Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Разходки в Националните Паркове

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • До: Разходки в Националните Паркове

    Първоначално публикуван от rumbata Преглед на мнение
    Има такава идея и тя се развива тук
    Kлега имах друго в предвид но явно не си го прочел написано е по горе но няма значение грешката е моя трябваше да се дублирам.Ставаше въпрос има ли възможност да се съберат пари и да се построи нов заслон да кажем. Някъде в Стара Планина примерно.Над село Енина казанлъшко видях написано нещо в един заслон което ми се запечата като много ярък спомен.Същото това нещо важи за балкана като цяло:
    Заслона е съоръжение което при нужда може да спаси човешки живот.Оставете заслона в полужение в което искате да го намерите при необходимост.

    Коментар


    • До: Разходки в Националните Паркове

      Първоначално публикуван от vitliemof Преглед на мнение
      ...След като смятате че преминаваме границите,моето предложение е следното:
      Да се упредели дата,на която да се направи някаква беседа която да се състои на хижа Вежен. До хижата е разрешено да се отиде с мпс и е с доста голям капацитет .Това мисля че ще е най правилното решение отколкото да щракаме копчета и всеки да казва колко е смел другия като не се виждаме очи в очи...
      Имах в предвид това Ви мнение.
      Беседа, семинар както и да се нарече няма значение.
      Важно е да се обмени информация за това как може да вървят ръка за ръка и кефа от карането сред природата, и опазването И !

      Коментар


      • До: Разходки в Националните Паркове

        Първоначално публикуван от rumbata Преглед на мнение
        Имах в предвид това Ви мнение.
        Беседа, семинар както и да се нарече няма значение.
        Важно е да се обмени информация за това как може да вървят ръка за ръка и кефа от карането сред природата, и опазването И !
        Може да ми пишете на ти не съм от голямото доброутро че да се обръщате към мен на вие.А колкото вървене ръка за ръка смятам че никога няма да стане.Ще се наложи да се премирим че неможе да се кара в 95% от Стара Планина(пиша за нея конкретно)и ще остане да караме в другите5% А те са Прохода на републиката Шипченски проход Тоян Кърнаре Златишки проход Витиня Е с това ще трябва да се задоволим.За другите разрешени няма да пиша защото ме е яд само да си помисля.Може ли да бия 200 км.в двете посоки за да се кача 17 км. до х.Вежен?защото от там нататък е забранено

        Коментар


        • До: Разходки в Националните Паркове

          Първоначално публикуван от vitliemof Преглед на мнение
          Може да ми пишете на ти не съм от голямото доброутро че да се обръщате към мен на вие.А колкото вървене ръка за ръка смятам че никога няма да стане.Ще се наложи да се премирим че неможе да се кара в 95% от Стара Планина(пиша за нея конкретно)и ще остане да караме в другите5% А те са Прохода на републиката Шипченски проход Тоян Кърнаре Златишки проход Витиня Е с това ще трябва да се задоволим.За другите разрешени няма да пиша защото ме е яд само да си помисля.Може ли да бия 200 км.в двете посоки за да се кача 17 км. до х.Вежен?защото от там нататък е забранено
          Колега, парк Централен Балкан обхваща по-малко то 40% от Стара Планина, за разчика от парковете в Рила и Пирин, които обхващат повече от 60% от съответната планината. Погледнете една карта, има много добро издание на ПСС Троян за Центарлен Балкан, и ще видите къде може да се кара без дискусия с никого. Не е малко.
          LZ1LRE, Range Rover 300Tdi
          www.ADV-Bulgaria.com

          Коментар


          • До: Разходки в Националните Паркове

            Първоначално публикуван от zzlatev Преглед на мнение
            Колега, парк Централен Балкан обхваща по-малко то 40% от Стара Планина, за разчика от парковете в Рила и Пирин, които обхващат повече от 60% от съответната планината. Погледнете една карта, има много добро издание на ПСС Троян за Центарлен Балкан, и ще видите къде може да се кара без дискусия с никого. Не е малко.
            Специално за троянския балкан мога да кажа че в началото на всеки черен път има или бариера или арка с надпис Национален Парк централен балкан.Но не искам вече да спорим .Искам да знам дали някой ще поеме инициатива за строеж на заслон или всеки се ерчи и като опря ножа до кокъл всички отихнаха.Злати нямам предвид теб.Ти явно си бил някъде на почивчица че липсваше няколко дена.

