Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Разходки в Националните Паркове

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #91
    До: Разходки в Националните Паркове

    Първоначално публикуван от azeka Преглед на мнение
    Здравейте, отново. Незнаех, че "моторджии" е обидна дума. Не съм го казал в такъв контекст. Просто, вие с моторите сте моторджии, ние от парка сме паркаджии и т.н. И така, наистина проблемите с безразборното каране не са единствени за защитените територии, но защо трябва да се мисли така "а онзи прави каквото си иска, а пък аз да не мога". Не трябва дас е мисли така, но защо ли съм взел да казвам кой какво да мисли и прави, всеки си носи отговорността. В частност за информация - в района на Момина поляна няма частен резерват. В границите на Национален парк Централен Балкан не може да съще ствува така структура, просто защото собствеността е изключително държавна. По отношение на правата, които са ни дадени невиждам защо да не ги използваме за да защитим това което все още не е разрушено.
    Използвайте си правата, но не се правете на по-католици от папатаНяма да сме точно ние с моторите тези, дето ще срутят балкана, в сравнение с истинските вредители, ние сме трохаТа да се хващате постоянно за нас
    Това е.
    0888794435, 0878171117- VP44 Simulator
    Дизел сервиз, BOSCH- VP44, Zexel VRZ (Pajero 3.2DID),комън-рейл.
    Суперскан България www.decbg.com
    Машинно почистване на DPF/FAP филтър

    Коментар


    • #92
      До: Разходки в Националните Паркове

      Аз така и не разбрах защо е забранен пътя от Табите към русалиите до Ботев, там пътя си е достатъчно широк направен за автомобил и не виждам какво може да се навреди? ...освен като минем с моторите дето са по 100 кила да разместим някой друг камък друго не виждам.
      Husqvarna WR125 94-->Honda CR125 97-->Yamaha YZ125 04-->KTM 200EXC 07-->KTM 250EXC 06-->KTM 250EXC 09

      Коментар


      • #93
        До: Разходки в Националните Паркове

        Първоначално публикуван от kiki.t
        Е как защо, нали трябва за нещо акт да ти напишат, и пари да ти взематБългарина много обича да забранява, явно наследство от комунизма
        В един Национален Парк има много причини поради които един път е затворен. Най-малката от тях е \"за да Ви е гадно\".
        Националния Парк не е нито на Иван Мников нито пък мои - той е наш (или по-скоро на децата ни). И се пази не защото на някой му е бащиния, а поради изключителната му ценност от природно и биологично значение в СВЕТОВЕH мащаб.
        Определянето на съответните паркови зони не става по каприз на охраната, ами в резултат на дългогодишно изследване от страна на учени и прочие. На които му е интересно да знае повече, документа се казва План за Управление. Всяка призната в света защитена територия има такъв и той се обновява на всеки 5 години.
        Това не е наследство от комунизма - изработването на първоначалните планове за управление на Рила и Централен Балкан е финансирано от международни агенции и институции занимаващи се с опазване на околната среда.

        Коментар


        • #94
          До: Разходки в Националните Паркове

          Малийййй пак разбуних духовете ,не исках да става точно така.На колегата от национален парк ще кажа че явно аз не съм разбрал но от обръщението което направи останах с впечатление че ненавиждате моторджиите.Както и да е недоразумения се получават винаги.Факт е обаче че връх Васильов е частна собственост(как е възможно).А относно частния резерват съм очуден че именно Началници незнаят за съществуването му.Стои си там парка необезпокояван от никого.Над село Дивчовото и под хижа Момина поляна.Интересното е че аз съм на 100 км. от това място и знам а Началниците незнаят.Господа това не е кибритена клечка да не сте я видяли.
          ХА СЕГА МИ КАЖЕТЕ НА КОЙ ДУПЕДАТ ИЛИ ДЕПУТАТ ПРОДАДОХТЕ ВИЛАТА НА ЕЛПРОМ ТЕТЕВЕН?????????
          Съжалявам за кофти въпросите.Ако ви затруднявам не ми отговаряйте пък ние сами ще си вадим изводите.
          Последно редактирано от Жоро Витлиемоф; 25-07-08, 17:44.

