Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Разходки в Националните Паркове

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #46
    До: Разходки в Националните Паркове

    Здравейте !
    Поздрави на всички участници във форума!
    Казвам се Нанко Минков и съм началник на участък "Калофер" в НП "Централен Балкан" за който стана дума във форума!
    Радвам се, че има хора във вашите среди, които се опитват да спазват законите и водят диалог с нас хората, които отговаряме за прилагането им в НП"Централен Балкан"!
    Трябва да Ви кажа, че пътят до връх "Ботев" е с пропускателен режим, което означава, че хора които спазват законите и уважават нашата институция могат да получат пропуск / от мен/ за еднократно преминаване по този път! Достатъчно е да решим заедно с вашият клуб да направим почистване на връх"Ботев" например!?
    Колкото до господина Минков /от село Васил Левски предполагам/ , нека да дойде в офиса ми на центъра на Калофер и да поговорим най- приятелски! Защото късмета е до време и все ще се срешнем я на хижа"Рай", я по "Хайдута" или по "Баш мандра" и там трябва да пишем а не да говорим!
    Поздрави за интересната тема и всичко добро!

    Коментар


    • #47
      До: Разходки в Националните Паркове

      Първоначално публикуван от Ivan Minkov
      Ше се почерпим по баш български обичай и всичко е шест и всички са доволни!!!
      Ванко Ванко .Мисля че имаш проблем.По добре не действай с рогата напред.Как точно може да се издаде разрешително за преминаване ? Какви са стъпките.ПОздрави.
      П.П. не членувам в клуб
      Последно редактирано от Жоро Витлиемоф; 09-07-08, 20:26.

      Коментар


      • #48
        До: Разходки в Националните Паркове

        Първоначално публикуван от nankominkov Преглед на мнение
        Здравейте !
        Поздрави на всички участници във форума!
        Казвам се Нанко Минков и съм началник на участък "Калофер" в НП "Централен Балкан" за който стана дума във форума!
        Радвам се, че има хора във вашите среди, които се опитват да спазват законите и водят диалог с нас хората, които отговаряме за прилагането им в НП"Централен Балкан"!
        Трябва да Ви кажа, че пътят до връх "Ботев" е с пропускателен режим, което означава, че хора които спазват законите и уважават нашата институция могат да получат пропуск / от мен/ за еднократно преминаване по този път! Достатъчно е да решим заедно с вашият клуб да направим почистване на връх"Ботев" например!?
        Колкото до господина Минков /от село Васил Левски предполагам/ , нека да дойде в офиса ми на центъра на Калофер и да поговорим най- приятелски! Защото късмета е до време и все ще се срешнем я на хижа"Рай", я по "Хайдута" или по "Баш мандра" и там трябва да пишем а не да говорим!
        Поздрави за интересната тема и всичко добро!
        Здравейте, г-н Минков. Не се познаваме с Вас, миналата година, когато слагахме масата, пейките и пътепоказателната табела на Смесите под Тъжа, бяхте отпуска. Май тогава Ви се беше родил син. Ходихме с колегата Ви от участък Тъжа и с беше страхотно. Организираха ни много интересна лекция в Посетителския център в Калофер, пък и свършихме добра работа. Знайте, че колегите са горещи глави, но доста промениха някои свои идеи и скоро наистина ще Ви потърсим отново за съвместни инициативи. Нашия клуб, "Ленд Ровър ентусиастс България", има такава програма, Екологично сертифициране, и дейностите миналата година бяха точно по нея( в Дирекцията в Габрово са подробно запознати с нея и е съгласувана с тях принципно). Аз ще Ви се обадя лично да поговорим за бъдещи инициативи.
        Последно редактирано от zzlatev; 11-07-08, 12:38.
        LZ1LRE, Range Rover 300Tdi
        www.ADV-Bulgaria.com

        Коментар


        • #49
          До: Разходки в Националните Паркове

          sry z alatinicata
          edno utochnenie - ne e sin , ami e dashteria. Da mu e jiva i zdrava, chakam s netarpenie da ia vidia.

          Коментар


          • #50
            До: Разходки в Националните Паркове

            Благодаря за добрите пожелания!
            Всички, които имат въпроси свързани с "отговорните разходките" в НП могат да ги задават на Е-mail : pukalofer@abv.bg!
            Ей Краси, защо се изненадваш от присъствието ми в този форум?
            Тази проблематика е много актуална и за първи път срещам нещо разумно написано по темата!
            За съжаление обаче, практиката показва, че повечето офроуд привърженици изобщо не се притесняват от това, че съзнателно а понякога и показно нарушават закона и нормите в Националните паркове!