            Коментар


            • До: Разходки в Националните Паркове

              Първоначално публикуван от vitliemof Преглед на мнение
              Специално за троянския балкан мога да кажа че в началото на всеки черен път има или бариера или арка с надпис Национален Парк централен балкан.Но не искам вече да спорим .Искам да знам дали някой ще поеме инициатива за строеж на заслон или всеки се ерчи и като опря ножа до кокъл всички отихнаха.Злати нямам предвид теб.Ти явно си бил някъде на почивчица че липсваше няколко дена.
              Заслон Кобилино Бранище в Парк Рила миналата година беше основно ремонтиран от Клуб Ленд Ровър Ентусиастс България с официално разрешение и участитето на служители от Парк Рила. В местността Смесите под Тъжа беше поставена маса с две пейки, монтирани и платени отново от нашия клуб отново с участието на служители на Парк Централен Балкан. В Парк Пирин 2006 бяха почистени районите на хижите Безбог и Демяница, а през 2007 района на езерото Окото над хижа Вихрен. Отново от членове на нашия клуб с участието на парковата охрана. Ние си действаме активно, просто не афишираме прекалено дейността си. А имаме и доста проекти извън парковете, но за тях си има дори теми тук.
              Така че, колега, казвайте конкретна инициатива и да се захващаме. Имаме ресурс - хора, инструменти, опит и голям мерак. Можем да се съберем 30 души само от нашия клуб.
              LZ1LRE, Range Rover 300Tdi
              www.ADV-Bulgaria.com

              Коментар


              • До: Разходки в Националните Паркове

                Г-н Златев.Виждам че е изписано и моето име а и повечето от написаното явно се касае за мен.
                Искам само да подчертая че не съм заплашвал никого.А на обидите отвръщам с обиди явно консенсос по въпроса няма да бъде постигнат и всеки чете и си тълкува написаното на който както му е удобно.
                Написах не веднъж ще повторя даже потретя.Примирявам се с забраните но нося отговорност само за себе си.Отново казвам парковата охрана не може да е продала собственост на парка но знаят много добре за какво става въпрос.Няма да се занимавам да представям доказателства защото няма да ми даде никой медал.Приемам като обида че ме изкарвате лъжец като казвате че това не е вярно.Който желае да иде да провери сам действителността.
                Всичко написано по горе от мен в темата е истина .Съжалявам Ако съм повишил тон и съм написал по остри реплики но това е станало в ядът ми.Внимателно препрочетох темата и мога да кажа само че съм дълбоко обиден че името ми се спряга под общия знаменател на вандалите.Ще ви вляза в полужението и ще разбера ако поста ми бъде истрит.

                Коментар


                • До: Разходки в Националните Паркове

                  Първоначално публикуван от vitliemof Преглед на мнение
                  Г-н Златев.Виждам че е изписано и моето име а и повечето от написаното явно се касае за мен.
                  Искам само да подчертая че не съм заплашвал никого.А на обидите отвръщам с обиди явно консенсос по въпроса няма да бъде постигнат и всеки чете и си тълкува написаното на който както му е удобно.
                  Написах не веднъж ще повторя даже потретя.Примирявам се с забраните но нося отговорност само за себе си.Отново казвам парковата охрана не може да е продала собственост на парка но знаят много добре за какво става въпрос.Няма да се занимавам да представям доказателства защото няма да ми даде никой медал.Приемам като обида че ме изкарвате лъжец като казвате че това не е вярно.Който желае да иде да провери сам действителността.
                  Всичко написано по горе от мен в темата е истина .Съжалявам Ако съм повишил тон и съм написал по остри реплики но това е станало в ядът ми.Внимателно препрочетох темата и мога да кажа само че съм дълбоко обиден че името ми се спряга под общия знаменател на вандалите.Ще ви вляза в полужението и ще разбера ако поста ми бъде истрит.
                  Никой тук не е вандал, докато не бъде хванат на място. Аз просто апелирам към спазване на добрия тон. Нищо повече. Ние сме от ОффРоуд България и трябва да държим на името и реномето си. Просто нека да сме по-спокойни и умерени в изказванията си. И да си казваме всичко както е, само с по-спокоен тон.
                  LZ1LRE, Range Rover 300Tdi
                  www.ADV-Bulgaria.com

                  Коментар


                  • До: Разходки в Националните Паркове

                    Първоначално публикуван от zzlatev Преглед на мнение
                    Заслон Кобилино Бранище в Парк Рила миналата година беше основно ремонтиран от Клуб Ленд Ровър Ентусиастс България с официално разрешение и участитето на служители от Парк Рила. В местността Смесите под Тъжа беше поставена маса с две пейки, монтирани и платени отново от нашия клуб отново с участието на служители на Парк Централен Балкан. В Парк Пирин 2006 бяха почистени районите на хижите Безбог и Демяница, а през 2007 района на езерото Окото над хижа Вихрен. Отново от членове на нашия клуб с участието на парковата охрана. Ние си действаме активно, просто не афишираме прекалено дейността си. А имаме и доста проекти извън парковете, но за тях си има дори теми тук.
                    Така че, колега, казвайте конкретна инициатива и да се захващаме. Имаме ресурс - хора, инструменти, опит и голям мерак. Можем да се съберем 30 души само от нашия клуб.
                    Не членувам в ничии клуб така че единственото което мога да направя е да афиширам и когато се започне начинанието да взема участие.Аз съм еденица и не мога да предприема нищо сам.И от физическа и от финансова гледна точка.
                    Моето предложение е ремонт на заслона между х.Тъжа и вр.Ботев.Страшно е занемарен пред разпадане