          Коментар


          • #95
            До: Разходки в Националните Паркове

            И хайде да спрем до тука че ще питам и още работои,които ще зачекнем още по висшестоящи.

            Коментар


            • #96
              До: Разходки в Националните Паркове

              Първоначално публикуван от Ivan Minkov
              Точно това се опитвах да обясня ама като не ми дават няма да пиша а ще си карам и ще си правя кефа, а който се опита да ми го наруши ще си получи наградата!
              Иначе " За милиони няма закони, за кокошка няма прошка! "
              Ти си карай. Всеки който нарушава закониtе трябва да е готoв да си поеме отговорността и последствията. После да не опищиш орталъка.
              Само за сравнение - в един Не национален паpк в друга (пак не-комунистическа) държава парковата охрана има правомощията да ти конфискува превозното средство, оборудването и да ти наложи съответната глоба. Съответното МПС се пуска на търг до 2 седмици - никакъв шанс да си го вземеш обратно - освен ако не искаш да си го купиш пак - наддавайки със останалите мераклии. На печелившите - честито.

              Ако нямаш уважение към властите - то поне имай към природата.
              Твърдиш че я харесваш и обичаш ... или простo искаш да си юркаш мотора някъде - други незащитени места за това - бол.
              Нищо лично. Поздрави.

              Коментар


              • #97
                До: Разходки в Националните Паркове

                Първоначално публикуван от vitliemof Преглед на мнение
                Малийййй пак разбуних духовете ,не исках да става точно така.На колегата от национален парк ще кажа че явно аз не съм разбрал но от обръщението което направи останах с впечатление че ненавиждате моторджиите.Както и да е недоразумения се получават винаги.Факт е обаче че връх Васильов е частна собственост(как е възможно).А относно частния резерват съм очуден че именно Началници незнаят за съществуването му.Стои си там парка необезпокояван от никого.Над село Дивчовото и под хижа Момина поляна.Интересното е че аз съм на 100 км. от това място и знам а Началниците незнаят.Господа това не е кибритена клечка да не сте я видяли.
                ХА СЕГА МИ КАЖЕТЕ НА КОЙ ДУПЕДАТ ИЛИ ДЕПУТАТ ПРОДАДОХТЕ ВИЛАТА НА ЕЛПРОМ ТЕТЕВЕН?????????
                Съжалявам за кофти въпросите.Ако ви затруднявам не ми отговаряйте пък ние сами ще си вадим изводите.
                Не вярвам хората от Парковата охрана, които пишат тук да са точно тези, които са продали това или онова. Смятам, че такова нахвърляне върху тях е излишно и неправилно. Поне имаха смелоста да пишат тук.Те си казаха мнението. А вие отговорихте с " Ти ли ще ми кажеш къде ще карам....." Типично по български.
                За частните ловни стопанства, реззервати и прочие питайте Земеделското министерство. За хижата на Елпром - питайте самия Елпром.
                Аз самия карам доста, но винаги ще се стремя да спазвам забраните, колкото и странни да ми се струват. И все в ума ми е ситуацията в Германия и Англия където НЯМА въобще къде да се кара свободно.
                А пък за колегата дето щел да си кара там където е роден, и никой не можел да го спре, ще го посъветвам да прочете някой друг закон или поне някое научно-популярно списание и да види какво ни чака, ако сами не пазим това което имаме.
                Колкото и коне да има под капака, важното е магарето зад волана
                NULLA TENACI INVIA EST VIA