            Коментар


            • #51
              До: Разходки в Националните Паркове

              Първоначално публикуван от nankominkov Преглед на мнение
              Благодаря за добрите пожелания!
              Всички, които имат въпроси свързани с "отговорните разходките" в НП могат да ги задават на Е-mail : pukalofer@abv.bg!
              Ей Краси, защо се изненадваш от присъствието ми в този форум?
              Тази проблематика е много актуална и за първи път срещам нещо разумно написано по темата!
              За съжаление обаче, практиката показва, че повечето офроуд привърженици изобщо не се притесняват от това, че съзнателно а понякога и показно нарушават закона и нормите в Националните паркове!
              Затова и захванах тази тема, да образоваме колкото се може повече от оффроудърите за това какво и как може и не може да се прави в Националните паркове, как можем да помагаме и какво можем да научим. Вижте и темата за оффроуд патрулите, и там има доста идеи.
              LZ1LRE, Range Rover 300Tdi
              www.ADV-Bulgaria.com

              Коментар


              • #52
                До: Разходки в Националните Паркове

                Първоначално публикуван от zzlatev
                Ей, Краси, как е там в Канада. Отиде ли в някой от техните паркове? Препоръчвам Банф, било страхотно. Като си дойдеш, ще идем заедно до Калофер. А на г-н Минков се извинявам за грешката, да му е жива и здрава дъщерята.
                ма май предимно само работа. Иначе по пъкловете похождам помалкo - ама на тия по остров Ванкувър - и тук има много интересни места. Банф съм си го заплюл заедно със Джaспър - невероятни места са. За съжаление още сам 4х2 .. наблегнахме на недвижимото. Но и 4х4 време ще дойде. Септември живот и здраве мисля да видя какви ги вършат Калоферци

                Коментар


                • #53
                  До: Разходки в Националните Паркове

                  Първоначално публикуван от nankominkov Преглед на мнение
                  Благодаря за добрите пожелания!
                  Всички, които имат въпроси свързани с "отговорните разходките" в НП могат да ги задават на Е-mail : pukalofer@abv.bg!
                  Ей Краси, защо се изненадваш от присъствието ми в този форум?
                  Тази проблематика е много актуална и за първи път срещам нещо разумно написано по темата!
                  За съжаление обаче, практиката показва, че повечето офроуд привърженици изобщо не се притесняват от това, че съзнателно а понякога и показно нарушават закона и нормите в Националните паркове!
                  Аз мога само да се радвам на твоето присъствие в този форум! Така хората тук ще имат информация от извора.
                  И за пореден път си абсолютно прав че понякога хората дори и с най-добри намерения не знаят че правят нещо нередно, amа нали ще помагаш да се oбразоваме

                  Коментар


                  • #54
                    До: Разходки в Националните Паркове

                    На дали има човек, който повече от мен да се радва на присъствието на колегата "nankominkov" във Форума...

                    Добре дошъл и дръж здраво....
                    Най-елементарното правило за употреба на пълния член е да го слагаш отзад на извършителя на действието!

                    Коментар


                    • #55
                      До: Разходки в Националните Паркове

                      Незнам какво толкова го умувате: Кеф цена няма!!!!!!
                      Kawasaki KDX 220 R (Jabcho tuning)>Gas Gas EC300>Beta 300RR

                      Коментар


                      • #56
                        До: Разходки в Националните Паркове

                        Здравейте отново!
                        Искам само с четери снимки да ви илюстрирам, какъв е проблема при безотговорните "разходки" в НП !
                        Харесва ли ви пейзажа?
                        А знаете ли колко струва да се направят тези каменни прагчета /които са стотици/ по билото на Балкана? А след колко години ще се възтанови терена между прагчетата?
                        Поздрави на всички!
                        Прикачени файлове

                        Коментар


                        • #57
                          До: Разходки в Националните Паркове

                          Аз съм геолог и с камъните съм на ти. Може да организираме една бригада за строеж на каменни прагове наесен.
                          LZ1LRE, Range Rover 300Tdi
                          www.ADV-Bulgaria.com

                          Коментар


                          • #58
                            До: Разходки в Националните Паркове

                            Първоначално публикуван от zzlatev Преглед на мнение
                            Аз съм геолог и с камъните съм на ти. Може да организираме една бригада за строеж на каменни прагове наесен.
                            Дайте малко разяснения за тези прагчета.За какво служат
                            Където Бирата, Там и Аз...

                            Коментар


                            • #59
                              До: Разходки в Националните Паркове

                              При порой водата тръгва по тези малки /в началото са съвсем малки безобидни следи от гуми/ улейчета и започва да отнася почвения слой, който е съвсем тънък и оголва терена до "майчината" скална основа! За една година ровината увеличава своята дълбочина до 50см. и широчина 1м. при което процеса лавинообразно се ускорява и последствията са като тези на снимките !
                              Прагчетата са за да пропускат водата и да отлагат почвата и камъните така, че между тях след време терена да се стабилизира и да се затреви!
                              Прагчетата се правят на няколко етапа през 2-3 години, като целта е лека полека да сестигне кота "0 " на терена /такова каквото е било преди интервенцията/.
                              Надявам се да съм бил полезен!
                              Прикачени файлове

                              Коментар


                              • #60
                                До: Разходки в Националните Паркове

                                Първоначално публикуван от nankominkov Преглед на мнение
                                Здравейте отново!
                                Искам само с четери снимки да ви илюстрирам, какъв е проблема при безотговорните "разходки" в НП !
                                Харесва ли ви пейзажа?
                                А знаете ли колко струва да се направят тези каменни прагчета /които са стотици/ по билото на Балкана? А след колко години ще се възтанови терена между прагчетата?
                                Поздрави на всички!

                                Напълно съм съгласен, с едно изключение, скъсването на горният почвен слой в планината става и от пешеходните пътеки (и към Ботев - където си мисля че са снимките и на Витоша платото). Така че без да извинявам МПС-тата, те не са единствените "вредители" за получаването на тези дълбоки "Коловози".
                                П.С.
                                А какви снимки имам с участието на Глигани - Разораната Целина, но те са част от Природата

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X