                    Коментар


                    • До: Разходки в Националните Паркове

                      Въпросния заслон, наричан Маринка, искахме да го ремонтираме още през 2007 година. Но БТК, които държат съоръженията на връх Ботев, са актували него, заслон Маринка, и заслон Ботев, от другата страна на върха, като тяхна собственост. Без да съгласуват с Парка или който и да било. Затова и заслоните се рушат. От Парка са оспорили това актуване, но засега резултата няма. От моя стран е грехота да наливаме усилия и труд в собственосста на една толкова мошна компания като БТК. Може би ако те осигурят средствата, труда да е от нас. Ще проверя тази възможност.
                      LZ1LRE, Range Rover 300Tdi
                      www.ADV-Bulgaria.com

                      Коментар


                      • До: Разходки в Националните Паркове

                        Първоначално публикуван от zzlatev Преглед на мнение
                        Въпросния заслон, наричан Маринка, искахме да го ремонтираме още през 2007 година. Но БТК, които държат съоръженията на връх Ботев, са актували него, заслон Маринка, и заслон Ботев, от другата страна на върха, като тяхна собственост. Без да съгласуват с Парка или който и да било. Затова и заслоните се рушат. От Парка са оспорили това актуване, но засега резултата няма. От моя стран е грехота да наливаме усилия и труд в собственосста на една толкова мошна компания като БТК. Може би ако те осигурят средствата, труда да е от нас. Ще проверя тази възможност.
                        Не ставаше въпрос за Маринка.Това заслонче е доста по малко.Дори си няма име.Изцяло е от дърво и прилича повече на офчарска колиба.Пада се на средата между Маринка и Тъжа.Немога да обясна точното местонахождение На пътя се намира а не по маркировката.

                        Коментар


                        • До: Разходки в Националните Паркове

                          Да си кажа и аз мнението Планината ще надживее не децата ни ами и техните правнуци и винаги ще възстановява разрушеното от човека, и това да се говори че видиш ли като минел мотора (джипа) щяла да се започне една такава невиждана ерозия са просто глупости.Виж това че се изсича масово гората без ни най малко да се замисля някой за възстановяването й,да не говорим за засаждането на нова е това все някога ще мине чертата сложена от природата и тогава ще се видим в големия проблем,ама ядец ще бъде късно.

                          Коментар


                          • До: Разходки в Националните Паркове

                            Първоначално публикуван от gonzo-georgi ivanov Преглед на мнение
                            Да си кажа и аз мнението Планината ще надживее не децата ни ами и техните правнуци и винаги ще възстановява разрушеното от човека, и това да се говори че видиш ли като минел мотора (джипа) щяла да се започне една такава невиждана ерозия са просто глупости.Виж това че се изсича масово гората без ни най малко да се замисля някой за възстановяването й,да не говорим за засаждането на нова е това все някога ще мине чертата сложена от природата и тогава ще се видим в големия проблем,ама ядец ще бъде късно.
                            Напълно съм съгласен къде е големия проблем. Но нека и ние не създаваме малки проблеми с мисълта, че причиненото от нас след 50 или 100 години ще се оправи. По-добре да пазим планината както можем, а не да си правим кефа за сметка на природата с оправданието, че други правят по-големи простотии от нас. И по горе в темата написах, че такива изказвания са просто смешни и несериозни.
                            LZ1LRE, Range Rover 300Tdi
                            www.ADV-Bulgaria.com

                            Коментар


                            • До: Разходки в Националните Паркове

                              Първоначално публикуван от vitliemof Преглед на мнение
                              Не ставаше въпрос за Маринка.Това заслонче е доста по малко.Дори си няма име.Изцяло е от дърво и прилича повече на офчарска колиба.Пада се на средата между Маринка и Тъжа.Немога да обясна точното местонахождение На пътя се намира а не по маркировката.
                              Колега, дай някаква по-точна информация или снимка. Това заслонче можем да го стегнем и си струва да опитаме. Но преди да говоря с хората от Парка, трябва да знам точното местоположение.
                              LZ1LRE, Range Rover 300Tdi
                              www.ADV-Bulgaria.com

                              Коментар


                              • До: Разходки в Националните Паркове

                                Здравейте, виждам че темата доста се е разрастнала, но нямах възможност да се включа по-рано. Аз също ще помоля за по-мек тон при обсъждане на темата. Има и положителни и отрицателни мнения, но виждам, че много малко са хората запознати със същността на управление на защитените територии, за това подкрепям идеята на "vitliemof" за национална среща със заинтересованите страни. На която среща да се разяснят всички въпроси. Ще помоля само организаторите да се свържат с ръководните органи за уговорка. Не приемам идеята, срещата да е на х. Вежен, тъй като е в резерат "Царичина" и като се има в предвид големият брой на желаещите ще се получи допълнително натоварване на зоната. Накрая искам да направя само една вметка, че между "парков охранител" и "горски стражар" има разлика, тъй като видях, че на много места се споменава "горския....". Но отговор на всички въпроси ще получим на евентуалната бъдеща среща. Поздрави

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X