                Коментар


                • #98
                  До: Разходки в Националните Паркове

                  Първоначално публикуван от Slick Преглед на мнение
                  В един Национален Парк има много причини поради които един път е затворен. Най-малката от тях е \"за да Ви е гадно\".
                  Националния Парк не е нито на Иван Мников нито пък мои - той е наш (или по-скоро на децата ни). И се пази не защото на някой му е бащиния, а поради изключителната му ценност от природно и биологично значение в СВЕТОВЕH мащаб.
                  Определянето на съответните паркови зони не става по каприз на охраната, ами в резултат на дългогодишно изследване от страна на учени и прочие. На които му е интересно да знае повече, документа се казва План за Управление. Всяка призната в света защитена територия има такъв и той се обновява на всеки 5 години.
                  Това не е наследство от комунизма - изработването на първоначалните планове за управление на Рила и Централен Балкан е финансирано от международни агенции и институции занимаващи се с опазване на околната среда.
                  Тия планове за управление на парковете, да не са като ония за управление на еврофондовете
                  Всичко е опорочено в България колега, ще ги взема на сериозно когато освен мен не допуснат и някой от големите крадци(примерно доган, гледам че някъде се опитваше да кара АТВ),или местния партиен дерибей, да кара в парка.Дали ще стане, как мислиш
                  Щото за момента за едни може , за други не.Ето от тук идва целия проблем, а не принципно дали да се кара в парковете.Като не може, тогава НИКОЙ да не кара.Става ли, как мислиш Не забравяй къде живеемНа хората вече им е дошло до гуша от всичко, хеле пък от "забранено", ама само за някои
                  0888794435, 0878171117- VP44 Simulator
                  Дизел сервиз, BOSCH- VP44, Zexel VRZ (Pajero 3.2DID),комън-рейл.
                  Суперскан България www.decbg.com
                  Машинно почистване на DPF/FAP филтър

                  Коментар


                  • #99
                    До: Разходки в Националните Паркове

                    А честито.Ако има нЕкой паркаджия да прочете нека каже вЕрно ли е че е приет закон според който вече ще трЕбе да си плащам на горския ако карам у гората.Нищо че не е парк.Нещо около 20-те лева май беше на ден.
                    Е това е. Това дуднЯт и горските по нашия край.

                    Коментар


                    • До: Разходки в Националните Паркове

                      Първоначално публикуван от vitliemof Преглед на мнение
                      Факт е обаче че връх Васильов е частна собственост(как е възможно).А относно частния резерват съм очуден че именно Началници незнаят за съществуването му.Стои си там парка необезпокояван от никого.Над село Дивчовото и под хижа Момина поляна.Интересното е че аз съм на 100 км. от това място и знам а Началниците незнаят.Господа това не е кибритена клечка да не сте я видяли.
                      ХА СЕГА МИ КАЖЕТЕ НА КОЙ ДУПЕДАТ ИЛИ ДЕПУТАТ ПРОДАДОХТЕ ВИЛАТА НА ЕЛПРОМ ТЕТЕВЕН?????????
                      Съжалявам за кофти въпросите.Ако ви затруднявам не ми отговаряйте пък ние сами ще си вадим изводите.
                      Koe e факт, уважаеми колега?
                      Фактът е нещо, което може необоримо да се докаже.
                      Другото е, кажи на някой, че сестра му е курва, а той да доказва, че няма сестра.
                      Факт е, че все още в България, за разлика от повечето европейски страни има начин законно да се кара в парковете. И незаконно, все още, ама не за дълго.
                      И аз съм повече от сигурен, че началниците на участъци не са продали нищо. Най-малкото, защото не им е в правомощията. И най-вече, защото това е звеното във веригата, което реално върши работата.
                      Не ме затруднявате с отговора, отговарям от името на колегите: Това е КЛЕВЕТА. Защото все още не сте представили никакво доказателство за твърденията си.
                      Още не съм ви дал червен картон, защото приемам, че сте добронамерен и незапознат с фактическата обстановка.
                      И се потрудете малко върху правописа си.
                      Поздрави.
                      Най-елементарното правило за употреба на пълния член е да го слагаш отзад на извършителя на действието!

                      Коментар


                      • До: Разходки в Националните Паркове

                        Първоначално публикуван от gadeff
                        Колега, има доста писано, почетете първо.
                        Няма закон, който да легализира даването на рушвет. Въпрос на съзнание е. Никога няма да се оправим, ако мислим по този начин. Ако някой служител е поискал "рушвет", споделете, ще бъдат взети мерки.
                        Писъл съм където трябва, как е регламентирано движението на МПС в горският фонд.

