравки ! На самите Камбани на мотопистата има доста по хубави локви и при слънчево време ! Има и доста баирчета за тестове и поляни за семкаджии.
                        0886/706147 Тунинг на Vitara & Grand Vitara

                        Коментар


                        • От: АТ vs МТ

                          Първоначално публикуван от ivan popov Преглед на мнение
                          Доста джипки , доста народ ! Само не разбрах , защо трябва да се кара по асфалт 30+ километра за да се стигне до една "локва" . От Камбаните до Ярлово ИМА само черен път с доста заигравки ! На самите Камбани на мотопистата има доста по хубави локви и при слънчево време ! Има и доста баирчета за тестове и поляни за семкаджии.
                          Защото Илийката си е мислел, че всичко ще приключи за мен още над Бистрица, а на края на баира се оказа, че няма път нататък - ни разумно минаване през дерето, ни път през боровете, където ти ходи да търсиш. После я знаеш историята нататък...

                          Коментар


                          • От: АТ vs МТ

                            Открих снимка, която дава най-ясна представа за ситуацията. Най в ляво са моите коловози. Там е и най-дълбоката част на блатото. Снимката е секунди след като съм минал през тях, следите ми в тревата след коловозите се виждат ясно и също така се вижда задната част на машината ми горе вляво където спрях да гледам как се пльоскат другите. Виждат се и оставените следи от долните конзоли на задните койловъри. Следи от кожух на диференциал няма. На тази снимка може да се добие ясна представа къде мина по-късно Самурая - с левите колела по средата между моите коловози. Ясно е че теглото му и правилния избор беше от решаващо значение. По-късно всеки друг, който се опита да мине по същия начин си остана там и излизаше само на въже. Соти смело си влезе в коловозите и успя да премине успешно макар и с малко зор при излизане на сухото в края им, явно заради силно износените бивши кални гуми. За пръв път виждам в действие на Соти зверчето и много му се радвах. Рядко се среща грамотно подбрана концепция и изпълнение при това без да говорим за сериозни инвестиции. Много ме зарадва и едно наточено Джимни, чийто единствен недостатък според мен бяха малките гуменца и съответно лошия клирънс. Много ме учуди факта, че водещи специалисти тук и уж екстремисти със силно модифицирани возила не посмяха дори да пробват. Не визирам останалите японски семейни комбита, някои от които успяха да затънат и на полусухия терен пред Марто, а навирени до безумни нива машини с дограмаджиски изглед и огромни за пропорциите им колелища и други офроуд салтанати. Явно или приготвените пържоли и скари им тежаха или самочувствието им на живо не съответства на демонстрираното виртуално тук. Всичко написано в този пост е моето лично впечатление и по никакъв начин не се изживявам като крайна инстанция. То е на базата на вече натрупания личен опит в подобни мероприятия.

                            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:1795141_714850765203568_691864549_o.jpg
Прегледи:1
Размер:141.4 КБ
ID:5568313

                            Колкото до митичното пътче над Бистрица, провокирало толкова масово присъствие мога да споделя факта, че движещия се пред мен Иван Ефремов с абсолютно стокова машинка и летни гумета го качи на 80% на задно. Возещия се при мен негов колега се наложи да му звъни по телефона да включи 4х4 защото на места все пак пробуксуваше леко. Явно Ванката бе разсейван от злия пинчер който возеше и беше пропуснал факта че катери "екстрем"
                            Последно редактирано от elbgt; 03-03-14, 13:44.
                            My Jeep is not a SUV. Your SUV is not a Jeep.

                            Коментар


                            • От: АТ vs МТ

                              Искам да коментираме още един интересен момент, свързан с изкуствено създалия се спор около MT-тата и АТ-тата... Доста джипове с МТ-та и 100% блокажи влязоха и се окопаха до степен да не могат да "лашкат" и изваждането им бе възможно само с помощта на лебедка и/или 2 или повече джипа (говоря за блатцето от горната страна на пътя, където масово си играхме). Комбито с АТ-тата и едно криливо 20% ЛСД в задния мост, макар че се окопа до степен да си легне на мостовете и да влиза кал в купето като си отворя шофьорската врата, бе в състояние да "лашка" цял ден (макар и автомат, а това ограничава много тази техника за пробиване) и да си отвори път до ската, непосредствено преди пътя, а там с помощта на лопатата и 2-3 копвания, и цялата газ успя да излезе на зад самичко! Нищо не казвам, и нищо не твърдя - просто искам да чуя обясненията ви, ако и активността в темата да спадна рязко след вчера (Що ли?)..?!

                              Коментар


                              • От: АТ vs МТ

                                Първоначално публикуван от Марто (Мартин Христов) Преглед на мнение
                                Искам да коментираме още един интересен момент, свързан с изкуствено създалия се спор около MT-тата и АТ-тата... Доста джипове с МТ-та и 100% блокажи влязоха и се окопаха до степен да не могат да "лашкат" и изваждането им бе възможно само с помощта на лебедка и/или 2 или повече джипа (говоря за блатцето от горната страна на пътя, където масово си играхме). Комбито с АТ-тата и едно криливо 20% ЛСД в задния мост, макар че се окопа до степен да си легне на мостовете и да влиза кал в купето като си отворя шофьорската врата, бе в състояние да "лашка" цял ден (макар и автомат, а това ограничава много тази техника за пробиване) и да си отвори път до ската, непосредствено преди пътя, а там с помощта на лопатата и 2-3 копвания, и цялата газ успя да излезе на зад самичко! Нищо не казвам, и нищо не твърдя - просто искам да чуя обясненията ви, ако и активността в темата да спадна рязко след вчера (Що ли?)..?!
                                Нова клавиатура ли си си купил?Теоретично ако бяхме откопали калта от блатото и онази тойота с десния волан и аспирините щеше да мине на задно!Казвам го от позицията на човек който напредна доста повече от теб в блатото и излезна сам(втория ми опит макар).И не бях с гуми за асфалт.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X