                        Между впрочем резерватите не се охраняват от "горските", а от инспекторите от РИОСВ. Ако ви влече да давате рушвети, барем да знаете на кого.

                        P.S. Ако някой реши, че най му харесва да кара във вашата нива или заден двор, как ще го приемете?
                        "Държавната" гора не е ничия, а наша, обща. Аз може пък да предпочитам, когато почивам със семейството си, да не бъда газен от МПС-та. И к'во правим? Ша са пуцаме или ша са колиме? Защо?
                        Всъщност е много лесно. Има място за всички.
                        Трябва само малко уважение към останалите и малко знания.
                        Поздрави.
                        Точно така, обща е.И къде е тогава уважението към нас, дато искаме да си караме из горатаНали е обща, тогава туристите що се разхождат и с тия туристически обувки я разрушават, и я замърсяват с боклуците сиТе не искат мотори в гората, е аз пък не ги искам тях щото плашат дивите животни и замърсяват
                        Правилно си отбелязъл колега че трябва взимно уважение, а не само от наша страна към останалите.Щото като съм спирал покрай туристи и съм ги питал с какво им преча, умният отговор е бил-ми не е редно
                        0888794435, 0878171117- VP44 Simulator
                        Дизел сервиз, BOSCH- VP44, Zexel VRZ (Pajero 3.2DID),комън-рейл.
                        Суперскан България www.decbg.com
                        Машинно почистване на DPF/FAP филтър

                        Коментар


                        • До: Разходки в Националните Паркове

                          Колега gadeff, реакцията на колегите ендуристи е продиктувана от това че някак си станахме изкупителна жертва и нещеш ли ние най сме виновни за проблемите с ерозията в парковете.
                          Това ги издразни най-много че дори и мен ако трябва да съм честен.
                          Ако трябва да сме обективни и 20 мотора да минат по една и съща пътека няма да изровят колкова колкото един джип или атв.
                          А и не ендуристите са направили черните пътища в балкана, но хайде да не спорим.
                          В крайна сметка стана така че наистина за едни може а за други неможе, това според мен е проблема.
                          Аз съм достатъчно разсъдлив за да знам къде мога да навредя и къде не както и много от колегите ми, но това че балкана се разсипва по още 20 други показателя никой не вижда. Че не е редно да караме по забранените места не е, не смятам и да го правя, но нека първо ограничат далеч по-вредните вредители от нас, а не да казват че ние сме най-голямото зло за балкана.
                          Ако закона се спазва нека се спазва за абсолютно всички без заобиколки и без затворени очи пред дейстивията на други.
                          Husqvarna WR125 94-->Honda CR125 97-->Yamaha YZ125 04-->KTM 200EXC 07-->KTM 250EXC 06-->KTM 250EXC 09

                          Коментар


                          • До: Разходки в Националните Паркове

                            Уважаеми колеги, като дърт моторджия най-малкото пък бих могъл да набедя ендуристите за изкупителна жертва. Никъде в постовете си не съм писал "мотор" или "ендуро".. Пиша МПС.
                            Първият си мотор купих 1990г....
                            1. Реагирам остро (винаги) срещу недоказани твърдения. Аман от черногледство, у нас най-лесно е да обвиниш някого... В Римското право - презумпция за невинността - всеки е невинен до доказване на противното.
                            2. Изнервям се от декларации "Никой не може да ми казва, какво да правя", респективно - къде да карам. Ако се обърнем пак към Римското право - "Непознаването на закона не оневинява никого". За това "пращах" някои колеги да покарат в насрещното на магистралата, в сградата на Министерският съвет или в някой резерват в Германия. Истината е, че чувството за безнаказаност така е навлязло в мисловната ни дейност, ча май не си даваме сметка понякога какво правим.
                            Пак питам, трябва ли някой с пушка да ни виси на врата, да ни задължава, да правим или да не правим това или онова? Нямаме ли си собствен мозък?
                            3. Както виждате, винаги говоря в първо лице, множествено число. Не се дистанцирам от вас. Не искам никой да се сърди или обижда.
                            Но няма да допусна и никой да ме обижда. Нито пък останалите колеги - лесовъди. Защото някой път забравяме как изглеждат децата ни.За сметка на това пък, винаги се намира някой да ни наплюе.
                            Най-елементарното правило за употреба на пълния член е да го слагаш отзад на извършителя на действието!

                            Коментар


                            • До: Разходки в Националните Паркове

                              Първоначално публикуван от Pursie Преглед на мнение
                              Не вярвам хората от Парковата охрана, които пишат тук да са точно тези, които са продали това или онова. Смятам, че такова нахвърляне върху тях е излишно и неправилно. Поне имаха смелоста да пишат тук.Те си казаха мнението. А вие отговорихте с " Ти ли ще ми кажеш къде ще карам....." Типично по български.
                              За частните ловни стопанства, реззервати и прочие питайте Земеделското министерство. За хижата на Елпром - питайте самия Елпром.
                              Аз самия карам доста, но винаги ще се стремя да спазвам забраните, колкото и странни да ми се струват. И все в ума ми е ситуацията в Германия и Англия където НЯМА въобще къде да се кара свободно.
                              А пък за колегата дето щел да си кара там където е роден, и никой не можел да го спре, ще го посъветвам да прочете някой друг закон или поне някое научно-популярно списание и да види какво ни чака, ако сами не пазим това което имаме.
                              Полуженията са 2 .Или неможеш да четеш или си пропуснал поста ми в който пиша че се примирявам с това че неможе да се кара навсякъде А не съм казал:Ти ли ще ми кажеш къде ще карам...Чети хубаво и всичко за да не се изказваш неподготвен.Недейте да сравнявате България с която и да е стрна че камо ли с Германия и Англия.Та колкото и да се мазниш на парковите чиновници пак има вероятност да се прибереш с акт.
                              Това не е отговор на въпроса ми за продажбите и частните резервати.Дали Елпром дали друг е продавача те си знаят.В края на краищата играят в един и същ цирк.Все още имам желание да закупя връх Амбарица (Васил Левски).
                              Знаете ли какъв е троблема че като се засечем по хижите с паркови служители След втората ракия си казват абсолютно всичко.А ако ги и черпиш даже и повече от всичко.А относно твоето каране не казвай че спазваш забраните като караш че ако ги спазваш нетрябва да караш изобщо.
                              А защо е забранено да се кара в парковите участъци по пътя данеби да има застрашен вид камъни.?Чакам отговори но не такива от рода на pursie защото са несмислени и глупави.

                              Коментар


                              • До: Разходки в Националните Паркове

                                Първоначално публикуван от gadeff Преглед на мнение
                                Koe e факт, уважаеми колега?
                                Фактът е нещо, което може необоримо да се докаже.
                                Другото е, кажи на някой, че сестра му е курва, а той да доказва, че няма сестра.
                                Факт е, че все още в България, за разлика от повечето европейски страни има начин законно да се кара в парковете. И незаконно, все още, ама не за дълго.
                                И аз съм повече от сигурен, че началниците на участъци не са продали нищо. Най-малкото, защото не им е в правомощията. И най-вече, защото това е звеното във веригата, което реално върши работата.
                                Не ме затруднявате с отговора, отговарям от името на колегите: Това е КЛЕВЕТА. Защото все още не сте представили никакво доказателство за твърденията си.
                                Още не съм ви дал червен картон, защото приемам, че сте добронамерен и незапознат с фактическата обстановка.
                                И се потрудете малко върху правописа си.
                                Поздрави.
                                Какво по голямо доказателство от бариерата под връх Васильов с табела частна собственост?За каква клевета говорите като всичко е очевадно.Опитвате се да кажете на черното не бяло ами незнам какво.Резервата над село Дивчовото е факт какво доказателство да дам за него?Говоря за частен резерват.А относно правописа ми извинявам се ако допускам грешки.Извинявам се на другите колеги а от вас gadeff забележка не приемам .С тези изявления те приемам като враг пък като искаш ми слагай червена точка .Относно клеветите иди провери сам действителността защото в противен случай това е клевета срещу мен изкарваш ме лъжец.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X